Powrót do stronyNowy wpis

299.Witam Panie Piotrze. Często wpadam na Pana stronkę poczytać o drzewach i chciałbym Pana zmotywować do poszerzenia liczby opisywanych gatunków. :)
Przy okazji może Pana zainteresuję taką publikacją, którą znalazłem w księgarni w Rzeszowie: Tadeusz Misiak - " Magiczne drzewa w dziejach, legendach i środowisku nad środkowym Sanem." Pozdrawiam
298.Znakomita strona i źródło rzetelnej wiedzy! Szczere podziękowania za włożoną pracę i za bezinteresowne udostępnienie jej szerokim rzeszom zainteresowanych.
297.Świetna strona, dobra robota.
296.Od dziecka kochałem las.Coraz bardziej interesowałem się drzewami.Całymi dniami zbierałem grzyby.W tym roku kilka km od najbliższej wsi Struga koło Krosna Odrzańskiego w lesie zastał mnie Ksawery.Dotąd rozśmieszały mnie nazwy Irma,Yoda..Zobaczyłem podnoszącą się ziemię". Drzewa wygięte poziomo. Trzask , pachniało świeżym drewnem. Deszcz igieł z wodą.Kilkaset metrów lasu wyglądało jak w Suszku.Mam zdjęcia dzień po.Na drzewa patrzę inaczej.Nazwy orkanów nie są już śmieszne..Mój nr 513 020 606
295.Wiadomość prywatna...
Hasło:
294.Wiadomość prywatna...
Hasło:
293.Proszę o pomoc w oznaczeniu drzewa. Mam liść i nie wiem co to za gatunek
292.Dziękuję za tę stronę, drugiej, tak bogatej w informacje jeszcze nie znalazłem.
291.Dziękuję Panu za tą stronę! Z całego serca !
290.Wiadomość prywatna...
Hasło:
289.Drzewa są bardzo ważne w życiu człowieka, doceniajmy je!
288.Drzewa są bardzo ważne w naszym życiu, doceniajmy je!
287.Wiadomość prywatna...
Hasło:
286.nieczęsto spotyka się strony tworzone z taką pasją i zaangaowaniem, serdecznie pozdrawiam i żywię nadzieję, że zastanę jeszcze kiedyś autora z taką chęcią i wiedzą, wielki wyraz szacunku z mojej strony 😍⚡🌱
285.Bardzo dziękuje za tą stronę - wiele pomocnych informacji, których nie mozna znaleźć w innych źródłach. Wykonał Pan ogrom pracy.
Pozdrawiam serdecznie
284.w miejscowości CHROBEŻ na Ponidziu znajduję sie zespól pałacowy Wielopolskich a obok Pałac otacza park w stylu angielskim, a w nim wiele pomnikowych drzew: platan klonolistny, kilkusetletnie miłorzęby japońskie i lipy.
283.w Będzinie 42-500 za biblioteka miejską przy Przemszy znajduje się stanowisko Junglas cinerea, orzecha szarego rośnie około 10 drzew satrych, nie wiem czy to rzadkość? ale warto je uratować, są piekne i obficie owocuja
282.Uwielbiam te strone I bardzo czesto do nie zagladam. Niesamowite wrazenie zrobila na mnie zacietosc z jaka autor walczyl o swoja topole. Historia nie zakonczyla sie happy-endem, ale bede sledzic historie jej nastepczyni. Sama sadze drzewa i uwielbiam obserwowac jak sie zmieniaja. Serdecznie pozdrawiam.
281.Wiadomość prywatna...
Hasło:
280.Dzięki tej stronie internet jest lepszy.
279.Wiadomość prywatna...
Hasło:
278.Porządna baza wiedzy, często z niej korzystam
277.Polecam, czytam zawsze przed sadzeniem.
276.Ta zieleń mnie uspokaja :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie
275.Ciekawy, przystępny i wnikliwy opis. Można by tylko odświeżyć szatę graficzną
274.Strona opracowana z pasją. Szczegółowe, wnikliwe opisy. Co najważniejsze- Autor pisze językiem przystępnym ale i ciekawym. Czyta się miło a wszytsko wzbogacone licznymi fotografiami, które sa doskonałym uzupełnieniem rozległej wiedzy
273.Wśród drzew najgrubszych brakuje debów Ivenackich/ niemcy,Melklemburgia/które przekraczja w obwodzie 11m oraz Lipy Otton ze szczecina 9,2 m obwodu, Ta lipa wieksza niz anna ktora jest drzewem wielopiennym
272.Wiadomość prywatna...
Hasło:
271.Wiadomość prywatna...
Hasło:
270.Bardzo dziekuje za strone. Przepraszam za brak polskich znakow.
Kocham drzewa i chetnie o nich czytam. Brakuje mi informacji o szerokosci korony doroslego drzewa oraz o ukorzenieniu. Chcialabym wiedziec, ktore korzenia sie gleboko, a ktore szeroko. jaki jest stosunek tego co nad ziemia do tego co pod ziemia.
Ta stona jest super i powinna byc rozwijana e cudna i pelna encyklopedie drzew.
269.Wiadomość prywatna...
Hasło:
268.Wiadomość prywatna...
Hasło:
267.Wiadomość prywatna...
Hasło:
266.Cześć fajna strona. Mam 10 lat naziwam się Agata
265.Dzieńdobry mam 10 lat i bardzo mi pomogła ta strona. Dziękuję
264.Dzień dobry. Mam 11 lat. Bardzo dziękuję Panu za tę stronę. Znalazłam tutaj wiele pomocnych informacji do szkolnego projektu. W wakacje zbierałam i wklejałam liście do albumu. Niektóre odmiany były trudne do rozpoznania. Ogólnie mam już ponad 100 okazów i dalej chcę poszerzać moją kolekcję. Drzewa są super.
Mam nadzieję, że pana nowa moja topola nadal rośnie.
Pozdrowienia z Poznania.
263.Wspaniała strona, wykonana ogromnym nakładem pracy.Mnóstwo świetnych, dokładnych informacji.Gratuluję Autorowi wspaniałej pasji i składając podziękowania chciałbym jednocześnie życzyć wszystkiego najlepszego.
262.Wspaniała strona: dużo ciekawych informacji podanych w systematyczny i przyswajalny sposób. Gratuluję pięknej pasji i dziękuję za możliwość korzystania z podanych informacji.
261.Znakomita strona, korzystałam z niej wielokrotnie. Bardzo dziękuję za ten ogromny wkład pracy.
260.Uwaga dotycząca wiązu polnego. Zapewniam, że nie jest to drzewo "dość wolno rosnące"! Inne źródła podają, że wiąz ten rośnie szybko, a ja przekonałem się o tym osobiście. W zeszłym roku posadziłem dwa wiązy polne o wysokości około 90 cm, a w tym roku urosły już do 180 cm (a sezon wegetacyjny jeszcze się nie skończył). Podrawiam
259.Bardzo dziękuję twórcom tej strony za jej istnienie, wielokrotnie mi pomogła =]
258.Witam! :)
Chcę wyrazić podziw i uznanie dla pracy włożonej w strony MOJEDRZEWA.PL Jestem już na emeryturze ale do 1990 r byłem drwalem w Lasach. Pracuję teraz nad stroną o niebezpiecznych drzewach (starypilarz.pl) i chcę odesłać odwiedzających mój blog do Pańskich stron -są doskonale napisane!
Życzę wszystkiego dobrego,
pozdrawiam serdecznie
stregahan :)
257.Nie wiem, czy Pan jeszcze zagląda na tę stronę, ale chciałbym podziękować za tak świetne kompendium wiedzy o drzewach. Sam jestem studentem leśnictwa, więc temat jest mi bliski i z zafascynowaniem czytam kolejne strony. Bardzo chciałbym aby Pan wciąż rozwijał tę stronę i uzupełniał o kolejne gatunki (np. wierzba szara czy jarząb brekinia). Gdybym tylko miał dobry aparat fotograficzny, to chętnie bym pomógł, chociażby z tą łozą, której mam dużo w swojej okolicy. Pozdrawiam serdecznie.
256.Świetna strona, cieszę się że ją znalazłem. Gratuluję
255.Dziękuję za pomoc i słowa otuchy:) Pozdrawiam, a stronę dodaję do moich ulubionych.
254.Wiadomość prywatna...
Hasło:
253.Interesujaca strona,ale brak tu opisu drzew zparku na przeciw Opery w Gdansku gdzie rosnie okolo 300 do 400 drzew o wysokosciach od 25 do blisko 50 metrów.Przecietne drzewa maja tam wysokosc 35 do 40 metrów a Brzoza w pólnocnej czesci parku ma okolo 45 do 50 netrów I jest chyba najwyzsza w Polsce,czekam az ktos dokona pomiarów laserem.Pozdrawiam :)
252.Przydatna strona, ważna wiedza i ładnie posegregowane informacje. Skorzystałam i ze swojej strony dziękuję Autorowi za włożony w jej tworzenie wysiłek. Przydałaby się przejrzysta oprawa graficzna - to moja sugestia.
