Powrót do strony>>Nowy wpis


Witaj w Księdze Gości najbardziej nieoficjalnej strony o Sandomierzu!


859.pozdrowienia dla miasta sandomierz

858.Przyjeżdzam do Sandomierza co roku. Jest to moje miasto rodzinne. Jest piękne, ale bardzo brudne i zaniedbane i to bardzo mnie smuci. Dba się tylko o Starówkę, ale pozostała czesc miasta jest po prostu brudna. I to nie to, że po zimie. W zezłym roku też tak myslalam gdy przyjechałam w maju. Ale tak samo bylo do jesieni. Wystarczy przejsc sie ul.Mickiewicza po obu stronach, to glowna ulica. Trawniki nierówne, łyse lub pelne chwastów, patyków, zeschlych lisci. Trawa i chwasty wrastają daleko między kostkę chodnikową. Na poboczach chodników zwały śmieci i kurzu, tak samo jak na poboczach jezdni. A park ? Taki park w centrum miasta to skarb.A wyglada jak pobojowisko. Zamiast trawników - nie wiadomo co, pełno patyków i lisci zeschlych jeszcze od jesieni. A wystarczyłoby posadzić krzewy ozdobne, wygrabić, posiac trawę... Ptaki brudzą ? To nie problem. W moim miescie zainstalowano w parku głosniki, z ktorych co pół godziny rozlega się glos drapierznego ptaka. Wszystkie gawrony się wyprowadziły i jest czysto. zadbajcie o Sandomierz, bo naprawde jest brudnym, zaniedbanym miastem i widać , że nie ma dobrego gospodarza. Zadbajcie o zieleń, o trawniki, o skwerki. Zamiatajcie chodniki i jezdnie.Sandomierz, to nie tylko Starówka.

857.Od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów 2013, Sandomierz zyskał dwa nowe pociągi dalekobieżne (w tym nocny). Tak dużo pociągów dalekobieżnych nie mieliśmy od lat! Przez nasze miasto kursują teraz:

1) TLK San rel. Przemyśl – Warszawa Zach. (przez Radom, Dęblin) – kursuje codziennie,
2) TLK Monciak-Krupówki (NOCNY) rel. Przemyśl - Warszawa Wschodnia/Gdynia Główna (przez Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Działdowo, Iławę) – kursuje codziennie (prowadzi także wagon sypialny),
3) TLK San rel. Warszawa Zachodnia - Przemyśl (przez Stalową Wolę, Leżajsk, Przeworsk) – kursuje codziennie,
4) TLK Monciak-Krupówki rel. Gdynia Główna/Warszawa Wschodnia – Przemyśl (przez Stalową Wolę, Leżajsk, Przeworsk) – kursuje codziennie.

Bilety na pociągi TLK można kupować na stronie bilet.intercity.pl lub u drużyn konduktorskich bez dopłaty. Przed przyjściem na dworzec każdy może sprawdzić czy jego pociąg jedzie punktualnie. Jest to możliwe na stronie http://infopasazer.intercity.pl

856.Piękne miasteczko. Pozdrawiamy panią właścicielkę, prowadzącą meleksa, dnia 01.10.2011. Dziękujemy za piękną i interesującą opowieść o Kazimierzu Dolnym.

855.Witam serdecznie
Piszę pracę licencjacką o pięknym mieście jakim jest Sandomierz, czy mogłabym Was prosić o pomoc i wypełnienie ankiety, która ułatwi mi zagłębić temat Sandomierza i okolic.
Ankieta jest anonimowa, tylko do celów naukowych.
Tutaj jest link do ankiety :

http://moje-ankiety.pl/respond-30034.html


Bardzo dziękuję za poświęcenie swojego cennego czasu.

Pozdrawiam i dziękuje!

854.Niezła stronka, ale szkoda, że nie znalazlam tu wiersza o Sandomierzu, którego w dzieciństwie uczyłam sie na pamięć. Urodziłam sie i wychowalam w Sandomierzu i przeprowadzka w wieku 10 lat do innego miasta była dla mnie bardzo przykrym wydarzeniem. Znalazłam kiedys wiersz zaczynający sie od słów "O Sandomierzu, starcze siwobrody, coś siadł na wzgórzu na straży pamiątek..." Jeśli jesteście zainteresowani, przeslę cały.

853.TO NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO W EUROPIE !!!
WARTO TUTAJ PRZYJECHAĆ !!!

