Jesteś 4632936 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

54766.Dodatek antykorupcyjny w Policji staje się faktem

Kwiecień 1st, 2014

Nareszcie po wielu latach oczekiwania, po dziesiątkach godzin rozmów i ustaleń wchodzi do naszego uposażenia nowy składnik finansowy zwany potocznie Dodatkiem Antykorupcyjnym. Dodatek będzie naliczany od dnia 1 maja 2014 roku. Jest to początek rekompensat związanych z pozbawieniem funkcjonariuszy 100% płatnych zwolnień lekarskich.
Następnym etapem zmian planowanych przez rząd będzie wprowadzenie płatnych nadgodzin, a pod koniec roku zaczną być naliczane służby nocne jak również dni ustawowo wolne od pracy, czyli soboty, niedziele i święta.


Internetowe Forum Policyjne

54765.do 54752. Data zamieszczenia tej informacji wszystko wyjaśnia. To prawda, że od kilku miesięcy pojawiają się u nas takie plotki ale zawsze kończy się tylko na gadaniu i marzeniach bo wpływy na konto nie wzrastają.
Rozwiązania musimy szukać gdzie indziej.
Mam pewne przemyślenia ale są one równie nie realne jak ten dodatek.

54764.do abc Czechy generalnie znajdują się za naszą południową granicą. a wiem że tak jest ponieważ uczestniczyłem w wizytacji zakładów karnych zaraz za naszą południową granicą. a skąd wiem o tym...hm rozmawiając z kadrą tamtych zakładów? tak tak własnie było

54763.Xyz a ja cię proszę o to abyś nie opierał swoich wpisów i wiedzy na plotkach, wpłyną stosowne dokumenty do biura ZG w tych sprawach to je opublikujemy i będzie wtedy wiadomo jak się sprawy w tych kwestiach mają Pozdrawiam
Odnośnie wpisów dotyczących innych formacji mundurowych oraz pracy w ochronie i pionie administracyjnym, apeluję o powściągliwość w wyrażaniu swoich opinii a raczej skupieniu się na współpracy i wzajemnym szacunku do siebie i innych funkcjonariuszy służb mundurowych. Pozdrawiam
Kontakt ZO NSZZF i PW Poznań
http://poznan.nszzfipw.pl/zarzad_okregowy_w_poznaniu
Pozdrawiam

54762.chłopkiniepłaczą a kiedy widziałes te obiady godzinne skoro cały czas na oddziale jesteś??

54761.54730 komu ty wciskasz te kity.Mojej jednostce wiekszosc adm jest po tej smiesznej,zaocznej ,platnej resocjalizacji.£ącznie z glowna ksiegową i KO.Wychowki?Prawie wszyscy inteligenci po AWF hehe.Nie sory jeden oficer ma dzienne studia.Geografie.ale jemu tata dyrektor kazal tu przyjsc.....:)

54760.brak możliwości łączenie renty z emeryturą od 01.01.15 -to było wiadome
ale są pogłoski o nowy sposobie naliczania emerytury-od podstawy
proszę administratora lub kogoś poinformowanego o naświetlenie sprawy

54759.http://test-do-policji.pl/dodatek-antykorupcyjny-w-policji-staje-sie-faktem/

ZAMIAST SIĘ UŻERAĆ (AŻ WSTYD) SKUPCIE SWOJE SIŁY NA SZUKANIU INFO O DODATKU ANTYKORUPCYJNYM

54758.54719 - a w których Czechach ty byłeś? Bo te, które znam mają podobnąorganizację do naszej, łącznie z dyrektorami płk, kierownikami i wychowawcami mjr.

