Jesteś 4613151 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

51525.marudy i lalusie z działu ochrony(oczywiście słowa kieruję tylko do osób piszących tu na kolegów z innych działów,nie podważam cięzkiej pracy niektórych oddziałowych na oddziale)skończcie z tymi żalami,a to administracja powinna być rozmundurowana ,a to niech pełni służbę jako widzeniowi itp. -nic to nie da! A tylko błaźnicie się w oczach innych.
U nas na wschodzie jak trzeba to administracja owszem pomaga dla DO zbijać nadgodziny,ale to jest traktowane jako koleżeństwo,nikt z administracji nie marudzi,nie narzeka że robią za ochronę itp. po prostu trzeba idą i wykonują czynności ochronnę.I radzą sobie całkiem nieźle...
Słuszna uwaga powtarzana wielokrotnie,ten f-sz z administracji,jak jego kolega zbija nadgodziny w DO,musi pracować za dwóch,gdzie w DO jest to niepraktykowane.Tak samo jest z kierownikami działów administracyjnych jak jest okrojony skład to nie marudzą dla SZANOWNEJ DYREKCJI (jak to jest praktykowane na wschodzie przez kiero DO) że ciężko,i żeby dostać f-sza np.z DO,tylko sami "zakasują" rękawy i pracują uwierzcie naprawdę ciężko.
Dział Ochrony dobrze zorganizowany nie miałby tyle nadgodzin,bo dobry kierownik potrafiłby sobie poradzić..niestety fakt jest taki że mało jest kierowników DO z odpowiednim przygotowanie czy to zawodowym (brak doświdczenia na stanowiskach kierowniczych czy też brak znajomości podstaw zagadnień ochronnych).Dziękuję .
Wesołych Świąt!

51524.Szczególna ochrona trwałości zatrudnienia pracownika – związkowca polega na tym, że pracodawca bez zgody zakładowej organizacji związkowej nie może:

dokonać wypowiedzenia umowy o pracę;
zmienić jednostronnie warunków pracy i płacy na niekorzyść takiego pracownika (wypowiedzenie zmieniające);
rozwiązać stosunku pracy w innej formie....

51523.kolego lub koleżanko z administracji wiec powiem tobie tak , ze w pewnym bydgoskim zk ochrona za finanse przyjmuje pieniądze od rodzin odwiedzających , po godzinach pracy administracji to dowodzca robi za ewidencje wiec co jeszcze chcesz wiedzieć, Zajmij się kolego lub koleżanko swoimi obowiązkami i nie skłócaj na forum dzialow bo każdy dzial powinien ze sobą wspolpracowac żeby ta instytucja jakos dzialala a nie wieszać psy?!

51522.Do 51503 ludzi ma w d....pie,liczy się tylko administracja,ochronę ma w głębokim poważaniu a miało być tak pięknie.

51521.Szanowna Pani Kierownik oz Płoty pisze na forum bo poczytność tego forum wśród kierownictwa jest zaskakująca , a mianowicie , oddziałowi chodzili do Pani , dzwonili , mówili na odprawach i nic , na p-3 jak wychowawcy siedzą w kawiarence tak siedzą , swojego czasu chodziła Pani pytała czy osadzeni mają dostęp do wychowawczyni.....niech pani zapyta teraz oddziałowych , ba dowódców którzy każda rozmowę z miasta łącza już bezpośrednio z ambulatorium cafe. Mam nadzieje że tym wpisem wsadzę w końcu kij w mrowisko , bo ile można mówić panu osadzonemu ze pani wychowawczyni jest ale w ambulatorium albo ze jej godz przyjęć to 7.30 do 8.00 i 14.30 15.00 a teraz z innej beczki zdrowych spokojnych swiąt wszystkim f-szom z Płot

