Jesteś 5133 osobą odwiedzającą księgę.

21.Fajna stronka, tylko nie podoba mi się ta ramka - tabele są lepsze.

22.Pozdrowionka dla Super Pingwina. Stronka ciekawa, mozna poklikać w wolnych chwilach.
A ja ciągle walczę ;-)
Wyszukuję i niszczę Windowsowych Binlamerów w sieci.
Pozdrowionka

23.strona jak strona... ale osob nie lubiacych historii nie zainteresuje!!!

24.Tematyka może i historyczna ale taka na pograniczu historii i fantastyki. Natomiast rewelacje dotyczące historii Kościoła Katolickiego są przedstawione wybiórczo tzn. przedstwiono kilka ciemnych stron KK nie uzupełnijąc ich o strony jasne, często są tez użyte w tych artykółach slogany lub przypisy tylko jednej strony. Chociaż nie darzę KK wielkim uwielbieniem to jednak do prawdy historycznej wiele w tych artykułach brakuje. Ogólnie miło się czytało, a zajęło mi to kilka godzin!! Pozdrawiam

25.nieźle, Wiedźminie, chylę czoła. trochę za dużo błędów ortograficznych
makopol

26.Fajna stronka. Cos w tym wszytkim jest tylko co ? Oto jest pytanie :D
Moze sie kiedys dowiemy jak bylo naprawde a moze nie ....

27.Co to jest? Szerzenie nienawiści do Chrześcijaństwa? Znowu? Co za monotonia. Same paszkwile. Wiesz o tym, że to zawsze świadczy o kondycji emocjonalnej piszącego?

28.Pozdrawiam i polecam http://www.faktyimity.pl/

29.Ciekawa stona, przydało by się jednak więcej artykółów :P

30.widać że twoja strona jest politycznie poprawna,a szkoda bo niektóre tematy artykułów są wyśmienite i dotyczą wydarzeń,których się dzisiaj unika opisywać.polit. poprawność odbiera im niestety bezstronnośc.np w artykule o Piłsudskim piszesz o pacyfikacjach ukraińskich wsi i berezie kartuskiej nazywając ją obozem koncentracyjnym.a przecież ukraińcy też wtedy pacyfikowali polskie wsie,i to było powodem akcji odwetowych ze strony władz.Artykuł o Franco też nie jest do końca prawdziwy.gość nie był tylko złym dyktatorem.przede wszystkim uchronił hiszpanię przed komunizmem.a ofiar lewackiego terroru w latach 30-tych było więcej niż reżimu franco.co do ustaszów to faktycznie był to reżim okrutny i miał poparcie kościoła,ale podczas IIwś wszystkie strony dopuszczały się zbrodni.szkoda że głównie opisujesz zbrodnie prawicowych systemów i kościoła,które są mocno przeinaczane.o inkwizycji nawet nie będę czytał bo to bzdury. dopiszę opinię o pozostałych artykułach jeżeli znajdę jeszcze jakieś ciekawe.

31.Co jest Wiedzmin z aktualizacją strony? Ruszaj [****], bo strona jest bardzo ciekawa. Mam nadzieje, że niedługo się obudzi :). Wprawdzie nie lubię pojęcia "tajemnica" w historii, ale strona jest godna uwagi.

PS: jednak dopiąłem swojego: www.historia.rosji.prv.pl

32.Niezła stronka przedstawia inne punkty widzenia i nie znane powszechnie teorie czy fakty może nie koniecznie do końca prwdziwe (po przeczytaniu wszystkich cześci Atomowej Wojny Bogów odnosze wrażenie że autor zagalopował się ukazując swoją wizje w ostatnich paru częściach )

33.Pozdrawjam serdecznie i gratuluje udanej i ciekawej strony.

Tak i moja nienasycona ciekawosc dotyczaca wydarzen historycznych, ktore staram sie bezemocjonalnie i objektywnie interpretowac, aby zrozumjec mechanizmy kreujace nasza przyszlosc, ktorej baza jest niefiltrowana przeszlosc, wzbogacilem nowymi historycznymi faktami, z ktorych wywnioskowalem, ze istnienie grupy etnicznej o nazwje "Slowjanie" jest tak samo prawdopodobne jak exitencja Sokratesa, Karola Wjelkiego, Sredniowjecza i obecnej lini czasowj(mamy dokladniej rok ca. 1003 a nie 2003!); tu proponuje przeczytac
prace Prof. Dr. Anatolij Timofejewitsch Fomenko z moskiewskiego Lomonossow-Universytetu o nazwje "New Chronologie", albo publikacje z lat 70tych amerykanskiego astrophizyka Robert Newton na temat przyspieszania faz ksiezycowych.

Celem moich dociekan byla(i jest nadal) mithologia polska a dokladnie ludnosci obecnie mieszkajacej w dorzeczu odry i wisly.
Proby rozmow aby uzyskac profesjonalne, precyzyjne i niecenzurowane informacje od tzw. ciala pedagogicznego, albo od chcialbym zostac
(bo juz raz chcialem) historyka konczyly sie odpowjedzia:
"Dawno, dawno temu . . ." - wyskakiwalem wtedy dyskretnie przez okno(gdy bylem na parterze) albo patrzac na zegarek pozdrawjalem entuzjastycznie entuzjaste slowami: "no tak". Pozostaly mi tylko zrodla ze starej europy.

