Jesteś 4674953 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis

54981." Wtedy buty wtedy pały
Teraz ostra strzela broń
Ludzie co się z wami stało
Że wciąż ginąć musi ktoś

Może łatwiej spust pociągnąć
Kiedy gardło dławi strach
A tym strachem oniemiały
ślepy słuch i głuchy wzrok "

http://www.youtube.com/watch?v=MSUc1OMcucs

54980."józio" dobrze że nie podpadłeś i nie chorowałeś, i co w związku z tym czymś się wyróżniłeś? To tak jak dziecku dać nagrodę że zjadło obiad...A to że przychodzisz do służby, to chyba dostajesz każdego pierwszego przelew na konto. Najwidoczniej twoje zaangażowanie jest słabo zauważalne albo go nie ma więc za co ta nagroda.

Ps:
Pierwsze słyszę o nagrodach w tym roku.

54979.Popieram glinę, rozmundurować to całe towarzystwo! Sw to relikt komuny!

54978.Kolego administratorze , ponownie zwracam się z pytaniem.
Czy Zarząd Główny współpracuje z ZG Straży Granicznej w temacie złożenia wniosku do TK o zbadanie zgodności art. 15a z Konstytucją ?
Temat jakby ucichł na forum i wygląda na to że za bardzo nikomu w Zarządzie Głównym nie zależy na szybkim i oczywiście pomyślnym doprowadzeniu sprawy do końca. Przypominam ,że jest to zarówno dla mnie jak i wielu może nawet kilku tysięcy funkcjonariuszy niezwykle ważna sprawa. Przypominam o tym iż od ponad roku na emeryturę odchodzą funkcjonariusze przyjęci po 01.01.1999r. i wszyscy oni są w tej chwili możliwe że okradani(bo wyroku TK nie ma) i nie dolicza się im do wysokości emerytury lat przepracowanych w cywilu ani tych lat które przepracują po zwolnieniu ze służby.
jakieś dwa miesiące temu zwróciłem się z tym samym pytaniem na tym forum i odpowiedź jakom uzyskałem to taka że ZG Straży Granicznej już taki pozew złożył .Jest to nie prawdą bo z informacji jakie uzyskałem w Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ FSG taki wniosek nie został jeszcze złożony.
W związku z tym ponawiam pytanie i proszę o odpowiedź kiedy taki wniosek do TK zostanie złożony i czy według ZG nie powinna to być sprawa priorytetowa skoro już dziś emerytowani funkcjonariusze w przeważającej części związkowcy opłacający składki tracą znaczne pieniądze z uwagi na własne interpretacje biura emerytalnego( służba przed 1999 rokiem z własnej woli bądź z przymusu) Kiedy możemy spodziewać się jakiś konkretnych działań ze strony ZG NSZZFiPW w tej sprawie bądź ścisłej współpracy z ZG Straży Granicznej i nadanie jej priorytetowego tempa? Czy jak zwykle składki opłacać mamy a do sądu jak ktoś chce to niech idzie za swoje pieniądze. Myślę że za naszą zachodnią granicą było by nie do pomyślenia że związki zawodowe czekają 15 lat na wyjaśnienie niejasnych kwestii emerytalnych i nawet kiedy te niejasności zaczynają obowiązywać związki czekają aż ktoś inny za nich to wyjaśni. Jeszcze raz serdecznie proszę o odpowiedź kiedy możemy spodziewać się jakiś rozstrzygnięć w powyższym temacie.

54977.Już kolejny bije roczek,
do starości pierwszy kroczek.
Lecz nie przejmuj się tym wcale
i wyskakuj wciąż na bale.
Dużo dobrych lat przed tobą,
choć te młode masz za sobą.
Mało zmartwień i agresji, żadnych stresów i depresji. Dużo szczęścia i radości, większej w pracy aktywności. Sto lat Amelko z okazji urodzin!

54976.już prawie 19 lipca! gdzie premie za II kwartał w jednostce nieopodal akwenu Chechło? znów spija tylko śmietanka towarzyska?

