Jesteś 4632244 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

51612.Ktoś napisał: "na złodzieja działa tylko posterunek uzbrojony monitorki i kamerki są na funkcjonariuszy".
Skoro osadzeni niczego się nie boją to jak to jest możliwe, że ktoś jeszcze za tymi naszymi kratami przebywa? Według tego, co czytam w tej "magicznej księdze" każdego dnia, gdy słońce wstanie, tłumy więźniów opuszczają nielegalnie więzienia. Jak były posterunki uzbrojone to nie było ucieczek?

51611.trzebinianin- czytaj ze zrozumieniem popatrz ile dostał funkcjonariusz?a ile skazany?

51610.Zanim zadam kolejne pytania nawiązujące do moich poprzednich prowokacji na temat historii Polskiej Służby Więziennej i jej związku z aktualną kondycją naszej penitencjarystyki, przesyłam serdeczne , świąteczne pozdrowienia wszystkim funkcjonariuszom Służby Więziennej, nawet tym , którzy powinni już z niej odejść, by po wieloletnim spowalnianiu prawdziwych przemian, mogli zrozumieć iż należą do innej epoki historycznej.Mam na myśli osoby, które przez wiele lat uniemożliwiały wprowadzenie do naszej służby pozytywnych przemian ze względów politycznych , a aktualnie zasiedziałych na stołkach dzięki wcześniej uzgodnionym kompromisom z obecną władzą. Ze względu na znacznie niższą rangę naszej służby niż Wojsko Polskie i Policja , w naszych szeregach uchowało się wielu karierowiczów z poprzedniej , socjalistycznej epoki, którzy zamiast myśleć o prawdziwej reformie służby więziennej, prowadzą politykę zachowawczą , umożliwiającą utrzymanie posiadanych wpływów i stanowisk .W innych służbach już dawno zrobiono z tym porządek. A teraz idę ubierać świąteczne drzewko by nie zanudzić tych którzy mają problem z kształtem kieszeni na umundurowaniu polowym lub stresem związanym z noszeniem akt na komisję penitencjarną.

51609.na złodzieja działa tylko posterunek uzbrojony monitorki i kamerki są na funkcjonariuszy najważniejszy jest czynnik ludzki więcei patrolowych posterunki uzbrojone wyższe mury psy służbowe nie cięcia etatów tylko dofinansowania jednostek pobudka cezecie i wspaniały konsultancie panie szeregowy generałe PAWLE M sprawco nieszczęść i poronionych roform w sw!!!!WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

51608.panie i panowie, co wy piszecie.... jakie posterunki uzbrojone!!!! przecież one stresują osadzonego!!!!!! jak on może odbywać karę w takich warunkach!!

51607.Na Te Święta, na Nowy Rok i na każdy dzień - zdrowia, satysfakcji, szczęścia życzę Wszystkim szczerze !

51606.Likwidacja posterunków uzbrojonych w jednostkach typu zamkniętego to nieporozumienie . Służba Więzienna nie realizuje podstawowych zadań do których należy ochrona społeczeństwa przed przestępcami.Kiedy ktoś w końcu z wysokiej klasy specjalistów za to poniesie konsekwencje.Która jednostka będzie następna?A może dojdzie do ucieczki z użyciem przemocy? wszystko do tego zmierza.Co jeszcze musi się wydarzyć? Może jak ktoś zginie to przestaniecie eksperymentować z bezpieczeństwem w jednostkach.

51605.a że bandzior poszedł w Polskę to nic grunt że jest szabelka, lampasy, że są feministki i że jest parcie na szkło, więcej pozowania do fotek a pewnego dnia to SW tłumaczyć trzeba będzie SŁONECZNE WAKACJE
zapraszam do takiego konkursu co oznacza SW
+słoiki warszawskie , stanowiący wolność , szukający wyjścia, szeroki wachlarz ,stosowanie wolności , sezonowe wykopki skoki wolności , syndrom wolności , służba wentylacyjna
Koledzy jest jak jest może będzie kiedyś lepiej składam Wam życzenia na nadchodzące święta i 2014
Życzę wam wodza z jajami i mniej kontroli z warszafki a więcej profesjonalizmu. myśl zasady jaka oni tworzą " SZUKAMY WINNYCH BYLEBY NIE MY" prowadzi nas po równi pochyłej i tu stawiam pytanie gdzie jest prasa?

