Jesteś 4398495 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

50246.50220 DarekB zastanów się co ty mówisz.Jak taki dyrektor hojny to niech spłaci wszystkich dłużników w kryminałach to będzie lepiej się pracowało i mniej do pilnowania bandziorów będzie. Ciekawe czy wtedy mo kaski styknie.

50245.Co do zwrotu za zakup okularów korekcyjnych, to w mojej jednostce zwracają do (nie chcę skłamać, gdyż dokładnie nie pamiętam ile dostałem) około 430zł.
I tyle się Ci należy, albowiem są to wytyczne z góry

50244.może przewiekebny wyleci b czajnik taki uchachany chodzi

50243.wielki burdel w as łódz a gisy to swiete krowy

50242.Może coś bliżej na temat reorganizacji? Myślę że temat interesuje Nas wszystkich.
Administratorze prosimy o głos.

50241.DO 50220 DAREKB- skoro uważasz,że nic takiego się nie stało to co z opinią tak szeroko głoszoną przez kryminologów ,że nie surowość ale nieuchronność kary jest najważniejsza? Idąc twoim tokiem myślenia można by stwierdzić że sławetny Dyrektor mógł odbyć za niego karę pozbawienia wolności i też nic by się nie stało? Dla ciebie najwidoczniej nie ma różnicy?

50240.50 lecie Zakładu Karnego w Tarnowie Mościcach foto. http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2013/Uroczystosc-50-lecia-powstania-Zakla du-Karnego-w-Tarnowie-Moscicach

50239.Bo Boo i Kornika:
Dzięki takim ja wy, funkcjonariusz SW zasługuje na miano tępego klawisza.
To co zrobił krytykowany przez was Dyrektor, było po prostu ludzkie, a sądy w Polsce dalekie sa od doskonałości. Jeśteście panowie ograniczeni i pozbawieni logicznego myślenia.

50238.do 50230, niech pan dyrektor nie określa
takich działań - jako nawiązywanie nielegalnych kontaktów, tylko niech się weźmie za robotę i zacznie ich rozliczać, a nie tylko pozoruje działania.

50237.W każdej jednostce dzieją się jakieś rzeczy irracjonalne. Czasem człowieka krew zalewa a czasem zbiera na śmiech. A wiecie Państwo co oznacza obecnie dla niektórych określenie "dbanie o dobry wizerunek służby"? To wiedzą pewne kobiety ze Wschodu. Np. pewna pani z depozytu każdy dzień służby zaczyna od robienia sobie make-upu. Rozkłada na biurku wszelakie mazidła, pędzelki, puder, kredunie i kredeczki i zaczyna "pracować"... nad sobą oczywiście. Godzinka służby mija. Tudzież zdarzy się kawusia, ktoś wpadnie na papieroska, ploteczki i wesoło mija dzień. Czasem nie przebierze się w mundur... bo mini widocznie ładniej skrojona. Ogólnie bardzo wesoły pokój. Idąc korytarzem słychać już radosny śmiech, że aż chce się żyć ale najczęściej jednak rzy..ć. Róbta co chceta. Praca przecież nie zając. Tak poważnie mówiąc to może warto się przyjrzeć chociaż raz na jakiś czas jak ludzie pracują. Wystarczy krótki profilaktyczny rekonesans chociaż raz w miesiącu po pokojach aby mieć świadomość tego, co i gdzie się dzieje, bo póki co to jedni pracują a inni kleją durnia...

50236.do 50222: gumis

http://uwaga.tvn.pl/7969,news,,bledna_opinia_psychologa,reportaz.html

50235.50229 warszawka unas w jednostce to nawet konfrontacje były

50234.JEDNOSTKA NA POŁUDNIOWYM-ZACHODZIE; DYREKTOR ZABIERA PANU T.MARCOWI STANOWISKO KDE,A W ZAMIAN PODNOSI MU DODATEK SŁUŻBOWY Z 300ZŁ NA 891,TO ŻENADA CO WYPRAWIA PAN DYREKTOR A DLA INNYCH F-SZY NIE MA NA NIC BO JAK SOBIE ZAPOMOGĘ WYPŁACI W KWOCIE 2400 TO JEST DOBRZE.

