Jesteś 4406855 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

50270.Do 50268 Kolego a czy możesz wrzucić link na forum albo na e-mail? Chętnie podam. Szczerze mówiąc znudziły mi się polskie komedie typu "Miś" i mam ochotę na mocniejsze wrażenia

50269.Do 50262, chłopczyku zmień lekarza

50268.zgnilozielony.Lech W. opłacając emisję zasądzonych przeprosin wobec siebie w imieniu Krzysztofa Wyszkowskiego-nie chciał tego wykonać, postąpił zgodnie z prawem, teraz może żądać np. licytacji jego mieszkania na poczet kosztów. Zawiłości prawne.

50267.DO wpisu 50220 DarekB

Czyżby Kolega obawiał się emisji w necie amatorskiego filmiku z nim samy w roli głównej z 11 września 2013 nakręconego w czasie manifestacji w Warszawie ??? Oj też bym się obawiał....

Pozdrawiam podlasie

50266.Do zgilozielonego:
Trudno porównywać grzywnę wpłaconą za upośledzonego człowieka, który miał odbyć karę za kradzież batonika. Nie popadajmy w skrajności. Dziwne może się wydać opłacanie grzywny za czarnoksiężnika Rydzyka i jemu podobnych, niemniej jednak czasem ludzki czynnik powinien zadziałać. Zgnilozielony, nie będę badał głowy, bo po 15 latach w służbie takie badanie mija się z celem. Ale mimo wszystko staram się nie być tępym klawiszem. Myślenie cały czas ma przyszłość. Nie pochwalam kupowania osadzonym czegokolwiek, nie pochwalam podawania fajek, bo to już jest wchodzenie w układy ze złodziejstwem. Ale osadzanie w zakładach karnych ludzi upośledzonych, którzy nie do końca wiedzą co robią, albo robią to z głodu to jest choroba naszego systemu, naszego niby-prawa (bo prawo w Polsce jest tylko dla bogaczy) i to co zrobił krytykowany dyrektor moim zdaniem było zwyczajnie ludzkie.

50265.DO 50264 zgniłozielony

Sam sobie zbadaj głowę.Ciekawe, że na tej stronie jak krytyka, to od razu obraźliwa i "kierująca" do lekarza. Każy ma prawo wyrazić tutaj swoje zdanie i nie takie rzeczy, jak opłata grzywny krytykowano bądź chwalono.Węcej kultury Panowie.

50264.do wpisu 50209: nie tylko w Łodzi tak źle się dzieje... na Mokotowie próbują zrobić z nas debili ludzie, którzy już sami nimi są... np opukiwanie krat podczas porannego i wieczornego apelu, pomimo, że funkcjonariusze wykonują te czynności codziennie... a złodziej jak będzie chciał spierd... to i tak ucieknie...

50263.Kolejna kompromitacja Służby Więziennej przez przełożonych oficerów , to staje się normą . W obecnych realiach tej służby byle kto , byle plecak , bez praktyki może po skończeniu pseudo szkoły w Kaliskiej fabryce oficerów zdobyć szlify "oficera" . Kwestią czasu będą sytuacje gdzie pan osadzony w dowód wdzięczności za zapłaconą grzywnę za przyniesioną kawkę i papieroski itp. poprosi kolegów z wolki o przysługę i skromny dowodzik uznania w postaci opon na zimę może jakiś laptopik , tablet , lodóweczka , itp. itd. No ale przecież spokojnie nad wszystkim panuje Centralny Zarząd Służby Więziennej - to takie ludzkie .
To takie ludzkie okradać funkcjonariuszy z wypracowanych godzin służby . Takie ludzkie opowieści od paru lat pana dyrektora Wiktora G. - powołamy zespół , nie umiecie pisać książki , zgłaszajcie problemy itd. itp. A jak życie SW pokazuje ? Jak uczy CZSW ? Jak funkcjonariuszowi się nie podoba to do Sądu Pracy. TO TAKIE LUDZKIE . WIĘC DO DZIEŁA - DO SĄDU PRACY

50262.do 50240 - Arabela:

Kiedy niejaka pani poseł Anna Sobecka zapłaciła karę grzywny za o. Rydzyka chciano ją posadzic za art. 57 kodeksu wykroczeń . To wtedy było zagrożone kara aresztu od 5 do 30 dni albo grzywna do 5 tys. zł.