51604.Witam serdecznie wszystkich. Bardzo szkoda mi kolegów z Ostrowa WLKP. Niestety czas na zmiany w BOISO. Moze w koncu ktoś zrozumie iż likwidacje posterunków były początkiem ucieczek, niestety nie ostatnich. Jest tylko ostatnie pytanie czy panowie z CZSW w czasie ostatniej kontroli Ostrowa nie widzieli słabego zabezpieczenia wiec po co są te kontrole ?????
Pozdrawiam
F-sz z DO

51603.Po ucieczce skazanego z ZK Płock służba w tej jednostce stała się koszmarem.
Specjaliści z OISW w Łodzi poprzez swoje częste i niekończące się, ,,inspekcje” w sposób uporczywy nękają funkcjonariuszy z pierwszej linii. Fałszywie oceniają ich sposób pełnienia służby, kwestionują większość podejmowanych prze nich działań, stosując metody terroru psychicznego. Specjaliści ci w związku z ciągłym upokarzaniem funkcjonariuszy oraz niekończącym się wykazywaniem ich błędów doprowadzili do znacznej absencji chorobowej wśród załogi. Ludzie nie wytrzymują już tempa, siada im psychika. Oby nie doszło do nieszczęścia.

51602.30 zł brutto? toś to szok, dosłownie! gdzie Wasze związki?

51601.Rok temu Wojkowice, niedawno Płock i Dubliny, Strzelce, a teraz Ostrów.
Jak długo panowie z CZSW oraz z okręgów będą chowali głowę w piasek. Wina leży po ich stronie. Zdjęlli posterunki uzbrojone i to jest efekt ich polityki. Gatuluję panie Kloc.


Trochę sprostowania... Ze Strzelec nie uciekł bo usłyszał zamek z kałacha... I się zesrał

51600.To prawda, że z Garbalina nikt nie uciekł.
Ale była próba ucieczki. Mimo, że wszystko zadziałało jak trzeba, to i tak parę osób beknęło...
Pozdrawiam.

51599.51587 - Zgadzam się w stu procentach.W tych chorych czasach liczy się to aby zaspokajać potrzeby "wierchówki", która usilnie chce odmienić obraz polskiego więziennictwa popadając z jednej skrajności w drugą i zapomina o podstawowych zasadach ochronnych.Teraz ważne są pielgrzymki,msze,wizyty dostojników kościelnych, świeckich,pokazywanie osadzonych w "różowych" kolorach,mydlenie oczu super elektroniką w starych zagrzybionych murach,malowanie ścian na pastelowe kolory,sadzenie zieleni,wykładanie trotuarów kostką brukową,zdejmowanie posterunków - to wszystko ma stanowić odskocznię do dalszej kariery.Czas wreszcie pokazać , że wiele obiektów więziennych w obecnych czasach nie ma racji bytu { wiek,usytuowanie w centrum miast itp.}Nabór do służby odbywa się na zasadzie układów rodzinnych i towarzyskich co doprowadza do przyjmowania ludzi bez wymaganych predyspozycji.W dalszej kolejności
windowani są na wyższe stanowiska i w rezultacie mamy to co mamy. Dla przestrogi obecnych i przyszłych reformatorów pragnę przypomnieć pewien fakt z historii więziennictwa polskiego, po którym swego czasu nakazano betonować spacerniaki w całej więziennej Polsce.