852.Witam. Proszę o propozycje/pomoc w nietypowej sprawie. Chciałabym spędzić w Waszym Mieście 2-3 tygodnie w czasie wakacji. Nie mogę sobie pozwolić na pobyt turystyczny, chociaż kocham Wasze miasto i jest to moje wielkie, naprawdę wielkie marzenie. Poszukuję możliwości zapracowania na pobyt na miejscu. Może to być dowolna praca, umysłowa lub fizyczna. Jestem pedagogiem. Mogę być np. wolontariuszem w trakcie sezonu, gdy komuś brakuje pracowników, bo są na urlopach. Mogę pomagać w ogrodzie, przy dzieciach, w jakiejś instytucji, organizacji na przykład zajmującej się długofalową pomocą ofiarom powodzi lub kulturą. Mogę pracować przy obsłudze turystów u kogoś, kto wynajmuje pokoje. Nie oczekuję żadnej zapłaty, a jedynie możliwości nocowania w przyzwoitych warunkach z dostępem do mycia i kuchenki. Myślę, że za takie „wynagrodzenie” mogłabym pracować 3-4 godziny dziennie. To nie jest żart! Mam 39 lat i jestem poważnym człowiekiem (płci żeńskiej). Pomóżcie mi spełnić moje marzenie. Proszę, zastanówcie się, kto w Waszym Mieście byłby zainteresowany moją ofertą i powiedzcie mi o tym. Kontakt: helena1972@o2.pl.

851.Leon Chodakowski jest pochowany na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu.
Posiadam zdjęcia jego grobu, jeżeli
mogę pomóc to bardzo chętnie . Pozdrawiam
Ewa

850.Witam!
Poszukuję informacji na temat Leona Chodakowskiego lekarza w Sandomierzu w XIX wieku.Został pochowany na jednym z miejscowych cmentarzy i został mu wystawiony przez wdzięcznych mieszkańców pomnik grobowy.Czy wiecie Państwo może który to cmentarz i czy dysponujecie fotografią tego grobu bądź też portretem Leona Chodakowskiego?

849.Urodziłem się , wychowałem , wykształciłem w Sandomierzu , teraz tu pracuję . Kocham to miasto!!!

848.To co zrobiła powódź nie da się odbudować w krótkim czasie, ale jeżeli macie mieszkańcy jeszcze siły i siłę woli to zrobicie i osiągniecie dużo.Nie wolno sie poddawać. Wasz smutek kiedyś minie, wypłakane łzy osuszą się, a serca się uradują bo czas leczy rany.Wasz trud i ból widzi cała Polska. Ja osobiście bardzo Wam współczuję i myślę, że kiedyś odwiedzę Wasze strony.

847.Sandomierz- mam do niego duży sentyment, moje najpiękniejsze lata...

846.piękny ten wasz Sandomierz, tylko dlaczego w tak niewielkim mieście jest taka duża przestępczość

845.Samym pięknem miasta nie zatrzymamy turysty na dłużej. Brak imprez towarzyszących i drogie hotele powodują,że po kilkugodzinnym zwiedzeniu miasta wyjeżdzamy.

844.Jestem absolwentką "Marmolady" w Sandomierzu i wracam do tego miasta prawie raz w roku. Kocham to miasto. Ale mam jedną uwagę. Dlaczego hotele w Sandomierzu są takie drogie? Nawet w Zakopanem jest dużo taniej. Znam dużo osób, które nie wracają do Sandomierza ponieważ nie mogą sobie pozwolić na nocleg. Organizujemy raz w roku zjazd klasowy i wiele osób nie przyjeżdża ze względu na ceną noclegu.

843.J"adna Galeria i „Ojciec Mateusz” nie wystarczy, żeby przyciągnąć i zatrzymać tu młodych. Potrzebne są nowe mieszkanie, place zabaw dla dzieci, starówka, która w sezonie będzie tętnić życiem… koncerty nie tylko na otwarcie i zamknięcie wakacji.
Zadbajmy o to piękne zabytkowe miasteczko… pomóżmy mu rozwijać się!!!"
Napisala pomorzanka -
I zrobmy cos tym rozpasanym i zaklamanym klerem - dodam od siebie

842.zakopane jest piękne ale sandomierz też fajny

841.piękne miasto,wspaniali i mądrzy ludzie.

840.W Trześni pod Sandomierzem powstał nowy ośrodek świadczący kompleksową opiekę Pedagoga, Logopedy i Psychologa. Wszyscy w jednym miejscu więc nie trzeba szukać i jeżdzić. Prywatna działalność więc terminy właściwie od ręki. Ceny standardowe jak na nasze okolice. Jest też terapia Biofeedback, która poprawia koncentrację, relaksacje, odporność na stres i takie tam. więcej na http://www.otwartedrzwi.com

Aaaa i jeszcze coś Nowego!! Jest tam u psychologa możliwość diagnozy rozwojowej i terapii dzieci w wieku od 1-3 roku życia !!!! To rzadkość na naszym terenie

Powrót do strony>>Nowy wpis


Jak zarobić przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by