Jesteś 28118 osobą odwiedzającą księgę.

>>Nowy wpis

159.Chylę czoło przed TAKIM CZŁOWIEKIEM. Jego dobroć, empatia i nieprawdopodobna wrażliwość- na zawsze pozostaną w moim sercu!

158.Janusz Korczak to Objawienie Św. Józefa w czasach najtrudniejszych naszego bytowania i z tej pozycji spójrzmy na Jego mądrość i przekazy.

157.Serdecznie zapraszam na promocję książki Pani Rivki Parciak pt. "Tu i tam obecnie i kiedyś" Książka, wydana zresztą niemal równocześnie w Izraelu i Polsce, stanowi bogate źródło wiedzy dla mieszkańców tych krajów, pełne faktów oraz interesujących obserwacji dotyczących historii i współczesności obu narodów, zdecydowanie łamiące zakorzenione w nich, a jakże często uparcie umacniane stereopyty Spotkanie autorskie odbędzie się 24.06.2013 r o godzinie 19:00 w Warszawie w księgarni " Czuły Barbarzyńca" ul.Dobra i 26.06.2013r o godz. 19:00 w Krakowie w księgarni "Czuły Barbarzyńca" ul Powiśle 11 Serdecznie zapraszam - z poważaniem Jerzy Fornalik

156.To był CZŁOWIEK!!!!!!!

155.Ze strony można się bardzo dużo nauczyc. Dziękuję bardzo jej twórcom.

154.Jak to można poświęcic się dla dzieci. Dla niego to one były najważniejsze.

153.Genialny, mądry człowiek.

152.Tak, uczyłem się -.-

151.bardzo fajna strona;)

150.Wywieźli go w wagonie bydlęcym... z piekła jakim było getto bezpośrednio do komory gazowej...Niczym sobie nie zasłużył na to, a wręcz przeciwnie... Panadoktora pamiętnik czytałem gdy miałem 17 lat - może tylko Kafka z takim wyczuciem pisał...

149.Dzięki lekcji bibliotecznej o Januszu Korczaku dużo dowiedzieliśmy się o nim. Pisał wiele pięknych książek, bronił praw dzieci, leczył ludzi, również wspaniale uczył. Chcielibyśmy, aby było więcej ludzi takich jak on.
Uczniowie kl.VI Szkoły Podstawowej z Prusinowic

148.Janusz Korczak jest wielkim człowiekiem
ponieważ opiekował się dziećmi i bronił ich praw.

147.Janusz Korczak był niezwykłym człowiekiem. Pomimo iż mógł wybrać życie wybrał śmierć razem z dziećmi, ponieważ kochał je nad życie.Dzieci były dla niego wszystkim.

146.Dzięki lekcji bibliotecznej poszerzyliśmy wiedzę o wspaniałym człowieku-lekarzu,wychowawcy,przyjacielu dzieci i pisarzu Januszu Korczaku. Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Prusinowicach

145.Moim zdaniem lekcja o Januszu Korczaku jest bardzo potrzebna, gdzyż możemy dowiedzieć się wiecej o jego życiu, poświęceniu dla dzieci i jego odwadze. Korczak był wspaniałym człowiekim, ponieważ miał złote serce.

144.Janusz Korczak był niesamowitym człowiekiem ,który poświęcił swoje życie dla dzieci. Poszedł na dobrowolą śmierć chociaż miał wybór uratowania siebie. Wykazał się odwagą,

143.Janusz Korczak jest moim
mentorem. Jest uosobieniem bezinteresownej miłości opartej na potrzebie niesienia pomocy innym. Towarzyszył swoim podopiecznym do samego końca. Ludzi zdolnych do takiego poświęcenia jest na świecie coraz mniej,
a przecież tacy ludzie są najbardziej potrzebni i wartościowi.

142.Janusz Korczak kochał dzieci nad życie, gotów był się nawet dla nich poświęcić. Więc pisał dla nich i o nich książki. Doceniał dzieci i wiedział czego one potrzebują. Właśnie dlatego jest nazywany Wielkim.

