Jesteś 15472 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony>>Nowy wpis


Witam na stronie Brzozdowce. Zapraszam do wpisywania się.


314.284 to mój wpis. Długo nie zaglądałem na stronę.
W sprawie wpisów 297 i 305 proszę o kontakt tel. 601235573 Pozdrawiam i czekam na telefon.
313.Witam, czy znał może ktoś mich dziadków Józefa Wasylczuka i Agatę Wolicką, poźniej Wasyczuk? Mieszkali w Brzozdowicach, później we Lwowie. Proszę o informacje na adres e-mail: informacjedesign@gmail.com
pozdrawiam Małgosia M
312.Ciekawa strona i ciekawe miejsce. Zapraszam także na moją stronę z cytatami i przysłowiami: www.esii.pl
311.Witam. Poszukuję przodków z mojej rodziny. Nazwisko WILUSZ - z miejscowości BRZOZDOWCE lub okolić. Mój dziadek miał na imię Franciszek (Prababcia a żona mojego dziadka Maria Górka). Pradziadek chyba Jan Wilusz...i nic więcej nie wiem. Proszę o podpowiedzi i sugestie. Może jakieś pamiątki rodzinne, zdjęcia itp. Proszę o pomoc;-)
310.Mam informacje o Bronisławie Rokaszewskim i niektóre wasze dane są trochę sprzeczne z materiałami archiwalnymi Szkoły Głównej Służby Pożarniczej o to niżej podaję informacje.:
Ur. 28.10.1912 r. w Brzozdowcach , woj. lwowskie (Ukraina). Członek Brzozdowieckiego Klubu Sportowego Strzelec2. W latach 1935 - 1935 w OSP Brzozdowce, Żołnierz kampanii wrześniowej 1939r. W latach 1942 - 1946 w Zawodowej Straży Pożarnej Lwów a od 1946 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnych w Miliczu, później. Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Miliczu Były więzień obozów koncentracyjnych. W 1947r, kiedy miał odbyć się we Wrocławiu - Zjazd Delegatów Związku OSP Ziemi Dolnośląskiej. Jednym z najważniejszych wydarzeń zaplanowanych przy tej okazji, było poświęcenie sztandaru, który odtąd miał towarzyszyć strażakom w ich służbie społeczeństwu. Władza nie zgodziła się i wówczas mjr Bronisław Rokaszewski., przeciwstawił się poleceniom władz i uchronił sztandar. Ukrywa go w sobie tylko znanym miejscu. Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa prowadzą dochodzenie, szukają sztandaru, ale ich działania nie przynoszą efektu. Sztandar znikł, na całe 43 lata. Cała sprawa znajduje wyjaśnienie dopiero w 1990r. kiedy to Bronisław Rokaszewski wystosowuje pismo do ówczesnego komendanta wojewódzkiego Straży Pożarnych we Wrocławiu płk. poż. Ryszarda Królickiego. Jak pisze, po odwołaniu zjazdu w 1947r. i decyzji władz o zniszczeniu sztandaru „…podjąłem decyzję, aby ocalić sztandar. Dyskretnie, bez śladów i świadków schowałem sztandar, który przechowywałem przez 43 lata.” Przynależność partyjna: PZPR i Towarzystwo Przyjaciół Żołnierza.
309.Witam

W Brzozdowcach urodziła się moja babcia Helena Suchorowska zam.Kanas. Siostra Stanisława i Karola Suchorowskich. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na temat rodziny Suchorowskich ( zdjęcia) to proszę o kontakt mailowy .

