Jesteś 4699666 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony>>Nowy wpis

Korzystanie z niniejszej Księgi Gości jednoznaczne jest z akceptacją poniższego regulaminu.Regulamin Księgi Gości


Forum55484.55478 - pytaj swojego związkowca.

55483.http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-opole/areszt-sledczy-opole/offer,2113 ,obsluga-sekretariatu--.html
Brak mi słów jak można określić takie ogłoszenie.Coś podobnego widniało kiedyś najprawdopodobniej na stronie AŚ w Poznaniu.Był to nabór do działu kwatermistrzowskiego. Tylko patrzeć jak cos podobnego będzie do działu ochrony będzie wol

55482.http://www.tvn24.pl/zabil-cztery-osoby-po-latach-sad-go-zwolnil-zgwalcil-a-policja-nie-potrafila-go- znalezc,464082,s.html

NO PIĘKNY MATERIAŁ! I TYLKO W JEDNYM SIĘ ZGADZAM Z PANEM MOCZYDŁOWSKIM CO POWIEDZIAŁ: "albo to jest banda idiotów, albo to jest jakaś prowokacja"
I ja bardziej się przy tej drugiej opcji skłaniam

Panie dyrektorze! To pan dał ciała i poparł wniosek dla bandyty i psychopaty, który nigdy nie powinien opuścić więzienia. I jeszcze publicznie przyznał się pan do tego... nockdown

55481.Do Roco. Jak masz w swojej jednostce kadrowca z jajami i kompetentnego, to on wszystko powinien Ci wyłożyć jak na tacy. Chyba,że w Twojej jednostce jest jakiś pociotek, karierowicz lub zwykła mameja to będziesz szukać odpowiedzi po forach. Życzę Ci zdrowia i wszystkich należących Ci się od służby świadczeń.

55480.Image and video hosting by TinyPic

55479.Pytanie
W czerwcu nabyłem prawa emerytalne. Przebywałem n L4. Nie dawno stanąłem na komisji lekarskiej która uznała mnie za inwalidę III grupy. Inwalidztwo jest pozostające w związku ze służbą.Czekam teraz na uprawomocnienie. Prosiłbym o informacje co teraz, czy przechodzę na emeryturę, czy renta jest równoległa. Mam jeszcze sporo urlopu. Jak to wszystko teraz będzie wyglądać, jakie mam praw/obowiazki itp.

55478.kiedy premie we Wronkach??

55477.55467. Administratorze prosimy o potwierdzenie kiedy dokładnie zostało złożone pismo do CZSW w sprawie służby w systemie dwuzmianowym(dzień, wolne, dzień, wolne), prosimy również o zamieszczenie go na stronie związkowej.
dwuzmianowiec
2014-09-01 18:01:26

Popieram apel Dwuzmianowca. Czas wyjaśnić czy przepisy regulują taki system służby. ADMINISTRATORZE! Ten system służby dotyczy, jak myślę, kilku tysięcy funkcjonariuszy w skali kraju. Chyba nie jest problemem wystosować pismo do Dyrektora Generalnego SW z prośbą o wyjaśnienie spraw, które nie są zrozumiałe dla zwykłych funkcjonariuszy. PRZECIEŻ TO JEGO OBOWIĄZEK JAKO NASZEGO PRZEŁOŻONEGO!!!

55476.Lolku bolku zdajesz sobie sprawe ze sa ludzie uczciwi w tej sluzbie i jak mowi ze jest 500km u matki lub ze ma biegunke czy rwe kulszowa to mowi prawde?
Ale zludzen nie mam sa tacy co w kulki leca.Tyle ze u mnie sa to pupile kiera i do nich nie dzwonia bo wiadomo ze odmowia bez konsekwencji,
Normalnie by bylo dwa dyzury telefonicze dla KAZDEGO.i oczywiscie alarm prawdziwy w razie W.
Reszta to nasze prywatne zycie.

