Nowa księga Konfiguracja księgi Przykładowa księga Zapomniane hasło FAQ Nowości Statystyki i rankingi Konkursy Nowa księga Konfiguracja księgi Przykładowa księga Zapomniane hasło FAQ Nowości Statystyki i rankingi Konkursy Autor i sponsor serwisu Kontakt i reklama w serwisie
Księgi gości

Często zadawane pytania

Dlaczego przy wpisywaniu do księgi pojawiają się moje dane? Czy nie przeszkadza to innym osobom wpisującym się do księgi?
Jest to ułatwienie dla odwiedzających księgę. W formularzu pojawiają się dane ostatnio wpisane przez daną osobę.

Czy możliwa jest zmiana wyglądu księgi, np. koloru tła lub liter?
W konfiguracji księgi możemy wybrać jeden z wielu dostępnych styli (wyglądów) oraz układów, dodatkowo można wstawić dowolny obrazek jako tło.
Dla webmasterów, których księgę odwiedziła chociaż jedna osoba dostępny jest edytor stylu księgi gości. Jego zastosowanie wymaga podstawowej znajomości HTMLa i CSS.

W mojej księdze pojawiajają się wpisy reklamowe, jak z tym walczyć?
Spam z poczty e-mail powoli przenosi się niestety na strony www. Staje się on coraz większym problemem na forach dyskusyjnych, w księgach gości, katalogach stron, wyszukiwarkach, itp. Oczywiście cały czas udoskonalamy mechanizmy walki z tym zjawiskiem. Nasz system wychwytuje ogromną większość wpisów umieszczanych przez roboty - ten mechanizm jest włączony we wszystkich księgach gości i nie wymaga aktywacji. Bywa jednak, że spamerzy upodobają sobie szczególnie jakąś księgę - dlatego dajemy naszym użytkownikom dodatkowe mechanizmy do walki: możliwość blokowania wpisów z wybranych adresów ip (filtry dostępu do księgi), opcję moderowania (akceptacji wpisów przed ich pojawieniem się w księdze, dostępne od trzeciej wersji księgi) czy wymuszenie konieczności przepisania kodu z obrazka. Wszystkie te opcje można aktywować w konfiguracji księgi.

W jaki sposób mogę umożliwić odwiedzającym umieszczanie obrazków we wpisach?
Należy wejść do zaawansowanej konfiguracji a następnie uruchomić specjalne narzędzie umożliwiające wybór gotowych obrazków oraz definiowanie własnych.

Chciałbym mieć możliwość wyboru rodzaju danych wpisywanych do księgi, na przykład numeru gadu-gadu. Jak to zrobić?
Rozwiązaniem jest uaktualnienie księgi do wersji 2. Można tego dokonać w zaawansowanej konfiguracji księgi. W części głownej konfiguracji pojawią się dodatkowe opcje pozwalające wybrać pola pojawiające się przy wpisywaniu do księgi.

Co zrobić jeżeli w księdze gości pojawi się wpis, który nie powinien się tam znaleźć?
W konfiguracji księgi istnieje menu pozwalające kasować wybrane wpisy. Można również ustawić automatyczne kasowanie wpisów po zadanym okresie od wpisania.

Po co w konfiguracji księgi jest pole do wpisania adresu bannera? Co to jest banner?
Banner jest to obrazek o rozmiarach 400x50 pixeli reklamujący stronę www. Strony z podanym adresem bannera biorą udział w konkursie. Co jakiś czas wybieramy stronę, którą naszym zdaniem warto wypromować i nagradzamy odpowiednią ilością wyświetleń reklamy. Lista nagrodzonych stron znajduje się w menu konkursy.

Czy przy zakładaniu księgi muszę podawać swoje prawdziwe dane?
Jest to zalecane, ale nikt tego sprawdzać oczywiście nie będzie. Bardzo ważne jest podanie prawidłowego adresu strony oraz e-maila. Pod podany adres będą wysyłane powiadomienia o nowych wpisach, ważne komunikaty związane z działaniem księgi, informacje o przyznanych nagrodach, itp.

W jaki sposób można pozbyć się reklam z księgi gości?
Istnieje możliwość wykupienia abonamentu na księgę gości bez reklam. Formularz zapłaty znajduje się w konfiguracji księgi. Przyjmujemy płatności w systemie Mikropłatności e-card. Taki rodzaj płatności gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa i wygody. Założenie elektronicznego portfela jest darmowe. Portfel można zasilić przy pomocy karty kredytowej.

Czy jeżeli nie przeszkadzają mi reklamy to muszę płacić za księgę?
Nasze księgi są bezpłatne. Nie ma konieczności zakupu komercyjnej wersji.

Kto świadczy usługę ksiąg gości?
Luksoft, ul. Chopina 19, 87-720 Ciechocinek

Co zrobić jeżeli zapomniałem hasła do konfiguracji księgi?
Wszystkie dane, łącznie z hasłem, wysyłane są e-mailem pod adres podany przy zakładaniu księgi. Jeżeli e-mail ten został skasowany albo gdzieś zaginął to wystarczy na naszej stronie w menu zapomniane hasło wpisać identyfikator księgi, a hasło zostanie wysłane pod adres e-mail podany w konfiguracji księgi.Gry online - puzzle, pasjans