Jesteś 15429 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

294.Witam wszystkich. Co do wpisów na stronie "Geneteka" podanej uprzednio przeze mnie, są to dane przepisane z Warszawskiego AGAD oraz innych źródeł, przez Panią Elę, która z własnej uprzejmości postanowiła pomóc innym i wprowadzić te dane na stronę Geneteki, a jak wiemy wpisów jest mnóstwo, często bardzo trudnych do odczytania. Owszem, są błędy w nazwiskach, ale nie oczekujmy znajomości pisowni każdego brzozdowieckiego nazwiska :)
Polecam oczywiście kontakt z Archiwum Archidiecezjalnym w Szczecinie, sama korzystałam z ich pomocy, jednakże posiadają oni księgi niepełne, często same "listy z indeksu" tj. nazwisko i data.
I także nie są nieomylni, również źle odczytują czy przekręcają nazwiska (tak też było w moim przypadku) :)
Dlatego życzę nam wszystkim, szukającym informacji, cierpliwości :)

Co do wymieszanych urodzeń i zgonów w Genetece : u góry strony jest rozwijany pasek na którym można wybrać zgon, małżeństwo lub urodzenie.

Pozdrawiam ,
Marta Śliwak.
293.Dzień dobry! Jako wnuczka osoby pochodzącej z Brzozodwiec i historyk z wykształcenia mam ogromną prośbę. Bardzo interesuje mnie temat polskiej samoobrony w Brzozdowcach. Temat ludobójstwa na Kresach jest mi niezwykle bliski - m.in. z powodu pamiętanych jak przez mgłę opowieści Babci. Niestety zmarła ona wiele lat temu. Dlatego poszukuję wszelkich informacji o tym co działo się w Brzozdowcach i okolicach w czasie wojny. Będę wdzięczna za każde wspomnienie, wskazówkę gdzie szukać relacji itp. Pozdrawiam serdecznie!
292.w Brzozdowcach mieszkała moja babcia Rozalia Bocheńska wyszła za mąż za Andrzeja Zagórskiego. Chciała bym się dowiedzieć coś więcej o rodzinie babci
291.Wpis 290 to do Pani Eli Says
290.Pani Elu. Witam w nowym roku. Napisała Pani, że przystępuje do indeksacji ksiąg metrykalnych Brzozowiec. Chętnie pomogę. Czy posiada Pani księgi metrykalne Brzozowiec, czy to są inne niż te z archiwum w Warszawie. Bo na stronie geneteka.genealodzy.pl zgony wymieszane są z urodzeniami. A. Adamowicz
289.Bardzo ciekawa strona, mój pradziadek pochodził z tej miejscowości.
288.Pani Beato: nazywam się Wanda Łyżwa zd Zdunek, urodziłam się na Krasnej Górze i obecnie zajmuję się spisywaniem historii powstania oraz pierwszymi osadnikami Krasnej Góry. Czy wie Pani może gdzie mogłabym znaleźć wiadomości na ten temat? Posiadam też w ukraińskim języku pracę "Brzozdowce - od powstania do czasów II WŚ" Na tym opisie opierał sie ks. Piotr Zawada w swojej książce "Rany Zbawiciela". Serdecznie pozdrawiam!
287.Polecona strona(wpis nr 278) genetyka.genealodzy.pl jest niestety niedokładna. STWIERDZAM TO NA PODSTAWIE porównania wpisów z ksiąg metrykalnych tłumaczonych przez archiwistów we Lwowie i w Polsce a tłumaczenia nazwisk przez autora tejże strony.
Pięcioro dzieci moich pradziadków Jana Czulińskiego i FRANCISZKI UBOGIEJ z Brzozdowiec nazywają się wg autora strony każde inaczej np. mój dziadek Antoni ur. 1892 nazywa się Orniliński, jego jedna siostra Czułyńska,Następni to Czaliński itd. Prosze nie publikować nazwisk skoro ktoś ma problem z rozszyfrowaniem liter(wiem,ze to jest niełatwe zadanie). Logiczne jest ,ze jeśli dzieci są zrodzone z tych samych rodziców powinny nazywać się tak samo.
286.Odpowiedź na wpis AA Prosze zwrócić sie do Archiwum Archidiecezjalnego w Szczecinie do p. Pawła Muszyńskiego.
285.Dotyczy wpisu 285 AA.Korzystałam z indeksu zmarłych,urodzeń w archiwum w SZCZECINIE. Pomogli mi bardzo.Proszę napisać to podam e-maila I adres.
284.Przeglądając wpisy w księdze gości Brzozdowce mogę się podzielić informacją o Zuzannie Berezowskiej, zd. Szymańskiej, która wyszła za mąż za Mariana Berezowskiego s. Tomasza i Elżbiety.
Marian zginął w nieznanych okolicznościach a mnie to interesuje, jak również inne informacje o rodzinie Szymańskich , Berezowskich, Tokarzy , Śliwaków, Pawluś z BRZOZDOWIEC.
Pozdrawiam HENRYK BEREZOWSKI
283.cześć jestem z Bydgoszczy-mój dziadek to Bronisław Burlikowski-był adoptowany jak sie nie mylę przez Kozłowskiego
282.Witam, nazywam się Urszula Lorek Poszukuję danych na temat mojego rodu a
wynika z niego ,że Filip i Rozalia Mendocha byli moimi pradziadkami ich
syn a mój dziadek Edward Mendocha ur.1900jego żona a moja babcia Rozalia
Mendocha ur 1920 z domu Pawluś pochodzili z Brzozdowiec. Czy może ktoś wie
cos więcej wie na temat tej rodziny?
281.Czy ktoś posiada dostęp do indeksu nazwisk do księg parafialnych kościoła w Brzozdowcach
280.www/391787574235067" target="_blank" target="_new" class="text" rel="nofollow">https://www.facebook.com/pages/Brzozdowce_www/391787574235067

Strona Brzozdowce_www na Facebooku.
279.Zapraszam także tutaj: www/391787574235067" target="_blank" target="_new" class="text" rel="nofollow">https://www.facebook.com/pages/Brzozdowce_www/391787574235067
Może uda się pozyskać informacje i nawiązać kontakty?
278.Do AA :

Proszę skorzystać z tej strony, można znaleźć sporo informacji :)

http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?rid=B&from_date=&to_date=&search_la stname=mendocha&search_lastname2=szyma%F1ska&rpp1=0&bdm=D&w=21uk&op=gt&lang =pol
277.Witam, poszukuje rodziny teścia Krzysztofa Mroczkowskiego z Kłodzka. Niestety nie znamy imion rodziców. Wiemy tylko ze mieszkali oni w Kłodzku a po długich latach się z tamtąd wyprowadzili. Prosimy o informacje
276.Poszukuję informacji dotyczących rodzin:
1. Mendocha Karoli Angela zd. Szymańska
2.Struk Jakub i Apolonia zd. Bocheńska
3. Struk Jakub i Magdalena Mendocha
275.Czy ktoś posiada indeksy do ksiąg urodzeń i ślubów parafii Brzozdowce

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Jak zarobić przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by