51520.Do ktoś z administracji. Do wpisu 51491. Tak. Masz rację, to dobry pomysł aby każdy mógł popracować po pół roku w każdym dziale w ramach praktyki. Nie miałbym odwagi wysłać do służby w oddziale Pana z finansów. Ale też nie odważyłbym się wysłać oddziałowego do służby żywnościowej. Bo byłby z tego kwaśny bigos. Inna kwestia to posiadanie munduru. Przy rozwiązaniu które proponujesz tym spoza działu ochrony jest on zbędny. Nie mów mi że jest w porządku gdy f-sze z działów administracyjnych od poniedziałku do piątku wypracują 40 godz. a oddziałowy po odprawie mówi że jest zajechany bo dzisiaj ma 8 służbę. I nie jest to laluś. Ma prawo być zmęczony bo pełni służbę w innych warunkach niż "ktoś z administracji" i pełni jej więcej niż Ty w takim samym czasie. I wcale nie twierdzę że pijecie tam kawkę i piłujecie pazury. Jednak twierdzę że warunki pełnienia służby w ochronie odbiegają od tych panujących poza ochroną. To tyle.

51519.Do forg. Do wpisu 51505. Dziwne są Twoje teorie. D-a zmiany może zastąpić kogoś z DF, z DEwid, czasem nawet kogoś z DKwat. Przykładów jest ogrom. Także nie mów mi że to ochroniarze się nie szanują. Nie ma dużej filozofii w doprowadzaniu do sali widzeń. To jedno z prostszych zajęć w więzieniu. Funkcjonariusz, a przecież w innych działach niż ochrona też tacy są, powinien umieć sobie z tym radzić. Następnie dochodzi pojęcie równomiernego obciążenia. Ochrona ma około 100/głowę a w innych działach są problemy z wolnym w ciągu tygodnia bo nie mają nadgodzin. Funkcjonariusze z innych działów w mojej jednostce mówią że z chęcią wezmą służbę przy widzeniach bo w tygodniu będzie im łatwiej wyrwać wolne na swoje sprawy. Następnym razem zastanów się co piszesz bo Twoje teorie nie mają poparcia w więziennej rzeczywistości. Ale może za mało ją znasz. Wesołych Świąt.

51518.Funkcjonariusze administracji powinni pomagać ochronie przy widzeniach, konwojach itp.Po to w Kaliszu byliście szkoleni także w zakresie ochrony - wiedza ta nie jest potrzebna do korzystania z przywilejów mundurowych. No , ale jak chcecie takiej wąskiej specjalizacji, to może niedługo zastąpią Was tańsi , a nie gorsi cywile ?

51517.Żadne mikołajki,Budziki i inne tego typu rzeczy dla osadzonych nie utrzymają AŚ Leszno w strukturach SW,a jakakolwiek zmiana na OZ nie załata dziury budżetowej,jedynie całkowita likwidacja tej jednostki przyniesie pożądany efekt.

51516.Pozdrowienia dla Wary trzymaj sie cieplo pamietamu o tobie psiarku!

51515.Jakiś czas temu ukazało się pismo traktujace o tym, że w przypadku realizacji konwoju do publicznych placówek służby zdrowia, wymagającego dłuższego pobytu skazanego poza jednostką, konwój przejmuje najbliższa jednostka penitencjarna. Czy ktoś wie, gdzie można dokładnie to znaleźć? Bo zdaję się, że niektóre jednostki mają to pismo w d....

51514.W tym roku w łódzkim bez świątecznych premii czy może są ale tylko dla wybranych?

51513.Podobni do wspomnianego wzorca jak ten wieloletni zasłużony z Gdańska, są w naszej służbie do dzisiaj, zapraszają się wzajemnie na różne uroczystości , wspierają się , pomagają sobie , zrobią dokładnie wszystko by utrzymać tzw stołki , władzę , stanowiska - można to zjawisko nazwać towarzystwem wzajemnej adoracji. Wystrzegajmy się ich , bądźmy sobą , uczciwi , róbmy to co do nas należy , twardzi, konsekwentni, niezależni od bandy kolesiów i karierowiczów. Pięknie jest patrzeć w lustro bez obrzydzenia.

51512.Ku przestrodze , byśmy pamiętali z jakimi wzorcami do naśladowania mamy do czynienia podczas różnych uroczystości , także tych świątecznych - opłatkowych
2006-04-05, Aktualizacja: 2006-04-04 22:48
Zaledwie przez 23 dni pułkownik Henryk Biegalski z Gdańska - zanim odszedł w aurze skandalu - zajmował fotel szefa polskiego więziennictwa. Dzisiaj odchodzi ze służby.
Zaledwie przez 23 dni pułkownik Henryk Biegalski z Gdańska - zanim odszedł w aurze skandalu - zajmował fotel szefa polskiego więziennictwa. Dzisiaj odchodzi ze służby. Jako eksdyrektorowi generalnemu należy mu się teraz 9,5 tysiąca zł brutto emerytury.