Kiedy całkiem niedawno niejaki Lech W. zapłacił wbrew woli za Krzysztofa Wyszkowskiego za emisję przeprosin w telewizorni to też było wykroczenie zagrożone tą samą karą.

Teraz słyszy sie o funkcjonariuszu, który ma miękkie serce i płaci "rachunki" skazańca.

To ciekawe co piszesz z tym problemem w mysleniu u innych, a Ty kiedy ostatnio badałes głowe?

50261.50259 Boloncjusz - skoro tak dobrze znasz temat, to dla czego siedziałeś cicho jak kilka lat temu pewna pani f-sz (celowo z małej litery)robiła prezenty dla osadzonego (Przemysława I) w postaci zakupów takich jak kawa , herbata, wyroby tytoniowe i inne z własnej kieszeni!. A może jesteś jedną z tych osób, które przyczyniły się do celowych i fałszywych zeznań, tylko po to żeby zrobić ze mnie kozła ofiarnego w 2008 roku? Jesteś funkcjonariuszem i miej na tyle odwagi aby podpisać się swoimi inicjałami.

50260.50259 Boloncjusz - nie wstydź się i napisz jaśniej.Tylko na tyle Cię stać?

50259.Do Arabeli: W zeszłym roku funkcjonariusz pracujący w magazynie mundurowym (w jednostce, która znajduje się za murem inspektoratu gdzie ten pan dyrektor pracuje) kupił z własnych pieniędzy kilka jogurtów dla osadzonych zatrudnionych w tym magazynie, "też to było ludzkie". Ten funkcjonariusz został ukarany dyscyplinarnie i już nie pracuje - nielegalne kontakty. Wnioski same się nasuwają.

50258.Do 50220. Z całym szacunkiem ale była kiedyś też taka historia, że funkcjonariusz, tak jak piszesz miał "o jednego mniej do pilnowania" i jednocześnie nie lada problem na lata... Czy było wesoło? Chyba nie... Jak ktoś nie chce respektować prawa to... droga wolna. Więcej rozwagi życzę. Pozdrawiam.

50257.Kiedy

50256.50240 - prawo należy szanować, a funkcjonariusz państwowy powinien świecić przykładem. W programach tvn-u czy polsatu jakoś tego przykładu nie dostrzegłem. Raczej rozmywanie granicy między normą prawną a usprawiedliwieniem jej łamania. Przestrzeganie prawa wcale nie wyklucza myślenia, a jeżeli dostrzega się niedoskonałości systemu prawnego, to można na to zwrócić uwagę bez "medialnej szopki" i gwiazdorzenia. Ponadto wypowiedzi na temat tego, co rzekomo myślą wszyscy funkcjonariusze w kwestii karania przestępców są nie na miejscu. Jakoś nie przypominam sobie, abym udzielił komuś pełnomocnictwa do wypowiadania w moim imieniu ogólnych sądów... To, co ten człowiek zrobił być może wydaje się być "po prostu ludzkim", ale w efekcie stanowi podstawę do legitymizowania głosów zacierających granicę między prawem, a bezprawiem, co chyba nie jest zadaniem funkcjonariusza państwowego. Gra statystyką i wyolbrzymianie problemu, rzekomo niesłusznego lub niecelowego, karania więzieniem niepoprawnych przestępców też nie służy niczemu dobremu. Spłata za kogoś grzywny jest formą uwolnienia od odpowiedzialności karnej, podobnie można sobie wyobrazić, że ktoś nie zgadza się z wyrokiem za kradzież i postanawia uwolnić więźnia z orzeczonej kary w inny sposób... Zarzucanie komuś "ograniczenie i pozbawienie logicznego myślenia" w tej kwestii jest zdecydowanym przegięciem.

50255.Do 50240. Prawo jest prawem i tym bardziej pełniąc funkcję funkcjonariuszy publicznych musimy to prawo respektować a nie je łamać. Nie jest ważne czy pewne kwestie akceptujemy czy też je negujemy. Piszesz, że to było ludzkie? Stary to służba a nie koncert życzeń. Nie róbmy jaj z pogrzebu.