Hania
308.Ad. 152 & 306 Witam, a moze chodzi o tę Elżbietę?... Elżbieta Słocka z d. Guga (1912-1981), córka Stanisława i Anny z d. Śliwak pochodząca z Brzozdowców, żona Władysława Słockiego (1911-1999) syna Michała i Wiktorii z d. Bodnar, po 1935 zamieszkała w Bóbrce, po 1945 zamieszkała w Bojkowie, później w Gliwicach Bojkowie na Sląsku, siostra Marii Roś (Tarnów) i Michała Gugi (Golczewo)...
Ciekawa strona o Brzozdowcach, szkoda, że tak późno tu trafilem. Pozdrawiam B.
307.W dniu 02.06.2016. zmarła w Opolu Aniela Smereczyńska (Struczak) urodzona w Brzozdowcach
306.Ad. 152 Elzbieta Słocka to była moja babcia lecz jej nie poznalem gdyz zmarla kiedy moj tato mial 7 czy 8 lat. Elzbieta Słocka była żoną Stanisława Słockiego ktorzy osiedlili sie w woj dolnoslaskim w powiecie milickim
305.Dzień dobry, poszukuję informacji o moich przodkach z Brzozdowiec. Mój pradziadek nazywał się Emilian Wójtowicz, a jego żona Maria Wójtowicz (1906-1970). Maria była córką Zofii Berezowskiej (1879-1961), której rodzice nazywali się Wojciech i Teodora Berezowscy. Wojciech i Teodora mieli jeszcze córkę Katarzynę, która była żoną Wiktora Szymańskiego. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku.
304.Drodzy Państwo, w imieniu cioci poszukuję wiadomości o rodzinie jej ojca Michała Potoka z Brzozdowiec. Podobno miał rodzeństwo. Dorota
303.Witam serdecznie - poszukuję informacji na temat pochodzenia nazwiska Mendocha i Trusz - pozdrawiam Barbara
302.Droga/drogi Maniu,

proszę napisz do mnie e-maila i napisz kiedy chcesz się wybrać do Brzozdowiec, do kogo i coś o sobie. Chętnie Ci pomogę. Pozdrawiam.

Mój email to wandalyzwa@gmail.com
301.Witam jak się najlepiej wybrać do Brzozdowiec jak ktoś wie to proszę o pomoc chcę odwiedzić rodzinne strony mojego dziadka
300.Poniżej podałem zły adres,
299.Polecam stronę katedry w Kamieniu Pomorskim. Można zwiedzić katedrę, "spacer wirtualny", Sanktuarium Brzozdowieckie oraz okoliczne zabytki.
298.urodziłem się w brzozdowcach i co z tego
297.Witam1
Pan Henryk pyta min o rodzinę Pawluś z Brzozdowiec. Jestem wnuczką Jana i Stefanii Pawluś. Dziadkowie niestety już nie żyją. Żyje mama Emilia, która urodziła ię w Brzozdowcach
296.Pozdrawiam wszystkich z Brzozdowca, mam bardzo miłe wspomnienia z pobytu tam.
295.Do Pani Anny Homy:

Szanowna Pani Anno,
mam nadzieję że w jakiś sposób Pani pomogę. Przede wszystkim jest wydana książka, której autorem jest Edward Polak pt Los Polaka, jedno wydanie w drukarni w Świdnicy, tą książke zdobędzie pani tylko przez internet, Może ktoś odsprzeda. Ja w taki sposob ją zdobyłam. Jest tam opisane powstanie AK i samoobrony do któego rejeon Brzozdowiec był włączony. Wszystko należało do rejonu Chodorów- Stryj, a siedzibą był Łukowiec. Pan Polak pochodził stamtąd, był uczestnikiem wojny "39 powrócił tam ranny i był jednym z organizatorów AK i samoobrony.
W Brzozdowcach była Samoobrona ze wzgl na mieszane małżeństwa, natomiast oddział AK stacjonował na Krasnej Góry osoada Mazury. Jest to bardzo dobrze opisane w tej książce chociaż z moich wiaodmości nie wszystrko się zgadza.
Nastepna książką jest "Moje miasteczko Brzozdowce" Jana Burlikowskiego. Tę książkę można można kupić przez Internet. Jeszcze jedno wydanie w formie pamiętanika przed byłego głownego komendanta poliscji w Krakowie Stefana Tokarza, "Ludzie i cienie", rowniez dostepna w Internecie.
Ja osiedliłam się we wiosce gdzie Kresowiaków z Laszek Krasenej Góry i Brzozdowiec było 52 rodzin. wychowałam się wsrod ludzi uczestniczacych w tych wydarzeniach.
Mam nadzieje, że w jakiś sposob Pani pomogłam. Jeśłi coś jeszcze mogę zrobić , prosze napisac mój mail to: wandalyzwa@gmail.com
Chciałam się jeszcze zapytac skad pani pochodzi? Pozdrawiam :) Wanda

Powrót do strony>>Nowy wpis


Jak zarobić przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by