Jesteś 4405286 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

53417.Zdegustowany ,masz100% racji .Mam 16 lat służby tak samo jeżdziłem na szkolenia .Przez te lata służby tysiące razy byłem odpytywany ze znajomości przepisów i powoli mam tego dość.Wiem że znajomość jest wymagana i że trzeba je znać ,ale chyba jak ktoś ma tyle lat służby to je zna ,i kolejne pytanie o obowiązki przy przyjęciu służby lub w porze nocnej może doprowadzić do szału.Pozdrawiam

53416.Zdegustowany a jak z oddzialu w konwoj pojedziesz?;)pozdroo

53415.Może Pan Panie Kierowniku Działu Ochrony z Malborku zastanowi się nad swoim zachowaniem. Drogi "Szałku" pomyśl trochę i zweryfikuj swoje zachowanie. Czy woda sodowa....

53414.Ponawiam pytanie.
Kolego Administratorze, jakiś czas temu na naszej związkowej stronie w aktualnościach ukazała się opinia prawna kancelarii radcowskiej sporządzona na zlecenie o ile pamiętam Straży Granicznej dotycząca art.15a ustawy emerytalnej, która to miała posłużyć do zaskarżenia w/w ustawy i art.15a przed Trybunałem Konstytucyjnym z uwagi głównie na to że zmiana weszła w życie w 2003r a objęła funkcjonariuszy przyjętych od 01.01.1999r. Opinia dotyczyła jeszcze kilku innych wątków, które dotyczyły nie do końca zgodnego z prawem traktowania funkcjonariuszy przyjętych od 01.01.1999r-2013r. i naliczania emerytury bez doliczania lat przepracowanych przed wstąpieniem do służby.
Jak również dzieli nas na odbywających służbę wojskową z własnej woli i z przymusu.
Moje pytanie do Kolegi Administratora brzmi , czy Zarząd Główny w w/w sprawie współdziała z Zarządem Głównym Straży Granicznej i czy Kolega Administrator wie jakie kroki są czynione obecnie w tej sprawie czy złożono już do Trybunału Konstytucyjnego czy też do innego Sądu pozew dotyczący sprawy przyjętych po 1 stycznia 1999r. na potrzeby , którego zlecono sporządzenie wspomnianej wcześniej opinii prawnej. Proszę o odpowiedź o ile są Administratorowi znane informacje w tej sprawie i kiedy możemy spodziewać się dalszych informacji.

53413.Prokuratura w Krakowie nie wyklucza że Mariusz T. będzie występował w charakterze świadka - chodzi o rzekome zaniedbania SW w sprawie znalezionych materiałów pornograficznych w jego celi... gdzie my k...a żyjemy , CZY TEN SKAZANY BĘDZIE WIARYGODNY JAKO ŚWIADEK????????!!!!... ŻYCZĘ POWODZENIA POLSKA PENITENCJARNA DOTKNĘŁA WŁAŚNIE SAMEGO DNA....TRZYMAJCIE SIĘ CHŁOPCY Z RZESZOWA !!!!

53412.do 53397: odprawy dostaniesz 460% ostatniego uposażenia - art.100 ustawy, co do zwrotu - 5 lat od ukończenia szkoły, obowiązany jesteś zwrócić pieniążki do budżetu - art. 103

53411.Pamietam czasy gdy pytanie na odprawie sluzylo glownie do gnebienia tych ktorych np się nie lubilo.hehe.Ja szybko obcykalem się z przepisów i mam problem z głowy ale rozumiem tych którzy maja z tym problem bo nowe nie są latwe do nauki.
Na oprawach powinno się pytac samych podstaw.
Zdegustowany masz w sumie racje ale uwierz ze mnie kiedys na odprawie pytali z kkw.ale wiedzialem.heh

