Jesteś 46470 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony>>Nowy wpis


Pomóż dzieciom - kliknij baner z logo akcji Pajacyk.pl na głównej stronie Majdanu. To nic Cię nie kosztuje.


822.Informujemy sympatyków Majdanu Zbydniowskiego, że musieliśmy przenieść stronę internetową o Majdanie na inny serwer. Na stronę można wejść wpisując jeden z dwóch adresów:

www.majdan.zbydniowski.prv.pl

www.rmchciuk.pl/majdanzb

Zmiana była konieczna, ponieważ Onet S.A. zdecydował o zamknięciu serwisu Republika WWW z dniem 1 marca 2018 roku.
Z kolei serwis Nazwa.pl, który dotychczas pobierał roczną opłatę w wysokości 60 złotych, zażądał teraz 369 złotych.
Po szesnastu latach prowadzenia całkowicie niekomercyjnej strony, która propaguje pamięć o naszej przeszłości, musieliśmy poszukać tańszego miejsca na serwerze zagranicznym.
Autorzy strony przepraszają za utrudnienia.
821.Pani Sylwia Jasińska prosi o informację o swoim dziadku Bronisławie Woźniaku. Tak się składa, że znałem Pani dziadka pomimo różnicy wieku jaka nas dzieliła. Pani dziadek był wesołym lubianych przez wszystkich człowiekiem. Jak każdy Majdaniak miał przydomek Papuga i pracował w cegielni w Dzierdziówce. Bardzo dobrze grał na skrzypcach i grywał na zabawach i festynach nie tylko w Majdanie. Jedyną wadą jego było to, że zdarzało mu się po zabawie rozbijać skrzypce. W pamięci pozostał jako bardzo wesoły i ciepły człowiek lubiany przez wszystkich.
820.Pasjonaci historii zamierzają w najbliższej przyszłości wydobyć resztki niemieckiego czołgu (prawdopodobnie Panzerkampfwagen III), który został w Majdanie (za Byszczem) po działaniach wojennych. Wiadomości na temat czołgu pojawiły się na Forum Majdanu w 2004 i 2011 roku.

Poszukiwacze potrzebują wszelkich informacji dotyczących tej maszyny. To by pomogło w opracowaniu dokumentacji, dzięki której byłoby łatwiej pozyskać sponsorów tego przedsięwzięcia. Jak piszą:

"Po przebadaniu terenu magnetometrem cezowym znaleźliśmy dwa duże skupiska, najprawdopodobniej pozostałości po nim. Gdy uda nam się doprowadzić sprawę do końca, to co wydobędziemy zostanie przekazane do muzeum. Może u kogoś jeszcze są jakieś pozostałości po nim, zawsze takie części są pomocne w rekonstrukcji innej maszyny."

Pomóżcie!!!

Prosimy o przesyłanie danych na adres e-mail grzesiekcuba@interia.pl lub dopisanie ich na Forum Majdanu w wątku Historia niemieckiego czołgu.
819.Majdańskie Forum Dyskusyjne znowu działa - zapraszamy!
Tutaj jest szczegółowa instrukcja obsługi forum http://www.majdanzbyd.pun.pl/viewtopic.php?id=21
818.Pozdrawiam Majdan
817.Dziękuję za wspomnienia...
816.Wiem gdzie sa te miejsca i kazdy z Majdaniakow tez wie . Moze ktos zechcialby dolaczyc zdjecia z naszych pieknych dzielnic Majdanu:)


Isep to pola pod wałem w północno-zachodniej części Majdanu.:)))

Blaki
Duży dół
Rów
Wygon
Mazurówka
Słowkowe skrzynki
Akacje
Słowków dół
Grzesiów dół
Przerwa
Byszcz
???
815.W nawiązaniu do wpisów dot. kapeli majdańskiej:
zdjęcie, które udostepniłam na strone jest jedynym, ktore przedstawia mojego dziadka Bronisława Woźniaka "w pracy". Na stronie Wólki Turebskiej znalazlam inne: http://www.wolka-turebska.internetdsl.pl/foto/zbiorowe/14a_od_slubu.html
Mój dziadek to ten, który siedzi z innymi muzykantami na wozie, pierwszy od lewej. Pozostałych nie udało sie rozpoznać mojej Mamie, córce Bronisława. Pani Ewo, czy któryś z pozostałych jest Pani tatą?
Bedę ogromnie wdzięczna kazdemu kto udostępni inne zdjęcia mojego dziadka lub jakies opowieści z nim związane.

Moja Mama zna trochę historii majdańskich, postaram się je spisać i przekazać.
Mam ogromny sentyment do Majdanu: wychowywałam się tu do 5 rż, u moich dziadków Bronka i Pauliny Woźniaków

Pozdrawiam serdecznie majdaniaków i miłosników tego miejsca!
814.Szanowne majdanianki i majdaniacy!
Czy ktoś pamięta i mógłby wyjaśnić zawiłe okoliczności urządzenia kaplicy w domu Państwa Małeckich?
Zdjęcie Pani Zofii obierającej kartofle w konfesjonale, który stał w sieni jej domu wzbudza duże zainteresowanie.