54975.Czy to prawda, że związki mają zamiar wystosować klauzulę sumienia i powołując się na nią nie zgadzamy się na pracę w niedzielę i święta, jak to w piśmie św. napisane? ...Oczywiście żart ale kto wie co nas jeszcze czeka ciekawego...

54974.Czy ktoś z mentorów ma wiedze jak dostać większy dodatek czy być mentorem czy nie?
Oto jest pytanie.

54973.Jestem ciekaw w jaki sposób były naliczane premie w jednej z jednostek Okręgu Bydgoskiego. Nie chorowałem, nie byłem karany, z niczym nie podpadłem. A nie dostałem. Może dlatego że nie pełnię funkcji TIKO- Tajnego Informatora Kierownika Ochrony.

54972.Są jeszcze w tym kraju rozsadni ludzie..
Prokurator"Mozna teraz gdybac ze mogli zrobic to lepiej ja biore pod uwage fakt ze byly to ludzkie emocje.Policjant ma prawo do subiektywnej oceny sytuacji"
Stary gliniarz"akcja byla skuteczna wiec czego tu się czepiać?"
Dlaczego nie ma wiecej takich ludzi tutaj?
Piszcie,opisujcie .Tu wiele rzeczy trzeba zmienic....

54971.http://leczyca.naszemiasto.pl/artykul/galeria/dyrektor-zakladu-karnego-w-garbalinie-powolany,2357886 ,t,id.html#0b27242f7010bdc2,1,3,5

Nadchodzi era "krwawego...."
Współczuję Wam funkcjusze z Garbalina.

54970.Do Lewy
A wiesz kto zapłaci za aferę żyrardowską?
Na pewno nie Generał i łódzki okręgowy.
To są dwaj przyjaciele z boiska.
Przyjaciele od czasu ucieczki z Płocka.
Ale, co ma wisieć, nie utonie...

54969.Do lewy ? to kogo obarczasz w Nisku za aferę wyborczą ? masz wiedzę ? to zgłoś organom !

54968.ten link powinien zadziałać
http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Mundurowi-walcza-o-swoje-place-Panstwo-slono-zaplaci,wid,1676 0088,wiadomosc.html

54967.http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Mundurowi-walcza-o-swoje-place-Panstwo-slono-zaplaci,wid,1676 0088,wiadomosc.html?ticaid=113192&_ticrsn=5

54966.http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140716/POWIAT0304/140719214 ciąg dalszy zamiatania pod dywan, okazuje się, że winny ochroniarz i skazani... nikt inny

54965.Do kolegów z którzy już walczyli o dojazdy i wgrali proszę o link lub materiały które wam pomogły

54964.COŚ NA TEMAT POZWU
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/810496,koniec-czekania-na-podwyzki-mundurowi -walcza-o-zaleglosci-w-sadach.html

54963.A co z waloryzacją płac u cywili.Też nie było podwyżek od 2009 r. no i na dodatek pensja nendzna. Kiedy Związek Zawodowy zajmie się niskim wynagrodzeniem wśród cywili? Bo jak narazie nic w tej sprawie nie robią i nawet zamiaru nie mają robić bo poco jak liczą się tylko f-sze.

54962.Moim zdaniem przejście z SW do Policji to tak jakby wyjść z deszczu pod rynnę.
Lepiej już odejść do innych formacji mundurowych np do armii lub ABW

54961.No jasne. W jaśnie oświeconej przez Naszego byłego kolegę Policji już pewnie administracje z komend miejskich, która gwiazdki nosi na pagonach - WYWIAŁO.
Sami cywile pracują ? Chyba stąd to poruszenie?
U Nas źle - tam jest świetnie. Aż łzy się cisną na oko.

54960.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mundurowi-zbiorowo-maszeruja-do-sadu,wid,16759417,wiadomosc.h tml?ticaid=11318e

54959.„Uderz w stół a nożyczki się odezwą.”