http://www.youtube.com/watch?v=FzFzQ_fCR9k

51598.ale jaja - nie pi... sz bzdur, dyrektor dał ile miał już od dawna wiadomo, że kasy nie ma więc ciesz się chłopie, że choć tyle dostałeś. Najważniejsze, że teraz ochrona rządzi w tej jednostce, nareszcie znalazł się ktoś kto ruszył administrację do roboty ochronnej :) fajnie popatrzeć jak się pocą na widzeniach i proszą błagalnie o pomoc, a wydawało im się, że to takie proste. Dzięki temu mamy większy szacun i łatwiej coś załatwić w adm. Tak trzymać dalej, jeszcze tylko penitki nie słuchają ochrony - ale już niedługo wszystko się zmieni.

51597.do ale jaja z Trzebini -- to że WSZYSCY I PO RÓWNO to miłe ,ALE GDYBY BYŁA WIĘKSZA PULA PIENIĘDZY NP. PO 500ZŁ TO TEŻ BY BYŁO PO RÓWNO I DLA WSZYSTKICH ??????????

51596.Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Ludzie spokój i przyjemność.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Was
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszelkie Wasze marzenia.

51595.JAK TO JEST ŻE WSZYSCY COŚ DOSTALI NA ŚWIĘTA KAŻDA SŁUŻBA POLICJA STRAŻ WOJSKO JEDNI 500 DRUDZY 300 INNI JESZCZE 1000, WSZYSCY COŚ DOSTALI W CAŁEJ POLSCE OSTATNIO SŁYSZAŁEM ŻE W ZAKŁADACH KOMUNALNYCH NAWET BONY BYŁY PO 600 ZŁ.DO CZEGO DĄŻĘ A DO TEGO ŻE U NAS DOSZŁY TAKIE CZASY ŻE NAWET GŁUPIEGO BONU NA 200 ZŁ NIE DOSTANIEMY I TYLKO SŁYSZYMY NA TYCH GŁUPICH ODPRAWACH A CO OSADZENI BĘDĄ MIELI JAK SPĘDZĄ ŚWIĘTA I JAKA ATMOSFERA.NASZA SŁUŻBA SPADŁA NA SAME DNO I W OGÓLE BYM SIĘ NIE ZDZIWIŁ JAK PIENIĄDZE KTÓRE BYŁY NA KARPIÓWKĘ POSZŁY NA CELE OSADZONYCH BO U NAS WSZYSTKO JEST MOŻLIWE NIŻEJ JUŻ UPAŚĆ NIE MOŻEMY POZDRAWIAM WESOŁYCH ŚWIĄT MAM NADZIEJE ŻE W KOŃCU COŚ SIĘ ZMIENI W PODEJŚCIU DO FUNKCJONARIUSZY SW.

51594.Witam. Mam pytanie dotyczące umundurowania naszej formacji. A dokładnie o zwolnienie z obowiązku noszenia munduru przez funkcjonariuszy realizujących określone zadania. Chodzi oto, że Pan Dyrektor Generalny SW wydał zarządzenie nr 58/2010 w myśl, którego zwalnia funkcjonariuszy z noszenia umundurowania podczas realizacji określonych zadań służbowych pisząc, że robi to na podstawie art. 11 ust.1 pkt 11 ustawy z 9.04.2010 . Z art. i pkt dowiadujemy się, że Pan Dyrektor w zakresie swych działań ma ustalanie metod i form wykonywania zadań służbowych przez funkcjonariuszy w zakresie nieobjętym przepisami wydanymi na podstawie w/w ustawy. Ustawa ta według mojej oceny jednak określa SW jako formację umundurowaną (art. 1) i zobowiązuje wszystkich funkcjonariuszy do noszenia przepisowego umundurowania (art. 154 pkt 1) dając możliwość jedynie Ministrowi Sprawiedliwość na określenie stanowisk służbowych, na których funkcjonariusze są zwolnieni z obowiązku noszenia umundurowania. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości jednak nie znalazłem. Może się mylę jeśli tak to proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

51593.Obcy II stać cię na mądrzejsze wpisy, jako pracownika tak zacnego ośrodka. Wybacz, ale takich prowokacji w księdze nie będę tolerował. Pozdrawiam i Wesołych Świąt

51592.Życzę wszystkim członkom i sympatykom naszej formacji mundurowej Spokojnych, Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym. Dziękuję także wszystkim za nagrody świąteczne w wysokości 4000-8000 groszy dla szeregowych pracowników.