53410.53107. Zdziwiony wideokonferencja nie miała na celu określenia nowego systemu rozliczania czasu służby, ale przypomnieniu i wyjaśnieniu obowiązujących przepisów już w służbie. To czy była wiążąca czy nie jest faktem małoważnym, ważne jest to, że jak wynika z informacji z Polski system naliczania godzin zwłaszcza w dziele ochrony jest niezrozumiały dla większości ludzi i nieprzestrzegany przez kierowników tych działów a co za tym idzie bije to na konto kierowników jednostek. Jest ustawa kadrowcy powinni w jednostkach wiedzieć jak interpretować przepisy są też radcy prawni, więc dziwne dla mnie jest to, iż dalej jest takie to wszystko niezrozumiałe. Co do przeliczenia godzin uważam, że powinno być to zrobione jak najszybciej, aby unikać spraw w sądzie pracy, ale tutaj piłeczka leży po stronie CZSW? Natomiast tym wszystkim w odpowiedzialnym w jednostkach podstawowych za czas służby funkcjonariuszy proponuje zacząć przestrzegać zapisów, jakie są w ustawie a nie czekać na kolejne wideokonferencje i pisma z wyjaśnieniami jak to robić. Tak, więc kolego zdziwiony każda wideokonferencja to nowe wiadomości i mimo iż ty uważasz je za niewiążące to dla mnie słowa, które tam padły jasno określiły jak liczyć godziny funkcjonariuszom jak przestrzegać zapisów o czasie służby. Jedyne, co było niezrozumiałe i ma być konsultowane z Ministerstwem to doba pracownicza. Reszta przepisów jest jasna i nie będzie zmieniana. Tak, więc podam przykład:
Funkcjonariusz pracujący w systemie wielozmianowym, czyli 12x24 12x48 w swoim drugim dniu wolnym uczestniczący w szkoleniu odprawie strzelaniu innych czynnościach powinien mieć zapisane 12 h, mimo że w czynnościach, w których uczestniczył trwały np. godzinę.
Poruszony też został bardzo ważny temat stanowisk, na których czynności wykonywane przez funkcjonariuszy są kończone szybciej niż określa je godzina zakończenia służby w książce rozkładu służby czy też instrukcji na posterunku. Otóż w wielu jest jednostkach po zakończeniu takich czynności funkcjonariusza zwalnia się do domu w celu np. zbicia nadgodzin. Jest to nieprawidłowe, ponieważ zwolnienie takie może nastąpić wyłącznie na prośbę takiego funkcjonariusza, jeśli nie ma takiej prośby to taki funkcjonariusz powinien zostać w służbie do tej godziny, jaką ma zapisaną na danym stanowisku a rolą przełożonego jest znaleźć mu inne zajęcia, aby czas, który spędzi w służbie został wykorzystany.
To tylko dwa przykłady, z tego, co mi wiadomo wideokonferencje są nagrywane i przekazywane do biura ochrony a czy zostaną upublicznione tego nie wiem to pytanie do CZSW.
Pozdrawiam
Zainteresowany temat przyjętych po 99 r był tyle razy wałkowany, że nie mam już ochoty o tym pisać kolejny raz pisma w tej sprawie są na stronie informacje też wystarczy poszukać wybacz kolego, ale za chwilę obudzi się kolejny taki jak ty i będzie chciał, aby mu tu tłumaczyć sprawę przyjętych po 99r podlegających pod art. 15 a ustawy emerytalnej z 94 r, w której określono jak będzie wyglądała emerytura osób przyjętych po tym roku. Ale aby rozwiać wszystkie wasze wątpliwości i wyjaśnić jak wygląda sprawa przejętych po 99 r postaram się przygotować taki materiał, który będzie na stałe umieszczony na stronie. Dodam tylko, że nie będzie to już jutro tylko zajmie mi to kilka dni, ponieważ mam tez inne obowiązki do wykonania. Pozdrawiam
…. Szanowny kolego nie czytałeś chyba pisma z BE, tam wyraźnie napisane jest, że funkcjonariusze podlegający pod art. 15a będą mogli pobierać dwie emerytury doczytaj nie siej populizmu, poniżej cytuję zapis ustawy, na które powołuje się BE.
Art. 95. 1. W razie zbiegu u jednej osoby prawa do kilku świadczeń przewidzianych w ustawie wypłaca się jedno z tych świadczeń - wyższe lub wybrane przez zainteresowanego.
2.40) Przepis ust. 1 stosuje się również, z uwzględnieniem art. 96, w razie zbiegu prawa do emerytury lub renty określonych w ustawie z prawem do świadczeń przewidzianych w przepisach o zaopatrzeniu emerytalnym osób, o których mowa w art. 2 ust. 2, z wyjątkiem przypadku, gdy emerytura wojskowa lub policyjna została obliczona według zasad określonych w art. 15a ustawy z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin lub w art. 15a ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu. Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
3. Przepis ust. 1 stosuje się także w razie zbiegu u jednej osoby prawa do renty rodzinnej z prawem do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego.
Art. 96. 1. Odrębne przepisy określają prawo do pobierania świadczeń w razie zbiegu u jednej osoby prawa do emerytury z prawem do:
1) renty inwalidy wojennego i wojskowego, którego niezdolność do pracy pozostaje w związku ze służbą wojskową;
2) renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej pobytem w miejscach, o których mowa w art. 3 i 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 371 i Nr 181, poz. 1515 oraz z 2003 r. Nr 72, poz. 658);
3) renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy, wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy lub chorobą zawodową.