141.Dziś w bibliotece mieliśmy lekcje poświęconą Januszowi Korczakowi. Oglądaliśmy prezentacje poświęcono tej postaci. Było w niej opisane całe jego życie i działalność . Zaskoczyło nas to że oddał życie za dzieci ., które nawet nie były jego.Bardzo podziwiamy to co on zrobił i doceniamy takich ludzi.

140.Poznałem dziś postać Janusza Korczaka. Podziwiam jego wielkie zasługi i pracę na rzecz dzieci. Jestem dumny, że taki człowiek był Polakiem.

139.Witam, chciałam zaprosić do zapoznania się z cyklem, jaki prowadzę o Januszu Korczaku na moim blogu: http://ksiazkizbojeckie.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?1134498

138.siema

137.Właśnie szukamy infomacji o Januszu Korczaku fajna strona

136.Z nadzieją, że nasza strona Facebooka "Kochana Pani Stefa" wzbogaci także wiedzę o samym Januszu Korczaku zgłaszamy się do wspólpracy.
Z wyrazami szacunku,NH
dr Grażyna Pawlak
Fundacja im. prof. Mojzesza Schorra

135.Witam! Kochany człowiek, szkoda, że takich coraz mniej. Nasze gimnazjum Korczaka - właśnie w Roku Korczaka chcą zamknąć.

134.Janusz Korczak- dobry człowiek. :)

133.czesc jesfem andzia z Breslał takiego niemieckiego miasta :) mam pewnie problem rodzic mnie zamkneli w zakładzie pracy w myśliborzu

132.TACY LUDZIE POWINNI ŻYĆ WIECZNIE!
Janusz Korczak- zwykły człowiek który osiągnął tak wiele. Ten o którym nikt nie zapomniał i ten który będzie żył wiecznie w naszych sercach.

131.,,Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.
Na tej lekcji dowiedziałem się kim był Janusz Korczak. Nie interesował mnie. Ale dziś jestem dumny ,że w Polsce żył taki wspaniały człowiek. Każdy z dorosłych powinien taki być. Od samego początku skromny lecz nie liczy się majątek tylko dobro świata i dzieci....
Dziękuję za tą lekcję.......

130.Człowiek wiecznie żywy - J.Korczak Ten o którym nikt nie zapomniał i ten który będzie żył wiecznie
Ten o którym zawsze pamiętamy .

129.Janusz Korczak- zwykły człowiek który osiągnął tak wiele.Ten który zrobił to czego nie zrobił by nikt inny.Zrobił to dla drugiego człowieka. Poświęcił się dla dzieci bezdomnych, niekochanych on jedyny je pokochał ...

128.Tacy ludzie powinni żyć wiecznie!
To cudowne, że w tak ciężkich czasach (czyt. II wojna światowa), byli ludzie, którzy na pierwszym miejscu stawiali dobro innych.

127.Człowiek największego kalibru
chylę czoło przed nim....

126.Janusz Korczak był dobrym człowiekiem

125.To dzięki jemu dzieci mają prawa

124.vbxvx

123.Januszu Korczaku
my Cię podziwiamy
i choć już nie żyjesz,
brawa Ci składamy

122.Dziękujemy Panu Januszowi Korczakowi za tak piękną literaturę jaką nas obdarzył. Jesteśmy dumni, z tak wspaniałego pisarza.

121.Dziękujemy za wszystkie dobre rzeczy które zrobiłeś.

120.Dziękujemy również za Dom Sierot.
Wspaniały gest...

119.Dziękujemy za Króla Maciusia, świetna książka :) Dziękujemy również za Kajtusia Czarodzieja i za Mośki, Jośki i Srule.

...za wszystko..