251.Świetna strona ale brakuje Jarzębia brekinii!!
250.gratuluję, wspaniała strona, dodaję do ulubionych :)
249.To do kitu nic się nie naucze bo nie mogę znaleść największych drzew
248.Wspaniała strona, nawet nie liczyłem, że na coś takiego natrafię. Jestem pełen wdzięczności dla autora za ogrom pracy i serca włożonego w ten projekt.
247.Baza danych o drzewach bardzo mi się podoba, widać prawdziwą pasję Autora. Ponieważ jednak bawię się trochę w redagowanie i korekty tekstów, nie mogę przymknąć oka na sporą liczbę błędów językowych, nawet ortograficznych, jak np. Kurnik zamiast Kórnik. Gdyby je wyeliminować, byłoby super!
246.Z wielkim podziwem i szacunkiem wracam do tego obszernego opracowania. Życie wymusiło na mnie zmianę sposobu utrzymania siebie i rodziny. Wiedza wymagana do uzyskania niezbędnych kwalifikacji jest na bardzo ,,powierzchownym" poziomie. Dzięki tej stronie mogę zdecydowanie więcej zrobić ,,przy przyrodzie" nie czyniąc jej krzywdy. Ogromny szacunek dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas do stworzenia bardzo ciekawego i wartościowego poradnika. Czerpię wiedzę całymi garściami.
245.Wiadomość prywatna...
Hasło:
244.Swietna strona tylko wszędzie rażąco nieprawidlowo uzyty czasownik POSIADA zamiast MA . Cech i dzieci się nie posiada tylko ma
243.Świetna strona. Jako student leśnictwa często tu zaglądam, aby pogłębić moją wiedzę lub rozwiać wątpliwości.
242.Dzięki za wspaniałą stronę. Mam nadzieję, że będzie rozbudowywana o kolejne, szczególnie krajowe gatunki, np wierzby.
241.Świetna, bogata strona! Pierwszorzędne źródło rzetelnych informacji. Bardzo dziękuję Autorowi! Pozdrawiam :)
240.Wiadomość prywatna...
Hasło:
239.Dzięki za Waszą stronę ! Od kilku godzin szperałam w necie aby sprawdzić czy istnieją inne gatunki głogu poza jedno i dwu szyjkowym ! Całe szczęście , że Was znalazłam-teraz wiem,że mam w domu wiadro głogu a nie trujących kulek ;) Jeszcze raz dziękuję,pozdrawiam
238.w kwietniu 2013 scieto bez przyczyny przepiekna topole czarna na zulawach (nowa koscielnica). drzewo mialo 5,20m w przekroju, ok.250lat roslo z dala od domostw, przy drodze polnej. Barbarzyncow nie przetrwala... Prokurator z malborka odmowil wszczecia postepowania bez podania uzasadnienia...Gdzie szukac sprawiedliwosci w tym podlym padole?
237.Wiadomość prywatna...
Hasło:
236.Wspaniała strona tworzona z pasją, z wielką ilością interesujących i przydatnych informacji, zdjęciami, wiadomościami. Bardzo wielkie dziękuję! I proszę kontynuować, bo nadal nie tak wiele takich stron w Internecie. Pozdrawiam
235.Gratuluję pomysłu i zaangażowania w tworzenie strony. Życzę wiele sukcesów w przyszłości! z ogrodniczymi pozdrowieniami! Dominik
234.Czy ktos wie jak walczyc z koszmarnym niszczeniem drzew przez pracownikow Elektrowni. Przez moja dzialke przebiegaja linie niskiego napiecie co, moim zdaniem, jest pretektem do koszmarnego okaleczania drzew rosnacych w ich poblizu. Kiedy zoboczylam co w tym roku zrobiona z pieknie rosnacym debem i trzema grabami prawie wyszlam z siebie. Czy jako wlasciciel dzialki, na ktore rosna mam moc wpywania na to jak te drzewa zostana przyciete? Chetnie udam sie do wladz elektrowni wiedziac, ze stoi za mna prawo. Czy ktos wie jak to wyglada? Bede wdzieczna za wszelkie informacje.
233.Serdeczne podziekowania i slowa uznania (ze tak poetcznie powiem ;)
I jeszcze pozdrowienia do tego.
232.Od kilku lat widzę jak w moim mieście ubywa drzew różnych gatunków ;/ wycina się je jak popadnie, bardzo duży odsetek drzew jeszcze rosnących to topole włoskie (na wykończeniu) to kwestia czasu kiedy zostaną wycięte ;/ martwi mnie to ,dzięki informacją zawartym na pana stronie jednym słowem wyręczam zieleń miejską i sam sobie chodzę po różnych zakątkach miasta i sadze drzewa ,po to aby moje dzieci wnuki tez mogły podziwiać widok pięknych starych drzew schronić się w ich cieniu, a nie tylko spacerować wśród alejek formowanych drzewek czy krzewów ;/ DZIĘKUJE !
231.Super jest ta strona, naprwdę podziwiam!
230.Bardzo mi się podoba ta strona . Odwiedzam ją już ze 2-3 lata. Mieszkam niedaleko od Twojego rodzinnego domu, w Przyborowie. Mam tam też kilka kawałków lasu m.in. łegowy górski,bukowo-jodłowy czy pozostałości świerkowego("prezent" od Habsburgów).Powoli je przebudowuje i często dokształcam się na Twojej stronie. Mam już kilka gigabajtów zdjęć moich drzew i często w Irlandii patrzę jak przez ostatne 5 lat sobie rosną :)
Pozdrawiam,
Piotr
229.Wielkie brawa dla autora strony. Wspaniała baza drzew, dużo ciekawostek. Takich informacji właśnie szukałem (do zajęć z dziećmi i młodzieżą). Pozdrawiam Michał z Sielanki
228.Topole to piękne i ogromne drzewa. Sokora, białodrzew, osika. Widziałem duże na kilkanaście metrów osiki
227.Świetna strona. Wiele się dzięki niej nauczyłem. Też jestem wielbicielem drzew a szczególnie topól białych których w mojej okolicy (mieszkam nad Wisłą) jest dość sporo. Niestety w ramach tak zwanej ochrony przeciwpowodziowej w międzywalach dożyna się resztki łęgów a więc też moich ukochanych topól. Studiowałem ochr. środowiska i wiem że wycinanie drzew nie pomaga a wręcz przeciwnie powoduje katastrofalne powodzie. Ale urzędnicy niemający na ten temat zielonego pojęcia wiedzą lepiej. Dzięki za świetną stronę. Pozdrawiam.
226.Byłem wczoraj u siebie w Górach Świętokrzyskich, blisko Kielc na niebieskim szlaku na szczytach Telegraf, Pierścienica i Biesak - deniwelacja blisko 450-500 mnp. Jodły które tam rosną są sporo wyższe niż 10 piętrowy wieżowiec mieszkalny. Autor tej strony ma racje, jodła pospolita to prawdziwy gigant wśród naszych krajowych drzew. Znam te drzewa i posiadam swój las w kieleckim i coś o tych jodłach wiem
225.Witam! Bardzo dziękuję za tę stronę, podobnie jak koleżanka, która wpisała się wcześniej studiuję architekturę krajobrazu i ta strona niezwykle ułatwia (oraz uprzymila) naukę. I w czasie takowych przygotowań znalazłam mały błąd w opisie klonów http://drzewa.nk4.netmark.pl/atlas/klon/klon.php- w systematyce zamienione są nazwy sekcji. Do pierwszego opisu powinna być sekcja Platanoidea, do drugiego Acer. Dziękuję i pozdrawiam
224.Fantastyczna strona ! Wreszcie znalazłam kopalnie informacji na temat drzew i krzewow. Historia opisana o Topolii, normalnie az wzrusza... :) Chyle czolo za wklad pracy i dziekuje . Pozdr.
223.fantastyczna strona! wyczerpujące informacje, inspirujące zdjęcia!!! będę częstym gościem :)
222.Wiadomość prywatna...
Hasło:
221.Wiadomość prywatna...
Hasło:
220.Naprawdę super strona!
Właśnie zastanawiałam się nad kilkoma drzewami, które ostatnio spotkałam i tutaj znalazłam odpowiedź.
Na innych stronach - typu wikipedia - nie ma takich zdjęć, które rozwiałyby moje wszelkie wątpliwości.
Mam nadzieję, że strona będzie się rozrastać :)
219.Wpisuje się i pozdrawiam, dzięki za fajną stronę.
218.Strona zawiera dużo ciekawych informacji. Wiedza jest usystematyzowana. Autor pisze w interesujący sposób a przede wszystkim okrasza tekst mnóstwem zdjęć. Bardzo dziękuję - dzięki Pana pracy zaliczyłam egzamin z drzewoznawstwa:) Życzę powodzenia w rozwijaniu strony dalej.