55475.Wlasnie.Niech kolega z Zarzadu rozwieje te watpliwasci.Przy liczeniu od podstawy wychidzi zenujaca kwota nawet po 25 latach.po 25 latach ryzykowania zycia i zdrowia.psychicznego zdrowia tez.hehe

55474.Alez dzikus ten "byly szef więziennictwa"...

55473.Wlasnie ogladam "bylego szefa wieziennictwa" w tvn (celowo z malej litery) i musze przyznac ze dawno takiego wiesniackiego zachowania nie widzialem.
Panie Dyrektorze Generalny!!!
Nie jest Panu wstyd trzymac za tyle tysiecy zlotych tego czlowieka ktory zachowuje sie jak buc jako swojego doradce???
A moze on cos na kogos ma ze wszyscy toleruja jego wypowiedzi przeciwko SW???

55472.co z zakusami obliczania emerytury od podstawy wynagrodzenia czy są na ten temat jakieś konkretne informacje czy dowiemy się jak już wszystko będzie uchwalone bo zaczynają pojawiać się już konkretne daty od kiedy taki system naliczania miałby zacząć obowiązywać przynajmniej w Policji głośniej na ten temat

55471.do wpisu 55437 Dział Ochrony to jak kraje 3-go swiata w afryce brak tu logiki i porzadku. Nie wiem jak ty pracujesz ale wiem jak ja pracuje np; w systemie 4-zmiennym 5 sluzb rezerwa 5 polotwarty 5 zamek i jak chce sie zamienic to niewiem co bede mial za 2 tygodnie a nie kazdy wezmie sluzbe za ciebie niewiedzac co ma, po drugie primo w systemie 8 h gdy teraz w weekendy sa widzenia niema od poniedzialku do piatku tyko czsem 6 dni ja nie narzekam po prostu sa powody aby wydluzyc ksiazke a zmiany w niej beda zawsze u mnie ta ksiazka jest rozpisana na dluzszy okres ale i tak pokazuja 3-4 dni pozdrawiam ps powinnismy wymagac skoro sie od nas wymaga

55470.Resocjalizacja-każdy wie że to mit głoszony po to aby nadać głębszy sens karze pozbawienia wolności, i choć sama w sobie nie istnieje to my wszyscy musimy w to wierzyć by doktor Małek i jemu podobni brali ogromne pieniądzei szycili się tytułami a gawiedź pozostająca zamurami więzień całej Polski miała nadzieję że zresocjalizowany przecież Mariusz Trynkiewicz już nikogo nie zabije!

55469.http://historia.wp.pl/strona,2,title,Mordercy-Danuty-Siedzikowny-Inki,wid,16841933,wiadomosc.html

Czy koledzy z Kurkowej pamiętają o niej:(?

Czy 28.08 złożył ktoś choć małą wiązankę kwiatów w miejscu śmierci tych Bohaterów?

55468.Małek i słowiański niewolniku, schowaj się jeden z drugim. Skończcie pisać te brednie ubrane w poprawną stylistykę. Średnio rozgarnięty oddziałowy ogarnąłby waszą robotę za 1/4 kasy jaką ściskają wychowawcy i psychologowie szczególnie w stopniu majora.
A na marginesie to powinni was rozmundurować , tak jak i resztę pseudo-funkcjonariuszy z działu penitencjarnego.
Jak widzę waszą pracę a raczej brak jej efektów oraz usilne starania aby dotrwać do 16.00 to mnie podbija...

55467.Administratorze prosimy o potwierdzenie kiedy dokładnie zostało złożone pismo do CZSW w sprawie służby w systemie dwuzmianowym(dzień, wolne, dzień, wolne), prosimy również o zamieszczenie go na stronie związkowej.

55466.Image and video hosting by TinyPic

55465.Nie pomoga doktotaty kiedy czlowiek chamowaty, Ot i cala prawda o mgr inz i dr (wiekszoSci) zdarzaja sie WYJATKI na pocieszenie ku pokrzepieniu serc,

55464.ha ha - to co wg. Ciebie sami debile u nas są. Czyli i Ty nim jesteś, bo jak to rozumieć...??????????