54757.uwaga ko ń na kominie.kłodzko

54756.do 54682."Glina - z częścią Twojej wypowiedzi nie sposób się nie zgodzić ale faktycznie z tym, że niby bandziory są przeszukani przez policjantów to trochę Cię poniosło. Nóż, broń palna, alkohol - takie rzeczy widziałem na własne oczy u osadzonych doprowadzonych przez funkcjonariuszy Policji do aresztu śledczego... no chyba, że według policyjnych procedur bandzior może mieć takie przedmioty przy sobie... nie wiem nie znam się"
Adrian

Dla mnie osoba nie przeszukana to ktoś do kogo podchodzę na ulicy i proszę o dokumenty, ewentualnie ktoś kogo zanim "poproszę" o dokumenty muszę obezwładnić i skuć. W takiej sytuacji naprawdę mogę się spodziewać wszystkiego.
Słyszałem o nieprzeszukanych zatrzymanych i nie mama zamiaru bronić policjantów, ale ja chociażby dla własnego bezpieczeństwa zawsze zatrzymanego przeszukuję.

54755.Do tych wpisów to taka prawda ,że każdy po trochu ma racje. Jednak ochrona działa na pierwszej linii w święta , nocki 24 h.Nocne przyjęcia do jednostki (brak ewidencji,służby zdrowia, kwaterki) Przy stosowaniu śpb o 2-ej w nocy nie da się niczego odkręcić przemyśleć i poradzić, trzeba reagować natychmiastowo, nie od poniedziałku do piątku po 8 h i czapka z głowy... A bez ludzi to i specjalista może sobie jedynie pogadać do lustra...

54754.Przez wiele lat nienagannej służby byłem pewien, że kadrowcy zawsze działają z korzyścią dla funkcjonariusza a nie przeciwko niemu. Tyle lat żyłem w błędzie. Ale co nas nie zabije, to nas wzmocni!

54753.Masz taki nick bo się po prostu podswiadomie boisz ze w koncu ktos przyjdzie i zrobi tu porzadek.
Z tymi ukladami,patologiami,nepotyzmem,mobbingiem.
Z całym tym syfem.

54752.widzę wielką awanturę między ochroną a administracją, wiele jadu itp. panie i panowie zajmijcie się swoją pracą i pomyślcie co tu zrobić aby nie zabrali nam resztek godności resztek przywilejów, które w innych państwach zachodnich były,są i będą bo tam szanuje się mundurowych.lepiej zastanówcie się jak pomóc sobie ewentualnie innym w potrzebie bo po to jest ta strona. i zastanówcie się bo niektórym o to chodzi żeby wszyscy byli skonfliktowani podpierdala.. się nawzajem, opluwali się itp. osobiście uważam, że nie ważne w jakim dziale ktoś pracuje ale jakim jest człowiekiem. pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy a szczególnie z cz i okręgów. nadmieniam że pracuję w ochronie

54751.W sosnowcu już płacili za rok bez kary i zero L-4 prawie 200 zł, życie można sobie poukładać od nowa, a poza tym trzeba się jeszcze bardziej pilnować ponieważ szary f-sz za rozmowę z dyrektorem w czasie wizytacji(nie na posterunku uzbrojonym i bez broni) dostaje ostry opierd... od jaśnie pana KDO!!! KPINA!!! Czyżby ktoś się bał że może wyjść na jaw jaka jest atmosfera wśród podwładnych, że każdy ma już wszystko daleko w d... bo i tak jaśnie pan nie jest zadowolony i gdy jest spokój to nie potrafi go poszanować ,natomiast pan z-ca(mnie tu nie było) zapomniał jak się pracuje na "dole", straszył pan oddziałowych prokuratorem za 40 a tu Lipa, nie udało się nakręcić afery, takie traktowanie podwładnych przez panów KDO powinno się skończyć pozwem zbiorowym o mobbing(dowodów nie brakuje), Miłych chwil na urlopach panowie,,,,

54750.Do 54730
"Mój kolega. który myślał, że ma największego ptaszka na świecie kiedyś po raz pierwszy wyjechał nad morze. Tam na plaży zobaczył facetów w kąpielówkach i okazało się, że całe życie się mylił! Żył w błędzie!"

Czy Ty na pewno piszesz o swoim koledze? Mi to wygląda na jakieś osobiste doświadczenia.

Masz rację, że ochrona nie poradzi sobie bez administracji ale zrozum, że administracja poradzi sobie bez mundurów.
Przecież mundury są z takich sztucznych materiałów i jeszcze te rajstopy w upał ... tragedia.