217.Gratuluję pomysłu, zaangażowania i wiedzy. Strona jest naprawdę godna uznania.
216.Dzięki tej stronie zacząłem rozpoznawać drzewa co kiedyś było dla mnie niemożliwością (poznawałem tylko kasztana).
Wielkie dziękuje za ten atlas.
215.Witam,
to co się dzieje w naszym kraju to naprawdę masakra, Panie Piotrze gratuluję strony, prowadzę dwie organizacje o charakterze ekologicznym w tym jedną na wsi mazowieckiej gdzie stosunek do drzew jest dramatem chętnie wykorzystamy info z Pana strony i zapraszamy do kontaktów bo trzeba naprawdę robić więcej i szybko. Mój sąsiad wyciął wczoraj na swojej działce najładniejsze 4 brzozy w całej gminie, obwody niesamowite chyba po 3- 4 metry, kompletnie bez powodu ma cały las drewna, te wyjątkowe drzewa nie zagrażały niczemu. Krajobraz bezpowrotnie zniszczony...rozmowy nic nie dały, wójt okiem nie mrugnął. Nie mogę odżałować i nie dożyję drugich takich...
214.Panie Piotrze, świetna robota!
213.Bardzo ciekawa strona, jestem pod wrażeniem. Od lat interesuje mnie życie drzew, ich rozmnażanie i pielęgnacja. Jedna z lepszych stron jak nie najlepsza na temat drzew. GRATULUJĘ.
212.Witam, ta strona jest genialna! Wszystkie informacje uzupełnione zdjęciami, charakterystyczne cechy, porównania... Jako studentka architektury krajobrazu korzystam z niej bardzo często i jest to dla mnie ogromne ułatwienie. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!
211.Witam,
Bardzo dziękuję za wpisy i miłe słowa a także za zwrócenie uwagi na błąd w opisie topoli czarnej przy ul. Smoleńskiego w Warszawie. Błąd został już poprawiony.
Pozdrawiam, Piotrek
210.Dziękuję za wspaniałą stronę, ucz się o drzewach już kilka lat, a nadal znajduje tu zaskakujące mnie informacje, wspaniały zbiór wiedzy uzupełniony wieloma zdjęciami! Powodzenia w dalszym prowadzeniu strony, chylę czoła!
209.Ta topola http://drzewa.nk4.netmark.pl/atlas/topola/topola_czarna/topola_czarna.php#b ielany jest przy ulicy Smoleńskiego, a nie jak w opisie Smoleńskiej
208.mnie się tam nie podoba :(
207.Strona żyje i jest bardzo ciekawa. Gratulacje dla autora. Szkoda, że tak mało jest ludzi świadomych ile dobrego robią dla nas drzewa... sadźmy drzewa, odwdzięczą się nam. Pozdrawiam!
206.Witam. Zajmuję się pracą na drzewach. Między innymi zbiorem szyszek, miałem możliwość osobiście być na drzewach które miały grubo ponad 50m wysokości. Piszę to w związku z informacją o wysokości najwyższego drzewa w Polsce. Pozdrawiam świetna strona.
205.Drogi Piotrku!
Masz świetną stronę pełną ciekawych informacji, najbardziej podobaja mi się zestawienia drzew z pomiarami wysokości oraz opisy ogrodu Twoich rodziców. Też jestem miłośnikiem topól ale w mojej miejscowości w przeciągu ostatnich 20 lat władze zezwoliły na wycięcie około 700 tych pięknych drzew więc ręce opadają i zabardzo nie ma już czego podziwiać. Powodzenia w dalszym prowadzeniu strony.
Pozdrawiam serdecznie
204.Witam,
Dziękuję za wpis i uwagi. Co do źródeł informacji to te istotne staram się sprawdzać w kilku niezależnych źródłach (książkach, internecie) lub opierać się na jednym, za to bardzo wiarygodnym źródle (poważna książka uznanego autora). Moje obserwacje i przemyślenia zaznaczam oddzielnym (szaroniebieskim) kolorem. Nie podaję w każdym miejscu źródeł informacji bo bardzo zmniejszyłoby to czytelność strony; główne źródła wymieniam w specjalnych punktach Literatura i Linki. Co do rozjechania się ramek to sprawdzam stronę na FF, IE, OP i GC i u mnie wszystko OK. Rozjazd może być w przypadku używania jakiegoś AdBlocka, ale powinien być komunikat ostrzegający. Raz jeszcze dzięki za wpis. Pozdrawiam, Piotrek
203.Ciekawa strona, dużo informacji i nawet ciekawostek (np. Ałma-Ata - autor wie o co chodzi :), a swoją drogą to Twoje domysły, czy masz wiarygodne źródło tej informacji?
Osobiście bardzo przydały mi się informacje o systemie korzeniowym i liczne fotografie.
Na malutki minus tylko te ramki jakoś tak chaotycznie porozrzucane powyżej spisu treści (chyba, że to na moim monitorze tak się rozmieściło?). Po drugie przydałyby się odnośniki (linki) do stron lub materiałów z których czerpałeś wiedzę.
Włożyłeś w ten projekt mnóstwo pracy i rozwijaj go dalej bo warto. Powodzenia.
202.Wiadomość prywatna...
Hasło:
201.Wiadomość prywatna...
Hasło:
200.Strona i informacje w niej zawarte bardzo przydały mi się na prace z Biologii.
Pozdrawiam
199.Witam świetna strona!W wielu książkowych opisach są braki albo nie pełne informacje.A tu jest wszystko.Dzięki za tą strone
198.fajne zdęcia,interesujące opisy.pozdrawiam.
197.wspaniale pięknie dziękuję za to i dziękuję za odwagę w niesieniu normalności, miłość wraca i dziękuję za przypomnienie mi o tym jak ja kocham przyrodę... super na pewno znajduję się w dobrym miejscu i w odpowiednim towarzystwie, zajrzę tu nie raz i zabieram się za sadzenie drzew...
196.Witam, dziękuję za ten wpis. Kolor czcionki i tła księgi wybieram spośród dostępnych. Ze względu na tematykę strony najbardziej odpowiednia jest zieleń. Zmieniłem skórkę, może ta będzie bardziej funkcjonalna.
195.Tło i kolor czcionki w księdze gości fatalny. W textarea prawie nic nie widać co się wpisuje. Sposób przekazu i pokaz roślin również bym poprawił. Jedynie treść jest ciekawa. Nie krytykuję, jedynie doradzam co bym zmienił. Czarne tło i ostra zieleć po prostu oślepia. Na dłuższą metę nie da się czytać.
194.Bardzo ciekawa strona. Polecam wszystkim :-)
193.Ogromnie dziękuje za Pańską stronę.
Jestem zachwycona treścią, podejściem do tematu i skalą zaangażowania.
Proszę kontynuować!!!
192.W pracy zajmuję się m.in. drzewami. Szukałem w internecie dobrego katalogu drzew i krzewów. W końcu udało mi się trafić na Pana stronę. Świetna strona i stale z niej korzystam. Gratuluję.
191.Trafiłemprzypadkowo na Pana stronę. Gratuluję pasji i wiedzy. Dziękuję, że się Panu "chce".
Bardzo, bardzo dziękuję.
190.Dopiero kilka dni temu natknęłam się na Pana stronę o drzewach,Tego właśnie szukałam,bo też fascynuję się drzewami i z pasją je fotografuję. Gratuluję!
189.Strona rewelacyjna, ja też uwielbiam drzewa, informacje jakie są tu zawarte są nie do przecenienia.
188.Chłopy dajecie rade .Jestem pod wrażeniem super strona
187.Dzieki panu stronie umiem i znam bardzo duzo roslin
186.Bardzo Fajna Strona ,ja mam bzika na punktcie roslin.Pozdrawiam
185.Bardzo fajna strona - zmieniłbym tylko wygląd - treśc jest OK
184.Niesamowity projekt! Strona jest dokładnie tym, czego szukałem jako miłośnik drzew: profesjonalne opracowanie, wielostronne ujęcie tematu, bardzo wyczerpujące informacje, przejrzystość treści, wysoka jakość fotografii oraz skoncentrowanie na drzewach z krajobrazu Polski. Świetnie, że Autor wykorzystał możliwości internetu do podzielenia się swoją imponującą wiedzą dendrologiczną. Projekt jest kolejnym skarbem wśród dobrze opracowanych polskojęzycznych stron.
183.Znakomita strona, naprawdę. Nauczyłem się dużo, dzięki Pana tekstom o drzewach mój przydomowy lasek staje się coraz bardziej dziki i naturalny. Linki do Strony przesyłam organizacjom (organizacja - kiepsko to brzmi :)) ekologicznym itd., z którymi jestem w kontakcie.

