Jesteś 4608715 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony>>Nowy wpis

Korzystanie z niniejszej Księgi Gości jednoznaczne jest z akceptacją poniższego regulaminu.Regulamin Księgi Gości


Forum55003.Do sermater.Sory nie ma tam tego zdania,mala pomylka.Ale wnioskujac z odpowiedzi podsekretarza stanu w MSW Michala Deskura z 23.10.2012 w sprawie f-szy Policji objetych art.15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.W odpowiedzi tej opiera sie on glownie o przepisy ustawy z dnia 11.09.2003 roku o sluzbie wojskowej zolnierzy zawodowych gdzie podkresla on szczegolnie powolanie do zawodowej[czyli stalej] sluzby wojskowej po raz 1 po 1.01.1999,nawet jesli przed przyjeciem do zawodowej sluzby wojskowej pelnil ZSW.Napisal ze dotyczy to tez f-szy ktorzy wstapili do sluzby w formacji Policji po 1.01.1999.A sluzbe kandydacka zaliczyl jako okres sluzby w formacji czyli tak jakby mial obligatoryjnie po sluzbie kandydackiej byc pelnoprawnym f-szem Policji lub Strazy Granicznej a wcale tak nie bylo gdyz musieli oni przejsc cala rekrutacje jakby starali sie z cywila.

55002.Wkrótce ukaże się interesujący i pouczający poradnik.
Już teraz gorąco namawiał do jego lektury.

55001.do forg przecież jest traktowany jak bandyta bo jeżeli się kogoś przeszukuje to znaczy że jest o coś podejrzany a ty co taki aligancik jesteś

55000.Były płacone jakiekolwiek nagrody na monte?

54999.Panie forg takie kontrolowanie reguluje prawo.wiesz pan?na pewno wiesz boś pan zdaje sie vip.
Chlopaki przy probie grzebania w prywatnych rzeczach zadajcie zgody Dyrektora jednostki i oczywiscie PROTOKOŁU.

54998.Przepraszam art. 18 ust.1 pkt. 3 mialo byc ale to chyba wina pogody

54997.Do 54990: art.18 ust.3 ustawy o SW :)

54996.By było bardziej czytelnie. W jakim akcie prawnym zauważyłeś poniższe zdanie?

54995.Drogi Bono. W art. 15a czego jest zapis o przyjęciu do służby stałej?

54994.Do 54990: wstyd się ujawnić? Wstyd to mnie ogarnia, jak czytam Twój wpis. Naprawdę nie potrafisz wypowiadać się normalnym językiem? Naprawdę podnieca Cię to, że używasz gwary przestępczej? Zastanowiłeś się nad tym, że tak pisząc schodzisz do poziomu bandyty?
No i druga sprawa - masz coś na sumieniu, że wstydzisz się pokazać zawartość swojej torby? Skoro masz czyste sumienie to i do kubeczka nasikasz, jak będzie trzeba. Dużo pytań ale nie musisz na nie odpowiadać.

54993.do wpisu "cywil" i "żebrak" popieram w 100% , może trzeba głośniej i częściej mówić o naszych problemach... my też płacimy składki a związki tak jak pozostali traktują nas jak pracowników drugiej kategorii...a gdzie nagrody i podwyżki dla cywili??

54992.Do dyziu i administratora.Jesli chcemy walczyc z tym art.15a to najpierw musimy pisac listy do wszystkich mundurowych biur emerytalnych z pytaniem na jakiej podstawie i wedlug jakich zasad i kto zinterpretowal tak a nie inaczej ten art.15a.Ten kto zrobil jawnie robi wszystkich w balona.Art.15a mówi wyraznie o przyjetych do sluzby stalej po 99 a nadterminowa ZSW i sluzba kandydacka odbyta przed 99 nią nie jest.Takze albo wszyscy co sluzyli przed 99 albo nikt.Pomijam juz kwestie że ZSW jest okresem skladkowym oraz wyroki sadow IV Sa/Po 237/2008 z 15.10.208,IV Sa/Po 117/2008 z 16.07.2008,II Sa/OL 327/2008 z 23.09.2008

54991.hehe a ja gline znam... Pochodzi z centralnej Polski. Sikawa,Kraszka,Aś. Glina bo się zdemaskujesz...;)

54990.awe wronkach kdo i z-ca kdo na rano przed służbą robią kip[isz samarek wszystkim co idą do służby nie mówiąć czyja to decyzja traktują nas goto rzej jak złodzieja czekać kiedy będziemy sikać do kubeczka i czekać na wyniki na narkotestach czy wszędzie tak jest ?? masakra czas spadać na emkę bo to co się u nas dzieje to szok ponoć oboje kipiszowali szafki f-szy w dyżurkach czyste szaleństwo i parodia Pannowie zastanówcie się co robicie jesli macie coś na kogoś to go wypierdzielcie oczyście nasze szeregi nie poniżajcie tych co walczą na codzień z całą bandą likwidują kontrabandę szykowaną przez złodziejaa wy na oślep szukacie jakby igły w stogu siana poniżając tych wszystkich to działają tak jak trzeba co będzie dalej może kontrola osobista, bo na narkotyki co jakiś czas też robicie panie kdo może czas na emkę?