16 lutego premier powołał pułkownika Biegalskiego na stanowisko dyrektora generalnego Służby Więziennej. Został zdymisjonowany 10 marca, kiedy wyszło na jaw, że w 1982 roku - pełniąc funkcję szefa Aresztu Śledczego w Gdańsku - nadzorował brutalną pacyfikację buntu więźniów politycznych. Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej nie wyklucza wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Pułkownik ma 63 lata i 37 lat stażu pracy. Do połowy lutego był dyrektorem Okręgowej Służby więziennej w Gdańsku. Gdyby wtedy odszedł na emeryturę, dostawałby co miesiąc 7,1 tys.
∨ Czytaj dalej
Reklamy Google
Bilety Lotnicze do Rzymu
Tanie bilety lotnicze do Rzymu. Sprawdź nasze wyjątkowe promocje!
esky.pl

zł brutto. Teraz może liczyć na dużo więcej, a na dodatek znajdzie pewnie pracę jako... wykładowca. Biegalski w rekordowym tempie obronił bowiem pracę doktorską na Uniwersytecie Gdańskim, o czym pisaliśmy obszernie na naszych łamach. Niewykluczone, że teraz znajdzie pracę w "Ateneum" Szkole Wyższej w Gdańsku. "Dziennik" dowiedział się, że chce go tam zatrudnić promotor doktoratu i bliski znajomy, prof. Waldemar Tłokiński, rektor "Ateneum".
- Wykładał już u nas na umowę o dzieło - mówi prof. Tłokiński. - Zrezygnował po awansie do Warszawy. Nie wiem, czy zgodzi się wrócić od przyszłego roku akademickiego.
Chcieliśmy się tego dowiedzieć od płk. Biegalskiego, ale jest nieuchwytny.
Błyskawiczny doktorat
Obrona pracy doktorskiej zajęła Biegalskiemu niecałe trzy miesiące.
"To wyczyn na miarę złotego medalu olimpijskiego" - twierdzi prof. Marian Filar z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pułkownik "zaliczył" doktorat z wolnej stopy. Przedstawił gotową pracę, a promotor - prof. Waldemar Tłokiński z UG - pozytywnie ją zaopiniował na Wydziale Nauk Społecznych. Recenzentem pracy był prof. Andrzej Chodubski politolog z UG. Chodubski i Biegalski dobrze się znają. To z inicjatywy pułkownika w ubiegłym roku ten pierwszy prowadził w gdańskim areszcie śledczym wykłady dla funkcjonariuszy.

51511.no i kasy na święta nie dali hi, no to czas iść na zwolnienie lekarskie i święta spędzić z rodziną. Wszystkim Dyrektorom na święta życzę jak najwięcej zwolnień lekarskich i szczęśliwego nowego roku.

51510.http://sw.gov.pl/pl/o-sluzbie-wieziennej/czasopismo-forum-penitencjarne/

"Wesołych Świąt"- Czy muszę łamać się opłatkiem z osadzonymi?

51509.Dokładnie jest z widzeniami tak jak niektórzy tu piszą że jest to wymóg Rzecznika Praw Obywatelskich u nas w jednostce widzenia nie odbywają się tylko w 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia i 2 dzień Wielkiejnocy a tak to we wszystkie weekendy plus czerwono zaznaczone w kalendarzu święta nawet we Wszystkich Świętych widzeń było 5 ale były a pracownicy PIGB jak niewolnicy bo pracują jak im powiedziano na zasadach stacji benzynowych hehe, także my f-sze nie mamy na co narzekać

51508.A ja sobie pozwolę skomentować ten wpis:
". W większości pierdli w kraju to ochroniarze zasuwają przy widzeniach pomimo tylu nadgodzin. (...) Proponowaliśmy Dyrekcji żeby jednym z trzech widzeniowych był ktoś z innego niż działu ale nawet nie podjęto tematu. Taki mają moi Dyrektorzy talent do zarządzania. Szkoda słów."