51591.likwidujcie dalej posterunki uzbrojone

51590.http://www.tvn24.pl/poznan,43/29-latek-uciekl-z-aresztu-sledczego,381485.html

Rok temu Wojkowice, niedawno Płock i Dubliny, Strzelce, a teraz Ostrów.

Więcej broni - mniej Norwegii.
Kogutek
2013-12-21 16:01:32
To ja dam jeszcze Dzierżoniów i Głogów.
Lista się powiększa.

51589.http://blog.predatorbdu.com/2013/03/pencott-cpu-debuts-at-iwa-2013.html

tak powinien wyglądać wzorcowy krój naszego munduru, po co wymyślać coś nowego jak są sprawdzone kroje i materiały. Tylko dobrać kolor maskowania i byłoby idealnie.

51588.AŚ Ostrów WLKP, ucieczka ta jest pokłosiem reformy w naszej służbie która, nakazała utworzenie dodatkowych stanowisk z posiadanych już etatów, więc kosmetycznie w zdecydowanej większości ZK i AŚ zlikwidowano posterunki uzbrojone. Pozyskane "etaty" zasiliły liczbę osób "kręcących" się po oddziałach. Na murach założono monitoring i posadzono "etat" przed szeregiem monitorów, etat ten zajmuje się obserwacją w-w, nie jest uregulowane ile ich może "objąć" wzrokiem więc ogląda ile się da. Niestety za reformą nie podążyły żadne pieniądze i zabezp. tech. ochr. ograniczyły się do założenia ogromnej ilości "drutu" i nic więcej. Ale za ogólny stan w wypadku zaistnienia zdarzenia nadzwyczajnego takiego jak w tej sytuacji zostaną pociągnięci do odpowiedzialności "ochroniarze". A gdyby mur był wyższy? I gdyby zwieńczenia tej przybudówki nie stanowiła concertina a panele ze zwykłej blachy to by się nie było czego złapać. Spokojnych Swiąt

51587.Niech ten magiczny czas ciszy Nocy Betlejemskiej przyniesie wiele szczęścia i radości, będzie okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych w atmosferze pełnej miłości, wzajemnego zrozumienia i życzliwości, a Nowy 2014 Rok niech przyniesie spełnienie marzeń...życzenia ślę tym wszystkim, którzy zaangażowani są na księdze jak i braci mundurowej SW

51586.KOMISJA PRZYJEDZIE I CO TAKIEGO ODKRYJE NOWEGO W AŚ OSTROWIE WLK. - MACIE GOTOWE WZORCE Z PŁOCKA, DABLINA, STRZELEC OPOLSKICH, DZIERŻONIOWA. JESZCZE MAŁO!!! MAM NADZIEJE, ŻE WAMI SIĘ W KOŃCU JAKAŚ KOMISJA ZAJMIE - PANIE I PANOWIE CZSW. BO TO NIE SĄ TYLKO BŁĘDY TYCH F-SZY REALIZUJĄCY WASZE POMYSŁY. GŁÓWNĄ WINĘ PONOSICIE WY CO LANSUJĄ I PISZĄ TE POMYSŁY MIN O ŚCIĄGANIU POSTERUNKÓW UZBROJONYCH O LIKWIDACJI PSÓW WARTOWNICZYCH. NADMIAR TYCH ZDARZEŃ W TYM ROKU ŚWIADCZY O TYM, ŻE WASZE POMYSŁY SĄ DO DUPY !!!