54989.szanowni państwo, naprawdę poziom toczonej tu dyskusji jest poniżej krytyki - ludzie macie państwowa robotę, co miesiąc wpływ na konto - posłuchajcie jak się zaperd... u prywaciarza. Bez jaj szanujmy to co mamy - a czsw, oisw - pierdzielić, ważne że jest robota - powtarzam - ważne że jest robota

54988.Kolego dyziu a ja ci kolejny raz odpowiadam kolejny raz: Współpracuje! To, że wniosek nie jest złożony nie jest winą nikogo z NSZZF i PW, jako federacja partycypowaliśmy w kosztach dotyczącej opinii prawnej, na temat, kolejne koszty związane z tą sprawą będą pokrywały wszystkie związki. Skoro zasięgałeś wiedzy w KKW SG odnośnie tego czy taki wniosek został złożony do TK, to mogłeś się jeszcze zapytać, dlaczego tak się nie stało do tej pory i kiedy zostanie złożony! Sprawa ta jest priorytetem dla ciebie jak i wielu innych, ale chciałbym ci powiedzieć, że takich priorytetów w służbie jest wiele i na załatwienie tych spraw trzeba czasu. Dodam, że cały czas czekam na twoje pomysły odnośnie tego, co oprócz tego, co już zostało zrobione ma zrobić ZG, czekam na twój telefon w poniedziałek i z chęcią podyskutuję z tobą na ten temat. Pozdrawiam

54987.Heh ,byly glina myslisz ze ktos to lyknie?
Sluchaj teraz starego gada.
Tam zlamiesz jeden przepis to wyp....sz.
Tu wszystko jest elastyczne,zyciowe...
Jedno i drugie ma swoje plusy.
Chcialem ci tez powiedziec ze mamy 2014 r i za potraktowanie podwladnego jak szm..y jest sprawa w sadzie,KARNA SPRAWA.
Na koniec:dla SW Policja to koledzy.

54986.płacą jakieś premie lub nagrody?

54985.Sam też jestem cywilem i jestem w związkach, które niby też są dla cywili, hi hi jedna wielka ściema, żałuję, że w ogóle sie zapisywałem.. jest nas w jednostce aż dwoje jeśli chodzi o cywili i od ponad roku zero premii, o podwyżkach to nie wspomnę nic wielkie nic od dawna.. Jak funkcjonariusz zastępuje drugiego fusza do dostaje przy podziale nagród więcej ale jak cywil zastępuje fusza już od roku to nawet mu za to nie podziekują bo przecież to robol...i tak ma być. A w tamtym roku bya dekaracja ze strony związków, że w końcu kwestia poborów dla cywili bedzie poruszona???? i co z tym?? może zmienić nazwę naszych związków zawodowych?? liczą się tylko funkcjonariusze? przykre i to bardzo..

54984.Administratorze kto jest wlasciwy do rozpatrzenia skargi na dzialalnosc dyskryminacyjna Komendanta COSSW w Kaliszu?

54983.józio pewnie tak!!! ale na sląsku nie było w ogóle premii bo pieniądze zanim wypłacili zostały zabrane

54982.do Glina
Mam tak jak Ty tylko odwrotnie po trzech latach pracy w Policji przeniosłem się do SW. I wiesz może u nas jest cyrk ale w Policji jest większy CYRK. Jako młody policjant dla przełożonego jesteś szmata, na małym komisariacie możesz zapomnieć o prywatnym życiu, idziesz na 8h wracasz po 13-tu, wszystko ku chwale ojczyzny bo kto młodemu nadgodziny wpisze. Może i tobie robi się dobrze bo szlifujesz chodniki(może do niczego innego się nie nadajesz dlatego odeszłaś z SW, lub ci kazali odejść)ale jak miałbyś zrobić coś bardziej złożonego od wypisania babci mandatu za nieprzejście po zebrach to pewnie byś się zaciął i zamknął w sobie. Tak więc nie pisz bzdur jak to dobrze w Policji a jak be w SW. I tu i tam trafiają się głupi przełożeni ale ogólnie jest na plus.