50233.Uważajcie na Tomasza G. strzela z ucha do każdego kto ma gwiazdki na pagonach.C.D.N... wkrótce szczegóły.

50232.Karę grzywny może zapłacić tylko osoba skazana lub ktoś z rodziny lub konkubent. Przekonała się o tym pani poseł Sobecka, którą ukarał Sąd za wpłacenie grzywny za skazanego funkcjonariusza Kościoła katolickiego w Polsce pana Rydzyka.

50231.Do administratora:
Można u nas w jednostkach powołać społecznych inspektorów jak niżej:

http://biznes.onet.pl/praca/lewiatan-zreformowac-spoleczna-inspekcje-pracy,18493,5581144,5451429,463 ,1,news-detal

50230.http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-poznan/zaklad-karny-gebarzewo/news,18 047,z-wiatrem-w-zaglach.html

50229.Do BOO, pan dyrektor określił by to mianem Nielegalnych kontaktów

50228.W mojej jednostce byłem świadkiem,jak inspektor D.O pozyskuje informacje na temat funkcjonariuszy od OSADZONYCH zamiast na odwrót.To jest już strzał w łeb!Gdzie to zgłosić,bo przypuszczalnie takie wytyczne dostał odgórnie.

50227.POZDROWIENIA DLA BARDZO SYMPATYCZNEJ PANI PSYCHOLOG Z AS LUBLIN :)

50226.Do administratora. Uchwały SN tj. III.PZP.4/13 i III.PZP.5/13 zostały wydane po zapytaniu przez Sąd Okręgowy w toku spraw toczących się o dofinansowanie do zakupu. Stąd moje pytanie, jaką decyzję (utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, uchylił wyrok sądu I instancji)) podjął Sąd Okręgowy po owych uchwałach Sądu Najwyższego.

50225.Reorganizacja jednostek jest już zatwierdzona, informacja potwierdzona na 100% od związkowca. Admin na pewno o tym wie tylko się nie chce tą wspaniałą informacją podzielić. Tak więc funkcjonariusze ja już sobie szukam drugiej pracy. Będzie teraz więcej pieniędzy na "resocjalizację" podopiecznych. .......wa brawo

50224.napiszcie jak w waszych jednostkach wygląda sprawa zwrotu zakupu okularów korekcyjnych dla funkcjonariuszy ,którzy pracują przy monitorach .

50223.popowiaku ty nawet nie wiesz co gruszeczka potrafi

50222.Do 50209 kaami13 A co ty myslałes!!!! Nic nowego nie wniesiesz juz chyba.

50221.A ja mam propozycję dla K.Olkowicza, jak jest taki wrażliwy na ludzką krzywdę to niech pochwali się czy podejmował działania, a jak tak to jakie, w sprawie bardzo medialnej sprzed kilku lat, a dotyczącej Pani Jolanty Daczkowskiej, pozdrawiam admina.

50220.BOO – w 100% popieram. Gdy widziałem bohaterskiego pana dyrektora w serwisach informacyjnych nie wierzyłem swoim zmysłom. To totalny absurd, aby f-sz kwestionował wyroki Sądu i brał sprawiedliwość w swoje ręce. Każdy z nas mógłby przedstawić dziesiątki osób, które nie powinny siedzieć w więzieniu, ale siedzą bo tak postanowił niezawisły Sąd i to naszym zadaniem jest wykonanie tej kary. Jednak nie każdy przy tej okazji staje się gwiazdą i bohaterem mediów. Być zaproszonym na kanapę w porannym wydaniu TVN – bezcenne.
Mam tylko nadzieję, że pan dyrektor również skutecznie tropi absurdy dotyczące podwładnych f-szy.

50219.O co wam chodzi z Dyrektorem Okręgowym z Koszalina??? Zapłacił z własnej kieszeni, wy i wasze podatki są bezpieczne - nikt wam z kieszeni waszych pieniędzy nie zabierze! Nikt nie pomyśli że działał w słusznej sprawie. Płacąc kaucję macie jednego mniej do pilnowania i problemów z tym związanych. Chciałbym mieć takie problemy, jak Ci co piszą o w/w - mam o wiele większe ....i na razie bardzo się powstrzymuję, żeby o nich napisać ! Pozdrawiam.

