Jesteś 4396967 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

53383.UROŚLI OJ UROŚLI I ROBIĄ CO CHCĄ ,TYLKO CICHO CICHO SZA.

53382.Koleżanki i koledzy funkcjonariusze, chciałbym odnieść się do polemiki na temat znajomości przepisów. Na wszelkich szkołach, szkoleniach, kursach organizowanych przez Służbę Więzienną wymagają od nas znajomości wszelkich przepisów obowiązujących w SW . To czy ktoś jest w ochronie, kwaterunku, penitencjarnym, finansach oraz innych działach i stanowiskach jest bez różnicy. Oprócz przepisów które obowiązują w różnych działach są przepisy ogólne dla wszystkich. Te ogólne przepisy ( Prawo użycia broni, środki przymusu bezpośredniego, zasady stosowania, obowiązki użytkownika broni i inne ) powinien znać każdy funkcjonariusz który nosi mundur począwszy od strażnika po dyrektora generalnego. Nikt ,kogoś kto pracuje w finansach nie będzie pytał obowiązków oddziałowego i odwrotnie. Skończmy więc dyskusję na ten temat bo to robi się śmieszne. Osoby czytające te form, które nie są związani ze SW pewnie są zdegustowani waszą dyskusją. W naszej służbie jest wiele innych spraw bardziej istotnych, którymi należy się zająć i o których trzeba dyskutować niż jakieś pierdoły ( czy z tego działu ma ktoś znać te przepisy i kto ma więcej przepisów do zapamiętania0. Pozdrawiam .

53381.53374. Proponuję przeglądanie strony zacząć od aktualności a dopiero potem przechodzić do księgi gości.

53380.Moze nas ktos zechciałby zaanektowac???

http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_24/Zarobki-policjantow-na-Krymie-zwieksza-sie-ponad-dwukrotnie-53 12/

53379.Witam
Polecam uwadze zakładkę Aktualności - informacje dot. Pozwu Zbiorowego. Zacytuję fragment : ....Sąd odroczył rozprawę w celu uzupełnienia środków dowodowych ustalonych w trakcie rozprawy. Mimo braku jednoznaczności sąd proceduje pozew w trybie zbiorowym. Sąd był bardzo merytoryczny i przeszedł do sedna sprawy wrzucają wszystkich na głęboką wodę, zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości jak i Omega Kancelarie Prawne.

Sąd postanowił powiadomić Prokuratorię Generalną, jako reprezentanta Skarbu Państwa. Pojawił się również temat odpowiedzialności podmiotu, który odpowiada za brak waloryzacji czy jest to Minister Sprawiedliwości czy Rada Ministrów. .......

Polecam uwadze ten tekst i następne jakie się ukażą się na naszej stronie związkowej .

53378.Majorze w takim razie szacun dla Ciebie, jak i dla kazdego szeregowego,piguly,psycholozki,wychowka itd. kto w tej sluzbie trzyma się zasad uczciwosci,rozsądku oraz ...logiki;-)

53377.WITAM. A CO TAKA CISZA ZE SZCZECINA, NIC SIĘ NIE DZIEJE ? CZYŻBY JURAND Z JEZIERZYC W KOŃCU ZROZUMIAŁ, ŻE ZNOWU W ŻYCIU MU NIE WYSZŁO :) .
POZDRO DLA WSZYSTKICH SUMIENNYCH I PRAWDZIWYCH W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU FUNKCJONARIUSZY Z "KASZUB". OCZYWIŚCIE NIE DOTYCZY BRACI GRIMM :)

