Jesteś 4398884 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony>>Nowy wpis

Korzystanie z niniejszej Księgi Gości jednoznaczne jest z akceptacją poniższego regulaminu.Regulamin Księgi Gości


Forum53746.Image and video hosting by TinyPic

53745.Do Endi262 Endi ja myślę że dużo jest w Kaliszu wykładowców ok,ale kadry które się tam szkolą to przeważnie osoby które niewidziały służby wojskowej i są nastawione na to że wszystko się im należy(wrazie jakiegoś sprzeciwu czytaj dzieci niedostały zabaweczki polecą na skargę wszędzie). Wobec powyższego niektórzy wykładowcy mają związane ręce a byłem w Kaliszu szkolony w latach 90 oraz niedawno i widzę że starsza kadra aż się gotuje widząc to wszystko tzn pernamentny brak jakiejkolwiek dyscypliny u takzwanych oficerów a wrzeczywistości mięczaków ustawionych prze swoje koneksje.Popraw mnie endi262 jak jest inaczej.

53744.DO EDI 262
PRZESTAN PROWOKOWAC HENIU

53743.Wczoraj zakończyła się "Szkoła Oficerska" w COSSW w kALISZU.
Moim zdaniem to co reprezentują tam tzw. wykładowcy to woła o pomstę do nieba.
Co niektórzy z nich to prawdopodobnie w oświacie nie mogliby być nawet stażystami.
I potem dziwimy się, że kadry są kiepskie

53742.Ja szacunek do siebie mam ze nie dałem się złamać przez te wszystkie lata.
Tak to ciezka słuzba bo całą energię poświęca księ na walkę z podłością i świństwem.

53741.Jak ryba się już zaczęła psuć to nic z tego nie będzie...
Zgnita szprota nadaję się tylko na śmietnik...

53740.ten miro to chyba z OISW, a pytania .....
pozdrawiam admina

53739.Alleluja! i...do przodu! - jako rzecze O. Dyrektor - Wszystkiego Wesołego życzę.

53738.Kowal zawinił, a Cygana powiesili i tym samym „Krwawy Karzeł” wciąż umiejętnie umyka z rąk Temidy. Zły to człek, ale gracz z niego przedni. Dobrze chociaż, że ktoś wreszcie dostrzegł problem, a podwładni podjęli rękawicę i tym razem odważnie nazwali te metody po imieniu...

53737.Do miro:
Myślę kolego że czas pełnienia służby wynika z Ustawy o Służbie Więziennej ( Rozdział 14), opartej oczywiście o Kodeks Pracy Ustawa z dnia 26.06.1974 r. -art 151.
Dla przykładu polecam ci lekturę:
http://www.gofin.pl/17,2,96,118018,za-sobotnia-prace-dzien-wolny-zamiast-dodatku.html
Pozdawiam.

53736.adminie ale ja teoretycznie nie chce po przepracowanej sobocie 4 godziny sprawdzic ile mam godzin za te sobote i chce to sprawdzic w srode a w piatek miec dzien za nia wolny,i chce wiedziec gdzie jest przepis ktory obliguje do nie oddania 8 tylko do zapisania tych 8 godzin na moje konto.

53735.Hieno północy. Jakie to smutne siedzieć samotnie przed kompem, nie mieć z kim wypić we własne (17- tego) imieniny.

53734.W prywatnym zakładzie karnym w Potulicach to są ciekawostki wychowawcy z dnia na dzień mają tytuł mgr a jak się zadziało z trawą to nagle jeszcze jeden plecak wycioł mgr z pieczątki. Panie Administratorze czy w CZ nie ma komórki kontrolującej.

53733.miro to chyba to jest logiczne, że jak masz mieć wolne w następnym tygodniu to jest to twoje osiem godzin, które masz za ta prace w sobotę lub niedzielę. Pozdrawiam

53732.adminie tam jest zapis o tym ze nalezy oddac dzien za przepracowana sobote lub niedziele ale gdzie jest zapis ze po przepracowanych np.4 godzinach w sobote musze miec zapisane 8 godzin,bo np.pracowalem w sobote 3 godziny a w czwartek nastepnego tygodnie chce sprawdzic ile mi zostalo zapisanych godzin .

53731.Do 53723. Pamiętaj, że ryba zawsze psuje się od głowy. Może więc "głowa" powinna wreszcie zacząć dawać dobry przykład?

53730.DO WPISU 53723-GDYBY TEGO NIE BYŁO CO ZAWIERAJĄ TE WPISY,TO BY WPISÓW NIE BYŁO.--PUNKT WIDZENIA-ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA.( i dlatego jest to "TRAGEDIĄ" - dla całej SW )

53729.Do lucka ...ponoc alfons ja sprzedal i sprawa sie wydala....szambo...szkoda na castingu byla najlepsza ..wysoko protegowana popierana przez najwyzszych....