50218.do nerwud
BO TAK JEST ZAPISANE W USTAWIE O SW
5 dni urlopu to 40 godzin, a więc 3 służby po 12 godzin + 4 godziny. Mógłbyś dostać czwartą służbę, odjęliby Ci wtedy 8 godzin z nadgodzin. Na jedno wychodzi.

Sobota, niedziela i środa? Czyli ostatnią służbę miałeś w poprzednią środę, daje to 7 dni kalendarzowych wolnego, nie wiń administracji, że nie znasz Ustawy lub nie umiesz liczyć.

50217.ktosik ale o jakie ci wyroki chodzi bo żadnymi w sprawie, o której piszesz nie nie dysponuje.

50216.W Księdze pojawiło się kilka wpisów dotyczących postawy dyrektora okręgowego z Koszalina pana Krzysztofa Olkowicza, w sprawie spłaty grzywny za skazanego oraz tego jak ocenić te jego działania. Dla mnie nie ma żadnej wątpliwości, że działania tego funkcjonariusza należy uznać jednoznacznie negatywnie i wręcz szkodliwe dla |Służby Więziennej jako formacji państwowej i powołanej do wykonania określonych zadań. Pewnie moja ocena mogłaby być diametralnie odmienna gdyby pan Olkowicz nie paradował w mundurze i reprezentował tylko siebie albo jakąś charytatywną organizację. Nie – on jednoznacznie występował jako wysokiej rangi oficer Służby Więziennej. Służby, której zadania określone są w art. 2 ust. 1 naszej ustawy pragmatycznej, cyt: „ SW realizuje na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 czerwca 1997r. - Kodeks karny wykonawczy zadania z zakresu wykonania tymczasowego aresztowania oraz kar pozbawienia wolności i środków przymusu skutkujących pozbawieniem wolności”. Czyli co mamy robić? - oczywiście wykonywać karę pozbawienia wolności a nie uniemożliwiać jej wykonanie. Pan Olkowicz bezprawnie zabawił się w samozwańczego sędziego ludowego i postanowił stosować własną politykę karną i penitencjarną. Czy mu wolno? Ależ tak!!! - ale nie jako funkcjonariuszowi tylko np. jako już emerytowi. Pan Olkowicz już w przeszłości często prezentował się jako wielki moralista Służby Więziennej, nie mając ku temu społecznej delegacji. Może już najwyższy czas aby pozwolić mu prezentować swoje medialne powołanie, ale już poza szeregami Służby.
Swoją drogą jak zachowałby się pan dyrektor okręgowy (i jego przełożeni) gdyby nagle za jego przykładem wychowawcy, dowódcy zmian, oddziałowi zaczęli oceniać skazanych (i ich wyroki) od strony moralnej i niosąc wszelką pomoc materialną , czy prawną, zaczęli naprawiać błędy Państwa, które w ich przekonaniu byłyby krzywdzące.

BOO

50215.do wpisu 50208-Człowieku, musiałbyś całą SW do PROKURATURY zaskarżyć...., odpuść sobie! Tutaj ambicją niewiele zdziałasz!

50214.Z ŻYCIA LUBELSKIEGO ŻAKA !!!!!!

Pewnego dnia postanowiłem zrealizować moje marzenie i zostać studentem - ku zadowoleniu mojej babci oraz wujka Henia, który przekręcił się od nadmiaru wypitych win ( tych tanich). Przez przypadek kiedyś zdałem maturę, ale do nauki mnie nie ciągnęło , wolałem jak wujek pić tanie wina na kierkucie lub oglądać porno u Gargamela, W ostatnim okresie bardzo mi się nudziło i przypomniały mi się słowa babci „ idz no na studia, studientować trzeba żeby być kimś!!!” No i postanowiłem być KIMŚ !!! zapisałem się na studia , nawet nie wiem co to za kierunek, ale i po co mi ta wiedza. Dostałem miejsce w akademiku nr 3. Muszę przyznać, że obsługa jest bardzo miła i fachowa. Mamy też całą dobę portiera. Chodzą słuchy , że nawet będziemy mieli opiekuna roku , to taka osoba, która też jest z obsługi tylko wszystko robi dwa razy szybciej i tylko dla nas. Nie wyobrażam sobie, żebym musiał coś notować, pisać itp. taka osoba będzie nam robiła ksero, będzie biegała za wpisami , będzie tez ściągawki robiła itp. Niebawem pan rektor nam da laptopy i tablety a w całym akademiku będzie wi-fi.:) :)

C...... D.......... N …........