50254.50234

Nie kompromitujcie się ! Te wasze wpisy są żałosne, a swoim zachowaniem pokazujecie jak bardzo jesteście prymitywnymi osobami. Postuluje by z-ca dyrektora zainteresował się i w rzetelny sposób sprawdził jakie panują relacje pomiedzy jego fuszami i może w końcu czemu tak naprawde Grzegorz G odszedł z OZ i ze służby...dzięki komu..

50253.Do Arabeli i podobnych obrońców-GDYBY TO ZROBIŁ ZWYKŁY F-USZ,już by był zawieszony i toczyło by się postępowanie o wydalenie ze służby.NIESTETY TAKA PRAWDA.....

50252."Bieszczady 2013 - 67 Rajd Górski Służby Więziennej.
ŻENADA, WSTYD,WIELKI OBCIACH !!! TAK BEZNADZIEJNEGO RAJDU JESZCZE NIE WIDZIAŁEM.NA MIEJSCU ORGANIZATORÓW SPALIŁBYM SIĘ ZE WSTYDU.ZA TRZY DNIOWY POBYT 470ZŁ/OSOBA DOSTALIŚMY ZAPLEŚNIAŁE DOMKI BEZ OGRZEWANIA W DODATKU PO DWIE RODZINY W DOMKU,BEZ MOŻLIWOŚCI DOBRANIA SOBIE TOWARZYSTWA,JEDZENIE NA STOŁÓWCE TRAGICZNE,NIE DOŚĆ ŻE NIESMACZNE TO JESZCZE W ŚLADOWYCH ILOŚCIACH.
DOBRZE ,ŻE WÓDKI NIE ZABRAKŁO I EKIPA KTÓRĄ PRZYJECHALIŚMY NIE ZAWIODŁA.
ps.warszawka oczywiście zakwaterowana była w budynku głównym murowanym z ogrzewaniem rzecz jasna ...
NASZA NOGA WIĘCEJ TAM NIE STANIE !!!

50251.Koleżanki i koledzy w sprawie Pana Dyrektora OISW w Koszalinie nie zabieram głosu, bo od tego tutaj nie jestem, swoje prywatne zdanie mam o tej medialnej sprawie, ale publicznie nie będę go wyrażał. Jedno, co mi się tak tylko nasuwa to, że skoro przełożeni nie widza nic złego w opłacaniu grzywien za skazanych, dostarczania im tytoniu lub innych artykułów żywnościowych jak to miało miejsce w innym Zakładzie Karnym to uważam, że dziś już chyba można wszystko zrobić, aby skazanym było tylko lepiej. Ale dobrze by było jak by tak sumiennie przestrzegano praw, jakie wynikają z ustawy i innych przepisów wykonawczych dotyczących funkcjonariuszy, tj. wypłat im należnych świadczeń (mieszkaniówka), odpowiedniego rozliczania czasu służby i wielu innych rzeczy, o których by można pisać cały dzień. To tyle w tym temacie 

O sprawie reorganizacji jednostek było głośno bodajże 3 lata temu wtedy temat upadł, czy teraz powrócił nie wiem, może tak być, lecz ja na chwilę obecna nie mam żadnego komunikatu z Zarządu Głównego, aby tak było. Proponuje, więc nie siać niepotrzebnego fermentu na ten temat.

Ktosik, w czwartek mam mieć informacje jak wygląda sprawa tych wyroków.

Społeczny Inspektor Pracy oczywiście może być powołany w jednostce, więcej wiedzy na ten temat ma kolega z okręgu Poznańskiego, napisz email na mój adres to w zwrotnym podam ci nr kontaktowy do niego. Pozdrawiam.

50250.do 50196 placku nie wszyscy wrócili ze zwolnienia jeden już nigdy nie wróci. nie upłynoł rok i juz zapomniałeś.

50249.do BOO Pan dyrektor Olkowicz ma problem
Kodeks Wykroczeń
Art. 57. § 1. Kto organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar na uiszczenie grzywny orzeczonej za przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel, podlega karze aresztu albo grzywny.

Art 230 ustawy o SW
4. Czyn stanowiący przewinienie dyscyplinarne, wypełniający jednocześnie znamiona przestępstwa, wykroczenia, przestępstwa skarbowego, wykroczenia skarbowego podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej niezależnie od odpowiedzialności karnej lub karnej skarbowej.