Do 54928.
Drogi „komiku”!
Twój podpis mówi sam za siebie. Po pierwsze SW to nie cyrk. Chociaż wielu z was stara się jak może, żeby ze służby cyrk zrobić. I przyznaję, że udaje się to wam wyśmienicie.

Poza tym nigdzie nie napisałem o podziale na prawdziwych funkcjonariuszy i cala resztę. Jesteś urzędnikiem to przynajmniej powinieneś umieć czytać ze zrozumieniem (na tym polega twoja praca bo na pewno nie służba). Napisałem że są „funkcjonariusze i przebierańcy”, a nie funkcjonariusze i cała reszta. Kolego, nie schlebiaj sobie bo klepiąc w klawiaturę na miano funkcjonariusza nie zasługujesz.

Po drugie: O jakiej naprawie służby ty piszesz? To kolejny dowód na to że jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości.

Co do interwencji w Gorzowie (jako że jesteś w swoim mniemaniu funkcjonariuszem), chciałbym zobaczyć Ciebie jak strzelasz do człowieka na ulicy. Ciekawe czy jeszcze pamiętasz z kursu wstępnego jak przeładować broń? Bo nie sadzę żebyś po ww. kursie skalał swoje wypieszczone dłonie (przyzwyczajone tylko do klawiatury) jakimś brudnym żelastwem, co śmierdzi, huczy i można się jeszcze poparzyć.

Do 54929
Serdeczny Tomaszku!
Twoja krótka aczkolwiek szczera wypowiedź jest doskonałym potwierdzeniem mojego wcześniejszego wpisu. Dla Ciebie (i zapewne nie tylko dla Ciebie) jeżeli, będąc w waszych szeregach, nie miałem gwiazdek na pagonach zdobytych dzięki „placom” (nie będę się na ten temat rozpisywał bo nawet wasze dzieci wiedzą o co chodzi) to musiałem być nieudacznikiem. Nie było innej opcji. A myślenie, nie wspominając o wyrażaniu swoich myśli publicznie, było jest i będzie w sw czymś nagannym.

I kolejny apel: drogi (nawet wyjątkowo drogi) urzędniku! Twoja praca polega na czytaniu i sporządzaniu papierków. Jak Ty pracujesz, jeżeli nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie napisałem że administracja jest niepotrzebna, a już na pewno że bez administracji dalibyśmy sobie radę. Przecież kto by nam nieszczęsnym, niezauważanym, nieudacznikom wyliczył tak fachowo np. listy płac czy enigmatyczne nagrody roczne tak wspaniale jak Wy? Więcej wiary w siebie urzędniku, naprawdę jesteście nam potrzebni.

Czy moje wpisy są wylewaniem żali? Gdyby tak było to zapewne uaktywnił bym się w K.G. przed odejściem z SW. Teraz piszę tutaj żeby otworzyć niektórym oczy na to się u Was szanowni koledzy dzieje. Może uda mi się uratować kogoś kto się męczy a brakuje mu odrobiny odwagi by to zmienić.

Do 54939
Ba koniec został mi mój ulubieniec „Bega AŚ” czy może raczej „Bunga, bunga w AŚ”

Drogi przyjacielu!
Nie będę się rozpisywał na temat mojej odwagi, gdyż jest to rzecz względna. Nie wiem dlaczego chciałbyś poznać moje dane personalne, ale Twoje wyobrażenie o (jak to ująłeś) twardym prawdziwym glinie jest chyba zaczerpnięte z amerykańskich filmów i nijak się ma do naszej szarej rzeczywistości.
Nie wiem jak się zachowuje śmieć, ale na pewno nie wycieram sobie Wami „mordy” po odejściu.
Z tego co pamiętam to jak to ująłeś c…..m raczej nie zostaje się za „takie” komentarze o SW. No chyba że zafundowali by mi taką atrakcję, niedouczeni w tym temacie, urzędnicy z administracji.
A tak poważnie pisząc, to jeżeli dla ciebie jak to ująłeś c…l to ktoś słodki to powinieneś się zastanowić nad zmianą strony internetowej
. Księga gości nie jest miejscem gdzie piszemy o naszych preferencjach seksualnych.