Pozdrawiam
Administrator
2014-03-10 11:13:29

A w AŚ ELBLĄG MAJĄ GDZIEŚ USTALENIA WIDEOKONFERENCJI I W DALSZYM CIĄGU LICZĄ GODZINA ZA GODZINĘ. JEST TO PODOBNA SYTUACJA JAK JESZCZE W 2013 r. KAZANO ZOSTAWAĆ FUNKCJONARIUSZOM PO ZMIANIE NOCNEJ NA RÓŻNEGO RODZAJU SZKOLENIA LUB STRZELANIA itp. DOPIERO PO INTERWENCJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH ZANIECHANO TEGO PROCEDERU. WIDOCZNIE W SPRAWIE NADGODZIN TEŻ NIE OBĘDZIE SIĘ BEZ INGERENCJI Z ZEWNĄTRZ.

53409.Jeśli Związki pomogą finansowo np. w kupnie sztandaru to jest to już mój wkład?

53408.kolego co się bulwersujesz okręg obiecał że dodatki funkcjonarjuszy odchodzących ze służby będą kierowane do suwałk to trzeba trzymać te słowo a nie głupoty ludziom opowiadać i zwalać winę na dyrektora a te dodatki kto dostał elita a reszta co zastraszyć uchodzić i kłamstwami oczernić bo tak najprościej bo garnek jest pusty i nie wszystkim wystraszy tylko nie zapomnijmy o odrobinie człowieczeństwa w tym wszystkim bo za wszytko trzeba w życiu zapłacić a to co rzucimy za siebie znajdziemy przed sobą nie jeden się przekonał

53407.,,STRAŻNIK,, jak nim jesteś to na pewno masz ekstra dodatek chyba, że jesteś strażnikiem namaszczonym to zmienia postać rzeczy,za uchowe to pewnie masz ekstra płacone wtedy to rozumiem ,że nie ma co narzekać?Pozdr dla suwałk

53406.Suwałki pozdrawiają wszystkich namaszczonych ?

53405.do wpisu 53394;nowy.Musisz wnieść odwołanie do OKL za pośrednictwem WKL.POZDRAWIAM.(Masz tylko 14 dni)

53404.53393. do 53370 jacek......No właśnie o to mi chodziło! "jacek" prawdę napisałeś, tylko czy oni to zrozumieją:)..... będzie bolała głowa niektórych po Twoim wpisie, BRAWO!
vinci


Tak - "ONI" wszystko rozumieją. Oni widzą że "jacek" i "vinci" piszą tu po jednej zaprzyjaźnionej linii. A ta linia przyjacielska, nie ma nic wspólnego z rzeczową argumentacją...

53403.Odnośnie wpisu o dodatkach w Suwałkach, czy wszyscy myślą, że podniesienie dodatku o 50 zł zamknie wszystkim gęby, przecież nadal mamy najniższe w okręgu o kilkaset złotych od innych jednostek, czy ktoś jeszcze walczy o nasze dodatki czy po prostu podnoszą, ale w innych jednostkach???