54749.Z wypowiedzi Z-ca DG
"Jak przedstawił największe koszty w więziennictwie generowane są przez uposażenia personelu i należy dążyć do jego redukcji. Powoływał się przy tym na doświadczenia hiszpańskiej Służby Więziennej, gdzie w wyniku zastosowanych rozwiązań urbanistycznych dokonano redukcji zatrudnienia z 30 tys. do 19 tys. funkcjonariuszy.
Proponuję w pierwszym rzędzie redukcje w CZ i okręgach.

54748.Witam, żal czytać te najazdy jednych na drugich dlatego chociaż ja zadam pytanie takie, któremu powinno służyć forum. Jak można się skontaktować z Zarządem Okręgowym w Poznaniu?

54747.Do 54729
O jakich gwiazdkach na pagoni mówisz - pracuję od 4 lat w adm. Kolejne 16 spędziłem w dziale ochrony! Mówię coś o czym wiem i co sam przeżyłem. Komentować nie zamierzam.
st. sierż. szt.

54746.Premie:
AŚ Katowice: średnio 200 zł, posterunki uzbrojone 107 zł netto, dowódcy do 260 zł netto (przy braku L4 i stawianiu się na wezwania).
AŚ Sosnowiec podobno 350 netto posterunki uzbrojone.

54745.Od wtorku odszkodowania przysługujące w razie wypadku lub choroby w związku ze służbą będą jednakowe dla wszystkich funkcjonariuszy mundurowych, bez względu na stopień służbowy. Ustawa o świadczeniach odszkodowawczych obejmie funkcjonariuszy siedmiu formacji. Ustawa reguluje zasady dotyczące odszkodowań z tytułu śmierci, wypadku lub choroby pozostającej w związku ze szczególnymi warunkami służby. Nowe przepisy dotyczą funkcjonariuszy: policji, straży: pożarnej i granicznej, BOR, ABW, AW i CBA.znowu zapomnieli

54744.Panowie po co się kłócimy kto jest bardziej ważny, kogo możemy zastąpić cywilami- przecież Panom z Warszawy tylko o to chodzi abyśmy się kłócili. Powinniśmy się wszyscy zjednoczyć i walczyć o swoje bo jest bardzo dużo do zrobienia.Jeśli sami nie weźmiemy tego w swoje ręce to nikt nam nie pomoże i nie liczyłbym na kierowników czy dyrektorów w Zakładzie Karnym bo oni boją się własnego cienia i tańczą tak jak im zagrają w okręgu.

54743.Czytam i nie wieże kłócicie się między sobą, a tak naprawdę potrzebny jest grom z jasnego nieba, czemu wyjaśniam:
1. robią nas w bambuko z rządu, czsw oisw nie potrafią się im sprzeciwić, żal im stołka
2. etaty pozabierane złodzieje robią co chcą.
3. niekompetencja kierownictwa (boją się zmienić cokolwiek na korzyść ochrony.
mobbing, plecakowanie na potęgę, wypalenie zawodowe, dowódcy krzykacze (do roboty ostatni, oczywiście nie wszyscy)
4. dyrektorzy na stanowiskach po 8 lat (siedzą i knują, nic nie robią na korzyść funkcjonariuszy,tylko złodzieje się dla nich liczą)
TO WSZYSTKO SPRAWIA ŻE ŻRECIE SIĘ MIĘDZY SOBĄ JAK STADO BAWOŁÓW ZRÓBCIE COŚ RAZEM NAJLEPIEJ STRAJK !

54742.TO SLUZBA OJCZYZNIE a nie zadnemu pieprz...władcy.
Chronisz spoleczenstwo przed bandziorami.Na tym polega ta sluzba.