53376.Jeżeli administrator pozwoli,to wkleję informację.
Co nowego w pozwie zbiorowym funkcjonariuszy Służby Więziennej ?
Dodano: sty 16, 2014 w Aktualności
Różnymi drogami przekazywaliśmy informację na temat pozwu zbiorowego w związku z brakiem waloryzacji naszych wynagrodzeń, głównie przez zarządy okręgowe związku. Na stronie zarządu Głównego NSZZF i PW w menu głównym zarówno w aktualnościach jak i w pozycji drugiej „ Informacje – pozew zbiorowy” znajdują się podstawowe informacje aby każdy, kto zechce przystąpić do pozwu, mógł to zrobić. W trakcie ujawniły się dwie zasadnicze sprawy. Pierwsza to zainteresowani, chcący się przyłączyć chcą więcej czasu na przygotowanie dokumentów i zebranie pieniędzy. Przygotowanie zaświadczeń z działów finansowych wymaga czasu. Dlatego pojawiła się prośba aby termin składania list uczestników wraz z zaświadczeniami i pieniędzmi na ten cel przedłużyć do okresu po wypłacie wynagrodzeń.

W związku powyższym wskazujemy na nowy termin 15 luty 2014 r. aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w pozwie. Dodam, że będziemy się wsłuchiwać w sygnały od zainteresowanych funkcjonariuszy aby nikt nie został pominięty. Rozważymy wówczas przesunięcie terminu. Druga sprawa to informacja zwrotna od funkcjonariuszy z różnych jednostek w Polsce, że nic nie wiedzą na temat pozwu. Stąd pojawi się ta informacja. Dokonam podobnego zapisu w księdze gości. Będziemy też szukać innych dróg dotarcia z powyższą informacją praktycznie do każdej jednostki. Proszę też korzystać z namiarów wskazanych w informacji o pozwie na internetowej stronie Zarządu Głównego NSZZF i PW. Ważną sprawą organizacyjną jest w skazanie w poszczególnych okręgach osób, które by się zajmowały sprawą pozwu. Z tym dotychczas mamy kłopot. Rozumiem, że jest to odpowiedzialność i dodatkowa praca. Dla sprawy pozwu jest to, powtórzę, ogromnie ważne. Zgrupowanie okręgami list uczestników wraz z zaświadczeniami i odpowiednimi kwotami do liczby uczestników uchroni przed pogubieniem się w wielości dokumentów z Polski. Proszę o wsparcie w tej sprawie i zgłoszenie się takich osób z każdego okręgu. Zgłoszenie do Prezesa Jarosława Sędzika i do mnie. W niektórych okręgach już to funkcjonuje za co Koleżankom i Kolegom w tych okręgach dziękuję.

53375.Do Strażak Sam - oczywiście że masz rację że trzeba znać prawo użycia broni ale ty zauważasz czubek góry lodowej. Nie trzeba się kierować emocjami bo to przywara słabych ludzi. A teraz jak ktoś by Tobie powiedział naucz się przepisów dotyczących wszystkich zakładów pracy bo rząd nie odróżnia w tym przypadku jednostek penitencjarnych od zakładów cywilnych i jest tych przepisów znacznie więcej. A tak przy okazjo jesteś może użytkownikiem komputera w jednostce i zapewne wiesz jakie procedury są z nim związane bo zapewne wiesz, iż udostępnienie informacji niesie za sobą wszystkich z CZSW jak i Prokuratury. A może egzamin ze znajomości takich informacji. Miłej lektury :)

53374.a krzywda żeby wam bokiem wyszła

53373.Rodzice dzieci niepełnosprawnych pokazali w sejmie jak się protestuje w tym kraju skutecznie.Za tym Panowie związkowcy jeżeli nie postąpimy podobnie większość z nas będzie pracować za najniższą krajową.

53372.Refleksja słowiańskiego NIEWOLNIKA.


Zdaje się, że nieprawidłowości w realizacji zajęć K – O zausterkowane przez Dyrektora Generalnego SW, mogą okazać się „jaskółką” długo oczekiwanych zmian. Może nastąpi koniec tej udawanej resocjalizacji oraz warto byłoby pochylić się, nad innymi wadliwymi oddziaływaniami penitencjarnymi w naszych jednostkach penitencjarnych.