53402.Czy będzie coś w zamian za FitFlex?

53401.o wpisu gitorix 53384

Człowieku co ty za brednie wypisujesz i kim jesteś??? Widzę,że twoja wiedza na temat dodatków w Suwałkach jest nijaka i śmię wątpić czy ty oby jesteś z suwałk...To tak dla przypomnienia to ci powiem,że żeby nie związki i obecny "prezes" dodatki byśmy mieli na poziomie jaki był po odejściu poprzedniej dyrekcji.A jak lata i psioczy jak to nazwałeś to widać są ku temu przesłanki i poniekąd na tym polega praca związków a nie siedzenie cicho jak mysz pod miotłą. Gdyby związki siedziały tak pod tą miotłą to ty dodatek miałbyś znacznie mniejszy no chyba,że jesteś tym namaszczonym.

Pozdrawiam wszystkich oraz rónież ciebie gitorixie :-)

53400.to znaczy do 53401 :) sorki

53399.Do 5321. Poczytaj art. 146 ustawy o SW :)

53398.Witam.
Słowo odnośnie znajomości przepisów .

Mam 17 lat służby , ukończyłem wstępniak , podoficerkę ,kurs oddziałowych , wszystkie zakończone egzaminem z wynikiem pozytywnym .
Uczestniczę we wszystkich szkoleniach , przechodzę okresowe kontrole u kierownika działu , codzienne kontrole w czasie pełnienia służy , nigdy nie dałem jakiegokolwiek powodu aby wątpić w moje przygotowanie zawodowe (ani jednej skargi i ani jednego postępowania) , byłem kilkukrotnie nagradzany za wzorowo pełnioną służbę.
Dlaczego i na jakiej podstawie uważacie że z dnia na dzień nagle nie wiem co robić , zapomniałem przepisów , nie potrafię ich zastosować i nie nadaję się tym samym do służby ?
Naprawdę uważacie że odpytanie oddziałowego z prawa użycia broni na odprawie jest czymś bez czego ten człowiek nie byłby w stanie poprawnie funkcjonować na oddziale ? Czy przez to poprawia się jego jakość służby ?

Mam taka uwagę , niech mój przełożony (piszę tu konkretnie o swoim D-cy Zmiany ) większą uwagę skupią na znajomości swoich obowiązków , po prawdziwy problem pojawia się wtedy kiedy czekam na podjęcie konkretnych i szybkich decyzji z ich strony .

53397.szukam odpowiedzi na pytanie dlaczego odchodząc na emeryturę po 13 latach służby i 2 latach wojska jestem zobowiązany oddać za szkolenie na szkole chorążych. nabywając uprawnień mam zapłacić za szkolenie które odbyło się 2.5 roku temu. i ile należy mi się odprawy 3 czy 6 pensji

53396.Witam. Ja trochę z innej beczki. Moje pytanko dotyczy urlopu szkoleniowego , a dokładniej urlopu na pisanie pracy tzw. licencjackiej - czy takie coś w ogóle istnieje ? Wiem , że kiedyś coś takiego funkcjonowało , a teraz poszedłem do kadr , a tu mi mówią , że nie ma czegoś takiego . Proszę o odpowiedź - z góry Dziękuję i Pozdrawiam .

53395.Do obojętny: coś mylisz. Ale piszesz dobrze - oficjalnie dyskryminacji wreszcie nie ma. Czyli starszy wychowawca może być majorem a specjalista w innym dziale też może być majorem. A stanowiska finansowo są równorzędne. Problem tylko polega na tym, że "starszych wychowawców" jest w jednostkach mnóstwo. Specjalistów w innych działach nie ma prawie wcale. I tu mamy problem.

53394.czy odwołanie od orzeczenia wkl do okl trzeba wysyłać za pośrednictwem wkl, czy można bezpośrednio do okl ?

53393.do 53370 jacek......No właśnie o to mi chodziło! "jacek" prawdę napisałeś, tylko czy oni to zrozumieją:)..... będzie bolała głowa niektórych po Twoim wpisie, BRAWO!