Patrz Galeria majdanianek i majdaniaków pod adresem:

http://www.adamchciuk.republika.pl/album/galmajd/albmajd.html#Zofia Małecka

Pozdrawiam, RMC
813.Pani Ewo, to nie cuda, tylko Pani Sylwia Jasińska przysłała kilka starych zdjęć dotyczących Majdanu Zbydniowskiego.
Pozdrawiam członka majdańskiej kapeli Pani Tatę. A może namówi go Pani na jakieś zwierzenia, które byśmy udostępnili na stronie Majdanu? Jakieś zdjęcia z festynu na Majdanie?
Dziękuję za poprawkę do opisu zdjęcia - już poprawione.
Pozdrawiam, Ryszard Chciuk
812.Witam, właśnie dzisiaj rozmawiałam z tatą, który grał kiedyś w zespole. Zadałam pytanie jak się nazywali i odpowiedział, że Majdaniaki. No i proszę, wpisuję w wyszukiwarkę nazwę i znajduję Waszą stronę! A co ciekawsze otwiera mi się na galerii majdanianek zdjęcie, na którym jest tato i jego brat (drugie od dołu) Stanisław i Marian Ziarno z Goliszowca, a nie jak podano z Woli Rzeczyckiej. Jednak cuda się zdarzają. Pozdrawiam
811.Dziękujemy Urlokowi za zlokalizowanie kilku miejsc w Majdanie. Czekamy na więcej szczegółów, których brakuje na stronie http://www.adamchciuk.republika.pl/dzielnice.html
RMC
810.Rów-to rów od śluzy do Sanu mający ewentualnie odprowadzać wodę która przedostała by sie na druga stronę wału. Powyżej ujscia Rowu do Sanu mamy Stary Przywóz i Blaki które ciągna sie do granicy z Wólką
809."Co roku przed Wielkanocą wydawane były mundury i chętni do służby musieli stawić się przed komisja poborową złożoną z żony Adama Partyki czyli Grzeliny i jego córki Filomeny. Był to tzw. asenterunek."

Czy ktoś mógłby napisać, jak to się odbywało?
808.Isep to pola pod wałem w północno-zachodniej części Majdanu.
A gdzie są te miejsca:
Blaki
Duży dół
Rów
Wygon
Mazurówka
Słowkowe skrzynki
Akacje
Słowków dół
Grzesiów dół
Przerwa
Byszcz
???
807.Dobrze że strona główna odżyła
806.Witam kiedy będzie można zobaczyć zdjęcia z III Zjazdu Rodu Chciuków ?
805.Dzięki waszej stronie zobaczyłem zdjęcia mojego taty Zbigniewa Kochanczyka jak byl mały może macie jakieś zdjęcia mojej rodziny z Majdanu......pozdrawiam
804.Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy Odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
"Jeszcze Polska nie zginęła puki my żyjemy..."
803.Super strona, podoba mi się, najważniejsze zawsze jest treść i tutaj jest świetny przykład tego, pozdrawiam. Zapraszam także na moja stronę www.tunia.pl !!!
802.Poszukuję potomków rodziny Baliga,emigrantów z Polski(wywodzących się z okolic Tarnowa lub krakowskiego),zamieszkałych kiedyś w Chicago-USA...
801.Wszystkim sympatykom strony internetowej o Majdanie Zbydniowskim jej autorzy życzą wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Najważniejszą przyczyną zbyt rzadkiej aktualizacji strony jest wyczerpanie się źródeł wiadomości. Chyba nikt na razie nie znalazł czasu na napisanie reportażu z ostatniego zjazdu rodu Chciuków, więc go ciągle nie ma. Na moich (kiepskich) zdjęciach ze Zjazdu widać sporo osób fotografujących to wydarzenie, ale na razie zachowali te wspomnienia dla siebie.
Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, uzupełnienia, kopie fotografii i inne okruchy przeszłości, które mogłyby być udostępnione na naszej stronie internetowej innym miłośnikom Majdanu. A jest ich bardzo dużo. Według Google Analytics tylko w grudniu 2013 roku strona
Majdanu była odwiedzona 1397 razy przez 1247 gości z 313 miejscowości na całym świecie.
Pozdrawiam, Ryszard Chciuk
rmchciuk.pl/blog
800.Niechaj ten Nowy 2014 Rok przyniesie szczęście, miłość, spełnienie marzeń...pragnień,
zdrowia nade wszystko....
799.Napiszcie dlaczego się nie odzywacie może coś się stało na zjeżdzie i dlatego wszyscy bojkotują tą stronę może ktoś to wyjasni ja oczekując już prawie rok zacznę pisać .bo myślę że ktoś wreszcie opublikuje zdjęcia z ostatniego zjazdu.
798.Witam serdecznie. Poszukuje informacji na temat mojego Pradziadka ktory niegdys zamieszkiwal okolice Majdanu.
Nazywal sie Roman Kasprzycki.
Prosze o jakiekolwiek informacje.
W razie pytan prosze o kontakt.
Pozdrawiam
797.Fajna stronka. Powodzonka. Grafika spoko, jest na czym zawiesić oko.
796.Fajna stronka. Powodzonka. Grafika spoko, jest na czym zawiesić oko.
795.Super stronka. Ciekawe wykonanie. Pozdrawiam!
794.Klisza pękła i nie będzie zdjęć.
793.Podobno fotograf nie miał w ogóle kliszy!!!
Ani nawet karty.

Powrót do strony>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by