Na przykład zdaniem wielu znanych mi penitencjarzystów Indywidualne Programy Oddziaływań od początku ich stosowania, były wielkim niewypałem oraz skazani od dawien dawna, odnosili się do nich z lekceważeniem.

Panie Generale ! Tak wątpliwe narządzie nie jest w stanie spowodować lub wyzwolić u więźnia jakichkolwiek pozytywnych oraz trwałych zmian w osobowości - tak więc ostateczne efekty resocjalizacyjne zawsze były i są wątpliwej jakości. Tymczasem strona służbowa ponownie nalega i wręcz wymusza, zwiększenie wskaźnika (ilości) skazanych realizujących IPO.

To nie jest profesjonalizm resocjalizacyjny i nie da się go zastąpić okazjonalną konferencją naukową, z której w dalszym ciągu nic nie wynika.
Obawiam się, że pseudoprofesjonaliści nadal zamierzają uprawiać politykę pozorowanych działań resocjalizacyjnych, które psują nasze Państwo oraz zagrażają bezpieczeństwu jego obywateli.

Może już czas skończyć z tą farsą, albo symulowaną resocjalizacją ? Może już czas dokonać weryfikacji skuteczności dotychczasowych oddziaływań resocjalizacyjnych ?

Pozdrawiam –
Słowiański NIEWOLNIK.

53371.Refleksja słowiańskiego NIEWOLNIKA.

Pozdrawiam „gościa” – zapis 53365. Miło mi, że podobnie postrzegamy tę naszą trudną rzeczywistość.

Jeżeli kiedyś pogorszy się nam z powodu jakichś działań ze strony Rosjan, to między innymi możemy sami mieć do siebie pretensje, ponieważ wybraliśmy sobie właśnie taką władzę.
Władzę, która nie potrafi działać dla dobra tego Kraju i Społeczeństwa, które ją wybrało.
Władzę, która innym (tj. agentom unijnym) daje się manipulować oraz jest nieustępliwa, wobec swoich Wyborców.
Władzę, która nie potrafi lub nie chce zadbać o swoje dzieci – nawet te niepełnosprawne i potrzebujące pomocy, itd., itd..

Tak jak teraz oni nie potrafią zrozumieć nas i naszych potrzeb, tak samo My w dniu wyborów również możemy – a nawet musimy NIE ROZUMIEĆ ich i ich potrzeb !!!

Pozdrawiam –
Słowiański NIEWOLNIK.

53370.Pusty śmiech bierze czytając niektóre wpisy osób które maja pewnie tyle służby co harcerz wakacji.Wystraczy chociaż trochę poczytać ustawę o SW. Jesteśmy formacją umundurowaną i uzbrojoną. Dlatego też, każdy funkcjonariusz dostaje umundurowanie i musi umieć posługiwać się bronią oraz znać odpowiednie przepisy.Gdyby nie te obowiązki, to większość z Was może być pracownikami cywilnymi, nie mieć do czynienia z bronią oraz nie wkładać tak nielubionego przez część z Was munduru. Dlatego bierzecie większe pieniądze żeby w razie potrzeby wyposażyć Was w broń, środki przymusu i wysłać do likwidacji zagrożenia.Jeżeli tego nie rozumiecie i boli Was bycie funkcjonariuszem to zrezygnujcie, pozbądźcie się przywilejów, mundurówki i droga wolna.A majorem za normalnych czasów to był dowódca batalionu. Dowodził 1200 żołnierzy i był OFICEREM a nie osobą od talonów, prognoz i szablonowych opinii

53369.Co do wideokonferencji i naliczania nam czyli funkcjonariuszom działu ochrony przede wszystki godzin polecam również taką lektórę jaką jest ustawa z dnia 26 czerwca 1974-KODEKS PRACY:

Art. 151/2
. § 1. W zamian za czas przepracowany w godzinach
nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może
udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy.
§ 2. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w
godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku
pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od
pracy, najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego, w wymiarze o
POŁOWĘ WYŻSZYM niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych,
jednakże nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego
pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy.
§ 3. W przypadkach określonych w § 1 i 2 pracownikowi nie
przysługuje dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych.