Mi też jest szkoda słów. Powyższe świadczy o tym, że ochroniarze w tej jednostce mają sami siebie za nic. Uważają się za takich funkcjonariuszy, których każdy może zastąpić.
Ja akurat uważam, że w każdym z działów winni pełnić służbę i pracować ZAWODOWCY, specjaliści od swoich "działek", niezastąpieni. A tymczasem - jak widać - są tacy, którzy uważają, że ochroniarza może zastąpić każdy. A to nieprawda.

No i bardzo dobrze, że w większości jednostek penitencjarnych to ochroniarze "zasuwają" przy widzeniach. Do tego zostali wyszkoleni i w tym powinni być dobrzy. Pan/pani z finansów. kadr ma być najlepsza w innych dziedzinach naszego służbowego życia.

51507.51484 Zapomniałem wczoraj dopisać, że chodzi mi konkretnie o AŚ Białystok. Kajecik u kierownika "łyknie" jak widać wszystko, co się wpisze. Pozdrawiam.

51506.Co wy chcecie od Dyrektora z AŚ Ś.....? Czym podpadł?

51505.No brawo ochroniarzu za wpis tylko nobla ci dać. Człowiek z administracji pójdzie na widzenia które są w sobotę bądź w niedzielę a potem będzie trzeba mu oddać te wolne w tygodni a inny funkcjonariusz z działu będzie robił swoją i jego robotę. Genialne, a was lalusie musi zastąpić inny człowiek bo tak dział skonstruowany że za cholerę się nie da żeby inny ze zmiany dwie fuchy robił. Zarządzanie rodem z PRLu.

51504.Najbardziej osłabia mnie to że według prawa które tylko nas zobowiązuje do działania jako funkcjonariuszy jest KKW i regulaminy wykonywania kpw i ta . Pisma od RPO i fundacji helsińskiej są tylko ich zaleceniami i sugestią a unas są traktowane jak ustawy. Zenada w państwie prawa.

51503.Rzeczywiście takie pismo wpłynęło. To fakt. Może i kierownicy jednostek nie mieli wielkiego wpływu na to ale nie do końca jestem o tym przekonany ponieważ pismo wpłynęło już dość dawno temu natomiast zmiana nastąpiła od tego roku. Dziwnym zbiegiem okoliczności po zmianie kierownika jednostki. Jeden nie musiał a drugi już musi? Zastanawiające. Tak silne mamy kierownictwo SW i ministra sprawiedliwości, że za każdym razem gdy RPO coś wymyśli to zginamy karki, żeby panom osadzonym nie działa się krzywda. Rozumiem, że sama izolacja jest już karą ale bądź co bądź jednostki penitencjarne to nie sanatoria gdzie zbóje przebywają w nagrodę. Panowie z CZSW, zwłaszcza Ci z "wieloletnim" stażem w jednostkach podstawowych, jestem przekonany, że docierają do Was informacje z tego co ludzie piszą, może warto czasem zapoznać się z realiami Polski penitencjarnej zanim wdroży się kolejny genialny plan?

51502.Adminie dziękuję za odpowiedz , jednak problem jest bardziej złożony jak pisałem wcześniej . W zakładzie dyrektor stworzył zarządzenie mówiące że druk raportu i prawo do ubiegania się o wolne za nadgodziny nie dotyczy ochrony. Nadgodziny są wydawane na prośbę zainteresowanych sporadycznie z reguły to KDO lub osoba rozpisująca służby narzuca termin i ilość godzin do wybicia. Raporty druku o nadgodziny nie są przyjmowane od ochroniarzy a co za tym idzie nieewidencjonowane (wszystko na twarz , na słowo)

51501.PYTANIE....
Czy na szkołę chorążych można jechać ze szczebla oddziałowego.(będąc na stanowisku oddziałowego)


Odp. : tak jak najbadziej oddziałowy to etat chrążacki :) , pod warunkiem, że zachowane będą parytety w jednostce :)

51500.TO nawet straz miejska ma lepsze mundury niz policja czy sw.

http://www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/faktonline/635228150916829308.jpg

51499.Co do opłatka to sprawa jest jasna dyrektorek purpurata zaprosił i w tym cała zagadka. Łamać się opłatkiem zamierza dyrektorek z plebsem. Szkoda tylko że życzenia nie płyną z serca tylko są sztampą nie wnoszącą wiele. A tak całkiem przy okazji życzę wszystkim:
By nam wszystko pasowało,
By kłopotów było mało.
By się wiodło znakomicie, 
By wesołe było życie.
Sto całusów na dodatek,
By smaczniejszy był opłatek.