Pozdrawiam wszystkich których nie oburzają moje wpisy. Koleżanki i koledzy! Trzymajcie się! Na przekór temu co piszą przebierańcy wszyscy jesteśmy razem, czy w stalowym czy w niebieskim mundurze :)

Jak ktoś chce mi nawsadzać albo mnie postraszyć za to co napisałem a admin tego nie puści to piszcie do mnie glina997glina@wp.pl

54958.JAD I NIENWIŚĆ LASUJE WAM MÓZGI. Pamiętajcie złe emocje niszczą, ta księga jest niczym innym jak wentylem emocji. Waszymi problemami nikt się nie przejmuje.życzę zdrowia.

54957.do yeti. Szczere kondolencje za takie traktowanie. Nie wiem kto to jest koń ale to bez znaczenia. Chcę zauważyć że wpisy tutaj mogą naprawdę wiele. Nie wiem jak to działa ale żaden z dyrektorów nie chce żeby jego osoby były tutaj opisywane. Może ci z Centrali się wtedy tym interesują i pojawiają się niezręczne pytania typu Co się tam u ciebie dzieje? Warto pisać dużo ale prawdę i nikogo nie obrażać a ten co łamie prawo zostanie przywołany do pionu! Niektórym wystarczy jeden wpis a niekiedy typa trzeba opisywać miesiącami. Ale warto walczyć o swoje prawa. Ten co nie pali nigdy nie powinien tolerować takich patologicznych zachowań! Zdrowie jest tylko jedno!!!

54956.boze kiedy to sie wszystko skonczy

54955.w ZK kłodzko nie prawdą jest że wydaje się tylko 1,5 litra wody. Jest przykaz aby wydawać do zaspokojenia pragnienia pozdrawiam

54954.Do Glina popieram w stu proentach!!!!!!!!!!!!pozdro

54953.Wpis "gliny" mógł tylko poruszyć i zdenerwować przebierańców, którzy nie wiedzą, co to jest Służba Więzienna i na czym polega służba w niej, uważają się najmądrzejszymi i wszystko wiedzącymi, ordery awanse i cały splendor to tylko im się należy a reszta jest tylko po to żeby pracować na ich zasługi i gwiazdki. Prawda jest niestety całkiem inna, ale szkoda czasu tłumaczyć komuś, kto nie słucha i nie przyswaja podstawowych prawd i argumentów. Radzę wam czasami oderwać wzrok od lustra, w którym się tak podziwiacie i znaleźć odwagę w sobie i wyjść z gabinetu i zwiedzić teren jednostki żeby zobaczyć, chociaż jak wygląda osadzony i funkcjonariusz, który się, na co dzień boryka z coraz to lepszymi pomysłami teoretyków na temat pracy na pierwszej linii, bo wiedza teoretyczna i z telewizji ni jak się mają do rzeczywistości. Urzędnik administracyjny to urzędnik a nie funkcjonariusz i tej prawdy nikt i nic nie zmieni bez względu na to jak będziecie się oburzać, taka jest prawda i trzeba się z nią pogodzić, we wszystkich służbach już administracja jest nieumundurowana tylko w SW trwa ta patologia.

54952.Ot wystarczy podpisać "deklaracje sumienia" i mozna wszystko.i gytara.

54951.a co z pozwem zbiorowym? czy to aby nie za długo trwa?

