Powrót do stronyNowy wpis

5.Wiadomość prywatna...
Hasło:

4.Serdeczności

3.Mówią, że nasza religia, jej zasady sa skomplikowane, wtłoczone w grube zakurzone tomiska... dzięki Wam, że staracie sie te tomiska i prawdy w nich zawarte wciąż na nowo przybliżać.

2.Odpowiadając Rafciowi...
W przykazaniu II. nic nie jest pominięte.
Po prostu trzeba wiedzieć, że istnieją dwie biblijne wersje dekalogu (w Wj i Pwt) oraz wersja kościelna, która pomija mało istotną dla współczesnego czytelnika część przykazania. Nie należy się tym gorszyć (a zdarzają się takie gorszące głosy ze strony tzw. fundamentalistów chrześcijańskich(z niektórych wspólnot protestanckich zdaje się)). Katechizm Kościoła Katolickiego nie pomija wersji biblijnej. Zachęcam do lektury...

1.dlaczego na stronce Wirtualny Katecheta jest źle wpisany DEKALOG?A mianowicie pominięte jest 2 przykazanie a właściwie jego istotny fragment:Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Proszę o odpowiedz!!!!!!!!!!

Powrót do stronyNowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by