51498.przecinek tak można jechać, lecz musisz posiadać co najmniej wykształcenie licencjacie lub równożędne

51497.Wszystko jest pięknie wszystko jest ładnie ale ktoś tutaj mój nick kradnie. Bubu jest jeden i tak ma zostać jak się podszywasz to spytaj ładnie. Więc jeśli mogę to proszę ładnie zostaw mój nick bo to nie ładnie tak się poszywać nie rymując wcale.
Co zaś dyrektorka się tyczy to fakt jest faktem że tylko swoi dostali a plebs z niczym został. Dyrektorek polowanie urządza, trąca nie tych co wiedzą tajemną obdarzeni zostali, kalumnie i przytyki rozdaje lecz na oślep bije i tylko wodę mąci, a ryba i tak swoje wie i tym się chwali.

51496.kolego czerwony bór -zamień się na pracę w biedronce i na ich pensję to wtedy zobaczysz ,czy lepiej mieć ładną pensję za nic nierobienie (w sensie fizycznym), chodzić czysto ubranym ,pokazywać palcem ,czy zapylać zwłaszcza przed świętami po 12 godzin za małe wynagrodzenie. A gwarantuję ci ,że wielu fszy nie podoła tej jakże przyjemnej pracy i ciągłego uśmiechu ,choć nieraz krew w tych ludziach się gotuje.Nie zazdrość im tych marnych bonów , ciebie nikt nie wylicza z OGROMU przywilejów i różnej maści dodatków.

51495."Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Więziennej ślubuję uroczyście:
dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,
przestrzegać prawa, kierować się zasadami humanizmu i poszanowania godności ludzkiej, stawiając siebie i swoje siły do dyspozycji służby, przyczyniać się do realizacji zadań Służby Więziennej.
Ślubuję: przestrzegać dyscypliny służbowej, tajemnicy państwowej i służbowej, rzetelnie i sumiennie wykonywać powierzone mi zadania i polecenia przełożonych, dbać o honor i dobre imię służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Służę tylko Ojczyźnie!

51494.dajcie już spokój z tym dodatkiem antykorupcyjnym...może kurcze wprowadźmy jeszcze dodatek antykradzieżowy żeby nie kraść albo dodatek dla kadry kierowniczej antymobingowy albo jeszcze coś podobnego...

51493.Podobno w Potulicach skazani na spacerze mówią po angielsku, czy to prawda?

51492.Mam pytanie odnośnie pozwu zbiorowego (w związku z brakiem podwyżek). Dlaczego osoby nie będące w związkach nie mogą dołączyć się do pozwu zbiorowego. Szczególnie że po ewentualnej wygranej będzie więcej chętnych. A teraz to trochę jak gra w ruletkę. Oczywiście wiem i rozumiem że osoby zajmujące się tym problemem włożyły dużo pracy i wysiłku ale osoba taka jak Ja także mogłaby się przydać. Szczególnie, że nie wszystkie osoby należące do związków chcą brać w tym udział.