To tak w woli przypomnienia dla strony służbowej :-)

Do tego uważajcie bo grasuje Warszawa po jednostkach naszego inspektoratu w związku z ucieczką jaka miała miejsce w ZK Przytuły Stare i na 100% odwiedzą wszystkie jednostki :-)

A co tam w Suwałkach - czyżby wszystko już było oki czy to tylko cisza przed mega burzą ?? :-)

Pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów.

53368.jakieś newsy w sprawie naszych inflacyjnych? 21 ponoć odbyła się rozprawa a tu cisza nic na ten temat

53367.szacunek dla pań które protestują w sejmie mówią prosto w twarz całą prawdę a my ""lepiej umrzeć na stojąc niż całe życie na kolanach

53366.Stary f-usz...
Dlatego masz znać? Choćby prawo użycia broni, bo jesteś w formacji uzbrojonej i umundurowanej i nie daj Boże będziesz potrzebny do ochrony ( ze swojej posadki), dostaniesz broń i co wtedy?
Odpowiem Tobie-nie dość że nie znasz przepisów to jestem pewien że też nie będziesz wiedział jaki typ broni trzymasz w rękach ( no może poza "kałaszem").

53365.@ F-sz 23 Mnie nie interesuje czy w Rosji służby mają związki mundurowe tylko czy mają tzw.przywileje.Z tego co podawała GP to płaca f-szy policji w większych aglomeracjach przekroczyła średnią płacę naszych policjantów.Pod ambasadę Wielkiej Brytanii przecież bym chodził bo wiadomo ,że tam w służbach mundurowych służy się minimum 25 lat i odchodzi na emkę bez względu na wiek z 80% emeryturą i nie podnosi się tego jako przywilej tak jak u nas krzyczy pan Mordasewicz.Chodzi mi też o dialog między związkiem a rządem.Bo takie jest odczucie zwykłych f-szy i nie tylko f-szy, że wszystkie propozycje proponowane do konsultacji przechodzą w niezmienionej formie,żadnych ustępstw ze strony rządu.Rząd tylko wciska ciemnotę że we wszystkich państwach UE tak jest a tu tymczasem okazuje się coś innego że np. pani Merkel obniżyła wiek emerytalny.A tak na marginesie skoro rząd z premierem straszą naród Putinem i wojną,którą sam wypowiedział razem z naszą "wyśmienitą klasą polityczną" to dlaczego my zwykli, szarzy Polacy nie mamy dążyć do pokoju.

53364.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/proces-ws-podwyzek-dla-sluzby-wieziennej/mfgvn

53363.do 53356. Występowania z bronią? a co to ma niby być? Teatr? Ja pisałem o jej używaniu. Ale tez o bowiązku organizacji w której służę zapewnienia mi właściwego przeszkolenia w tym zakresie. Jak będe chcial wystąpić z bronią to poproszę Bronie i sobie wystąpimy np. w kabarecie. Ale przecież Ty to wiesz lepiej. Jak każdy patrolowy w służbie.

53362.Ponownie do 53274 tak kierownikiem działu a konkretnie apteki okręgowej jest pani mgr która po odejściu na emeryturę będąc funkcjonariuszem następnego dnia będąc już w cywilu znowu objęła stanowisko kierownika już jako cywil mimo że kierwownikiem mogła zostać osoba bedąca funkcjonariuszem Ciekawe prawda?