55463.bardzo cieszy mnie jednoznaczna decyzja DG w sprawie oświadczeń majątkowych-drobna uwaga to to, że za pismem tym które zostało w treści nazwane "wyjaśnieniem" powinno iść drugie,z uwagi na to że służba funkcjonuje na zasadzie wydawania rozkazów,poleceń etc.-o tresci np.w związku z powyższym polecam z dniem ....zaniechania praktyk wymagania od podległych f-sz wpisywania dochodów współmałżonków do oświadczeń składanych w służbie.

55462.Slowianski niewoniku to byla prowokacja.nawet lubie Twoje kwieciste wypowiedzi mimo ze czesto mam inna opinie.pozdr.

55461.Dyrektor Okręgowy w Gdańsku nie mógł chyba gorzej dobrać sobie osób towarzyszących przy składaniu wieńca pod pomnikiem. Wstyd! Ten ppłk z gumą do żucia. Nikt nie żuł a SW może. Szacunek dla ofiar...

55460.Dyzio - wielki format w piciu gorzały- kiedyś, a teraz rączki się trzęsą i nie tylko.

55459.Magistrów w służbie jak psów w azylu, rosną zastępy doktorów tylko skąd tyle chamstwa u p. dyrektorów w stosunku do podwładnych,niektórzy nawet ładni ale wulgarni.

55458.Wielce Szanowny Panie Slowianski ,ups przepraszam,niewolniku.Pan jestes ortodox religijny prawdaz li to?absolutnie Benedykt w zadnym wypadku nie Franciszek?
Wiec jeden z idoli prawicy ZBIGNIEW z. Twierdzi ze resocjalizacja w wiezezieniu jest nieskutecza oraz nierealna.
Prosze o elaborat.
Aha i ja jako pisiak gratuluje rudemu.To sukces Polski.

55457.Ludzi "Wielkiego formatu " w naszej służbie można porównać do Napoleona , ale tylko pod względem wzrostu.

55456.Szanowni Państwo !

Ustawa o SW nie pozbawia ani nie ogranicza wszelkich inicjatyw funkcjonariuszy, w kwestii ich rozwoju fizycznego lub intelektualnego.

Skoro ze strony służbowej jest przychylność wobec funkcjonariuszy uprawiających szereg dyscyplin sportowych (np. piłka nożna, koszykówka, itp.) wydaje mi się, że są podstawy do tego aby w ten sam sposób wspierać jednostki, które nadal pragną rozwijać się intelektualnie. Powyższe byłoby uzasadnione, jeżeli w swoim wolnym czasie pogłębiają wiedzę – przede wszystkim z problematyki zawodowej, a w szczególności resocjalizacyjnej. Właśnie dlatego postanowiłem poszukiwać sponsora, który zechciałby pomóc mi oraz w części sfinansować habilitację. Poza tym pragnę wyjaśnić, że podczas pisania mojego doktoratu i nie tylko, nie zabiegałem o uzyskanie nawet jednego dnia „urlopu szkolnego”, tak więc nikt nie musiał za mnie „tyrać”.

Jestem niezmiernie wdzięczny moim dwóm byłym Dyrektorom Okręgowym, za ich przychylność i umożliwienie mi przeprowadzenia badań naukowych, w różnych zakładach karnych. Mile też wspominam swoje wizyty w tych jednostkach oraz życzliwość tamtejszych Kierownictw.

Wszystko cokolwiek czynię dotyczy zarówno teraźniejszości jak i przyszłości. Czuję się bardzo dobrze w Służbie, czuję się potrzebny, jestem pełen energii i kilku ciekawych inicjatyw resocjalizacyjnych.

Powyższy wpis - na własny temat - traktuję jako ostatni. Wolałbym pisać na tej Księdze Gości nie o sobie, tylko o ważnych problemach nurtujących nas wszystkich. Dlatego bardzo Państwa proszę, aby na tym Forum nie zajmować się więcej moją osobą, ponieważ na to nie zasługuję.