54981." Wtedy buty wtedy pały
Teraz ostra strzela broń
Ludzie co się z wami stało
Że wciąż ginąć musi ktoś

Może łatwiej spust pociągnąć
Kiedy gardło dławi strach
A tym strachem oniemiały
ślepy słuch i głuchy wzrok "

http://www.youtube.com/watch?v=MSUc1OMcucs

54980."józio" dobrze że nie podpadłeś i nie chorowałeś, i co w związku z tym czymś się wyróżniłeś? To tak jak dziecku dać nagrodę że zjadło obiad...A to że przychodzisz do służby, to chyba dostajesz każdego pierwszego przelew na konto. Najwidoczniej twoje zaangażowanie jest słabo zauważalne albo go nie ma więc za co ta nagroda.

Ps:
Pierwsze słyszę o nagrodach w tym roku.

54979.Popieram glinę, rozmundurować to całe towarzystwo! Sw to relikt komuny!

54978.Kolego administratorze , ponownie zwracam się z pytaniem.
Czy Zarząd Główny współpracuje z ZG Straży Granicznej w temacie złożenia wniosku do TK o zbadanie zgodności art. 15a z Konstytucją ?
Temat jakby ucichł na forum i wygląda na to że za bardzo nikomu w Zarządzie Głównym nie zależy na szybkim i oczywiście pomyślnym doprowadzeniu sprawy do końca. Przypominam ,że jest to zarówno dla mnie jak i wielu może nawet kilku tysięcy funkcjonariuszy niezwykle ważna sprawa. Przypominam o tym iż od ponad roku na emeryturę odchodzą funkcjonariusze przyjęci po 01.01.1999r. i wszyscy oni są w tej chwili możliwe że okradani(bo wyroku TK nie ma) i nie dolicza się im do wysokości emerytury lat przepracowanych w cywilu ani tych lat które przepracują po zwolnieniu ze służby.
jakieś dwa miesiące temu zwróciłem się z tym samym pytaniem na tym forum i odpowiedź jakom uzyskałem to taka że ZG Straży Granicznej już taki pozew złożył .Jest to nie prawdą bo z informacji jakie uzyskałem w Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ FSG taki wniosek nie został jeszcze złożony.
W związku z tym ponawiam pytanie i proszę o odpowiedź kiedy taki wniosek do TK zostanie złożony i czy według ZG nie powinna to być sprawa priorytetowa skoro już dziś emerytowani funkcjonariusze w przeważającej części związkowcy opłacający składki tracą znaczne pieniądze z uwagi na własne interpretacje biura emerytalnego( służba przed 1999 rokiem z własnej woli bądź z przymusu) Kiedy możemy spodziewać się jakiś konkretnych działań ze strony ZG NSZZFiPW w tej sprawie bądź ścisłej współpracy z ZG Straży Granicznej i nadanie jej priorytetowego tempa? Czy jak zwykle składki opłacać mamy a do sądu jak ktoś chce to niech idzie za swoje pieniądze. Myślę że za naszą zachodnią granicą było by nie do pomyślenia że związki zawodowe czekają 15 lat na wyjaśnienie niejasnych kwestii emerytalnych i nawet kiedy te niejasności zaczynają obowiązywać związki czekają aż ktoś inny za nich to wyjaśni. Jeszcze raz serdecznie proszę o odpowiedź kiedy możemy spodziewać się jakiś rozstrzygnięć w powyższym temacie.

54977.Już kolejny bije roczek,
do starości pierwszy kroczek.
Lecz nie przejmuj się tym wcale
i wyskakuj wciąż na bale.
Dużo dobrych lat przed tobą,
choć te młode masz za sobą.
Mało zmartwień i agresji, żadnych stresów i depresji. Dużo szczęścia i radości, większej w pracy aktywności. Sto lat Amelko z okazji urodzin!

54976.już prawie 19 lipca! gdzie premie za II kwartał w jednostce nieopodal akwenu Chechło? znów spija tylko śmietanka towarzyska?

54975.Czy to prawda, że związki mają zamiar wystosować klauzulę sumienia i powołując się na nią nie zgadzamy się na pracę w niedzielę i święta, jak to w piśmie św. napisane? ...Oczywiście żart ale kto wie co nas jeszcze czeka ciekawego...

54974.Czy ktoś z mentorów ma wiedze jak dostać większy dodatek czy być mentorem czy nie?
Oto jest pytanie.

54973.Jestem ciekaw w jaki sposób były naliczane premie w jednej z jednostek Okręgu Bydgoskiego. Nie chorowałem, nie byłem karany, z niczym nie podpadłem. A nie dostałem. Może dlatego że nie pełnię funkcji TIKO- Tajnego Informatora Kierownika Ochrony.

