Jesteś 46232 osobą odwiedzającą księgę.

<<>>Nowy wpis

760.Szkoda ,że zainteresowanie tą stroną tak zmalało. A jest o czym pisać, tyle się wydarzyło, ale brak nam czasu lub chęci. Tak to już jest, każdy ma swoje sprawy , własne problemy. Wszystko co nowe, budzi ciekawość, ale z czasem zamienia się w rutynę. Szkoda tej stronki, tak pięknie rozbudowanej, wielka szkoda, że wiele osób tylko zagląda i nie zostawia po sobie wpisów. Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zaglądają i życzę wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2012.

759.Jeżeli majdan nie był własnością Horodyńskich to dlaczego jest "zbydniowski" ?szkoda że historia majdanu jest tak skromnie opisana.

758.Chuliganów lepiej nie prowokować , to ryzykowne.Z możliwościami bym nie przesadzał, z sukcesami też. Natomiast optymizm bez ograniczeń,łatwiej w życiu!Pozdrowienia dla mieszkanki!

757.Ważne, że czujecie się Majdaniakami i nie opluwacie i nie prowokujecie-no chyba, że chuliganów. Uwielbiam tą stronę,praktycznie od niej zaczynam każdy dzień. Cieszę się każdym sukcesem naszej Społecznosi, a malkontentów wysyłam do ich piekiełek. Ludzie, tu jest tyle możliwości, tylko trzeba chcieć pomyśleć, wierzyć.

756.Tak, ta "magia" na pewno ma związek ze wspomnieniami a zwłaszcza z ludźmi i astmosferą nie tak dawnych przecież czasów, ale czasy się zmieniają, zmieniają priorytety, ludzie odchodzą... czasem mam wrażenie, że bardziej " majdaniakami" czują się Ci, którzy tam już nie mieszkają, tak jak ja, ale czy mam prawo tak twierdzić ?

755.Teraz do Starego- magia to jest jak się wspomina młode lata , a potem to już proza życia .Magia nie ulatuje to my od niej się oddalamy!

754.Mistrzu od klimy jak zobaczyłeś smród,opisz dokładniej ,a może sam śmierdziałeś i klima Ci roznosiła zapach? Może szyber-dach miałeś uchylony i przez niego patrzyłeś, nie pij więcej człowieku jak prowadzisz! Oj bardzo stary ,a głupi.

753.Oj uleciała ,chyba wtedy gdy Majdaniakom przestało się chcieć pracować.Wystarczy przejechać przez Majdan ja zrobiłem to 1 listopada taka sentymentalna przejażdzka i co widać, wszędzie chwasty brud na podworkach nie otwierałem okien ze względu na klimę w sam. ale z tego co widziałem to także smród.Wólka trochę ładniej się prezentowała.

752.Może takie tematy uruchomić na FORUM, a swoją drogą gdzięś ta magia z Majdanu uleciała...

751.Jak to kto ? Elita majdan-wólka trzeba było żeby 2 kandydatów startowało z majdanu żeby czasem układ nie przegrał : ))
Wólcoki nie zagłosują na majdunioka, to wygrali bo ciemna masa nie wiedziała po co nagle startuje pewien pan : ) a jak to po co startował żeby opozycji głosów ubyło hah xd

750.Ha ha kto takie monstrum wybrał na radnego?Ten chłopek to z innego wieku się tu przedostał.

749.Żegnaj Majdańska szkoło : D
P.S Radny ma niezłe pomysły haha ciemnota. Zgasić światło, rozwiązać straż, LZS, a co potem ? woda ? prąd czy gaz ?
Magiczna wieś.. nie ma się co oszukiwać to jest dziura a nie wieś.

748.Wydaje mi się że Majdan Zbydniowski i Zbydniów daleko od siebie nie są. I to w pełnintego słowa znaczeniu. Mieszkałem w czasie okupacji w Zbydniowie.Od 1946 chodziłem do gimnazjum w Rozwadawie. Koledzy to Bekesz i Zielinski. Pamiętam Tarzana i Kapałe z AK którzy ukrywali sie w Zbydniowie i polowanie UB na nich. Pamię tam ksiedza Kluze z Rozwadowa aresztowanego przez UB.Do 7 klasy chodziłem w Zbydniowie, uczyła nas Pani Janina ( nazwiska nie pamietam). Sławuszewscy Myszkowscy i inni. Czy ktos może mi cos o nich napisać. Byłbym wdzięczny. Tyszkowski Jan

747.Kochani !czy ta strona nalezy tylko do ludzi pochodzenia z Majdanu??, Skad tyle nienawisci w Was??. Serdecznie pozdrawiam moja parafie w Zaleszanach ,oraz bliskich sercu moich znajomych, Teresa Solarska Spiewak :))

746.Wielkie podziękowania za biografię, dosyć rozbudowaną ks. Stojałowskiego.

745.wesolych swiat
mokrego dingusa dla wszystkich znajomych
zycza turki z californi

744.Odszedł od nas Stefan Turek, (wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Stalowej Woli)
POKÓJ JEGO DUSZY
Wyrazy współczucia dla rodziny...
„Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo” J. Grzegorczyk

743.Czy ktoś z Państwa pamięta Władysława Rymanowskiego ze Zbydniowa lub jego rodzinę? Interesuje się historią mojej rodziny, ale utknęłam w martwym punkcie... Wiem tyle,że urodził się tam i wychował a jego rodzinny dom spłonął podczas pożaru razem z 5 innymi domami... Jeśli mógłby mi ktoś pomóc byłabym wdzięczna :)

742.Wsi spokojna, wsi wesoła,
Który głos twej chwale zdoła?
Kto twe wczasy, kto pożytki
Może wspomnieć za raz wszytki?
---------------------------------------------
Te słowa Jana Kochanowskiego
dobrze oddają wspomnienia "mojego" Majdanu...
Pozdrawiam wio...sennie...