54950.Image and video hosting by TinyPic


Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w
II Biegu Przełajowym będącym „Memoriałem kolegi Tomasza Mielko”, który odbędzie się w dniu 20 września 2014 roku. na terenie

Koszt udziału w Biegu
 wpisowe 35 zł
W ramach kosztów organizator zapewnia :
 poczęstunek, napoje
 opiekę medyczną w trakcie rozgrywek
 inne atrakcje / puchar i medale biegaczy z miejsc od 1 do 10 , dyplomy dla wszystkich uczestników, koszulki pamiątkowe.
W biegu biorą udział funkcjonariuszki, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej, i innych zaprzyjaźnionych służb mundurowych emeryci oraz osoby cywilne wyrażające chęć udziału w biegu.
Trasa około 10 km w terenie.
Bieg jest przygotowywany na nieograniczoną liczbę osób.
Ubezpieczenia zawodników NW we własnym zakresie.
Zgłoszenie uczestnictwa według załączonego wzoru, oraz Regulaminu.
Wszelkie informacje na stronie Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Poznaniu
www.poznan.nszzfipw.pl
Termin zgłoszeń upływa – 15 września 2014 roku

Regulamin Biegu Przełajowego „ II Biegu Przełajowego będącego Memoriałem Kolegi
Tomasza Mielko”
WOSIR Drzonków 20 września 2014 rokuI. CEL ZAWODÓW

Celem zawodów jest:
1. Uczczenie pamięci kolegi Tomasza Mielko
2. Integracja środowiska służb mundurowych oraz sympatyków służb mundurowych
3. Podnoszenie sprawności fizycznej.

II. ORGANIZATOR

Organizatorem biegu jest Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Poznaniu, Patronat Honorowy Zarząd Główny NSZZF i PW, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu

III. TERMIN, MIEJSCE I TRASA

1. Bieg odbędzie się 20 września 2014 r. o godz. 12:00
2. Start wspólny i meta na terenie WOSIR w Drzonkowie.
3. Trasa: ok. 10 km drogą asfaltową, pozostała część drogami gruntowymi i ścieżkami leśnymi po przylegających terenach leśnych.
4. Dystans biegu dla kobiet i mężczyzn – ok. 10 km

IV. UCZESTNICTWO

1. Uczestnikami biegu mogą być funkcjonariusze , emeryci i pracownicy cywilni służb mundurowych, osoby cywilne wyrażające chęć udziału w biegu
2. Uczestnicy otrzymają numery startowe oraz chipy.
3. Numer startowy powinien zostać umieszczony w widocznym miejscu, z przodu (np. na piersi). Chip powinien zostać założony na bucie.
4. Chip należy zwrócić po biegu na mecie.
5. Wszyscy uczestnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność.
4. Uczestnik zawodów we własnym zakresie dokonuje ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
5. Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
6. Uczestnik wyraża zgodę, że nie będzie wnosić żadnych roszczeń w stosunku do Organizatorów w razie zaistnienia zdarzeń losowych podczas trwania zawodów.

V. KLASYFIKACJE
Zawody rozgrywane są w następujących klasyfikacji:
− Bieg wspólny dla kobiet i mężczyzn trasa około 10 km z podziałem na klasyfikację mężczyzn i kobiet

VI. NAGRODY

Mężczyźni

1. puchary od I do III miejsca – klasyfikacja mężczyzn
2. Medale od I do III miejsca – klasyfikacja mężczyzn
3. Statuetki pamiątkowe od miejsc IV do X – klasyfikacja mężczyzn
4. Dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników
Kobiety

1. puchary od I do III miejsca – klasyfikacja kobiet
2. Medale od I do III miejsca – klasyfikacja kobiet
3. Statuetki pamiątkowe od miejsc IV do X – klasyfikacja kobiet
4. Dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników


VII. ZGŁOSZENIA

1. Każdy uczestnik chcąc zostać zarejestrowany na liście startowej musi dokonać indywidualnego zgłoszenia, formularz dostępny pod adresem:

http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/208-ii-bieg-przelajowy-sluzb-mundurowych-i-sympatykow.ht ml

2. Organizator wprowadza opłatę startową w wysokości 35 zł od zawodnika. Wpłaty należy dokonywać poprzez przelew internetowy wywołany przez odpowiednią opcję na stronie zapisów (aktywna od dnia 10 lipca 2014 r.).„ Z dopiskiem Memoriał Tomasza Mielko „

3. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest zarejestrowanie się na stronie wypełnienie stosownego formularzu zgłoszeniowego oraz dokonania wpłaty na wskazane konto:
Do 15 września 2014 roku włącznie
Każdy uczestnik w dniu zawodów powinien posiadać przy sobie dowód wpłaty oraz dokument potwierdzający tożsamość w celu weryfikacji zgłoszenia do zawodów.