118.http://www.facebook.com/pages/Polskie-Stowarzyszenie-im-Janusza-Korczaka/26 2361820489013#!/pages/Polskie-Stowarzyszenie-im-Janusza-Korczaka/2623618204 89013

Zapraszamy serdecznie do polubienia strony PSK na Facebooku.

117.Wesołych Świąt! Szczęśliwego Nowego Roku! Niech tegoroczne Święta przyniosą wiele radości, uśmiechu, miłości najbliższych. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia a Nowy Rok niech będzie dla najszczęśliwszym rokiem pod słońcem!
Wszystkiego najlepszego!
Życzą Elwira i Henryk Dersiewicz

116.Chciałam podzielić się radościa jakiej dzisiaj doświadczyłam... W młodości chodziłam do podstawówki im.J.Korczaka, jeżdziłam do Korczakowa i przesiąkałam myślą Korczaka
dzisiaj mogłam uczestniczyć w uroczystości nadania szkole podstawowej nr 45 w Sosnowcu, do której uczęszcza mój syn - imienia Korczaka, odżyły wszystkie wspomnienia, wróciły z wielką mocą idee.. i do tego 2012 rok - rokiem Korczaka, bardzo to miłe dla mnie chwile, dobrze że tylu jeszcze ludzi ciągle czuje się związanych z myślą i postacią Janusza Korczaka, Pozdrawiam wszystkich
Ania

115.Jeszcze jeden przyjemniejszy wpis.
Realizując nasze tegoroczne hasło donoszę, że w Niemczech odbyła się wystawa malarska naszego podopieczne Mariusza Kędzierskiego.
Pełen sukces, prace sprzedane za godne pieniądze, załatwione miesięczny plener w Niemczech dla młodego artysty a w trakcie załatwiania stypendium na kontynuację studiów.
Bardzo się cieszę bo udało nam się uratować młody talent.
Uratowaliśmy - "Janka Muzykanta"
Szukam kolejnych, młodych ambitnych, utalentowanych.
Czy ktoś o takich wie?
Pozdrawiam Jerzy

114.Korczakowcy, mimo usilnych starań ratowania wigilii korczakowskiej muszę stwierdzić, że wigilia się nie odbędzie ze względu na małe zainteresowanie.
Szkoda, bo obawiam się, że może zdarzyć się tak, że już nigdy nie wrócimy do takiej formy naszego corocznego , pięknego spotkania.
Jerzy

113.Mamy rok Korczaka. Jak wspaniale. Kto to wymyślił?

112.Mamy rok Korczaka. Jak wspaniale. Kto to wymyślił?

111.Grupa teatralna Spod znaku Króla Maciusia z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku z wielką radością i wzruszeniem przyjęła wiadomość, że ich ojciec chrzestny - twórca Króla Maciusia, wielki pisarz, wybitny pedagog i dobry człowiek - Janusz Korczak przez cały 2012 rok będzie jeszcze bardziej niż zwykle popularny w Polsce, Europie i na świecie. Jego opowiadania i powieści zostały już w XX wieku przetłumaczone na 60 języków świata. Korczak mówił dorosłym, że dziecko trzeba kochać, koniecznie się nad nim pochylać i darzyć je szacunkiem. Rok 2012 zostanie ogłoszony rokiem Janusza Korczaka. Stało się to za sprawą Marka Michalaka, posła na sejm RP, który jest rzecznikiem praw dziecka i prezesem Kapituły Orderu Uśmiechu. Grupa teatralna Spod znaku Króla Maciusia i Muzyczny Teatr Młodych Biała Mandragora oraz Roma Ludwicka i Ewelina Nowakowska są bardzo szczęśliwi, że bliska ich sercu osoba stanie się jeszcze bliższa ludziom, a wielu usłyszy o Januszu Korczaku, wspaniałym pisarzu i wychowawcy.P

110.Wielka radość - mamy Rok Korczaka! To dla nas powód do dumy ale i wielkie wyzwanie. Wierzę, że razem znowu potrafimy wiele!

>>Nowy wpis


Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by