51585.Kolejna ucieczka z terenu jednostki.
Efekt likwidacji posterunków uzbrojonych i zaufanie technice. Z takim tokiem myślenia kamera mogła dokonać zatrzymania osadzonego. Czyja, głowa znów poleci. Oczywiście tych na dole, Boga ducha winnym a tymczasem na stronie głównej SW będą dalej ukazywać się reportaże z bzdurami którymi oprócz osób piszących nikt nie czyta.
Gwarantuje, to nie ostatni taki przypadek

51584.Na zachodzie Służba / (straż,policja etc) Więzienna:
1. nie jest służbą w dosłownym tego słowa znaczeniu
2. pracownicy więziennictwa w cywilizowanych krajach są nieco lepiej opłacani (uwzględniając zarówno siłę nabywczą jak i w stosunku do średniej krajowej)
3. stosunek państwa / pracodawcy do pracownika (nie służącego!) ma jednak trochę inny wymiar niż w naszym kochanym kraju - praca w więziennictwie jest możliwa do późnych lat życia - w więziennictwie - nie w więzieniu (na oddziale mieszkalnym). Ścieżki awansu są w kilku krajach pomyślane tak, że przewidują doskonalenie pracownika i przygotowanie go do pracy "za biurkiem" w późniejszym okresie zatrudnienia. Praktycznie każdy pracownik przechodzi ścieżkę od początku do pewnego szczebla - z szybkością uzależnioną od osiągnięć, cech zawodowych i osobistych. Żadne rozwiązanie nie będzie idealne i zawsze znajdą się malkontenci.

Dla pocieszenia dodam jednak to, że nie ma chyba państwa gdzie społeczne postrzeganie naszego zawodu jest nacechowane pozytywnie - tak już jest i należy się z tym pogodzić.

Mam wrażenie, że nasza Służba jest tak wewnętrznie podzielona i w mojej ocenie (nie boję się użyć tego słowa) ZEPSUTA, że minie jeszcze parę ładnych lat zanim nastanie względna normalność.

51583.Bardzo się cieszę iż moje wpisy ktoś przeczytał. Zamieściłem je w celu pobudzenia do pewnych przemyśleń związanych z historią naszej służby, gdyż o pewnych sprawach nie wolno nam zapomnieć niezależnie od naszych upodobań politycznych czy przynależności do konkretnego działu służby. Znajomość historii naszej służby jest niezbędna do tego by świadomie i z rozsądkiem interpretować jej aktualny stan rozwoju. Na marginesie , pragnę zauważyć iż wszelkie spory na tym forum między np. administracją a działem ochrony są bardzo na rękę rządzącym ,gdyż łatwiej jest opanować i kierować skonfliktowaną społecznością niż jednolitą i spójną w swych działaniach grupą. Wbrew pozorom historia może nas wiele nauczyć o postrzeganiu i zrozumieniu naszej służby, a co za tym idzie ukierunkować nasze działania. Wypowiadamy się przecież na forum naszych Związków Zawodowych, które walczą o poprawę naszego bytu. W związku powyższym mam kilka pytań ,do tych którzy wypowiadają się na forum i uważają że zjedli wszystkie rozumy i wiedzą najlepiej jak powinna funkcjonować Służba Więzienna:
1/ Dlaczego w naszej służbie nadal są u władzy funkcjonariusze , którzy trzydzieści lat temu, budowali Polskę socjalistyczną , zabraniali szeregowym funkcjonariuszom uczestnictwa w obrządkach religijnych , a dzisiaj ściśle współpracują z klerem, i zawsze stoją w pierwszym szeregu podczas uroczystości kościelnych ?
2/ Czemu na uroczystości służbowe zapraszane są osoby ściśle związane z byłym socjalistycznym aparatem władzy państwowej z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia ?
3/ Czemu do służby w ostatnich latach, przyjęto tak wielu funkcjonariuszy którzy mają rodzinne lub towarzyskie powiązania z osobami wymienionymi w punkcie 1/ i 2/ .
4/ Dlaczego tak trudno w naszej służbie przeforsować kadencyjność na kierowniczych stanowiskach w służbie ?
5/ Dlaczego reformę służby więziennej w postaci powstania oddziałów penitencjarnych , przeprowadzono dopiero po ponad 50 latach istnienia służby, (tak sprawę przedstawiały media), dopiero w sytuacji zagrożenia utraty stanowiska przez sprawującego władzę Ministra Sprawiedliwości?
6/ Czemu w czasie wspomnianej reformy większość zmian kierownictwo służby polecało realizować za pośrednictwem telefaksów a nie jako przepisy prawa w postaci instrukcji i zarządzeń, oraz krytykowało wszelkie zastrzeżenia do wprowadzanych zmian, które dopiero po około dwóch latach uznano za słuszne?
7/ Czemu sposób sprawowania władzy w naszej służbie tak bardzo przypomina władzę Putina w Rosji i Janukowicza na Ukrainie?