53392.niech dadzą zabrane nam pieniądze za L4 tym co opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi , bo inaczej weźmie Donek i jego kolesie>

53391.Do Czesława
Obecnie st. inspektor DF, DE, DO, DK może w jednostce podstawowej awansować do stanowiska specjalisty. Natomiast st. wychowawca na stanowisku już dalej nie awansuje, stąd postanowiono, że awansuje na stopniu do majora. Tak więc jedni mogą osiągnąć wyższe stanowisko, drudzy zaś stopień. Ja tu jawnej dyskryminacji nie widzę.

53390.53370 jacek. Pusty śmiech bierze na wpisy takich jak Ty. Pewnie nie stoisz o 5:50 rano cwaniaku na odprawie, i nikt Cię nie pyta też ze swoich obowiązków gdy przychodzisz do biura służąc w SW.

53389.DoJo...
Rozumiem,że przekazalem ważne informacje dotyczące uzbrojenia SW?
Pozdrawiam:)

53388.Kiedy wreszcie po standaryzacji stanowisk w jednostkach podstawowych, doczekamy się standaryzacji stanowisk w CZ-cie i OISW. Stanowisk na I linii ubywa, a przybywa ich w CZ-cie. Do niedawna był jeden z-ca dyr. generalnego i dawano sobie radę, obecnie jest ich 3, pomimo spadku liczby osadzonych. Myślę, że ten z Rzeszowa, jako najmniej kompetentny (wzrost liczby ucieczek, likwidacja posterunków zewnętrznych, sprawa Trynkiewicza) powinien zostać zweryfikowany negatywnie, aby nie kompromitował SW.

53387.Kolego Administratorze, jakiś czas temu na naszej związkowej stronie w aktualnościach ukazała się opinia prawna kancelarii radcowskiej sporządzona na zlecenie o ile pamiętam Straży Granicznej dotycząca art.15a ustawy emerytalnej, która to miała posłużyć do zaskarżenia w/w ustawy i art.15a przed Trybunałem Konstytucyjnym z uwagi głównie na to że zmiana weszła w życie w 2003r a objęła funkcjonariuszy przyjętych od 01.01.1999r. Opinia dotyczyła jeszcze kilku innych wątków, które dotyczyły nie do końca zgodnego z prawem traktowania funkcjonariuszy przyjętych od 01.01.1999r-2013r. i naliczania emerytury bez doliczania lat przepracowanych przed wstąpieniem do służby.
Jak również dzieli nas na odbywających służbę wojskową z własnej woli i z przymusu.
Moje pytanie do Kolegi Administratora brzmi , czy Zarząd Główny w w/w sprawie współdziała z Zarządem Głównym Straży Granicznej i czy Kolega Administrator wie jakie kroki są czynione obecnie w tej sprawie czy złożono już do Trybunału Konstytucyjnego czy też do innego Sądu pozew dotyczący sprawy przyjętych po 1 stycznia 1999r. na potrzeby , którego zlecono sporządzenie wspomnianej wcześniej opinii prawnej. Proszę o odpowiedź o ile są Administratorowi znane informacje w tej sprawie i kiedy możemy spodziewać się dalszych informacji.

53386.Mam pytanie do związków naszych o wszystkim jest pisane na stronie ale nie posiadamy żadnej informacji dotyczącej zabierania nam kart FitFlex, jaka jest znowu przyczyna ? Benefit też był i się wycofali.

53385.Reprezentacja piłkarska OISW Katowice składa serdeczne podziękowania Zarządowi Okręgowemu NSZZFiPW w Katowicach za pomoc w dążeniu do celu i osiągnięciu sukcesu w postaci zdobycia Mistrzostwa Polski SW w piłce nożnej halowej " Sucha 2014"

53384.A w suwałkach prezes lata szuka dziury w całym zamiast zająć się naszymi dodatkami i psioczy tylko na dyrektora a niewolniki dwu palczaści tyrają na elitę z klanu władzy

53383.UROŚLI OJ UROŚLI I ROBIĄ CO CHCĄ ,TYLKO CICHO CICHO SZA.