53361.53350. zawsze mnie bawiło to, że w ochronie panuje przekonanie, że wszyscy powinni znac ich przepisy, ale już ochroniarz broń Panie Boże żeby jakiś przepis innego dzialu slużby miał znać. A niby dlaczego mam znać prawo użycia broni , jeśli służba od jakiś 10 lat w ramach oszczędnosci nie pozwala mi praktycznie ćwiczyć obslugiwania jej na okresowych strzelaniach. W sytuacji wymagającej użycia broni , co ja mam niby zrobić? Zacząć recytować formulki z prawa użycia broni? W zależnosci od sytuacji w eter lecą rożnej maści frazesy. A to że każdy f-usz jest ochroniarzem, a że każdy jest wychowawcą, a teraz w zwiazku z polityką oszczedzania światła i papieru toaletowego każdy jest kwatermistrzem. A nie lepiej byłoby gdyby każdy zajmowal sie tym na czym się zna???
stary f-usz
2014-03-23 13:14:46

A wiesz co ja myślę? Myślę, że to tylko Twoje lenistwo Ci nie pozwala ćwiczyć (a nie służba od 10 lat). Przyjdź pół godziny wcześniej do służby i poproś dowódcę lub zastępcę aby dał Tobie bron, bo nie miałeś jej w rękach już kopę lat i chciałbyś sobie przypomnieć co nieco. Ale nie. Pewnie przychodzisz na "styk" i wychodzisz jak to mówią "za pięć trzecia bierz kapotę..." to i czasu na takie rzeczy nie ma. A myślisz, ochroniarze mają cały czas styczność z bronią? Otóż nie. Są tacy którzy mogą jej użyć raz w roku na szkoleniu strzeleckim(i całe szczęście). Dostają 2 naboje do akms-a i 2 do P-99. I to całe strzelenie.

Więc NIE PŁACZ tylko wykonuj dobrze swoje obowiązki i w robotę inny się nie ... zagłębiaj. Czołem

53360.barca-real 4:3.pozdro dla kibiców barcy

53359.złamas ze wsi mnie boli tylko to że i tak kto ma wziąśc zwolnienie to i tak weźmie , pieniądze które nam zabiorą do nas nie wrócą bo te nagrody to dostanie gora a nie szaraki a jestem ciekaw jak udowodnisz związek ze słuzbą jak w wolnym dniu dostaniesz od byłego osadzonego w nos który będziesz miał złamany i leczenie potrwa 1,5 miesąca , jak udowodnisz wchodząc do przeziębionej celi wykonując codzienne obowiązkowe czynności że się od nich zaraziłeś i można takich przykładow podac wiele także życze CI zdrowia

53358.Obecne stopnie oficerskie i powiązane z nimi stanowiska to kpina ze zdrowego rozsądku i logiki!!! Stopień oficerski winien przysługiwać tylko na stanowiskach kierowniczych i dowódczych.

53357.Czesław w normalnym kraju st. inspektor DE i DF oraz st. wychowawca DP byliby cywilami.

53356.do Kierowca i innych piszących w podobnym tonie-bierzesz mundurówkę,masz nie wiedzieć czemu przywileje emerytalne i zdarza Ci sie występować z bronią palną-To chłopaczku znajomość prawa użycia broni to Twój obowiązek

53355.Do zenek: jestem majorem, wychowawcą i nie pamiętam, żebym zrzucał winę na oddziałowego za cokolwiek.Powiem więcej, potrafię przeprosić, jeśli coś zrobię nie tak, i korona a tym bardziej "majorowski pagon" mi nie spada.Co do dewaluacji stopnia w pełni się z Tobą zgadzam.