Zresztą co tu dużo mówić - kto kocha drzewa (i "resztę" przyrody) - to rozumie bez słów :)

Pozdrawiam!
182.Wracając do tematu bezmyślnego wycinania drzew i krzewów, mam kolejny tego przykład. Między pasem startowym w parku lotnictwa, a jednostką wojskową jest pas zieleni, co prawda nieźle zaśmiecony przez ludzi.Postanowiono zrobić z tym porządek,ale nie usuwając śmieci, ale usuwając zieleń i to z gniazdami ptaków mimo ochronnego okresu lęgowego. Trzeba przyznać super decyzja?!
181.Super stronka, pełna ciekawych i przydatnych informacji o drzewach i krzewach. Cieszę się, że ją znalazłem, bo od teraz kiedy będę miał jakieś wątpliwości w rozpoznawaniu gatunków, szybko je rozwieję z pomocą tej stronki. Pozdrawiam :)
180.Witam Panie Piotrze!
Czy Pana interesujące zagadki na forum ogrodniczym zniknęły? Nie mogę odszukać tam naszego wątku.
Pozdrawiam serdecznie i gratuluje ciekawej strony!
Kamila Szlązkiewicz
179.dziękuję za tę stronę, obszerna wiedza na temat drzew, jestem dendrofilem więc dla mnie to prawdziwa uczta. graficznie strona pozostawia wiele do życzenia ale treść nieoceniona. Najlepszego.
178.Jak to dobrze że są tacy pasjonaci jak pan Piotr. Życzę dalszych sukcesów w rozbudowie stron i ratowaniu starych (i nie tylko starych) drzew.Pozdrawiam.

Janusz
177.Piotr,
Jestem pod wrażeniem Twojej pasji. Dużo ciekawej wiedzy. Jestem pod wrażeniem i gratuluję! Posuzkaj sponsora. reklamy Google na Twojej stronie mogą być irytujące (w moim przypadku skróciły czas odwiedzin).