53382.Koleżanki i koledzy funkcjonariusze, chciałbym odnieść się do polemiki na temat znajomości przepisów. Na wszelkich szkołach, szkoleniach, kursach organizowanych przez Służbę Więzienną wymagają od nas znajomości wszelkich przepisów obowiązujących w SW . To czy ktoś jest w ochronie, kwaterunku, penitencjarnym, finansach oraz innych działach i stanowiskach jest bez różnicy. Oprócz przepisów które obowiązują w różnych działach są przepisy ogólne dla wszystkich. Te ogólne przepisy ( Prawo użycia broni, środki przymusu bezpośredniego, zasady stosowania, obowiązki użytkownika broni i inne ) powinien znać każdy funkcjonariusz który nosi mundur począwszy od strażnika po dyrektora generalnego. Nikt ,kogoś kto pracuje w finansach nie będzie pytał obowiązków oddziałowego i odwrotnie. Skończmy więc dyskusję na ten temat bo to robi się śmieszne. Osoby czytające te form, które nie są związani ze SW pewnie są zdegustowani waszą dyskusją. W naszej służbie jest wiele innych spraw bardziej istotnych, którymi należy się zająć i o których trzeba dyskutować niż jakieś pierdoły ( czy z tego działu ma ktoś znać te przepisy i kto ma więcej przepisów do zapamiętania0. Pozdrawiam .

53381.53374. Proponuję przeglądanie strony zacząć od aktualności a dopiero potem przechodzić do księgi gości.

53380.Moze nas ktos zechciałby zaanektowac???

http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_24/Zarobki-policjantow-na-Krymie-zwieksza-sie-ponad-dwukrotnie-53 12/

53379.Witam
Polecam uwadze zakładkę Aktualności - informacje dot. Pozwu Zbiorowego. Zacytuję fragment : ....Sąd odroczył rozprawę w celu uzupełnienia środków dowodowych ustalonych w trakcie rozprawy. Mimo braku jednoznaczności sąd proceduje pozew w trybie zbiorowym. Sąd był bardzo merytoryczny i przeszedł do sedna sprawy wrzucają wszystkich na głęboką wodę, zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości jak i Omega Kancelarie Prawne.

Sąd postanowił powiadomić Prokuratorię Generalną, jako reprezentanta Skarbu Państwa. Pojawił się również temat odpowiedzialności podmiotu, który odpowiada za brak waloryzacji czy jest to Minister Sprawiedliwości czy Rada Ministrów. .......

Polecam uwadze ten tekst i następne jakie się ukażą się na naszej stronie związkowej .

53378.Majorze w takim razie szacun dla Ciebie, jak i dla kazdego szeregowego,piguly,psycholozki,wychowka itd. kto w tej sluzbie trzyma się zasad uczciwosci,rozsądku oraz ...logiki;-)

53377.WITAM. A CO TAKA CISZA ZE SZCZECINA, NIC SIĘ NIE DZIEJE ? CZYŻBY JURAND Z JEZIERZYC W KOŃCU ZROZUMIAŁ, ŻE ZNOWU W ŻYCIU MU NIE WYSZŁO :) .
POZDRO DLA WSZYSTKICH SUMIENNYCH I PRAWDZIWYCH W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU FUNKCJONARIUSZY Z "KASZUB". OCZYWIŚCIE NIE DOTYCZY BRACI GRIMM :)

53376.Jeżeli administrator pozwoli,to wkleję informację.
Co nowego w pozwie zbiorowym funkcjonariuszy Służby Więziennej ?
Dodano: sty 16, 2014 w Aktualności
Różnymi drogami przekazywaliśmy informację na temat pozwu zbiorowego w związku z brakiem waloryzacji naszych wynagrodzeń, głównie przez zarządy okręgowe związku. Na stronie zarządu Głównego NSZZF i PW w menu głównym zarówno w aktualnościach jak i w pozycji drugiej „ Informacje – pozew zbiorowy” znajdują się podstawowe informacje aby każdy, kto zechce przystąpić do pozwu, mógł to zrobić. W trakcie ujawniły się dwie zasadnicze sprawy. Pierwsza to zainteresowani, chcący się przyłączyć chcą więcej czasu na przygotowanie dokumentów i zebranie pieniędzy. Przygotowanie zaświadczeń z działów finansowych wymaga czasu. Dlatego pojawiła się prośba aby termin składania list uczestników wraz z zaświadczeniami i pieniędzmi na ten cel przedłużyć do okresu po wypłacie wynagrodzeń.