53728.a w Potulicach trawa na własną prośbę została skoszona..:)

53727.I co panie kierowniku-przedszkolanko z Suwałk...Sprawdza się powiedzenie : „Rzuć za sobą, a znajdziesz przed sobą”...Mało brakowało ale spokojnie, kij ma dwa końce a i oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa...
Już niedługo nikt panu ręki nie poda a nawet cześć nie powie na ulicy, w sklepie czy też w pracy za to co pan robisz z ludzi...Wiesz pan o czym mowa... Pana poprzednicy to byli goście bo choć jajca mieli a panu ich brakuje . Gnębisz pan ludzi a sam co po pijackich libacjach w bramach robisz a później głowę w piasek chowasz ??? Panie-się opamiętaj pan zanim będzie za późno.A ten pan celowo z małej litery bo pan naprawdę jest malutki i robi się coraz mniejszy w oczach funkcjonariuszy wszystkich działów....Szybkiego powrotu do zdrowia to nikt chyba nie życzy panu...

Pozdrawiam-bliski Suwałkom oraz Wesołych Świąt

53726.miro Ustawa o SW art 124 pkt 3 Pozdrawiam

53725.witam kolegów. Moje pytanie : czy po zmianie koordynatorów na ochronnych, tam gdzie był taki przypadek, cokolwiek się zmieniło? I pytanie do koordynatorów: jakie pierwsze wrażenia? Jakie obowiązki?
pozdrawiam

53724.Noe, nie siej fermentu, a emerytów, którzy spokojnie wypoczywają zostaw w spokoju.

53723.Szanowni Państwo jak czytam wpisy na tej stronie to zadaję sobie pytanie co my reprezentujemy jaki poziom jaki styl jaki wzajemny szacunek do samego siebie. Może najpierw my sami dajmy przykład jak pracować, jaki przykład dawać nowo przyjętym funkcjonariuszom. Służba jest ciężka i wymagająca poświecenia.

53722.Potwierdzam, mundurówka właśnie wpadła na konto.

Pozdrawiam, wesołych świąt

53721.do nieumundurowany:
ciężko stwierdzić czy dziś poszły mundurówki, jak zawsze robią z tego mega tajemnice, jakby płacili ze swoich conajmniej ...;-/

53720.ks. Lemański pełny szacun... ale wychodzi to jak u nas ... niestety!

53719.do administratora prosze o podanie dokladnie ktory przepis mowi o tym ze pracujac np.w sobte 4 godziny musi zostac naliczone 8 godzin,prosze o wskazanie dokladnie jaki to przepis? dziekuje i pozdrawiam.

53718.Argo szanowny internauto otóż wszelkie nowe wiadomości są publikowane na naszej stronie głównej kolego, tam publikowane są stanowiska Zarządu Głównego i komunikaty , więc uwagi o rzetelności zachowaj dla siebie. Już ci napisałem twoje pomysły i uwagi są przekazane do biura ZG, zresztą nasi koledzy czytają tą księgę i twoje pomysły nie umknęły uwadze nikomu. Co do prywatności i chęci prowadzenia księgi to szanowny kolego wybacz, ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Powtórzę to ostatni raz, księga jest moderowana kilka razy dziennie i tak będzie dalej. Pozdrawiam

53717.a co tam panie słychać na warszawskim Grochowie??

53716.53704. Argo prosisz mnie o wyjaśnienie tego, czego nie wyjaśnił nikt, oczekujesz ode mnie interpretacji przepisów, których ja nie tworzyłem. Powiem tak sprawa liczenia godzin raczej nie skończy się na dobrowolnym przeliczeniu przez dyrektorów jednostek tych godzin, mam sygnały, że dyrektorzy nie maja zamiaru zmieniać dotychczasowego sposobu liczenia i liczyć będą je jak dotychczas. Wydaje mi się, że nie obejdzie się w tym przypadku bez sądu.
Jeśli chodzi o chorobowe to poczekajmy na wejście ustawy w życie, zobaczymy jak to będzie funkcjonować. Twoje sugestie, pomysły przekażę do ZG. Pozdrawiam
Administrator
2014-04-16 15:11:08

Administratorze nie wymagam, abyś sam osobiście wyjaśnił mi zawiłości posterunków dwuzmiennych i rozliczania zwolnień dla wielozmiennych (np. analogicznie jak urlopy tylko za dni służby)nie wymagam od Ciebie taki rozległej wiedzy i wszechstronności. Jednak to że nikt czegoś nie robił, nie znaczy że ma tak być cały czas i dlaczego z interpretacją L4 mamy czekać na wejście przepisów, czy zawczasu nie można wystąpić o ich interpretacje. Jako że masz znakomity kontakt z ZG możesz tam zasięgnąć opinii, gdyż to nie jest Twoja prywatna księga tylko związkowa, a jak nie masz sił i chęci jej prowadzić rzetelnie to zrezygnuj, nikt nie będzie płakał, a może gorzej nie będzie. Pozdrawiam.