54741.Prawda jest taka, że cała służba jest jedną wielką patologią!!! Administracja to gromada niekompetentnych osób, w większości plecaki i przydupasy, natomiast w ochronie mnóstwo nieudaczników. Od dowódców - zwłaszcza tych na odstępstwach bez studiów, osoby które nic sobą nie reprezentują, po oddziałowych, którzy mają założenie "aby do 18" wszystko zgodnie z filozofią minimalizmu aby się nie narobić. Kierownicy robią dobrą minę do złej gry, a sami nadają się jedynie do tarcia chrzanu. OISW i CZSW to inna bajka - faktycznie ktoś tu napisał prawdę, że najlepiej byłoby to wszystko zlikwidować i zbudować od nowa. Ale w naszym kraju nie jest możliwe istnienie instytucji, która nie jest przegnita patologią, kolesiostwem, układami itp.
Teraz wszyscy możecie mi pocisnąć ale i tak macie świadomość, że napisałem prawdę!!!

54740.do strachmaoczyochroniarza czyli nie myliłem się , masz ze dwa lata służby i jesteś płk bo tatuś też był płk. z twojego wpisu wynika ,że jesteś jak większość was oderwana od rzeczywistości nie masz pojęcia na czym polega praca na oddziale ale nie będę ci tłumaczył ponieważ ty wiesz bo przeczytałeś przepis...po drugie zainteresuj się i sprawdź ilu mamy mgr po dobrych studiach pracujących na oddziałach i niema dla nich miejsca wyżej ponieważ zajmują je takie pociotki jak ty. z wpisu twojego wynika ,że nie jesteś wybitną jednostką, a podejrzewam jesteś małym biednym człowieczkiem , który nie dał by sobie rady w konfrontacji z osadzonym jak np oddziałowy czy wychowawca. POZDRÓW WUJKA KTÓRY ZAPLANOWAŁ TWOJA KARIERĘ

54739.To jest skandal, to co powiedział zastępca DG, jaka redukcja, jakie nowe więzienia. Nie ma pieniędzy na nic, a On snuje bajeczne wizję nowych obiektów. Temat redukcji nie skomentuje, bo i nie ma nad czym dumać. Już wprowadzaliście reformy, teraz widać jak się one przyniosły efekty.

54738.http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w-zycie-wchodza-nowe-przepisy-ws-odszkodowan,nId,1450448

54737.Koledzy z ochrony, którzy zaatakowali administrację. Was nie można nie lubić, kłócić się z Wami, bądź gniewać się na Was. Za Was trzeba się modlić o oświecenie. Jasne, że nie wszyscy w ochronie są do zastąpienia, ponieważ są tam stanowiska specjalistyczne. Ale najwięcej jest tych bardzo specjalistycznych, podoficerskich, które spokojnie można i nawet trzeba zastąpić cywilnymi firmami. I mniej jadu, bo zaczynacie niektórzy być niegrzeczni w swoich wypowiedziach :). Facet grzecznie napisał prawdę - co uzyskaliśmy po ODK-ach? Odpowiedź - kupę. Ludzie którzy na czymś się znali dostali dziwne etaty, najczęściej w żaden sposób nie związane z ich profilem i robią nie wiadomo co. Cywili pozwalniali na bruk a w zasadzie w las, bo ośrodki były na wsiach, gdzie stanowiły jedyne źródło utrzymania często dla całych rodzin. To też byli nasi koledzy! No ale Pan Gowin ma ciągle w telewizorze nowe garnitury i nie zastanawia się co wsadzić do garnka i za co wysłać dzieciaka na kolonie bo piszczy. Robił ktoś jakiś audyt tej firmy - robił podmiot zewnętrzny. Wnioski są - są. To czego szaleć. Może w końcu już bez reform a przejdźmy do pracy? No chyba że w cezecie każdy reformator ma pomnik i każdy chce go mieć .... Ale w Gdańsku też można sobie wystawić np za wkład w rybołówstwo. albo rozwój żeglugi.
Panowie pisarze weźcie się za robotę, pokończcie studia ale takie prawdziwe i może ktoś Was weźmie do administracji a nawet oisw. A administracji są ludzie którzy pracują tam bo mają kwalifikacje - musicie uwierzyć, że to możliwe. Mój kolega. który myślał, że ma największego ptaszka na świecie kiedyś po raz pierwszy wyjechał nad morze. Tam na plaży zobaczył facetów w kąpielówkach i okazało się, że całe życie się mylił! Żył w błędzie! Nie można Panowie żyć w przekonaniu, że noszenie klucza, to to samo co noszenie berła. A potem jak pisał poniżej kolega pewnie z autopsji, zatrudnicie tam nawet swoje pociechy jak dacie tylko radę. Kondycja intelektualna tej firmy jest taka, że najlepiej byłoby ją zamknąć i na nowo utworzyć. Spadam i biorę się za modlitwę. Za siebie i za Was.