4. Szczegółowych informacji dotyczących biegu udziela Dariusz Mieczyński
Tel : 509 199 077, email: zgora.nszzfipw@gmail.com
5. Weryfikacja listy startowej nastąpi w dniu zawodów do godz. 11.30

VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne.
2. W sprawach nie ujętych w Regulaminie decyduje Sędzia Główny zawodów.
3. Organizator zastrzega sobie zmianę niniejszego regulaminu bez podania przyczyny.IX. PROGRAM ZAWODÓW 20 września 2014 r.

20.09.2014 r. , od godzina – 9.00 do godz – 11.30
− przyjazd uczestników, przydzielenie numerów startowych

20.09.2014 r., godzina – 12.00
- rozpoczęcie zawodów
- rozpoczęcie biegu

20.09.2014r., około godzina – 13.30
− zakończenie biegu, kontrola czasu, weryfikacja i podsumowanie wyników,

− integracja uczestników przy wspólnym obiedzie

20.09.2014r., godzina - 14.00
− ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, Pucharów, Medali, Dyplomów Pamiątkowych (plac piknikowy)
Więcej informacji na stronie Zarządu Okręgowego w Poznaniu zakładka Tomasz Mielko

Zarząd Okręgowy NSZZF i PW
w Poznaniu

54949.do jehu - no i widzisz jakim jesteś i...tą

54948.witam wszystkich serdecznie,,,mam pytanko..czy ktoś może wie coś na temat podwyżek w 2015 roku bo wyczytałem w internecie ze takowe maja być na poczatku 2015 r dla żołnierzy i policjii a w 2 badz 3 kwartale dla reszty mundurówek,,,prosze o odpowiedz

54947.A kogo to obchodzi, że osoby osadzone w zakładach karnych i aresztach śledczych odbywają czasami długoletnie kary pozbawienia wolności w wieloosobowych celach mieszkalnych, gdzie jedną z nielicznych dla nich formą kontaktu ze światem zewnętrznym jest telewizja. W znacznej części osadzeni nie posiadają środków finansowych, co przy wprowadzeniu opłat za korzystanie z odbiorników telewizyjnych mogłoby stanowić zagrożenie dla atmosfery w zakładach karnych czy aresztach śledczych. Niech czytają prasę, literaturę i kształcą się!!!Prawo jest prawem i płacić trzeba!!!!a jak będą dymić to mamy ŚPB. Dyrektor jednostki daje zgodę na telewizor, więc wie kto fizycznie ma tv i musi płacić abonament- niech zgłasza takie przypadki urzędnikom Poczty Polskiej a oni dalej resztę załatwią zgodnie z ustawą

54946."W zakresie tematyki obciążenia i egzekwowania od osadzonych kosztów związanych z wytoczonymi procesami skargowymi, uznanymi przez właściwe organy za bezzasadne, należy wskazać, że propozycja nie może być uwzględniona, albowiem jest ona sprzeczna z obowiązującym stanem prawnym i to zarówno prawem międzynarodowym, jak i porządkiem krajowym Rzeczypospolitej Polskiej [...]
W zakresie tematyki obciążenia i egzekwowania od osadzonych kosztów związanych z wytoczonymi procesami skargowymi, uznanymi przez właściwe organy za bezzasadne, należy wskazać, że propozycja nie może być uwzględniona, albowiem jest ona sprzeczna z obowiązującym stanem prawnym i to zarówno prawem międzynarodowym, jak i porządkiem krajowym Rzeczypospolitej Polskiej."
Rzygać się chce na takie argumenty - skoro już szkalować można bezkarnie każdego, to czemu przy korycie tak się obruszają?