50213.Trzy kreski po drugie żadna ustawa nie jest nieśmiertelna i przy konsekwentnym działaniu mozna ją nowelizowac wprowadzając zmiany również korzystne dla funkcjonariuszy i pracowników. Tylko ktoś to musi zrobić może strona związkowa podejmie się tego bo ile można zbierać informacje rok, dwa-trzy lata ustawie już stuknelo i zmiany chce wprowadzić strona rządowa oczywiście niekorzystne dla nas, ale jak ktoś lubi być traktowany jak niewolnik to nic nie poradzę.

50212.Trzy kreski i jesteś zadowolony z tego artykułu, to dlaczego związki nie powalczą aby odbierać wolne za nadgodziny w czasie wybranym przez funkcjonariuszy oczywiście w miarę możliwości. Teraz przeważnie dostajesz wolne z przydziału, a jak potrzebujesz to mówią, że nie masz już nadgodzin bo wykorzystałeś. Czy uważasz że to jest uczciwe?

50211.W Polsce nie ma godnego wynagrodzenia stawka za godzine w prywatnej firmie wynosi 5zł co w przeliczeniu daje nam ok 1funta a w Wielkiej Brytani zarabia się 10funtów na godzine To gdzie my jesteśmy?? Wtej Kwestii zrównaliśmy sie z krajami Afrykańskimi tak jak np. Czad Zambia Uganda Wstyd powiedzieć ze jestem Polakiem Gratulacje dla tuska kaczyńskiego za zniszczenie i upokorzenie Rzeczpospolitej. Teraz jeszcze chcą nam zakazac palenia weglem jeśli ktoś ma 1500zł miesięcznie i mniej to z czego zapłaci za ogrzewanie grzejnikami elektrycznymi czy gazowymi?? Nie Ukrywajmy że nasz rzad nie ma pojęcia jak rządzić krajem Premierem ma zostać Piotr Duda z NSZZ on rozume problemy polski chce to zmienić lecz sam nie zdziała nic musi dostać od narodu wsparcie i poparcie w 100% musimy pozbyć się PO I PIS!!!

50210.50173 argo jak to Ustawa o SW nie reguluje?
Art. 131.
W zamian za przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 130 ust. 1, funkcjonariuszowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze, który powinien być udzielony w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w art. 121 ust. 1.
CIEŻKO ZAJRZEĆ DO USTAWY?

50209.W AŚ Łódź dzieje się bardzo źle, ludzie są zastraszani i traktowani w sposób niezgodny z jakimkolwiek zapisem prawnym a o kulturze osobistej już nie wspomnę ...

50208.Jak myślicie niech ktoś mi powie czy jeśli zatrudnia sie osobę do pracy po znajomości to czy taki fakt należy zgłosić do prokuratury ? mam taki dylemat czy to jest przestępstwo czy nie bo jako obywatel o przestępstwie powinienem zawiadomić organy ścigania ! Pani kadrowa OISW Białystok zatrudniła do kadr ZK Białystok kogoś od siebie i czy dyrektor OISW Białystok miał w tym swój udział to nie wiem ale jeszcze przed ogłoszonym castingiem do pracy już wszyscy wiedzieli kto zostanie zatrudniony do kadr !myślę że to jest procedura nielegalna takie załatwianie pracy swoim znajomym pewnie zresztą nie za darmo ! Pytanie do was czy powinienem zawiadomić prokuraturę o tym fakcie czy nie ? chcę aby w tej służbie przełożeni awansując kogoś lub kogoś zatrudniając kierowali się tym czy ktoś zasługuje na awans czy nie bo w okręgu Białostockim niestety liczą się tylko i wyłącznie znajomości ! kto zostaje kierownikiem kto zostaje dyrektorem poprostu jedna wielka klika ! chciałby to zgłosić do prokuratury tylko niech mi ktoś z was odpowie czy warto i to co się dzieje w tym okręgu jest przestępstwem ?