54736.Do 54705.
"Zrób geniuszu chociaż jedną listę płac - a później jeszcze przez mmiesiąc tłumacz się z niej rewidentowi.
W ochronie robią same asy !?
żaberzwłok"

Jeżeli zrobienie listy płac jest dla Ciebie takim problemem to (nie chce się powtarzać ale muszę) zmień zajęcie. Poza tym jeżeli tłumaczysz się rewidentowi przez miesiąc z takiej ... bzdury, to albo rewident nie wie co robi albo ty.
Czy żeby zrobić poprawnie listę płac trzeba nosić mundur? Myślę ze bez gwiazdek na pagonach ta nieszczęsna lista płac była by zrobiona lepiej.

POZDRO DLA PRZEBIERAŃCÓW Z ADMINISTRACJI.
Nie ma to jak prawdziwi fachowcy ;)

54735.Witam wszystkich. Czy wiecie coś o premiach . Czy w jakiś jednostkach były wypłacane ???? Czy może tylko w mojej były wypłacone "POD STOŁEM" - tylko nielicznym "ZASŁUŻONYM"

Pzdr.

54734.Zdumiało mnie stanowisko z-cy DG na posiedzeniu sejmowej komisji, do której link dał ktoś poniżej --> http://www.nszzfipw.org.pl/posiedzenie-sejmowej-komisji-sprawiedliwosci-i-praw-czlowieka-poswiecone- aktualnej-sytuacji-polskiego-wieziennictwa.htmlhttp://www.nszzfipw.org.pl/posiedzenie-sejmowej-komis ji-sprawiedliwosci-i-praw-czlowieka-poswiecone- aktualnej-sytuacji-polskiego-wieziennictwa.html

Warto to przeczytać. Nie wiem jak można w ten sposób strzelać swojemu środowisku w nogę. Nie chodzi tu bynajmniej o ochronę "interesów" jakiejś własnej kliki ale ludzi, którzy ciężką codzienną pracą dbają o respektowanie co raz to wyższych standardów wykonywania kar i wszystkim co się z tym wiąże. Jak można też mówić o planach znacznej redukcji etatów w więziennictwie, jak pracy nam (mimo wdrażania nowych technologii) wcale nie ubywa, a wciąż pod względem ilości f-szy (w tym np wychowawców) do liczby więźniów znajdujemy się na niezbyt chlubnym miejscu w cywilizowanym świecie. Przykre i niezbyt dobrze wróżące jest więc to, co mówi sam z-a DG.

A co do kolejnej tutaj utarczki pomiędzy f-szami ochrony i szeroko pojętej administracji napiszę, że cholernie mi przykro... Przykro, bo widzę, że wielu nie docenia ciężej (szczególnie w dużych aresztach) pracy np kwaterunku, ewidencji. Dodam tylko, że SW w moim odczuciu powinna być jednością w każdym calu, wszyscy f-sze powinni pracować w umundurowaniu (może poza wychowawcami), tak by było to zawsze miejsce wykonywania kary lub TA, a nie zwykły urząd czy przedszkole. Z tego względu nie podoba mi się fala pracowników cywilnych pracujących na terenie ścisłym, obojętnie w jakim charakterze.
Nie widzę też powodów, dla których jakakolwiek reforma SW nie uwzględniałaby wykonywania niektórych obowiązków ochrony przez f-szy innych działów... bo dlaczego nie? I tak de facto wszyscy odpowiadamy za bezpieczeństwo w jednostce. Niejednokrtonie pan roznoszący listy czy informatyk zauważał alarmujące rzeczy na oddziale, których f-sz ochrony nie wykrył. W mojej jednostce były takie przypadki. Różni nas właściwie tylko to, że niestety inne działy nie jeżdżą na okresowe strzelania (chyba z oszczędności) i znajomość przepisów na danym stanowisku od A do Z, ale to można bardzo szybko nadrobić.