Kłaniam się nisko Funkcjonariuszom z mojej jednostki macierzystej (szczególnie ochroniarzom i penitencjarzystom), którzy dobrym słowem i życzliwością dodają mi sił oraz dzielą się ze mną swoim doświadczeniem i profesjonalizmem. Natomiast Autorom wpisów na tej Księdze bardzo dziękuję za wszelki przekaz, który może dodawać otuchy albo zmuszać mnie do trudnej, lecz pogłębionej refleksji.

Serdecznie pozdrawiam:
mjr dr Stanisław Małek
psycholog
ZK w Medyce

55455.Jak tam Garbalin?
Doszliście do siebie?
A ten drugi co został czwartym radzi sobie?
Słyszałem, że teraz to macie klawe życie.
Pozdrawiam.

55454.co do zapisywania w zeszytach, kto odebrał telefon a kto nie to nie tędy droga. Może trzeba rozwiązać problem od sedna . Czemu gniecie się najsłabszych? Co zwykły ochroniarz ma z życia? Po służbie powinien mieć czas odreagować stresy i iść na wspomniane grzyby, ryby, odwiedzić mamę która mieszka 500km od miejsca zamieszkania czy zabrać dziewczynę do kina, dziecko na spacer. A tu ciągle dzwonią bo trzeba do jednostki albo trzeba "czuwać" i nie oddalać się bo może zadzwonią. Czemu f-sze administracji nie obstawiają dyżurów w weekendy lub święta? Są przecież przeszkoleni i noszą mundury a potem odchodzą na wcześniejsze emerytury bo pracowali w extremalnie trudnych sytuacjach ze skazanymi w kadrach, finansach czy innych zatrudnieniach. Jeżeli nie ruszamy świętych z administracji to przynajmniej nie gniećmy tych szaraków od brudnej roboty. Nie można wypracować jakiegoś innego rozwiązania? np. zamiast od razu dzwonić bo ktoś przyniósł L4, to może niech inny f-sz na ten 1 dzień by mógł go zastąpić ( zbrojmistrz, oddziałowy dzienny, ). Pomijam alarmy w jednostce bo wtedy trzeba się wstawiać za każdym razem . pozdrawiam

55453.miałem sen - snił mi sie rozwalony mur ochronny ........................boże mój boże zabierzcie mu dodatek - dodatek służbowy

55452.Wykształcenie czy też tytuł naukowy nie czynią człowieka. Dla chcących być dumnymi z obecności w SW światłych i wykształconych jednostek - garść ciekawostek o "gwieździe" z CZSW. Podwładni tego profesora pewno mieliby sporo do powiedzenia o "dumie", "satysfakcji" i "przyjemności obcowania" z wykształconym "kimś", kto - jak się wydaje - jest "z zawodu dyrektorem".
Miłej lektury.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,830,93604827,122746423,Re_Dr_Leszek_Markuszewski_w_SW.html
http://niezalezna.pl/44592-afera-w-wieziennictwie-szefowie-sluzby-wieziennej-nie-pojda-do-wiezienia
http://wyborcza.pl/1,76842,8965559,Naukowa_smierc_Czlowieka_Roku.html
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/42552,na-wamie-skonczyla-sie-era-markuszewskiego,id,t.html

55451.nowy premier, nowy minister, nowy generał, nowy dyrektor, nowy naczelnik...?

55450.coś mi tekst pożarło, chciałem Cie poprzeć Slowianski Niewolniku

55449.Proszę przeczytać ostatni wpis Slowianskiego Niewolnika - facet mchos podyskutować zawsze można, ale czy trzeba....są ludzie bez honoru np. w

55448.Donek uciekł, Kaczor wygra, będą podwyżki.

55447.Lolek bolek wszystko dobrze tylko razem z tym że będę dyspozycyjny powinna iść należna podwyżka a tej nie ma więc jest tak ja nie odbieram telefonu prywatnego oni nie dają mi nagrody i jest ok powiedziałem już że się na to zgadzam w zamian za 500 zł rocznie mam święty spokój Nie jesteśmy szanowani więc ja nie szanuję służby

55446.dlaczego nie otwiera się zawartość dokumentów w aktualnościach.Potrzeba do tego jakiegoś programu.