53354.do matek zgadza się kazali Andrzejowi Ł odejść na emkę bo potrzebny stołek dla swojego mogę się założyć że Radomcity

53353.53338: módl się, by zaden karierowicz czy inny przydupas cie nie zakablował albo nie narobił ci zdjęc jak to na zwolnieniu lekarskim "leżysz chory" na budowie albo leczysz płuca nad jeziorem zegrzyńskim.
I to jest kolejny dobry, choć patologiczny sposób by utemperowac takich jak ty.
A w naszej słuzbie akurat kabli nie brakuje, za 50zł dodatku są gotowi zrobic wszystko :-)

53352.witam co z pozwem zbiorowym 21 podobno miała sie odbyć pierwsza rozprawa dlaczego związki nieinformują o tym

53351.zawsze mnie bawiło to, że w ochronie panuje przekonanie, że wszyscy powinni znac ich przepisy, ale już ochroniarz broń Panie Boże żeby jakiś przepis innego dzialu slużby miał znać. A niby dlaczego mam znać prawo użycia broni , jeśli służba od jakiś 10 lat w ramach oszczędnosci nie pozwala mi praktycznie ćwiczyć obslugiwania jej na okresowych strzelaniach. W sytuacji wymagającej użycia broni , co ja mam niby zrobić? Zacząć recytować formulki z prawa użycia broni? W zależnosci od sytuacji w eter lecą rożnej maści frazesy. A to że każdy f-usz jest ochroniarzem, a że każdy jest wychowawcą, a teraz w zwiazku z polityką oszczedzania światła i papieru toaletowego każdy jest kwatermistrzem. A nie lepiej byłoby gdyby każdy zajmowal sie tym na czym się zna???

53350.Do "kolczyka"
To co napisałem to to co nas różni,a czego nie napisałem to to co i Ty i ja musimy wiedzieć. Tak że nie za bardzo zrozumiałeś moją intencję ...... .

53349.DO gość 53342. NAJPIERW DOWIEDZ SIĘ CZY W SŁUŻBACH MUNDUROWYCH W ROSJI SĄ ZWIĄZKI,WYDAJĘ SIĘ , ŻE CHYBA JEDNAK NIE ! SMIRNO I RUKI PA SZWAM !!!

53348.kierowca. Jesteś nadwrażliwy, to był tylko przykład. Jednak Ty też musisz przygotować się, bo jak będziesz kierowcą konwoju np. medycznego, to d-ca z-ny wyda Ci broń, a wcześniej odpyta Cię ze znajomości stosownych przepisów w zakresie użycia broni i posługiwania się nią. No i jeszcze środki przymusu bezpośredniego, tez Cię dotyczą. Nie wiedziałeś ?

53347.witam,ciekaw jestem w jakim stopniu służba zdrowia lub kierowcy znają przepisy odnośnie choćby przepisów dotyczących zagadnienia zwanego:OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA BRONI",do wszystkich oponentów i głupich wpisów -WSZYSCY JESTEŚMY FUNKCJONARIUSZAMI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ i wszyscy musimy je znać,chyba,że są działy wyłączone z posiadania tej wiedzy ale nie szczególnie mi się wydaje,że tak jest.To więziennicy ze służby zdrowia znacie te przepisy i jesteście przez przełożonych codziennie odpytywani?a wiecie ile i jakie ŚPB są w służbie?kto tego Was odpytuje?czy jest to d-ca zmiany?Najlepiej kopać tylko DO,inni to ochronki,żenada

53346.pozdrawiam funkcjonariuszy, którzy ciągle powtarzają innym, że nic nikomu nie zrobili....

53345.Witam . Adminie podobno na zaopatrzenie emerytalne odchodzi ostatni Mohikanin z Aś Grójec Andrzej Ł . Ciekawe co za strzelający z ucha przyjdzie za niego z Aś Radom - wielki jeleń pewnie . Andrzej jesteśmy z Tobą nie jesteś ostatni który zrobiłeś wiele dla Grójca czy Stawiszyna i o tym pamiętamy ale Pani Dyrektor Okręgowa takich nie lubi przykład R.S i spółki . Ale wybory tuż tuż i niech Pani pamięta nie imprezą w klubie 21 jak za dyrektora W.G za kasę funkcjonariuszy i jest post – przypominam .