50207.Do administratora. W związku z uchwałami SN tj. III.PZP.4/13 i III.PZP.5/13 proszę o podanie jakie rozstrzygnięcia zapadły w drugich instancjach w toczących się sprawach przed Sądami Pracy?

50206.jeżeli np. po 6,5 latach służby dostanę rentę na 2 lata z powodu choroby nie związanej ze służbą, czy po tych 2 latach staję na komisję naszą, resortową czy ZUS -owską. Czy jeżeli uznają mnie za wyleczonego mogą mnie przywrócić do służby, czy musiałbym szukać pracy w cywilu.

50205.Do elanak - proszę o informację o wyniku starań. Mój znajomy odstąpił od odwołania. Pozdrawiam

50204.odnośnie wpisu 50177, to przed laty był przypadek kiedy to "jakiś" oddziałowy z oddz. śledczego udaremnił przygotowania do zwolnienia TA. Jego przytomność umysłu i doswiadczenie uratowało tyłki niejednemu funkcjonariuszowi z dz. ewidencji, komu w takim razie zabrakło tego w przypadku Kielc?

50203.czy są jakieś nowe informacje na temat zaliczenia lat cywilnych przyjętych do służby po 1999 r. Czy są to lata pracy w cywilu stracone? Oczywiście pomijam informacje na temat osób które rozpoczęły służbę wcześniej w innych służbach bo im te lata zaliczają. Co ze zwykłymi śmiertelnikami - może wystąpić do sądu pracy o zaliczenie tych lat?

50202.Czemu jak ide na urlop dodatkowy na 5 dni to dostaje trzy wolne slużby to jest 36 godzin a 4 godziny zapisuja mi na plus i malo tego jak sluzba wypada w sobote i niedziele tez licza a administracja w weekkend ma nie liczone i jak pojdzie na urlop w piatek to wroci w piatek bo ma do czwartku urlop a my w czwartek idziemy do pracy bo trzy sluzby to jest sobota niedziela i sroda malo tego jek wypadnie delegacja w dniu sluzby to nie wychodzi sie na zero z godzinami tylko odpisuja mi 4 godziny bo delegacja to 8 godz a sluzba 12 i jeszcze jedno jak ochrone dodatkowo pojdzie do pracy to ma dopisane tyle godzin ile byl a administracja przyjdzie na 2 godz i ma caly dzien wolny

50201.Serdeczne podziękowania i wielki szacun dla kolegów Przewodniczącego i jego Zastępcy z Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Poznaniu za organizację Memoriału Tomasza Mielki. Pełen profesjonalizm , zaangażowanie , super miejsce. Podziękowania dla Dyr. Okręgu Grzegorza Fedorowicza oraz Specjalistów Tomasza Banaszczaka i Krzysztofa Kaczmarka - Panowie przykład idzie z góry wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami. Pamiętajmy o tych którzy pełnili z nami służbę do końca swoich dni.

50200.Do wpisu 50183,moj drogi funkcjonariuszy mamy tylu ze jeszcze stać kierownictwo na wysyłanie w teren i kontrolowanie funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich. Może w końcu Dyrektor D L ruszy swoje cztery litery i zacznie walczyć o zwiększenie etatów w jednostce. Proszę o wpisy innych funkcjonariuszy naszego aresztu o tym co się dzieje i co myślą na temat panującej atmosfery.

50199.http://www.tvn24.pl/katowice,51/600-mundurowych-z-calej-polski-walczylo-o-noz-komandosa,360266.html

50198.Nickt zgadzam się, że służymy wobec obowiązującego prawa i nie możemy podskakiwać, ale przy jego tworzeniu prawdopodobnie była obecna strona związkowa, jeżeli nie walczyła o prawa więzienników to może teraz po wytknięciu błędów w ustawie, które dyskryminują naszą formację w porównaniu z innymi pracownikami. Wszystkie zapisy z Kodeksu Pracy są w ustawie SW na naszą niekorzyść, tych dobrych jak na razie brak.Pozdrawiam.

50197.wróć miało być przyjemnie

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by