51582.Szkoda, ze winnymi ucieczki okaza sie szeregowi fumkcjonariusze. A przeciez SW powinna w koncu zmienic Generalnego i szeryfa Biura Ochrony. Gdyby uciekl jakis kluczowy gangster to moze by to tego doszlo. Niestety to byl ojszczyplot...

51581.do Mam pytanie do wszystkich kolegów wychowawców z różnych okręgów. Proszę napiszcie czy u was funkcjonują papierowe blankiety wniosków nagrodowych i karnych czy tylko noe.net. Bo u nas w okręgu krakowskim robimy podwójną robotę najpierw opiniujemy wnioski w noe a potem...

jeśli tylko Noe musisz uważać , żeby termin nie upłynął = szczególnie po transporcie... nie wspominając o tych co na plusie...

51580.Jak zwykle winą za ucieczkę obarczą tych najniżej, a panowie specjaliści i okręgu i czsw będą grzać stołki dalej - tak jak to było w Garbalinie i Płocku

51579.Ucieczka z więzienia to bułka z masłem. BĘDĄ następne, szkoda f-szy.

51578.Słuchajcie dalej rzecznika praw osadzonych-ucieczek będzie jeszcze więcej.Kamery na PU nie zastąpią funkcjonariusza z bronią bo nie zareagują
i nie strzelą.Zmiany w dni wolne są okrojone w drastyczny sposób.Walka z nadgodzinami i żądania rzecznika przyczynią się do upadku więziennictwa
Polskiego.I tak powoli się dzieje.Mianowani na siłę oficerowie skonsumowali nasze karpiowe.Pytanie czy
aby tyle ich potrzebujemy?

51577.Image and video hosting by TinyPic

51576.TO SĄ WŁAŚNIE EFEKTY LIKWIDACJI PSÓW I POSTERUNKÓW i uzasadnienie dla panów z ........ , elektronika nie ugryzie i nie postrzeli czyli co?????????? MOŻNA PRÓBOWAĆ bo co????????????? dostanie się parę miesięcy odsiadki i tyle. pozdrawiam wszystkich ochroniarzy

51575.Rok temu Wojkowice, niedawno Płock i Dubliny, Strzelce, a teraz Ostrów.
Jak długo panowie z CZSW oraz z okręgów będą chowali głowę w piasek. Wina leży po ich stronie. Zdjęlli posterunki uzbrojone i to jest efekt ich polityki. Gatuluję panie Kloc.

51574.Do wpisu: 51561
Psychol: Z Garbalina nikt nie uciekł!