Tadeusz
176.Super strona, korzystam z niej do pomocy z przyrody. Obyście znaleźli jeszcze pełno drzew. :)
175.To wspaniały pomysł, godny naśladowania. Nasze miasto potrzebuje ludzi o takiej wrażliwości i zaangażowaniu w sprawy związane z jego zielenią. Nie mamy jej za wiele, a mimo to więcej wycinamy, niż sadzimy, a przecież drzewa to nasze płuca.
174.Jestem pod wrażeniem Pańskiej strony, studiuję leśnictwo i wiem o czym mówię.
173.Wiadomość prywatna...
Hasło:
172.Fantastyczne zdjęcia! Niedługo czeka mnie egzamin z dendrologii, Seneta Senetą, ale u Pana mogę dokładnie zobaczyć jak wyglądają kwiaty, pąki, pędy, nasiona, owoce... Ah! jestem zachwycona moim nocnym odkryciem ;P Pozdrawiam serdecznie!
171.Super strona! Tak trzymać :)
170.Super! Używam jej jako pomocy dydaktycznej w ramach lekcji geografii w gimnazjum. Link zawsze umieszczam jako pomoc w powtórce do sprawdzianów ze środowiska geograficznego Polski- szczególnie przy omawianiu zbiorowisk leśnych i Parków Narodowych. Tym co tu zajrzą rzeczywiście pomaga. Efekty widać po ocenach.
169.Witam,
Po prostu świetna strona.
Konkretnie ujęło mnie, podczas próby identyfikacji gałęzi jesiona, zamieszczenie widoku kory dojrzałej ale też młodej. Nikt tego tak nie zrobił (w każdym razie nie przy prostych przeszukiwaniach dr Googla).
pozdrawiam
168.Wiadomość prywatna...
Hasło:
167.jestem zachwycona rzetelnością informacji;
pomagam córce robić zielnik, bez tej strony nie dałabym rady wyjść poza 4-5 gatunków, bardzo prosto, przejrzyście pokazuje różnice między gatunkami (np. dębów) - rewelacja!
166.Super stronka bardzo mi pomogła
165.SUPER STRONA! GRATULUJĘ!ZAGLĄDAM TU CZASEM , GDYŻ STANOWI DLA MNIE KOPALNIĘ WIEDZY O DRZEWACH- PRACUJĘ Z DZIEĆMI, ONE ZADAJĄ NIEZWYKŁE PYTANIA!!!
164.Strona wylądowała w moich ulubionych. Wahałem się między bukiem i grabem na żywopłot formowany, ale dzięki informacjom z tej strony już nie mam wątpliwości na co się zdecydować.

Polecam wszystkim buki lub graby na żywopłoty, wszelkie żywotniki zachodnie mogą się schować.

pozdrawiam autora strony.
163.Dzięki za pomoc .Synuś śpi a ja mu robię zielnik.A co będzie jak się pomyliłam.Trudno będzie poprawiał.Naprawdę dużo mi atlas drzew pomógł .
162.Kapitalna strona. Koniecznie trzeba ją przeczytać i oglądnąć od deski do deski, więc będę tu często zaglądać.
Gratuluję pomysłu i wielkiej pracy!
161.Piękna strona, bardzo przydatna :) pozdrawiam Autora :)
160.super super super
159.wspaniała strona,logicznie i przejrzyście.GRATULACJE. Zyczę wytrwałości
158.Dużo ciekawych wiadomości. Poszukuję drzew szybko rosnących i chyba znalazłem.
Pozdrawiam
157.Dzisiaj kupilam 30 daglezji do odrodu. Zaczynam moja przygode z sadzeniem drzew i projektowaniem od zera pół hektara działki. Planuję posadzic duzo drzew.
156.Wiadomość prywatna...
Hasło:
155.uwielbiam wchodzić na Pana stronę bo są tu wiarygodne wiadomości i piękne zdjęcia - aaaa i też kocham drzewa;)
pozdrawiam kk
154.Wspaniała strona! Moim zdaniem najlepsza polska strona o drzewach. Jej atutem jest podawanie przy opisach systemów korzeniowych poszczególnych gatunków co bardzo trudno znaleźć :)
153.dobre opracowanie pozdrawiam
152.świetna strona, bardzo mi się przydała
151.Ciekawa strona , będę odwiedzał.
Pozdrawiam :)
150.:):):):):)
149.Wielki ukłon dla autora strony, bardzo ciekawa strona, gratuluję, życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony, pozdrawiam serdecznie.
148.Brawa dla autora...
Ps. Potrzeba nam więcej takich ludzi, z pasją i zapałem.
147.Wiadomość prywatna...
Hasło:
146.Wiadomość prywatna...
Hasło:
145.Jestem uczennicą gimnazjum; przy robieniu "zielnika" korzystałam niemalże tylko z pańskich opisów i dostałam szóstkę. Naprawdę świetna strona -bardzo dziękuję!!!
144.Wiadomość prywatna...
Hasło:
143.Strona jest na liście moich ulubionych. Bardzo się cieszę, że jest ktoś, kto zna się tak na drzewach i informatyce zarazem, dzięki czemu powstało tak bogate źródło informacji... i tak bogata galeria zdjęć. Pozdrawiam!
142.świetna strona, gratulacje.
141.ŚWIETNA STRONA, WIDAĆ ŻE PRZYRODA CIĘ PASJONUJE, JESTEM POD WRAŻENIEM TWOJEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI RZECZOWEGO PRZEDSTAWIENIA INFORMACJI
SUPER ZDJĘCIA, CIEKAWE TREŚCI, NIC DODAC NIC UJĄĆ
140.Wiadomość prywatna...
Hasło:
139.doskonała strona ,bardzo dobrze prowadzona,opisy drzew dokładne poparte wieloma zdjęciami w sumie BRAWO BRAWO BRAWO
138.wspaniała strona przed domem mam brzoze która przy ziemi ma 310cm nie potrafie zmierzyć wysokości
137.Wiadomość prywatna...
Hasło:
136.Ciekawa strona która zawiera najwarzniejsze informacje i zdjęcia o roślinach
135.Piękne zdjęcia. Przejrzysta formuła.
Prosta nawigacja. Czyli wszystko w porządku.
Mi się podoba.
134.Można określić: "profesjonalna", "pouczająca", "fascynująca"..., a ta strona jest zwyczajnie - EXTRA!
133.Czy Głowocis to będzie: głowocisowce (rząd) -> głowocisowate (Rodzina) -> głowocis (rodzaj)? Tak przynajmniej mówi Wikipedia. Jak to tu będzie zrobione?
132.Zawartość strony na bardzo wysokim poziomie. Nieraz wchodzę na nią, aby skonfrontować zawartość innych materiałów. Inspirująca tematyka topoli.
131.Naprawdę ciekawa stronka. przydatna w edukacji, fajnie by było gdybyś zamieścił zdjęcia pędów bezlistnych w trochę większej odległości, bo zdjęcia pąków są okey ale w oznaczaniu ma też znaczenie ułożenie pąków na pędzie. Pozdrawiam autora.
130.OK strona o cyprysach.Znalazłem wszystkie potrzebne mi informacje.Grafika strony ok.
129.Stronka coś nie działa :(
128.Fajna strona!! Licze na więcej nowych zdjęć, ciekawych okazów topól itp.
:)
127.Cytat z pewnej strony:
Jedlica zielona posiada fatalną oboczną nazwę „daglezja”, która gwałtownie rozpowszechnia się w przewodnikach i na mapach. Jest to eponim od nazwiska jej odkrywcy, szkockiego botanika Davida Douglasa (1798-1834). W latach 1823-24 odbył on podróż badawczą po zachodniej części USA (Pacific Northwest) i wysłał do Europy 240 gatunków nieznanych roślin lub nasion.
Więc może zmienić nazwę z daglezja na jedlica zielona? I jeszcze jedno: W rekordach nie ma jedlicy mieżącej 48 metrów wysokości! (Tej samej co podana w rekordach grubości)
126.wiem ze były trzy podobne drzewa, jedno sie 2 lata temu zwaliło, to był pomnik przyrody i wiemze 3 takie były,
125.Super stronka, prosze tylko o umieszczenie o ile to możliwe adresów, linków do firm sklepów szkólek leśnych gdzie można kupic sadzonki drzew.
Musimy zalesiac nasz kraj, lasy to podstawa naszego klimatu i życia na Ziemi przyszłych pokoleń..
124.Wiadomość prywatna...
Hasło:
123.super strona pozdrawiam autora i innych miłośników drzew
122.Pochwalę się, że rozwiązałam zagadkę z mahonią i z hortensją. Powinnam też tę z morwą, ale na śmierć zapomniałam o morwie. Pozdrawiam Autora wspaniałej strony, Lufka
121.ta strona nie jest zbyt fajna brakuje mi przyklasow jednolisciennych i okrytolisciennych
120.super strona!!! gdyby nie ona nie wiem jak bym sobie poradziła z albumem na biologie. Stokrotne dzięki panie autorze! :*
ps. nie myślał pan może by kiedyś rozwinąć swoja stronę o inne rośliny albo może zwierzęta? zwierzaki tez są spoko! :D
119.bardzo fajna stronka
118.Wiadomość prywatna...
Hasło:
117.Wiadomość prywatna...
Hasło:
116.no stronka wymiata po prostu. Ciekawie ulozona i wiele cennych informacji, autor spisal sie na medal...
115.Im częściej tu zaglądam tym bardziej mi się podoba :)
114.Bardzo wartościowa i ciekawa strona.
szacunek dla autora:)
113.Jestem zachwycona stroną, podziwiam wiedzę i chylę czoło przed pracowitością. Wiem, że tylko prawdziwa pasja daje taką siłę.
Moje zainteresowanie dendrologią (bardzo amatorskie, ale daje mi ogromną przyjemność) trwa od półwiecza, a zaczęło się od pierwszego spaceru po Ogrodzie Botanicznym. Do dziś moim najulubieńszym drzewem jest miłorząb.
Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie -
Ura
112.Mam mocne postanowienie jeszcze w tym roku rozpocząć sadzenie sadu śliwkowego i winnicy na mojej ziemi.
Szukam info na te tematy.
To na razie tyle.
111.Wiadomość prywatna...
Hasło:
110.Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu.
Kto przywiązuje się do dobrego drzewa, zyskuje dobry cień.