54733.Do 54693 STRACHMAOCZYCIECIA
Nie pracowałem, a sluzylem w ochronie. Potem poszedłem do administracji by po kilku latach wrócić do ochrony na własna prośbę. Wiem co tam się dzieje. Są ludzie, którzy zapiep.... I 70% tych co kombinują, aby wyglądało!, że są zajęci. Połowa z nich mogłaby być cywilami.
Ochronę mogą zastąpić firmy ochroniarskie za mniejsze pieniądze, tylko czy ktoś wtedy wyegzekwuje dbanie o to by nie było przedmiotów niebezpiecznych i niedozwolonych, czy "zwykły" ochroniarz będzie się przejmował, ze ma skargowca, samobójcę czy medialnego? I podstawowe pytanie, ilu znajdziesz ochroniarzy w Polsce, którzy za taką samą stawkę jak w Biedronce czy Rossmanie pójdą do kryminału? Z kolei ja myśle, ze znaleźliby się magazynierzy, księgowi na etat cywilny, a to tylko dlatego, że jest to stała państwowa posada.
Siedź dalej, popijają kawkę i rozmyślaj jak pozorować pracę.

54732.,,Służąc władcy myśl wpierw o swych obowiązkach, a potem o wynagrodzeniu"
Dla wszystkich laików, malkontentów, którzy tak nie lubią jak im się patrzy na ręce a służba jest tylko czasem pogaduszek i sposobem na doszukiwanie się krzywdy ze strony kierownictwa K-staw moc ogromnych pozdrowień!

54731.do 54711

Napisz cos wiecej w tym temacie ale moze cos zrobi nowa dyr z administracja szczecinska. Rozpasanie na calego a juz o paniach ktore ciagle sie spozniaja to juz nie wspomne. Ciekawe czy ja na odziale moge miec wywalone i przychodzic spozniony 10 15 min albo wychodzic wczesniej do domu. Sam widzialem na wlasne oczy jak sie mijalem z niektorymi. a temat obiadow ponad godzinnych to inna bajka, ehhh a ja czasem obiad w 5 min albo po poludniu

54730.DO WPISU 54691
Z tego co mi wiadomo w związku z tym, iż w inspektoracie opolskim panuje niesłychany i niewidziany w Polsce od 1989 roku ład i porządek, Pani Dyrektor udaje się na zasłużony urlop wypoczynkowy aby naładować akumulatory i wrócić do pracy ze zdwojoną siłą...

54729.Oddzial zamkniety poszerzyc ci horyzonty myslowe?Wiesz ze w Polsce sa oddzialy z 50 i ze 150 osadzonymi?Mala roznica ,co?A wiesz ze wiesz ze sa jednostki gdzie mlodzi sa dopieszczani przez kiera byleby tylko się nie zwolnil.Taki ci w robocie nie pomoze,bo by się jeszcze zmeczyl.
Mniej osadzonych?Trzy razy wiecej spraw do zalatwienia niz kiedys.
Najlepiej to siedziec w jakims malym pudle z 30 na oddziale.

54728.Do serdeczny.A jeszcze słyszałem że G.T. równo najeżdża na swojego d-ce zmiany.

54727.do strachmaoczyciecia człowieku twoje ideologiczne wywody są po prostu śmieszne, a to że nazwałeś się inteligentem...żałosne. jak jesteś taki inteligentny to skup się i pomyśl- zamiast ciebie zwyczajnie może kontrolować dana jednostkę jakiś inteligent taki jak ty z cezetu ( z wpisu wynika ,że jesteś WYSOKIM SPECJALISTĄ Z OKRĘGU Z NIEZBYT DUŻYM STAŻEM)a poza tym ty już chyba się martwisz , żeby w przyszłości tak jak ciebie KTOŚ, chcesz posadzisz jakiegoś takiego jak ty inteligentnego swojego potomka