51491.Do wpisu 51489 i tym podobnych
Znowu widzę mały kroczek w celu ukruszenia muru w którym ochroniarze chcą by administracja robiła ochronną robotę.Również w mojej jednostce słyszę kąśliwe uwagi a może by tak administrację zatrudnić do widzeń. Otóz miluśińscy z ochrony zapraszam też do naszych działów admnistracyjnych finansów, ewidencji etc. Nic nie zrobicie w tych działach bo nic byście nawet poważnego po roku nie dostali. Myślicie że tylko gazetki się czyta i kawkę spija. A prawda jest inna punkt widzenia zależy od tego gdzie się siedzi. A powiedzcie mi wielmożni ochroniarze jak to jest gdy nie ma kogoś w dziale administracyjnym? Zastępuje go inny kolega bądź koleżanka a nie tak jak u was wielmożni panowie trzeba znaleźć następce który w naturalny sposób kolejne nadgodzinki zalicza. A myślę że powinno to się skończyć i pewnie stanowiska ochronne może robić inny kolega w danej zmianie. Np. masz dowódcę i 2 zastępców i nagle "zachoruje"( patrz wywali zwolnienie bo na zmianie go ktoś uraził)oddziałowy to co szkodzi by tym oddziałowym był jeden z zastępców. Jeśli zaboleje zastępca dowódcy to co szkodzi by zastąpił go inspektor a w skrajnym przypadku z-ca kierownika do? W administracji i kierownicy zaginają rękawy i zasuwają jak dział jest osłabiony. I tak na każdym stanowisku. Myślę że jednostka nie ucierpi na bezpieczeństwie a nagle zmniejszy się liczba nadgodzin. I jeśli ktoś będzie następnym razem wywalić zwolnienie to już koledzy którzy będą go zastępować odpowiednio się z nim rozliczą.A wogóle jak tak działy na siebie psioczą to może jak się ludzie przyjmuję do służby to powinni podziałać po pół roku w każdym dziale, żeby poczuć co się w każdym dziale robi a nie gada że kawkę spija i paznokcie robi. Bo obecnie tylko na obiegówce jest wpis kierownika że ktoś odbył dwutygodniowy staż choć nawet nie był w danym dziale ani razu i nawet nie wie gdzie się znajduje - szczególnie wy "koledzy" z ochrony. Pozdrawiam i wesołych świąt.

51490.Do admina.Poproszę o informację o licencjach ochrony dla byłych funkconariuszy SW czyli np.emerytów.Podobno mamy mieć od 01.01.2014.Za informację z góry dziękuję.

51489.Do Leonidas, do wpisu 51459.
Dyrektor nie bardzo ma wybór. Jest pismo w tonie sugestii o tym że zbóje mają prawo widzieć swoje rodziny w święta. Nie pytaj mnie o zdanie na ten temat bo w tej kwestii jestem w większości. Tyle dobrego że w Twej jednostce działy pozaochronne realizują te widzenia. W większości pierdli w kraju to ochroniarze zasuwają przy widzeniach pomimo tylu nadgodzin. W mojej jednostce średnia na f-sza tylko samej ochrony to ponad 100 godzin. Tak ponad 100. Proponowaliśmy Dyrekcji żeby jednym z trzech widzeniowych był ktoś z innego niż działu ale nawet nie podjęto tematu. Taki mają moi Dyrektorzy talent do zarządzania. Szkoda słów. Pozdrawiam i życzę spokojnych służb w okresie świątecznym.

51488.Do wpisu 51476 szanowny kolego już ci napisałem, że według mojej wiedzy nie ma czegoś takiego jak dodatek antykorupcyjny. Ile razy mam to tłumaczyć? Skoro trzeba komuś płacić jakieś pieniądze, aby nie popadał w korupcję to proszę o wybaczenie, ale chyba pomylił profesje. Odnośnie płacenia jakichkolwiek kar z tego tytułu to chyba nie pytanie do mnie a do Prezesa Rady Ministrów, więc proszę je tam kierować skoro posiadasz wiedze, że taki dodatek powinien być wypłacany. Pozdrawiam
Do wpisu 51480 na temat reorganizacji wiem tyle co i ty, nie widziałem żadnego dokumentu na ten temat, który wyznacza jednostki do reorganizacji. Pozdrawiam
Do wpisu 51413 nie ma obecnie takich uregulowań pranych. Były w przeszłości takie zakusy, ale na ten moment nic nie weszło i nie obowiązuje. Pozdrawiam