53344.a dlaczego starszy oddziałowy nie może być porucznikiem choć haruje na pierwszej linii gratuluje ewidencji może pułkowników będziecie chcieli (niejeden z oddziałowych ma lepsze wykształcenie od Was)

53343.53329 klawion
To nie oddziałowym trzeba dawać szkołę oficerską tylko zabrać wychowawcom i 3/4 administracji. Obecnie stopień oficerski uległ takiej dewaluacji, że nie ma on właściwie żadnego znaczenia.

53331 Czesław
"Dlaczego st.inspektor DE lub DF (oraz wychowawca) nie może być..." maksymalnie chorązym, a stopień oficerski zarezerwowany dla kadry kierowniczej i to z odpowiednim stażem, np. minimum 10 lat?

53333 TimeQuestion
złamas ze wsi raczej ma rację. masa f-szy dorabia na zwolnieniach, prowadzi gospodarstwa rolne, odpoczywa. TO POWINNO ZOSTAĆ UKRÓCONE, tyle że w obecej formi uderzy to w "uczciwie" chorujących. Winnymi takiego stanu rzeczy (nie tylko w SW) są przełożeni, którzy o tym wiedzieli, ale nic nie robili.

53342.Ja mam taką propozycję dla naszych związków mundurowych, które w żenujący sposób są lekceważone w rozmowach i negocjacjach dotyczących ustaw nas dotyczących.Późniejsze pisanie skarg o nie wpuszczanie nas na galerie to śmiechu warte.A może by tak udać się pod ambasadę Rosji i zapytać jak w tamtym kraju są funkcjonuje służba,jakie mają tzw.przywileje,płace czy emerytury.Tak zaproponowały matki upośledzonych dzieci.Skoro rząd i koalicja jest głucha na głosy swojego ludu to nie pozostaje nic innego.Przecież PO z premierem na czele wymyślił nową taktykę wyborczą: nie ma co zaproponować elektoratowi to można zrobić igrzyska i postraszyć wojną.Jak się czyściło Polskę przez siedem lat to nie dziwota że ziemia spalona tylko pozostaje wywołać wojnę.

53341.do 53331
ano dlatego, że starszy inspektor jest równy z wychowawcą, który też nie może być majorem. Równy starszemu wychowawcy jest specjalista i on może być majorem.

53340.Zeby bylo konstruktywnie:moim zdaniem to błąd ze mjr moze teraz zostac kazdy wychowawca gdy ci ktorzy sa podstawa tej sluzby czyli oddzialowi chodza po dziesiec lat z tymi samymi pagonami.

53339.mało tego nawet częściej na samych dojazdach oszczędzę i śmiało powiem odczepcie się przecież zabierają mi 20 procent

53338.mam cię w nosie złamasie ze wsi i tak będę chodził na zwolnienia

53337.Złamas 100% racji

53336.Z tymi mjr wychowacami to był nr stulecia.
W wojsku bylem w dwóch dużych jednostkach i na trzech duzych poligonach.
Pamiętam dobrze ze mjr to był naprawde powazny stopien ,oficer wyzszy.
Mjr dowódca batalionu odpowiedzialny w razie wojny za zycie 300 ludzi kontra mjr wychowawca z 30 skazanymi jak u mnie w pudle.Odpowiedzialny za nic bo jakby co to zwali się wine na oddzialowego.

53335.53324: ja mam do roboty 80+ i niestety nie zauwazyłem związku odległosci z cwaniactwem

53334.53322: gdzie widzisz tu bzdury? az tak cie boli, ze inni tez chcą miec urlop w zaplanowanym terminie, a nie musiec z niego rezygnowac, bo jakis cwaniak akurat "zaplanował" sobie zwolnienie lekarskie w tym terminie co twoj urlop?
mnie boli, ze to ja musze rezygnowac z planu urlopowego, a on sie smieje z mojego "frajerstwa"

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by