55445.Panie Janie M. wracaj do Dwójki..

55444.Donald uciekł ......

55443.Apropos "Ludzi wielkiego formatu" to SW chętnie się ich pozbywa ze swoich szeregów, pozostawiając miernoty, nawet te z komunistyczną przeszłością. Nazwiska "Wielkich" - proszę bardzo: Zygmunt Lizak, Jacek Pekról, To na początek.

55442.55429. Bartku C jakiś Ty mądry od kiedy zostałeś zastępcą d-cy zmiany jak Nim nie byłeś to inaczej mówiłeś.
starszy oddziałowy
2014-08-29 20:06:40

Kolego... Zacznij od tego o co Ci chodzi? A potem miej cywilną odwagę podpisać się pod tym.

55441.Ala


Do „Ala” (wpis 55414)
W czyim imieniu wypowiadasz się na tej Księdze – swoim czy jakiejś grupy ? Czy uważasz, że zgoda przełożonego na pisanie pracy naukowej może być już traktowana jako „służba daje możliwości kształcenia funkcjonariuszowi ?”
Proszę nie truj nas tymi dyrdyłamami na temat zaszczytu pracy w SW, chyba pomyliły się tobie epoki ! Komuna już dawno przepadła z kretesem ! To jest normalna robota, za którą otrzymujemy taką głodową kasę, z powodu której nie mogę się czuć zaszczycony tak jak ty, który prawdopodobnie pobierasz pensję dyrektorską lub kierowniczą.
Poza tym, jeżeli jesteś magistrem , to jako magister (czegoś tam) powinieneś wiedzieć, że nie jest to tytuł naukowy, tylko zawodowy. Tak więc nie jesteś żadnym naukowcem. Powiem ci więcej, mając na uwadze poziom oddziaływań resocjalizacyjnych w naszych zakładach karnych, do wykonywania zadań resocjalizacyjnych w jednostkach penitencjarnych na terenie tego kraju mogą być zatrudniani ludzie już po maturze, ponieważ nie są gorsi od tych, którzy ukończyli politologię, europeistykę, filozofię, katechetykę, administrację, marketing, muzykologię i wiele innych śmiesznych i orientalnych kierunków (wielu z nich jest po studiach zaocznych). Są więc zatrudniani do prowadzenia oddziaływań resocjalizacyjnych, a ty odważasz się twierdzić, jakiś tam magister jest powiedzmy równy doktorowi psychologii , ze specjalnością penitencjarną !

Do „żenada” (wpis 55422)
Człowieku !
Stwierdziłeś, że ten doktorek z Medyki dość zarabia aby opłacić swoje ambicje i tytuły. Według mnie, jego ambicje i tytuły są również naszymi, ponieważ podnoszą prestiż tej Służby. Oby było jak najwięcej takich doktorów w naszej formacji. Dzięki temu możemy podnosić głowy wobec innych służb mundurowych, chwaląc się współczynnikami wykształcenia naszych funkcjonariuszy ! Dla mnie współpraca z osobami ambitnymi i wysoko wykształconymi byłaby ZASZCZYTEM.
Kiedyś było hasło: „nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera”. Piszesz więc, że w służbie potrzeba ludzi z chęciami i predyspozycjami do zajmowanego stanowiska. Jeśli dobrze ciebie zrozumiałem, to najlepszymi kandydatami do pracy w SW są osobnicy posiadający wrodzone skłonności lub zdolności do tej służby. Mylisz się !!! Do tej służby są potrzebni wyłącznie kandydaci posiadający stosowne wykształcenie (resocjalizacyjne) oraz stosowne cechy psychologiczne i cechy moralne. Tak więc, oby nasza Formacja mogła poszczyć się jak największą ilością doktorów z zakresu resocjalizacji i psychologii. Medyce możemy tylko pozazdrościć !
Doktora z Medyki i dr P. Moczydłowskiego potraktowałeś jako mędrców, obarczając ich odpowiedzialnością za jakieś efekty. Czy mógłbyś nas zapoznać z tymi „efektami”, które jak rozumiem są twoimi zarzutami pod adresem więziennych intelektualistów ? Jeżeli jesteś emerytowanym naczelnikiem lub dyrektorem jednostki penitencjarnej, nie musisz już ukrywać się pod pseudonimem „żenada”.