54726.żaberzwłok nie unos się tak bo w bardziej cywilizowanych państwach jak np. CZECHY tylko ochrona jest umundurowana. i nie opowiadaj że nikt za ciebie nie potrafi zrobić listy płac, bo tydzień i każdy bedzie to robił dobrze

54725.http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,16120960,Zostaja_najodporniejsi__praca_kobiet_za_wiezienny mi.html#MT

54724.do strachmaoczy

jestes albo tępy albo z innej bajki mondziole.co ty mozesz wiedziec o funkcjonowaniu kryminału?siedzisz na 4 loiterkach w ciepłym pokoju i złodzieja widzisz raz na miesiąc.a o pracy oddziałowych-ty tępy łbie-zadna szkoła cie tego nie nauczy.szanuj ich bo od nich zależą twoje 4 litery.

54723.Oprócz wielu programów (najczęściej wycieczkowych - norweskich, mongolskich, texańskich, bantustańskich) Centralny Zarząd (raczej Uwiąd) realizuje rządowe - "Raz zdobytego koryta nie oddamy nigdy" - "Co by tu jeszcze spie..yć, "Po nas choćby POtop". Biuro Ochrony (Boże Ochroń i Dopomóż) - "Ch.., d..a i kamieni kupa". Biuro Penitencjarne zaś - "Robimy laskę i nie jest to nasze ostatnie słowo". Poza tym, od góry po pagórki, radosne haratanie w gałę, festiwale, przeglądy, kongresy, sztuki - wszystko tylko nie robota. Bo wszystko jest wyłącznie dla osadzonych, dla nich nie szczędzą tchu. No i jeszcze program realizowany od kurnika po świecznik: "Rodzina na swoim" albo "Teraz k... my".

54722.Pozdrawiam

54721.Ciekawostka przyrodnicza. Wiele się mówi i pisze o naszych zwolnieniach lekarskich ale...
Bardzo się starałem odszukać zarówno na stronie związkowej jak i na służbowej pełny tekst ustawy o zwolnieniach lekarkich ale null, ziro, nic ?????????????????????????

54720.Do 54662. Drogi Adamie Zaworski.
Ze zdumienia przecieram patrzałki ojakim cywilu rozmawiasz.
Pragnę zauważyć, iż zwolnienie lekarskie i płacenie jest od 2004 obliczne tylko w oparciu o dni które były dla pracownika zaplanowane jako dni pracy vel godziny pracy.
W systemie pracy podstawowym będzie to od poniedziałku do piątku minus dni ustawowo wolne od pracy; w systemie pracy zmianowym może obejmować planowane dni/godziny pracy w sobotę, niedzielę lub święta. I tylko dni/godziny planowane .
A jeżeli nikt nie patrzy na planowanie to świadomie łamie zapisy Ustawy o Służbie Więziennej.
Aha dla jasności godziny w których pracownik był na zwolnieniu muszą być zaliczone do normatywu czasu pracy i zowie się to bodajże nieobecność w pracy usprawiedliwiona.

54719.Płacą jakieś nagrody?Przecież się nam należą za solidną pracę.Bo jak zwykle nygusy z czsw i oisw dostali tylko ciekawe za co .

54718.do 54693
dzięki takim wpisom pisanych przez niedowartosciowanych półinteligentów cały czas sie gryziemy
w oddziale sa lepsze i gorsze dni ale u mnie jak pisał poprzednik robota ochroniarza jest 8 godz
a pózniej jest wszystkiego po trochu
Ty konczac swoja robote nikt nie przychodzi z problemami różnej maści-to go żona zdradziła, to mu wrzód na du..ie pękł ,jak to z przepustkami albo z praca
a to dopiero czubek góry
i nie mów ze moge z tym do kogos zadzwonic bo jak by tak było to bym siedział na telefonie i nic innego nie robił
ps. sam się zwolnij

54717.Może niektórzy chcieliby się dowiedzieć co dzieje się w Aś Szczecin??? Otóż miało nie być zmian a tu już proszę koleżanka Pani dyrektor już niepotrzebna w kadrach Okręgu znalazła się w ewidencji jako specjalista:):)

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by