54972.Są jeszcze w tym kraju rozsadni ludzie..
Prokurator"Mozna teraz gdybac ze mogli zrobic to lepiej ja biore pod uwage fakt ze byly to ludzkie emocje.Policjant ma prawo do subiektywnej oceny sytuacji"
Stary gliniarz"akcja byla skuteczna wiec czego tu się czepiać?"
Dlaczego nie ma wiecej takich ludzi tutaj?
Piszcie,opisujcie .Tu wiele rzeczy trzeba zmienic....

54971.http://leczyca.naszemiasto.pl/artykul/galeria/dyrektor-zakladu-karnego-w-garbalinie-powolany,2357886 ,t,id.html#0b27242f7010bdc2,1,3,5

Nadchodzi era "krwawego...."
Współczuję Wam funkcjusze z Garbalina.

54970.Do Lewy
A wiesz kto zapłaci za aferę żyrardowską?
Na pewno nie Generał i łódzki okręgowy.
To są dwaj przyjaciele z boiska.
Przyjaciele od czasu ucieczki z Płocka.
Ale, co ma wisieć, nie utonie...

54969.Do lewy ? to kogo obarczasz w Nisku za aferę wyborczą ? masz wiedzę ? to zgłoś organom !

54968.ten link powinien zadziałać
http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Mundurowi-walcza-o-swoje-place-Panstwo-slono-zaplaci,wid,1676 0088,wiadomosc.html

54967.http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Mundurowi-walcza-o-swoje-place-Panstwo-slono-zaplaci,wid,1676 0088,wiadomosc.html?ticaid=113192&_ticrsn=5

54966.http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140716/POWIAT0304/140719214 ciąg dalszy zamiatania pod dywan, okazuje się, że winny ochroniarz i skazani... nikt inny

54965.Do kolegów z którzy już walczyli o dojazdy i wgrali proszę o link lub materiały które wam pomogły

54964.COŚ NA TEMAT POZWU
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/810496,koniec-czekania-na-podwyzki-mundurowi -walcza-o-zaleglosci-w-sadach.html

54963.A co z waloryzacją płac u cywili.Też nie było podwyżek od 2009 r. no i na dodatek pensja nendzna. Kiedy Związek Zawodowy zajmie się niskim wynagrodzeniem wśród cywili? Bo jak narazie nic w tej sprawie nie robią i nawet zamiaru nie mają robić bo poco jak liczą się tylko f-sze.

54962.Moim zdaniem przejście z SW do Policji to tak jakby wyjść z deszczu pod rynnę.
Lepiej już odejść do innych formacji mundurowych np do armii lub ABW

54961.No jasne. W jaśnie oświeconej przez Naszego byłego kolegę Policji już pewnie administracje z komend miejskich, która gwiazdki nosi na pagonach - WYWIAŁO.
Sami cywile pracują ? Chyba stąd to poruszenie?
U Nas źle - tam jest świetnie. Aż łzy się cisną na oko.

54960.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mundurowi-zbiorowo-maszeruja-do-sadu,wid,16759417,wiadomosc.h tml?ticaid=11318e

54959.„Uderz w stół a nożyczki się odezwą.”

Do 54928.
Drogi „komiku”!
Twój podpis mówi sam za siebie. Po pierwsze SW to nie cyrk. Chociaż wielu z was stara się jak może, żeby ze służby cyrk zrobić. I przyznaję, że udaje się to wam wyśmienicie.

Poza tym nigdzie nie napisałem o podziale na prawdziwych funkcjonariuszy i cala resztę. Jesteś urzędnikiem to przynajmniej powinieneś umieć czytać ze zrozumieniem (na tym polega twoja praca bo na pewno nie służba). Napisałem że są „funkcjonariusze i przebierańcy”, a nie funkcjonariusze i cała reszta. Kolego, nie schlebiaj sobie bo klepiąc w klawiaturę na miano funkcjonariusza nie zasługujesz.

Po drugie: O jakiej naprawie służby ty piszesz? To kolejny dowód na to że jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości.

Co do interwencji w Gorzowie (jako że jesteś w swoim mniemaniu funkcjonariuszem), chciałbym zobaczyć Ciebie jak strzelasz do człowieka na ulicy. Ciekawe czy jeszcze pamiętasz z kursu wstępnego jak przeładować broń? Bo nie sadzę żebyś po ww. kursie skalał swoje wypieszczone dłonie (przyzwyczajone tylko do klawiatury) jakimś brudnym żelastwem, co śmierdzi, huczy i można się jeszcze poparzyć.