51487.do wpisu 51459. Sprawa prawidłowego naliczania godzin w dni wolne od służby nie została uregulowana od czasu ostatniego pisma z CZSW. Nasi przełożeni nie wiem czy nie mogą, czy nie chcą się wypowiadać w tej sprawie. Mimo iż jest to prawnie uregulowane najwyraźniej są potrzebne wytyczne z CZ w tej sprawie. Musi być czarno na białym iż za wezwanie nawet na 2 lub 3 godz do jednostki należy doliczyć pełnu wymiar czasu zmiany a nie tylko godziny wypracowane. I do puki takie pismo nie przyjdzie do jednostek to każdy będzie godziny naliczał jak tylko ny się podoba. A co do programu do liczenia godzin to powinien on od razu aktualizować ilość godzin jakie funkcjonariusz jest w służbie z uwzględnieniem wszystkich godzin. Naliczanych z obowiązującymi przepisami o czasie służby i okresach wolnych pomiędzy służbami. Pozdrawiam

51486.51452 i 51461
Nie tylko u Was są widzenia w ten dzień. Jak mnie pamięć nie myli, zmiana ta została "wymuszona" przez RPO. Dyrektorzy musieli sie podporządkować nie mając nic do gadania.

51485.do 51457-jesli tak mówi, to oznacza że został SAM ze swoim " rozumieniem" -do czego powołana jest SW-tak że: nie przejmuj się nazbyt -...........w sumie..... szkoda faceta..... "jednak chłop".

51484.Chciałbym poruszyć tutaj pewien temat jeśli chodzi o nadgodziny, ale nie funkcjonariuszy ochrony a administracji. Nie chcę tutaj generalizować i "wieszać psy" na każdym, kto pracuje w administracji aczkolwiek w Naszej jednostce da się zauważyć, że pewne osoby jawnie nadużywają tej formy. Załóżmy: osoba wychodzi z pracy o godz. 16:05 lub 16:10, a nawet o czasie! a następnego dnia "zaokrągla" sobie ten czas, podając informację dla kierownika, o ładną godzinę lub też dwie godziny "w górę". Tym sposobem, po rzeczywistym przepracowaniu ponad swój "stan" np. łącznie 20-stu minut następuje przekłamanie informacji o nawet kilka godzin. Uprzejma prośba do kierowników aby chociaż raz na przysłowiowy "ruski" miesiąc postarali się zainteresować tematem jak np. sprawdzenie, o której były zdane klucze danego dnia itp. W ochronie ten czas jest liczony skrupulatnie, w administracji też są osoby, które rozliczają swój czas fair ale są też takie właśnie przypadki, które jawnie wykorzystują brak jakiegokolwiek nadzoru kierownictwa. Przykre ale prawdziwe a jest to niewątpliwie krzywdzące dla tych, co pracują uczciwie. Nie wspomnę już o częstym wychodzeniu z jednostki pewnych delikwentów w czasie pełnienia służby a pseudo nadgodzin przybywa a nie ubywa... Pozdrawiam.

51483.A w Płocku to te wizyty już przestały być śmieszne

51482.Realizacja programu premiera Tuska za pośrednictwem dyrektora ZK CZ.B.

"RODZINA NA SWOIM"

Nic dodać nic ująć.

51481.Proszę admina o odpowiedź na wpis nr.51413

51480.Adminie czy ta reorganizacja ma byc w kazdym okregu a co z braniewem

51479.PYTANIE....
Czy na szkołę chorążych można jechać ze szczebla oddziałowego.(będąc na stanowisku oddziałowego)

51478.Do wszystkich fanów pracy i regulaminu wynagradzania w Biedronce małe pytanko - czy dział marketingu Jeromino Martins Wam płaci , czy piszecie te bzdury z własnej nie przymuszonej woli?

51477.Dlaczego piszecie że w jednostkach nie płacą nic na swięta ? - To nieprawda , płacą i to całkiem sporo , kto nie wierzy niech spojrzy na listy płac skazanych . Pozdrawiam .

51476.Do wpisu 51459.
Szanowny panie Administratorze.
Tak łatwo nie damy się zbyć lakoniczną informacją,że nie ma nadziei,że temat zamknięty, itp.
Proszę w imieniu swoim jak również koleżanek i kolegow f-szy i pracowników
dać nam odpowiedź,czy prawdą jest że państwu polskiemu "opłaca" się płacić kary do UE zamiast wypłacić tenże dodatek.Pozdrawiam.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by