53715.warto by było popatrzeć na ZK NR 2 w Grudziądzu, wychodzą z tego zakładu niepokojące wieści, ludzie się tam boją awansów pewnych ludzi na kierownicze stanowiska-zobaczymy jak to będzie naprawdę jako emeryt będę przyglądał się tej sprawie i informował forum

53714.Ktoś może wie czy dzisiaj płacą mundurowki? Takie głosy chodziły wcześniej...

53713.W TEJ PRYWATNEJ FIRMIE POLECENIA DYREKTORA GENERALNEGO MA SIĘ NIE POWIEM GDZIE

53712.PODPOWIADAM LUBUSKIE

53711.gośka
Jak się będziesz uczyć i coś służbie będziesz mogła dać, to Cie może do OISW w Szczecinie wezmą. To będzie bajka.

53710.tak nas szanują...tyle w temacie
http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/spoleczenstwo/50-tys-zadoscuczynienia-za-niesluszny-are szt/14465382

53709.Może okręgowy ze Szczecina zabierze ze sobą specjalistów.......byłaby bajka

53708.Szacun dla ks.Lemańskiego i dla związkowca z Zaspy .
Nikt mi nie powie ze nie ma czegoś takiego jak mobbing.

53707.Pytanie do zoorientowanych... Proszę o podpowiedź jak wygląda w tej chwili ubieganie się o prace w firmie ochroniarskiej nie mając licencji. Czy wystarczy zaświadczenie o np. ukończeniu szkoły podoficerskiej . Jak dokładnie jest to uregulowane prawnie...?

53706.Mam nadzieje ze chorobowe w systemie pon-pt 8 godz. będzie liczone tak jak w cywilu czyli soboty i niedziele tez płatne po 80% za okres z l4. Skoro zrównanie przepisów to liczę że tu będzie identycznie.

53705.OOO TO MAMY DWA

53704.Argo prosisz mnie o wyjaśnienie tego, czego nie wyjaśnił nikt, oczekujesz ode mnie interpretacji przepisów, których ja nie tworzyłem. Powiem tak sprawa liczenia godzin raczej nie skończy się na dobrowolnym przeliczeniu przez dyrektorów jednostek tych godzin, mam sygnały, że dyrektorzy nie maja zamiaru zmieniać dotychczasowego sposobu liczenia i liczyć będą je jak dotychczas. Wydaje mi się, że nie obejdzie się w tym przypadku bez sądu.
Jeśli chodzi o chorobowe to poczekajmy na wejście ustawy w życie, zobaczymy jak to będzie funkcjonować. Twoje sugestie, pomysły przekażę do ZG. Pozdrawiam

53703.do max;art 231&1 kk pasuje jak ulał.

53702.Ciekawe za co odwołali Dyr. Okręgowego ze Szczecina ?

53701.do cichociemnego-WSZYSCY WIEDZĄ CHOSZCZNO

53700.PIERWSZY PRYWATNY ARESZT ŚLEDCZY W POLSCE KTO ZGADNIE GDZIE JEST TEN RODZYNEK

53699.53575. 53455. Proszę o udzielenie informacji na jakich zasadach funkcjonują posterunki dwu zmienne skoro ani w ustawie SW nie są określone, ani w ostatnim piśmie DG nie odniósł się do tego rodzaju służby. Czy powinna być ona pełniona w systemie dzień-wolne dzień-wolne, czy dzień-dzień wolne-wolne oraz kiedy kończy się tzw doba służbowa. Kolejna sprawa to czy w systemie wielozmianowym z tytułu choroby wynagrodzenie będzie pomniejszane o wszystkie dni na zaświadczeniu L4 czy tylko za dni wypadającej służby,analogicznie jak naliczany jest urlop wypoczynkowy, bo głupio będzie chodzić do lekarza co 4 dzień po 2 dni zwolnienia pzy chorobie np. dwutygodniowej, ale z drugiej strony dlaczego f-sz ma tracić 20% za dni wolne od służby. Adminie proszę o wyjaśnienie.
Argo
2014-03-29 14:30:06

Adminie może ktoś z ZG odpowie na pytanie lub zasięgnie opinii w CZ. Skoro każdy dzień na L4 to 20% strata finansowa to w ramach oszczędności można będzie przynosić w systemie wielozmianowym 2 dniowe zwolnienia co 4 dzień choroby, pytałem lekarzy i nie widzą problemu z takim wypisywaniem L4, a przy 30 dniowej chorobie pomniejszą nam wynagrodzenie tylko za 15 dni zwolnienia, czyli 10% oszczędności w kieszeni funkcjonariusza no i statystyki wzrosną w SW.Pozdrawiam
Argo
2014-04-07 12:20:29

Adminie czy doczekam się odpowiedzi na w/w temat.

53698.popieram czerwony bór a ty willow podejrzewam że jesteś z cz-tu albo któregoś okręgu bo nie jesteś po stronie szarych f-szy

53697.Odnośnie prawidłowego naliczania nadgodzin, różnych interpretacji obowiązującej ustawy, świadomego lub nie fałszowania dokumentacji, wystarczy zgłosić w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Coś z art 218, 270,271 ,287 kk powinno pasować.

Powrót do strony>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by