W naszych czasach każdy chce rządzić, subiektywne zdanie staje się cenne. Ludzie zapominają, że to, co wymyślono, nie zawsze może zostać zrealizowane, a wiele spraw wygląda zupełnie inaczej z wierzchołka drzewa niż od strony korzeni.
109.O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,
W brązie zachodu kute wieczornym promieniem,
Nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,
Pogłębiona odbitych konarów sklepieniem.

Zapach wody, zielony w cieniu, złoty w słońcu,
W bezwietrzu sennym ledwo miesza się, kołysze,
Gdy z łąk koniki polne w sierpniowym gorącu
Tysiącem srebrnych nożyc szybko strzygą ciszę.

Z wolna wszystko umilka, zapada w krąg głusza
I zmierzch ciemnością smukłe korony odziewa,
Z których widmami rośnie wyzwolona dusza...
O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!
108.dziękuje:-)
miło jest poczytac o topolach, to moje ulubione drzewa:-)
piękna strona
107.ogromne dzięki za tak swietną, bogata pod kazdym względem i pomocną stronę.Tworzyłam zielnik dla siostrzeńca i wszystko tu znalazłam, na dodatek wiele sie nauczyłam.pozdrawiam
106.Doskonała , wciągająca strona www !
Gratuluję ! Jestem synem leśnika ale nigdy tak wiele nie dowiedziałem się o drzewach które także podziwiam i kocham jak autor strony.
Serdecznie Pozdrawiam i życzę wielu wyrazów sympatii i poparcia !
105.jest super
104.piękna strona, lepszej nie znalazłem
103.Nareszcie znalazłem strone na której moge się dowiedzeć wsystkiego na temat min. różnych roślin. Powodzenia.
102.Ładna stronka Piotrze, ciekawy temat- Drzewa...
moje gratulacje!!:)
101.wspaniale, wspaniale, wspaniale ...
100.Witaj - zobacz nasze forum - powstało niedawno.
Zapraszamy - jak znajdziesz chwilkę

Miło było trafić na Twoja stronę :-)
99.Znakomita strona, dzięki za informacje, będę tu wracać
98.R E W E L A C Y J N A S T R O N K A !!!!
97.Super strona. W końcu potrafię odróżnić jesion od buka :), choć przez całe życie mijałem jeden i drugi kilka razy dziennie w słodkiej nieświadomości.
96.Bardzo fajna stronka gratuluję... ;)
95.Warto tu zaglądać!I powracać...Gratuluję pomysłu!
94.czemu niema napisanej klasy do której zaliczamy drzewa????
93.Tak, naprawdę fajna strona, duuużo ważnych informacji jak i również dodatkowych. Bardzo przydatna, uczę się z niej na konkurs o drzewach. Życzcie mi powodzenia! Chyba najlepsza z nielicznych stron o drzewach dostępnych w necie. Ja bym tylko zmieniła troszkę szatę graficzną stronki.
92.Wiadomość prywatna...
Hasło:
91.Wiadomość prywatna...
Hasło:
90.Świetna strona!! Gratuluje autorowi :)Lepszej w sieci nie widziałem. Jeszcze raz gratulacje i pozdrowienia.
89.Świetna strona, widać ogrom pasji i wysiłku autora. Wciągnałem się na godziny i jeszcze tu wróce ;)
88.ta strona jest najlepsza! dużo dokładniejsza i pewniejsza niż wikipedia, no i oczywiście super zdjęcia:)
87.Nareszcie zaświtała dla mnie nadzieja, że zdołam ogarnąć materiał na dendrologie... zwłaszcza na najbliższe koło... ;)
86.fajna jest Twoja stronka :) można tu znaleśc wiele ciekawych informacji. Ja drzewami zaczęłam interesowac się dopiero kilka lat temu i coraz bardziej mnie to wciąga :)
85.Wspaniałe, piękne zdjęcia !!!
Przed moim blokiem rosną dwie przedwojenne topole. Były cztery, niestety dwie ugięły się pod naporem szalejącej trzy lata temu wichury. Ogród przypomniał mi moich rodziców i moje dzieciństwo. Dziękuję.
84.RATUJMY DZREWA BEZ DRZEW NIEMA ZYCIA!
83.Dziękuję bardzo za rozwiązanie moich drzewnych dylematów, związanych z topolą balsamiczną. Jej liście pokazywałem leśnikom i miejskim konserwatorom zieleni. Nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Czekałem trzy lata i wreszcie znalazłem Twoją znakomitą stronę o drzewach. Gratuluję świetnej strony i dziękuję za informacje. Tomek Dobosz.
82.dzenks za stronke bo poszkoliłam sie w dżewach
81.Pozdrawiam wszystkich ktorzy szanuja naszych wiekszych braci!:)
80.byłem tu bo chciałem sie troche podszkolić w zakresie polskiego drzewostanu.Pozdrowienia w Kędzierzyna.Osiedle Piastów
79.byłem tu i oglądalem obrazki.Niezły czad
78.Wielkie dzięki za stronkę! Tylko tutaj znalazłam wiadomości o drewnie - a nie tylko o drzewie poszczególnych gatunków.Miło by było dołożyć ciekawostki. Pozdrawiam!
77.Genialna strona ! Tego szukałem. Kocham drzewa!
76.Moim zdaniem strona jest naprawdę dopracowana, a informacje- rzetelne i ciekawe. Mogę znaleźć wiele rzeczy, o których chciałem się dowiedzieć. Dziękuję.