Do 54929
Serdeczny Tomaszku!
Twoja krótka aczkolwiek szczera wypowiedź jest doskonałym potwierdzeniem mojego wcześniejszego wpisu. Dla Ciebie (i zapewne nie tylko dla Ciebie) jeżeli, będąc w waszych szeregach, nie miałem gwiazdek na pagonach zdobytych dzięki „placom” (nie będę się na ten temat rozpisywał bo nawet wasze dzieci wiedzą o co chodzi) to musiałem być nieudacznikiem. Nie było innej opcji. A myślenie, nie wspominając o wyrażaniu swoich myśli publicznie, było jest i będzie w sw czymś nagannym.

I kolejny apel: drogi (nawet wyjątkowo drogi) urzędniku! Twoja praca polega na czytaniu i sporządzaniu papierków. Jak Ty pracujesz, jeżeli nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie napisałem że administracja jest niepotrzebna, a już na pewno że bez administracji dalibyśmy sobie radę. Przecież kto by nam nieszczęsnym, niezauważanym, nieudacznikom wyliczył tak fachowo np. listy płac czy enigmatyczne nagrody roczne tak wspaniale jak Wy? Więcej wiary w siebie urzędniku, naprawdę jesteście nam potrzebni.

Czy moje wpisy są wylewaniem żali? Gdyby tak było to zapewne uaktywnił bym się w K.G. przed odejściem z SW. Teraz piszę tutaj żeby otworzyć niektórym oczy na to się u Was szanowni koledzy dzieje. Może uda mi się uratować kogoś kto się męczy a brakuje mu odrobiny odwagi by to zmienić.

Do 54939
Ba koniec został mi mój ulubieniec „Bega AŚ” czy może raczej „Bunga, bunga w AŚ”

Drogi przyjacielu!
Nie będę się rozpisywał na temat mojej odwagi, gdyż jest to rzecz względna. Nie wiem dlaczego chciałbyś poznać moje dane personalne, ale Twoje wyobrażenie o (jak to ująłeś) twardym prawdziwym glinie jest chyba zaczerpnięte z amerykańskich filmów i nijak się ma do naszej szarej rzeczywistości.
Nie wiem jak się zachowuje śmieć, ale na pewno nie wycieram sobie Wami „mordy” po odejściu.
Z tego co pamiętam to jak to ująłeś c…..m raczej nie zostaje się za „takie” komentarze o SW. No chyba że zafundowali by mi taką atrakcję, niedouczeni w tym temacie, urzędnicy z administracji.
A tak poważnie pisząc, to jeżeli dla ciebie jak to ująłeś c…l to ktoś słodki to powinieneś się zastanowić nad zmianą strony internetowej
. Księga gości nie jest miejscem gdzie piszemy o naszych preferencjach seksualnych.

Pozdrawiam wszystkich których nie oburzają moje wpisy. Koleżanki i koledzy! Trzymajcie się! Na przekór temu co piszą przebierańcy wszyscy jesteśmy razem, czy w stalowym czy w niebieskim mundurze :)

Jak ktoś chce mi nawsadzać albo mnie postraszyć za to co napisałem a admin tego nie puści to piszcie do mnie glina997glina@wp.pl

54958.JAD I NIENWIŚĆ LASUJE WAM MÓZGI. Pamiętajcie złe emocje niszczą, ta księga jest niczym innym jak wentylem emocji. Waszymi problemami nikt się nie przejmuje.życzę zdrowia.

54957.do yeti. Szczere kondolencje za takie traktowanie. Nie wiem kto to jest koń ale to bez znaczenia. Chcę zauważyć że wpisy tutaj mogą naprawdę wiele. Nie wiem jak to działa ale żaden z dyrektorów nie chce żeby jego osoby były tutaj opisywane. Może ci z Centrali się wtedy tym interesują i pojawiają się niezręczne pytania typu Co się tam u ciebie dzieje? Warto pisać dużo ale prawdę i nikogo nie obrażać a ten co łamie prawo zostanie przywołany do pionu! Niektórym wystarczy jeden wpis a niekiedy typa trzeba opisywać miesiącami. Ale warto walczyć o swoje prawa. Ten co nie pali nigdy nie powinien tolerować takich patologicznych zachowań! Zdrowie jest tylko jedno!!!

54956.boze kiedy to sie wszystko skonczy

54955.w ZK kłodzko nie prawdą jest że wydaje się tylko 1,5 litra wody. Jest przykaz aby wydawać do zaspokojenia pragnienia pozdrawiam

54954.Do Glina popieram w stu proentach!!!!!!!!!!!!pozdro

Powrót do strony>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by