Jak punkt orjetacyjny wybralem Tannenberg w roku 1410(niech mu bedzie).

Jezeli przyjzymy sie dokladniej bitwje pod grunwaldem w 1410 roku, to, byla to wojna mjedzy Jagiella a niemjeckim zakonem krzyzackim, gdzie obydwje strony poslugiwaly sie najemnymi zolnierzami, ktorzy czesto zmjeniali pracodawcow w zaleznosci od sytuacji a dokladniej od kasy.

W pierwszej lini chodzilo o Schamaiten.
Zakon krzyzacki potrzebowal koniecznie Schamaiten aby dotrzec i opanowac Livland i Ryge, do czego Jagiello i jego kuzyn Witold starli sie niedopuscic.
Papiez zabronil zakonowi kraj Schamaiten, ktory nalezal do Litwy napadac w ramaci misjonowania, gdyz litwini przez podporzadkowanie sie koronie Jagielly przyjeli jako caly narod chszest.

Baltyckie plemiona Pruzzow, Litwinow i Lettow naleza tak samo jak tzw. Slowjanie do indo-germanskiej grupy etnicznej.
Pruzzen osiedlili sie juz ok. 2000 lat p.n.ch. nad morzem baltykim.
O Polanach jest mowa dopiero ca. 900 n.ch. na terenach dolnego Donau.
Wikingowje w 850 n.ch. tworza krolestwo Waräger, ktory obejmuje tereny
mjedzy Novogorod i Kiew i dochodza z polnocy do slaska i osiedlaja sie
w dorzeczu warty.
Czy Mesico I, ktory w roku 963 n.ch. utworzyl ksiestwo Gniezno/Poznan byl wikingiem, nie wjem, ale krolestwo Mesico dopiero w 11 wjeku zostalo
nazwane jako polska.

Dookola krakowa w 8 wjeku n.ch. zyly plemjona wislan, do krotych nalezeli Kelten(Celtic), Illyrer, Germanen, i Sarmarten.
Wedlug historyka Dekan’a Hartmann, ktory napisal projekt o wjelkich mistrzach niemjeckiego zakonu krzyzackiego Ullrich und Konrad von Jungingen,
naleza obok tzw. Slowian, aryjscy Indyjczycy, Iranczycy, Meder, Minoer, tez polnocni Germanie do indo-germanskiej grupy lingwistycznej.

Analizujac nazwiska przodkow starych pruzzow mozna zauwazyc , ze sa one
bardzo pokrewne z greckimi i litewskimi, ktorych stare osady lezaly nad morzem czarnym, na krymje i nad dnieprem.

Ca. w roku 1000 n.ch. ksiestwo Mesico nawjazuje bliski kontakt (malzenstwo)
z Kiew co by ewentualnie swiadczylo , ze Mieszko byl wikingiem.
Matka Jagielly tak jak jego czwarta zona pochodzila z Kiew i na dworze litewskim w czasie gdy Jagiello byl krolem mowjono po rosyjsku.

Jagiello jest pra-pradziadkiem ksiecia Albrecht von Hohenzollern-Ansbach-Preußen, natomjast polski krol Zygmunt, Jagielly Enkel( nie znam polskiego odpowjednika), byl bratem od matki ksiecia Albrecht.

To, ze na samym poczatku pierwszego stulecia n.ch Goten( dokladnien: Ostgoten) osiedlili sie i zyli przez pare setek lat w dozeczu wisly,
jest przez wykopaliska archeologiczne udowodnione, ale ze dwunascie
czesci kraju Pruzzow nazwane zostaly po imjonach synow Waidevuts:
Lithpo,
Saimo,
Sudo,
Naidro,
Skalavo,
Natarigo,
Barto,
Galindo,
Varmo,
Hoggo,
Pomeszo

i Chelmo

...to nalezaloby potraktowac jako saga(narazie).

34.z rzucenia okiem na teksty nasuwa mi się kilka myśli : ta strona jest wybitnie stronnicza przez wzgląd na swój antyklerykalizm ... pewna niesmaczna tendencja tzw. odkłamywania historii , Piłsudski ? Fakt ale tytuł " bohater czy dyktator" jest pewnym nieporozumieniem tak jakby to były antonimy ... był jednym i drugim . Szacunek

35.Zgadzam się z opinią nr 11.

36.wiadomości na stronce mało dokładne, pobieżne,rozbuduj i włóż więcej pracy- bedzie ciekawsza

37.Z niecierpliwością oczekuję na kolejne artykuły, dowodzące, iż losami świata steruje spisek katolików i kosmitów.

38.bardzo ciekawy art. o Huzarach Śmierci, bardzo ciekawy. o ile zawsze widząc zdjęcie biorę mozliwość poprawki/fotomontażu i podchodzę do tego bardzo sceptycznie, to sam temat jest naprwadę interesujący. bardzo dziekuję za temat do głowkowania ;) pozdrawiam

39.bardzo dobra strona życzę powodzenia w dalszych pracach:)

40.Bardzo dobra strona dla ludzi lubiacych historie ,gratuluje.

<<>>Nowy wpis


Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by