Jeśli chodzi o uwagi- mógłby Pan poprawić grafikę strony. Chodzi mi o przejrzystość i łatwość czytania.

Pozdrawiam!
75.Ogólnie super. Tylko szkoda, że nie ma ciekawostek. Pozdro.
74.Piotr już od godziny oglądam te piękne zdjęcia drzew, kwiatów. Podziwiam twoją pracę i zmysł artystyczny. Super
73.Piotrjuż od godziny oglądam te piękne zdjęcia drzew, kwiatów. Podziwiam twoją pracę i zmysł artystyczny. Super
72.Ciekawa i fajnie wykonana stronka Piotr. Fajne Hobby. Pozdrawiam.
71.bardzo podziwiam ciebie za takie hobby, gratuluję i życzę dalszych ubogaceń
70.rybki korzenie czego do życia podszeba ?drzewa ha ha.
69.Wielkie uznanie i jeszcze większe podziękowanie!:)Bo jest za co podziwiać i dziękować:)Jestem zachwycona!
Robienie zielnika nie jest już problemem, nawet dla laików - czwartoklasisty i jego mamy:)Poza tym, inaczej spojrzałam na drzewa rosnące w moim otoczeniu. Teraz już wiem, że obok mnie rosną topole: czarna i balsamiczna. Wiąz też nie jest już tajemnicą:)
68.Prooooszę Pana, pięknie Pan zrobił tę stronę, a i znalezienie tulipanowca amerykańskiego trwało - chyba - nie więcej niż 45 sekund. Bomba! Dziękuję i pozdrawiam. T.
67.fajna strona
66.bardzo sie ciesze ze trafilam na taka strone mam bzika na punkcie roslin obecnie mieszkam naa wsi pod sanokiem i moge sobie pobyc z przyroda i moimi swobodnie rosnacymi roslinami
65.Jestem studentem leśnictwa na AR Poznań, piszę wypracowanie na temat ochrony Taxus baccata a informacje zawarte na tej stronie okazały się bardzo przydatne. Oczywiście nie naruszam praw autorskich:)
64.Dzieki wielkie za te strone, jest wspaniala, bardzo przydatna (szczegolnie jak ktos robi zielnik), mam nadzieje, ze wciaz bedzie uaktualniana
63.bla bla bla moje życie moja gra!!!!!!!!!
62.bardzo przydatna strona-lepsza od atlasu roślin,w którym nie otwierają się zdjęcia i opis jest zbyt specjalistyczny jak dla laików-na 5. roku studiów zootechnicznych (specjalność agroturystyka muszę zrobić kilka zielnikowych stron różnych drzew na zajęcia z leśnictwa :)
61.Piękne i pożyteczne. Właśnie robimy z wnuczką zielnik do szkoły. Bardzo nam się przydały zdjęcia do określenia z jakiego drzewa pochodzą zebrane liście.
60.świetna strona,kocham drzewa
jednak szukałem opisu szkodliwości topoli czarnej,która występuje w mojej miejscowości.
przykre jest jednak to że wycinane sa piękne wysokie topole z powodów zdrowotnych..to znacZy że wydzielają truujące pyły..nie wiem czy to prawda szukam szczegółów aby powstrzymać wycinke.
pozdrawiam
59.witamy. korzystamy z tego serwisu bardzo cżęsto, świetne informacje i opisy. Pozdrawiamy autora.
P.S. Chcielibyśmy poinformować iż w Polsce w województwie mazowieckim, w miejscowości Krasne istnieje do dzisiaj najdłuższa aleja grabowa w Europie! fragment alei można zobaczyć na naszej stronie pod adresem : http://www.fotoartysci.pl/zoom_image.php?id_phot=1383
58.Bardzo fajny serfisik. Pozdro dla twórców.
57.Trafiłam tu przez przypadek i jestem pod wrażeniem. Wspaniała strona, galerie są niesamowite: doskonałe zdjecia, ciekawy podział tematyczny i te kolory... Z pewnoscią tu wrócę. Gratuluje pomysłów i wytrwałości
56.super strona - wielkie dzięx za nią ;)
55.Nie wiem co napisać .Jestem pod wrażeniem zawartości tej strony . Moje zainteresowania ograniczały się do nagozalążkowych . Gratuluję
54.Witaj! Bardzo podoba mi sie Twoja strona. Mam jedynie uwagę co do artykułu o wielkiej wichurze z sierpnia. Wg. moich obserwacji na Plantach padło przynajmniej kilka wielkich okazów kasztanowca, a piszesz, że kasztanowce są bardzo odporne. Pozdrawiam~!
53.jestem w IV klasie i ta strona bardzo mi pomogła w zadaniu :) :D pozdro dla IVB !!!!!!!!!!!!!
52.Gratuluję. Trafiłam na tę stronę przez przypadek. Bardzo miła niespodzianka. Zdecydowanie dodam ją do swoich ulubionych stron
51.Gratuluję świetnej,udanej strony.Pozdrawiam i zapraszam nad morze :)
50.Super strona naprawdę GRATULACJE również uwielbiam Topole Włoskie są moimi ulubionymi drzewami :) pozdrawiam.
49.Witam. Szkoda, że nie ma opisu limby i w ogóle tatrzańskich drzew. Pozdrawiam!
48.Bardzo fajnie zrobione strony. Życzę owocnego wzbogacania tematu : )
47.Rewelacyjne strony. Najlepsze źródło wiedzy o drzewach w sieci ...i chyba po za nią też :-)
46.o co kaman?
45.STARY... STRONA ZAJEB! TAK DALEJ! ILE CHCESZ ZA DESIGN STRONY DOMOWEJ? DAJ MI SWOJ NR TEL!
44.Dołączam się do wszystkich pochwał!!! Niech tylko ta stronka nie zniknie bo znaleźć drugie takie cudeńko w internecie jest raczej mało prawdopodobne.
Też kocham topole włoskie - to iście baśniowe drzewa. Przyjrzyjcie się pniom starych okazów... Bajka....
43.Rewelacja. Dzięki, że Ci się chciało.
42.Swietna stronka, tylko tak dalej...:D:D
41.Byłam w lesie i widziałam drzewo z baziami i korą koloru ceglastego. Wyglądało to tak jakby ktoś pień pomalował. Wydaje mi się że to nie wierzba. Może ktoś mi podpowie co to za drzewo z kotkami?
40.Ciekawa strona. Wyślę w najbliższym czasie kilka zdjęć (jak tylko czas pozwoli). Serdecznie pozdrawiam.
PaweŁ
39.lubie drzewa
38.strona fajna al gdie cis?
37.super strona ratujmy drzewa
36.Ja na lekcje przyrody potrzebuje wiadomosci o iglachi o szyszjach jaki maja kolor czy sa dlugie i czy igly spadaja na zime
35.Najlepsza ze stron poświęconych tej tematyce... pełen profesjonalizm, szczegółowe opisy, dużo zdjęć. Jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam.
34.Jestem leciwą osobą, od dziecka zauroczona topolami.Zajmowanie się nimi to również moja pasja zawodowa.Pozdrawiam więc autora tej pięknej strony,a za jej pośrednictwem innych miłośników topól.
33.Gratulacje.Piękna strona.Jestem pełen podziwu dla włożonej pracy.Też jestem fascynatem drzew.Pozdrawiam
32.TO jest super!!COOL;)
31.ta strona jest super dzieki niej duzo sie dowiedziałam...dziekuje tym którzy ja stwozyli buziaki :-*
30.Bardzo mi sie podobało, będę tu wracał. Pozdrowienia z Podkarpacia !
29.spoko stronka ;) strasznie rozbudowana
28.nie wiem jak to sie stalo, ze dotychczas nie znalazlem tej strony... juz nie musze dalej szukac bo tu jest wszystko czego potrzebuje do swojego "zadrzewiania"
27.fajna strona
26.Strona jest bardzo dobra a nazwałby prawie profesionalną. Nieliczni budują takie strony z takim poświeceniem. Cały czas korzystam z Twojej strony, atkasu roślin. Mam szczerą nadzieje że będziesz dalej rozbudowywał swoja stronę. Pozdrawiam Paweł
25.Naprawdę dobra strona- uważam,że stawiasz krok dalej w tym żmudnym procesie uświadamiania ludziom ŻE BEZ DRZEW BY ZGINELI!Musze przyznac,ze skorzystałam z podanych tutaj informacji..
Pozdrawiam milosników przyrody
24.Wycinanie drzew przy drogach w imię "ochrony życia" to skrajna głupota i egoizm - a najgorsze, że na to nie ma nawet wpływu Ministerstwo Środowiska, bo gminy (radni!!!) mogą to robić same, bez konsultacji...
Uważam, że nasi radni są generalnie nie przygotowani do tak poważnej funkcji społecznej, mówiąc wprost niedouczeni - powinny być dla nich szkolenia, intensywne, z zakresu zadań rad gmin... Ale gdzie???? można na to naciskać???
23.Strona-zgadzam się z nią "RATUJMY STARE DRZEWA"
22.jestem leśnik z ilowa. Mam jedynie zastrzeżenia do tego, iż nie ma tu mapek z zasięgiem terytorialnym poszczególnych dzrzew. Poza tym strona jest całkiem niezła
21.Wspaniały portal, informacje od Państwa wykorzystaliśmy z córką przy opracowaniu jej zielnika na lekcje przyrody (praca domowa). Informacje te tak nas zzainteresowały do tego stopnia, że postanowiliśmy tworzyc nasz zielnik drzew województwa lubelskiego nie jako zadana lekcja, ale jako nasze rodzinne hobby. Dzięki Państwu nauczyliśmy się dostrzegac różnorodnośc przyrody, że troche dziwna akacja rosnąca pod naszymi oknami w rzeczywistości jest Glediczją trójcierniową.
z poważaniem
Katarzyna i Miłosz Kłyś
20.bardzo czytelna,zawierająca wiele cennych informacji strona , gratuluje
19.dzieki wam!!!!!!!!! na ostatnia chwila robilam zielnik i chyba sie udalo. na zadnej innej stronie nie moglam znalesc tych drzew
18.Bardzo interesujaca strona,przejrzysta i czytelna, serdecznie pozdrawiam
17.extra strona - pomogłem córce z przyrody
16.Fajna stronka. bardzo przydala mi sie do konkursu na ten wlasnie temat. tylko nie bylo tam j macznego ani j brekinia.Jesli mozesz uzupelnij to.
15.Chętnie wymieniłbym się na linki. Zapraszam też na moją drugą stronkę o dębach z Puszczy Białwoieskiej
14.Fajna stronka. Zapraszam na moją do wyobru najpiękniejszego dębu Europy
13.super strona wszystko można znalężć
12.Ta super strona naprawde bardzo mi pomogla wielkie dzięki
11.Bardzo przydatna i ciekawie stworzona stronka. Gratuluję serdecznie i pozdrawiam właściciela.
10.bardzo podoba mi sie ta strona dzieki niej wiem jakie sa liście bo miałam zrobic na przyrode zielnik ale nie miałam takiej książki w której sa wszystkie liscie aa w szkle bibliotego jest w remoncie
9.Gratuluję pięknie tworzonego katalogu drzew oraz ciekawego hobby.
Pozdrawiam
8.Z wielką przyjemnością oglądam Pańską strone internetową. Przepieknie zrobiona. Gratuluję.
7.Witam,
Nie wiem, czy dobrą praktyką jest zabieranie głosu w Księdze Gości przez autora serwisu, ale po takich opiniach nie mogłem po prostu się powstrzymać. Przede wszystkim chciałem Wam wszystkim bardzo podziękować za ciepłe słowa. To dla mnie niezwykle ważne, bo utwierdza mnie w przekonaniu, że warto było rozpocząć przygodę z tą stroną i że warto ją kontynuować. Nie ukrywam, że włożyłem w ten serwis ogromnie dużo pracy i serca, ale dzięki Wam wiem, że się opłaciło. Cieszę się, że strona cieszy się dużą popularnością i że komuś od czasu do czasu pomaga w pracy czy nauce, stanowi rozrywkę lub zachęca do pogłębiania wiedzy na temat drzew.
Serwis żyje. Jeśli zauważycie jakiekolwiek nieścisłości, błędy czy niedoróbki, macie krytyczne uwagi lub pomysły zmian - piszcie, postaram się jak najszybciej zareagować.
Jeszcze raz bardzo Wszystkim dziękuję za wpisy, ale przede wszystkim za życzliwe zainteresowanie stroną.