50248.do wpisu 50208 w suwałkach są całe klany pokolenia takie życie

50247.Funkcjonariusz SW nie powinien w żadnym wypadku opłacać grzywny za skazanego. Jego obowiązkiem jest wykonywanie kary pozbawienia wolności orzeczonej przez uprawnione organy państwowe. W interesie społecznym , szeroko pojętym jest umożliwienie dokonania opłacenia orzeczonej grzywny przez skazanego, jego rodzinę lub inne zainteresowane osoby np. znajomych.W tym celu przed przyjęciem skazanego do jednostki penitencjarnej należy umożliwić mu kontakt z osobami, które ewentualnie mogą dokonać opłacenia grzywny. Funkcjonariusze w takim przypadku działają w interesie wymiaru sprawiedliwości ( społecznym) i jednocześnie realizują orzeczenie sądu nakazujące opłacenie grzywny lub odbycie kary pozbawienia wolności. Często jest to w interesie skazanego , jego rodzin jak i w interesie państwa. Takie sytuacje , polegające na umożliwieniu opłaceniu grzywny przez rodziny skazanych wielokrotnie miały miejsce dzięki zaangażowaniu pracowników działów ewidencji w całej Polsce. Nikt z tych pracowników nie szukał rozgłosu w mediach.{Pozdrowienia dla karierowiczów ).

50246.50220 DarekB zastanów się co ty mówisz.Jak taki dyrektor hojny to niech spłaci wszystkich dłużników w kryminałach to będzie lepiej się pracowało i mniej do pilnowania bandziorów będzie. Ciekawe czy wtedy mo kaski styknie.

50245.Co do zwrotu za zakup okularów korekcyjnych, to w mojej jednostce zwracają do (nie chcę skłamać, gdyż dokładnie nie pamiętam ile dostałem) około 430zł.
I tyle się Ci należy, albowiem są to wytyczne z góry

50244.może przewiekebny wyleci b czajnik taki uchachany chodzi

50243.wielki burdel w as łódz a gisy to swiete krowy

50242.Może coś bliżej na temat reorganizacji? Myślę że temat interesuje Nas wszystkich.
Administratorze prosimy o głos.

50241.DO 50220 DAREKB- skoro uważasz,że nic takiego się nie stało to co z opinią tak szeroko głoszoną przez kryminologów ,że nie surowość ale nieuchronność kary jest najważniejsza? Idąc twoim tokiem myślenia można by stwierdzić że sławetny Dyrektor mógł odbyć za niego karę pozbawienia wolności i też nic by się nie stało? Dla ciebie najwidoczniej nie ma różnicy?

50240.50 lecie Zakładu Karnego w Tarnowie Mościcach foto. http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2013/Uroczystosc-50-lecia-powstania-Zakla du-Karnego-w-Tarnowie-Moscicach

50239.Bo Boo i Kornika:
Dzięki takim ja wy, funkcjonariusz SW zasługuje na miano tępego klawisza.
To co zrobił krytykowany przez was Dyrektor, było po prostu ludzkie, a sądy w Polsce dalekie sa od doskonałości. Jeśteście panowie ograniczeni i pozbawieni logicznego myślenia.

50238.do 50230, niech pan dyrektor nie określa
takich działań - jako nawiązywanie nielegalnych kontaktów, tylko niech się weźmie za robotę i zacznie ich rozliczać, a nie tylko pozoruje działania.

50237.W każdej jednostce dzieją się jakieś rzeczy irracjonalne. Czasem człowieka krew zalewa a czasem zbiera na śmiech. A wiecie Państwo co oznacza obecnie dla niektórych określenie "dbanie o dobry wizerunek służby"? To wiedzą pewne kobiety ze Wschodu. Np. pewna pani z depozytu każdy dzień służby zaczyna od robienia sobie make-upu. Rozkłada na biurku wszelakie mazidła, pędzelki, puder, kredunie i kredeczki i zaczyna "pracować"... nad sobą oczywiście. Godzinka służby mija. Tudzież zdarzy się kawusia, ktoś wpadnie na papieroska, ploteczki i wesoło mija dzień. Czasem nie przebierze się w mundur... bo mini widocznie ładniej skrojona. Ogólnie bardzo wesoły pokój. Idąc korytarzem słychać już radosny śmiech, że aż chce się żyć ale najczęściej jednak rzy..ć. Róbta co chceta. Praca przecież nie zając. Tak poważnie mówiąc to może warto się przyjrzeć chociaż raz na jakiś czas jak ludzie pracują. Wystarczy krótki profilaktyczny rekonesans chociaż raz w miesiącu po pokojach aby mieć świadomość tego, co i gdzie się dzieje, bo póki co to jedni pracują a inni kleją durnia...