Pozdrawiam Wszystkich –
słowiański NIEWOLNIK.

55440.Image and video hosting by TinyPic

55439.Tak Trochę do " żenady"... Pan mjr dr Stanisław Małek jest człowiekiem wielkiego formatu... jeszcze być może nie nie na te w tym roku czasy... które daj Boże się wkrótce zmienią... tyle. pozdrawiam. zupełnie serio "żenadę"

55438.To z nim nie rozmawiaj.kup sobie bez umowy przedwstepnej albo 55m.i dostaniesz wtedy .fige z makiem.
Te cwiarusy mnie rozwalaja.Po roku on wie wszystko.Ostatnio mowi :nie wszyscy osadzeni za kradziez wiec nie mowmy do nich zlodzieje.Drugi mowi sam na sam :mam wyje...e zaden gad nie bedzie mnie ustawial.albo te bieganie tamtego.tak on naprawde biega po oddzialach nie widzac tych drwin w oczach Panow Osadzonych.

55437.Nie chce być nie grzeczny ale gdyby mój "kwaterk" uświadomił mnie w tym to nie zadawał bym pytania .... a z "kwatetrkiem źle żyję" zabrałem etat jego szwagrowi i od pierwszego dnia mnie gnębił głupimi docinkami .... padło tylko krótkie pytanie ile jest pieniążków z dofinansowania na zakup lolalu mieskzalnego :) Pozdrawiam

55436.Maciej - Iława 55418 - kwota nie jest stała i jak znam życie jest w każdej jednostce liczona inaczej dlatego konkretnej kwoty nikt Tobie nie poda. jest to około 38-42tys zł. na dzisiaj. ale za około dwa lata może być różnie.

Oczywiście jeśli Cie zwolnią przed prawami emerytalnymi będziesz musiał oddać pieniądze ale z tego co ja wiem tylko proporcjonalnie za nieprzepracowane lata.

Ja już pomoc finansową dostałem :)

55435.55352 zycie made in polska - kolego o co Ci chodzi, napisz w jakim systemie pracujesz? ja pracuje dzień noc wolne wolne dzień noc wolne wolne. - to chyba mam rozpisaną książkę nawet do końca roku albo i dłużej. tak czy nie ? Zawsze jak planuje życie prywatne to kieruję się tym systemem.

jeśli pracujesz na 8h od pn do pt to też masz rozpisaną książkę do końca roku. tak czy nie ? Oczywiście jest to TEORETYCZNIE bo W PRAKTYCE bywają zmiany.
Dlatego zawsze sprawdzam czy nie wprowadzono jakichś zmian lub idę do rozpisującego książkę zapytać czy nie planuje jakichś niespodzianek. Bo różnie bywa. tak czy nie?

No chyba że u Ciebie w jednostce jest cyrk czyli np.
pn - dzień 12h
wt - dzień 8h
śr - noc 12h
czw - wolne
piątek - dzień 12h
sobota - wolne
niedziela - noc 12h
W takim przypadku też żądałbym rozpisania książki na dłuższy okres. Może nie na 4 miesiące, ale miesiąc spokojnie.

Ja książki nie rozpisuje i nie chciałbym tego robić. Zaznaczam że u mnie w jednostce zmiany się zdarzają często i nie brakuje osób które mają po 100nadgodzin. Jestem zwykłem szeregowym więc zmiany mnie też dotykają.

Opisz konkretnie o co Ci chodzi. Przecież wiadomo że zmiany będą niezależnie czy masz rozpisane na 3-4 dni czy na miesiąc. Rozpisana książka na 8 dni do przodu nie jest nic warta bo i ta mogą być zmiany w np. 2 lub 3 dniu - a to automatycznie powoduje zmiany w 4,5,6,7 i 8 dniu.

Powrót do strony>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by