" Podkreślić także należy, że w celu modernizacji Służby Więziennej realizowany jest aktualnie: ˝Program racjonalizacji zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej[...]" - uśmiałem się po pachy :D

Resztę przemilczę... bo żenadą wali na KM-try

54945.Do Kanabis; Przerabiałem podobny temat u siebie w jednostce, jednym słowem robią wszystko aby nie dać. Zachowują się jakby płacili ze swoich. W każdym razie reasumując, poczytaj sobie w naszej ustawie kiedy nie spełniasz warunków aby takową pomoc otrzymać. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce o swoje...

54944.Jajanie co za pochlast wymyślił, ze woda należy się tylko na ostatnie poziomy i spacerowy i kogutom.A ko ń z z trudnego wiadra się nie napoji.

54943.no to i ZAIKS bym mógł na kontrole przyjechac bo zgód na wymiane płyt to multum przechodzi.... a tam same wypalane filmy, muzyka i gry.... no no... my za wszystko odpowiadamy a skazany ???? gdzie prawa autorskie???

54942.abonament to pikuś w niektórych Zakładach Karnych zezwala się na szerzenie piractwa płyt CD.(filmy,gry,muzyka.)

54941.płacić abonament popieram.

54940.W ZK Kłodzko wydaje się wodę funkcjuszom po 1,5 litra na cały dzień natomiast osadzonym zatrudnionym bez limitu . I gdzie tu jest sprawiedliwość?

54939.Do: GLINA. Ciekawy Jestem, czy Ty Prywatnie Taki odważny Jesteś do Głoszenia oficjalnie Tych herezji... Podpisz się z Imienia i nazwiska- Prawdziwy Twardy GLINA by Tak zrobił. Osobiście zachowujesz sie Jak Śmieć wycierając sobie nami mordę po odejściu. Pracowałeś 4 lata, wiec wiesz Kim sie stales pisząc o Klawiszach takie komentarze- uroczym "C....m"

54938.do nowy f-usz... nie nie dolicza sie... tylko służba wojskowa i jej formy zastępcze...np...OPP

54937.APEL O POMOC RODZINIE TRAGICZNIE ZMARŁEGO KOLEGI Z AŚ W SUWAŁKACH

W imieniu rodziny tragicznie zmarłego w dniu 2 czerwca 2014 roku naszego kolegi st. oddz. plut. Damiana Ejsmont, który wracając po nocnej służbie do domu poniósł śmierć w wypadku komunikacyjnym prosimy o pomoc rodzinie poszkodowanego.
Świadkami oraz uczestnikami wypadku były córki Damiana - Dominika lat 6 i Wiktoria lat 10 lat, które na szczęście nie odniosły większych obrażeń. Były jednak naocznymi świadkami śmierci ojca co niewątpliwie w sposób traumatyczny odciśnie piętno na ich życiu. Dziewczynki potrzebują obecnie rehabilitacji oraz opieki psychologów. Przeżyte zdarzenie spowodowało senne koszmary oraz lęk przed jazdą samochodem.
Kolega Damian Ejsmont był jedynym żywicielem rodziny. Żona Edyta ze względu na panujące w regionie bezrobocie nie pracuje. Zajmuje się domem i opieką nad dziećmi. Po wypadku sytuacja materialna rodziny uległa znacznemu pogorszeniu.

PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE RODZINY ZMARŁEGO DAMIANA EJSMONTA
Środki proszę przekazywać na konto Fundacji na Rzecz Pomocy Funkcjonariuszom SW “ANDRZEJ” z dopiskiem – pomoc
ALIOR BANK
58 2490 0005 0000 4530 5774 4011
Akcja pomocowa prowadzona pod patronatem:
Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku
Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Białymstoku
Organizacji Terenowej NSZZFiPW w Suwałkach
Fundacji na Rzecz Pomocy Funkcjonariuszom SW”ANDRZEJ”

54936.Zastanawiam sie czy teraz jest taki trend zeby robic wszystko wbrew przepisom byle skazany byl zadowolony czy tylko w lublincu???myslalem, ze gorzej byc nie moze a jednak...