741.NAZWISKA ZAMIESZCZANE I WYMIENIANE PRZYDOMKI,JAK I NIEKTÓRE WSPOMINANE,CZY TEŻ OPOWIADANE PRZEZ MOJĄ MAMĘ HISTORYJKI SĄ MI BARDZO BLISKIE

740.PIĘKNIE OPRACOWANA JEST TA STRONA

739.teskno za majdanem

pozdrowienia dla cioci Ani no i Piotrusia Basi i Arusia

738.każda mała ojczyzna to ta gdzie urodziłeś się bo tam powstawała historia Twego rodu ,bo tam wszystko się zaczęło -pozdrawiam ród Chciuków

737.Zapraszamy wszystkich na Sylwestra na Majdanie Zbydniowskim - nie ważne skąd jesteś baw się dobrze lecz nie rób obciachu sobie i innym - takie jest hasło przewodnie.

736.Cze Majdaniaki Buraki.... Tak zwane Maltańczyki ludzie osetka.... Jak wódz MAKCZU PIKTCZU w tęgie Pały rzucam na was urok Bialy... Kleska Maltanczykom pozdro 112

735.zastanawia mnie sens dyskusji o 2 armi wojska Polskiego czy ktokolwiek wie o ich drodze bojowej czy ktos wie jak gineli pod niesky nie jest sztuka krytykowac jest sztuka wiedziec. o tym czytalem i slyszalem z ust ludzi ktorzy sa bochaterami swoich czasow. czy ktos z was slyszal o panu Zbigniewie Mac to byl wujek Ryska Kieliszka czlowiek odznaczony za zaslugi bojowe wirtuti militari 3 klasy. walczyl jako zwiadowca telegrafista o nim czytac mozna w ksiazce od wisloki do czarnej elstery
pamietajmy o tych z pod Monte Casino ale nie zapominajmy o tych z p[od BERLINA

734.WIDZE ZE WSZYSTKO W NORMIE ;) PAMIETAM CIAGLE WOJNY ;CZYJA SZKOLA? DOBRZE ZE SA LUDZIE PONAD PODZIALAMI I NA WOLCE I NA MAJDANIE . JA BARDZO LUBIE LUDZI Z MAJDANU TAK JAK I Z WOLKI I CIESZE SIE ZE COS SIE DZIEJE W TYCH NASZYCH MALYCH OJCZYZNACH .CHWALA TYM CO CHCA COS ORGANIZOWAC .PELNE POPARCIE.JESZCZE JEDNO CHYBA SIE TAKI NIE URODZIL....... ;)

733.Szkoła jest wspólna, lecz położona jest na terenie Wólki :) to odnosnie wpisów o Majdańskiej szkole.

Bardzo dobrze ze są osoby które chcą coś robić w tym temacie. Szczególne uznania należą się Pani Dyrektor.
Wspólnymi siłami można zrobić wiele, potrzeba tylko chęci.

Pozdrawiam Majdaniaków.

732.Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom za środki finansowe które udało się nam zgromadzić na zakup sztandaru dla szkoły. W czasie zbiórki pieniędzy spotkaliśmy się z wielką życzliwością mieszkańców którzy na ten cel ofiarowali nawet przysłowiowy "grosik". Nie ważne kto ile dał, ale ważny był dla nas sam gest, że nie odeszliśmy z kwitkiem. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim tym kórzy tak ofiarnie włączyli się w naszą akcję, DZIĘKUJEMY

731.Dziwi mnie taka bezsensowna dyskusja na tematem sztandaru dla szkoły. Szkoła ma swoje tradycje i swoje sukcesy, najwięcej do dyskusji maja Ci którzy nie ruszą placem w interesie wsi a tym bardziej szkoły. Do tej właśnie szkołych chodziły albo chodzą Wasze dzieci i w waszym interesie powinny być prowadzone takie choćby akcje zbiórki pieniędzy na sztandar. Niech widzi nie tylko gmina, że taka mała szkoła ale ten sztandar i gospodarza prawdziwego gospodarza który o nasze dobro dba i chce pracować na rzecz takich oportunistów (kilku). A co do II armii, to niejedna matka płakała po stracie swojego syna, oni walczyli o wolną Polskę. Majdanicy nie tylko mordowali Ukrainców którzy byli o krok od domu a wracali z Niemiec a też grabili, szabrowali i kradli a terez mają zasługi w odzyskaniu wolniości. Lepiej wspólnie pracować dla dobra całej społeczności a nie tylko krytkować i doszukiwać się podstępu i podejrzliwości w stosunku do ludzi którzym jeszcze nie wygasł zapał pracy dla Waszej miejscowości. A co niektórzy z Was i Wasz zkłamany patriotyzm przynosi niestety odwrotne efekty. Pozdrawiam wszystkich oportunistów i życzę im wytrwałości w dalszych poczynaniach.
P.S. Składam serdeczne podziękowania Wszystkim tym którzy włączyli się w akcję zbiórki funduszy na sztandar. Sądzę że akcja ta przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by