W związku powyższym wskazujemy na nowy termin 15 luty 2014 r. aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w pozwie. Dodam, że będziemy się wsłuchiwać w sygnały od zainteresowanych funkcjonariuszy aby nikt nie został pominięty. Rozważymy wówczas przesunięcie terminu. Druga sprawa to informacja zwrotna od funkcjonariuszy z różnych jednostek w Polsce, że nic nie wiedzą na temat pozwu. Stąd pojawi się ta informacja. Dokonam podobnego zapisu w księdze gości. Będziemy też szukać innych dróg dotarcia z powyższą informacją praktycznie do każdej jednostki. Proszę też korzystać z namiarów wskazanych w informacji o pozwie na internetowej stronie Zarządu Głównego NSZZF i PW. Ważną sprawą organizacyjną jest w skazanie w poszczególnych okręgach osób, które by się zajmowały sprawą pozwu. Z tym dotychczas mamy kłopot. Rozumiem, że jest to odpowiedzialność i dodatkowa praca. Dla sprawy pozwu jest to, powtórzę, ogromnie ważne. Zgrupowanie okręgami list uczestników wraz z zaświadczeniami i odpowiednimi kwotami do liczby uczestników uchroni przed pogubieniem się w wielości dokumentów z Polski. Proszę o wsparcie w tej sprawie i zgłoszenie się takich osób z każdego okręgu. Zgłoszenie do Prezesa Jarosława Sędzika i do mnie. W niektórych okręgach już to funkcjonuje za co Koleżankom i Kolegom w tych okręgach dziękuję.

53375.Do Strażak Sam - oczywiście że masz rację że trzeba znać prawo użycia broni ale ty zauważasz czubek góry lodowej. Nie trzeba się kierować emocjami bo to przywara słabych ludzi. A teraz jak ktoś by Tobie powiedział naucz się przepisów dotyczących wszystkich zakładów pracy bo rząd nie odróżnia w tym przypadku jednostek penitencjarnych od zakładów cywilnych i jest tych przepisów znacznie więcej. A tak przy okazjo jesteś może użytkownikiem komputera w jednostce i zapewne wiesz jakie procedury są z nim związane bo zapewne wiesz, iż udostępnienie informacji niesie za sobą wszystkich z CZSW jak i Prokuratury. A może egzamin ze znajomości takich informacji. Miłej lektury :)

53374.a krzywda żeby wam bokiem wyszła

53373.Rodzice dzieci niepełnosprawnych pokazali w sejmie jak się protestuje w tym kraju skutecznie.Za tym Panowie związkowcy jeżeli nie postąpimy podobnie większość z nas będzie pracować za najniższą krajową.

53372.Refleksja słowiańskiego NIEWOLNIKA.


Zdaje się, że nieprawidłowości w realizacji zajęć K – O zausterkowane przez Dyrektora Generalnego SW, mogą okazać się „jaskółką” długo oczekiwanych zmian. Może nastąpi koniec tej udawanej resocjalizacji oraz warto byłoby pochylić się, nad innymi wadliwymi oddziaływaniami penitencjarnymi w naszych jednostkach penitencjarnych.

Na przykład zdaniem wielu znanych mi penitencjarzystów Indywidualne Programy Oddziaływań od początku ich stosowania, były wielkim niewypałem oraz skazani od dawien dawna, odnosili się do nich z lekceważeniem.

Panie Generale ! Tak wątpliwe narządzie nie jest w stanie spowodować lub wyzwolić u więźnia jakichkolwiek pozytywnych oraz trwałych zmian w osobowości - tak więc ostateczne efekty resocjalizacyjne zawsze były i są wątpliwej jakości. Tymczasem strona służbowa ponownie nalega i wręcz wymusza, zwiększenie wskaźnika (ilości) skazanych realizujących IPO.