50236.do 50222: gumis

http://uwaga.tvn.pl/7969,news,,bledna_opinia_psychologa,reportaz.html

50235.50229 warszawka unas w jednostce to nawet konfrontacje były

50234.JEDNOSTKA NA POŁUDNIOWYM-ZACHODZIE; DYREKTOR ZABIERA PANU T.MARCOWI STANOWISKO KDE,A W ZAMIAN PODNOSI MU DODATEK SŁUŻBOWY Z 300ZŁ NA 891,TO ŻENADA CO WYPRAWIA PAN DYREKTOR A DLA INNYCH F-SZY NIE MA NA NIC BO JAK SOBIE ZAPOMOGĘ WYPŁACI W KWOCIE 2400 TO JEST DOBRZE.

50233.Uważajcie na Tomasza G. strzela z ucha do każdego kto ma gwiazdki na pagonach.C.D.N... wkrótce szczegóły.

50232.Karę grzywny może zapłacić tylko osoba skazana lub ktoś z rodziny lub konkubent. Przekonała się o tym pani poseł Sobecka, którą ukarał Sąd za wpłacenie grzywny za skazanego funkcjonariusza Kościoła katolickiego w Polsce pana Rydzyka.

50231.Do administratora:
Można u nas w jednostkach powołać społecznych inspektorów jak niżej:

http://biznes.onet.pl/praca/lewiatan-zreformowac-spoleczna-inspekcje-pracy,18493,5581144,5451429,463 ,1,news-detal

50230.http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-poznan/zaklad-karny-gebarzewo/news,18 047,z-wiatrem-w-zaglach.html

50229.Do BOO, pan dyrektor określił by to mianem Nielegalnych kontaktów

50228.W mojej jednostce byłem świadkiem,jak inspektor D.O pozyskuje informacje na temat funkcjonariuszy od OSADZONYCH zamiast na odwrót.To jest już strzał w łeb!Gdzie to zgłosić,bo przypuszczalnie takie wytyczne dostał odgórnie.

50227.POZDROWIENIA DLA BARDZO SYMPATYCZNEJ PANI PSYCHOLOG Z AS LUBLIN :)

50226.Do administratora. Uchwały SN tj. III.PZP.4/13 i III.PZP.5/13 zostały wydane po zapytaniu przez Sąd Okręgowy w toku spraw toczących się o dofinansowanie do zakupu. Stąd moje pytanie, jaką decyzję (utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, uchylił wyrok sądu I instancji)) podjął Sąd Okręgowy po owych uchwałach Sądu Najwyższego.

50225.Reorganizacja jednostek jest już zatwierdzona, informacja potwierdzona na 100% od związkowca. Admin na pewno o tym wie tylko się nie chce tą wspaniałą informacją podzielić. Tak więc funkcjonariusze ja już sobie szukam drugiej pracy. Będzie teraz więcej pieniędzy na "resocjalizację" podopiecznych. .......wa brawo

50224.napiszcie jak w waszych jednostkach wygląda sprawa zwrotu zakupu okularów korekcyjnych dla funkcjonariuszy ,którzy pracują przy monitorach .

50223.popowiaku ty nawet nie wiesz co gruszeczka potrafi

50222.Do 50209 kaami13 A co ty myslałes!!!! Nic nowego nie wniesiesz juz chyba.

50221.A ja mam propozycję dla K.Olkowicza, jak jest taki wrażliwy na ludzką krzywdę to niech pochwali się czy podejmował działania, a jak tak to jakie, w sprawie bardzo medialnej sprzed kilku lat, a dotyczącej Pani Jolanty Daczkowskiej, pozdrawiam admina.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by