51573.chłopaki z ostrowa wlkp. współczuję ale mimo wszystko życze aby ten incydent nie zepsół Wam świąt może wkońcu "fachowscy" z Warszawy i naszego okręgu zobaczą że likwidacja kogutów to wielki błąd teraz dwa majory T.B i K.K. z Poznania mają pole do popisu współczuje Wam

51572.Zdjęcie PU to najbardziej nietrafny pomysł naszych psełdo znawców decydentów.
Ucieczki są tego przykładem.Jak był funkcjonariusz z kałachem to się bali.Ilu kogutkowych tyle charakterów.Jeden porywczy a jeszcze inny stanowczy.Przecież nas obserwują.

51571.W ZK TRZEBINIA płacili nagrody .... funkcjonariusz - 30 zł brutto a skazany zatrudniony w fundacji brata Alberta w Radwanowicach - 96,20 . Niech żyje kierownictwo ... motywujecie NAS jak ta lala...mam was dośc,a wszystko dlatego,że włazicie skazanym między nogi bojąc się ich skarg ...- nie pozdrawiam !!!!!!!!

51570.Do 51543. Na zachodzie Służba Więzienna jest w całości cywilna:P

51569.Kogutek
Zapomniałeś o Garbalinie

Współczuję chłopakom z A.Ś. Ostrów Wlkp.
Nie wiem, czy życzenia świąteczne nie będą w tej sytuacji sarkazmem.
Trzymajcie się.
Pozdrawiam.

51568.do Normalny Człowiek-zgadzam się z Tobą ale o normalność w naszej służbie najtrudniej.Spokojnych i radosnych...

51567.do Stokrotka - aplikuj maleńka

51566.Do 51525 wschód - obiektywny. Drogi kolego co ty wiesz o nadgodzinach w dziale ochrony, że piszesz takie frazesy typu cyt., " dobry kierownik to nie ma nadgodzin, dobrze zorganizowany". Powiedz mi co ty wiesz o strukturze działu ochrony i obsadzie stanowisk i posterunków, wyznaczaniu f-szy., celem realizacji konwoju, zabezpieczenie wszelkich działań (nie tylko ochronnych) realizowanych w jednostce i itp. Masz zbyt mało wiedzy aby poruszać wskazaną problematyką na forum, pozdrawiam - dział ochrony.

51565.Ciekawy jestem jak się w tej sytuacji zachowa Dyrektor Okręgowy z Poznania?

51564.tato miałem ci nie odpisywać, ale postanowiłem, że wyjaśnię ci to, co dla ciebie może nie jest zrozumiałe i twój wątły umysł nie potrafi tego zrozumieć. Jak byś nie wiedział to zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, i przez te kilka dni w roku można powstrzymać się od pewnych komentarzy na tej księdze. Tyle chyba jesteś w stanie zrozumieć, co? A skoro taki twardziel jesteś zamiast Nicku używaj swojego imienia i nazwiska. Pozdrawiam Wesołych Świąt Twardzielu
Ogóreczku z Podlasia martw się o swój stołeczek ja do swojego nie jestem przyspawany w przeciwieństwie do ciebie. Wesołych Świąt i Pozdrawiam
Bubu z nad odry wszystko, co przez ciebie napisane, jest w tej księdze umieszczane. Ale moja cenna uwaga, poczytaj dokładnie regulamin księgi gości wierszokleto. Wesołych Świąt i Pozdrawiam

51563.Darrel koleżko zmartwić cię muszę, namówić załogę tutejszą do tego jest bardzo łatwo, tylko co z tego, jak przyjdzie co do czego to każdy ma wymówkę a to lekarz nie dał l4, a to dziecko na prezent liczy a pensji nie starcza do pierwszego. Ja ich rozumiem bo z nimi służę, realnie myślę i oceniam każdego. Dlatego też w księdze tej piszę i liczę na to że może się czara goryczy wreszcie przeleje i grom uderzy z nieba i odda panującemu to co innym zgotował i czego pozbawił. Bo prawda jest taka, nie każe on człowieka tylko dzieci jego tak jak by on był nieomylny i wszystko wiedział.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by