Pozdrawiam, Piotrek

P.S. Co do pomocy dla "zrozpaczonej", to myślę, że Księga Gości nie jest najlepszą "platformą" ;-), tym bardziej, że nie podałaś kontaktu. Napisz proszę na maila - postaram się pomóc.
6.pomuzcie mi koniecznie!!!!mam problem bo musze zrobic liście i nie wiem kompletnie co zrobić ponieważ nie wiem jak wszystkie rozpoznać
5.Super strona, podziwiam prace włożoną w utworzenie tego sanktuarium wiedzy o drzewach. Studiuje na Akademii Rolniczej i korzystam z informacji tu zawartych do nauki (weryfikując z Botaniką leśną J. Tomanka)
4.Bardzo dobry temet, ładne zdjęcia, ciekawy opis.

Pozdrawiam
3."Miejcie szacunek do drzewa, które jest jedynym wielkim cudem i które dla naszych przodków było rzeczą świętą. Wrogi stosunek do drzewa jest cechą narodu o małej wartości i cechą człowieka nikczemnego" Alexander von Humboldt
2.jestem rzezbiarzem, malarzem, wlasnie po wielu latach "robienia sztuki" i postanowilem zblirzyc sie do ludzi, postanowilem projektowac ogrody, ludzie zyjacy wsrod piekna staja sie piekni !!!, a my w naszej zaniedbanej /plastikowo, siadkowo, bilbordowej/ ojczyznie tak bardzo potrzebujemy pieknych miejsc...cudowne drzewa ladna i wazna strona...serdecznie pozdrawiam...z Bogiem ............................................................arekozak
1.Test

Powrót do stronyNowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by