To nie jest profesjonalizm resocjalizacyjny i nie da się go zastąpić okazjonalną konferencją naukową, z której w dalszym ciągu nic nie wynika.
Obawiam się, że pseudoprofesjonaliści nadal zamierzają uprawiać politykę pozorowanych działań resocjalizacyjnych, które psują nasze Państwo oraz zagrażają bezpieczeństwu jego obywateli.

Może już czas skończyć z tą farsą, albo symulowaną resocjalizacją ? Może już czas dokonać weryfikacji skuteczności dotychczasowych oddziaływań resocjalizacyjnych ?

Pozdrawiam –
Słowiański NIEWOLNIK.

53371.Refleksja słowiańskiego NIEWOLNIKA.

Pozdrawiam „gościa” – zapis 53365. Miło mi, że podobnie postrzegamy tę naszą trudną rzeczywistość.

Jeżeli kiedyś pogorszy się nam z powodu jakichś działań ze strony Rosjan, to między innymi możemy sami mieć do siebie pretensje, ponieważ wybraliśmy sobie właśnie taką władzę.
Władzę, która nie potrafi działać dla dobra tego Kraju i Społeczeństwa, które ją wybrało.
Władzę, która innym (tj. agentom unijnym) daje się manipulować oraz jest nieustępliwa, wobec swoich Wyborców.
Władzę, która nie potrafi lub nie chce zadbać o swoje dzieci – nawet te niepełnosprawne i potrzebujące pomocy, itd., itd..

Tak jak teraz oni nie potrafią zrozumieć nas i naszych potrzeb, tak samo My w dniu wyborów również możemy – a nawet musimy NIE ROZUMIEĆ ich i ich potrzeb !!!

Pozdrawiam –
Słowiański NIEWOLNIK.

53370.Pusty śmiech bierze czytając niektóre wpisy osób które maja pewnie tyle służby co harcerz wakacji.Wystraczy chociaż trochę poczytać ustawę o SW. Jesteśmy formacją umundurowaną i uzbrojoną. Dlatego też, każdy funkcjonariusz dostaje umundurowanie i musi umieć posługiwać się bronią oraz znać odpowiednie przepisy.Gdyby nie te obowiązki, to większość z Was może być pracownikami cywilnymi, nie mieć do czynienia z bronią oraz nie wkładać tak nielubionego przez część z Was munduru. Dlatego bierzecie większe pieniądze żeby w razie potrzeby wyposażyć Was w broń, środki przymusu i wysłać do likwidacji zagrożenia.Jeżeli tego nie rozumiecie i boli Was bycie funkcjonariuszem to zrezygnujcie, pozbądźcie się przywilejów, mundurówki i droga wolna.A majorem za normalnych czasów to był dowódca batalionu. Dowodził 1200 żołnierzy i był OFICEREM a nie osobą od talonów, prognoz i szablonowych opinii

53369.Co do wideokonferencji i naliczania nam czyli funkcjonariuszom działu ochrony przede wszystki godzin polecam również taką lektórę jaką jest ustawa z dnia 26 czerwca 1974-KODEKS PRACY:

Art. 151/2
. § 1. W zamian za czas przepracowany w godzinach
nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może
udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy.
§ 2. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w
godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku
pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od
pracy, najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego, w wymiarze o
POŁOWĘ WYŻSZYM niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych,
jednakże nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego
pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy.
§ 3. W przypadkach określonych w § 1 i 2 pracownikowi nie
przysługuje dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych.

To tak w woli przypomnienia dla strony służbowej :-)

Do tego uważajcie bo grasuje Warszawa po jednostkach naszego inspektoratu w związku z ucieczką jaka miała miejsce w ZK Przytuły Stare i na 100% odwiedzą wszystkie jednostki :-)

A co tam w Suwałkach - czyżby wszystko już było oki czy to tylko cisza przed mega burzą ?? :-)

Pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów.

53368.jakieś newsy w sprawie naszych inflacyjnych? 21 ponoć odbyła się rozprawa a tu cisza nic na ten temat

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by