54935.W sprawie płacenia abonamentu za TV przez osadzonych informuję, iż było kierowane zapytanie w formie Interpelacji złożonej przez pana Posła Waldemara Sługockiego do Ministra sprawiedliwości, warto się zapoznać z tą interpelacją ponieważ zawiera ona wiele innych ważnych pytań dotyczących funkcjonowania Służby Więziennej.
Tekst interpelacji poniżej:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=0599FDAE

Poniżej natomiast mamy odpowiedź na pytania zawarte w interpelacji, w której to wyjaśniono, dlaczego osadzeni nie płacą tego abonamentu:
Odnosząc się do poruszonych zagadnień dotyczących funkcjonowania Służby Więziennej, w porządku określonym w interpelacji, uprzejmie informuję, że projekt wprowadzenia opłat za korzystanie z odbiornika telewizyjnego w jednostkach penitencjarnych, na wzór opłat pobieranych od pacjentów szpitali, jest trudny do wprowadzenia. Należy bowiem zauważyć, że osoby osadzone w zakładach karnych i aresztach śledczych odbywają czasami długoletnie kary pozbawienia wolności w wieloosobowych celach mieszkalnych, gdzie jedną z nielicznych dla nich formą kontaktu ze światem zewnętrznym jest telewizja. W znacznej części osadzeni nie posiadają środków finansowych, co przy wprowadzeniu opłat za korzystanie z odbiorników telewizyjnych mogłoby stanowić zagrożenie dla atmosfery w zakładach karnych czy aresztach śledczych. Jednostki penitencjarne dla osadzonych stanowią miejsce zakwaterowania na długi czas, nie tylko na czas leczenia. Osadzeni korzystają ze swoich odbiorników telewizyjnych (dozwolony jest jeden odbiornik telewizyjny w celi), za które obowiązani są opłacać, jak każdy obywatel, abonament telewizyjny na mocy ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych (Dz. U. Nr 85, poz. 728, z późn. zm.).
Opłaty za korzystanie z odbiornika telewizyjnego mogłyby niewątpliwie z jednej strony zmniejszyć koszty energii elektrycznej, ale z drugiej strony jednocześnie wymagałyby zwiększenia wydatków inwestycyjnych na wyposażenie cel w dodatkowy sprzęt, pozwalający na opomiarowanie odbiorników telewizyjnych oraz zwiększałyby koszty administracyjne w związku z wykonywaniem dodatkowych czynności związanych z przestrzeganiem nowych zasad odbioru telewizji (obsługa techniczna, finansowa).

Cały tekst odpowiedzi poniżej:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=578EBBCF

Pozdrawiam

54934.w polskich więzieniach ewidentnie łamie się prawo!!! wedle prawa za każdy odbiornik telewizyjny powinno się płacić abonament!!! może zaprośmy do polskich więzień kontrolerów z Poczty Polskiej??? jednym słowem, cytując klasyka "POLSKIE PAŃSTWO PRAKTYCZNIE NIE ISTNIEJE"

54933.Do Roman
Roman kolego sympatyczny,gdyby tak było,jak opisujesz to zastanów się czy zawracał bym głowę kolegom z takim zapytaniem?

Do Majeranek
Majeranek,rozumiem że twoja odpowiedź na moje pytanie,jest poparta wiedzą w tej tematyce a nie tylko przypuszczeniem.

54932.Korwin jest za likwidacją budżetówki ale nie służb.I to jest bardzo dobre rozwiązanie.Nikt wtedy nie będzie wylewał pomyj na nauczycieli i administrację będziesz chciał mieć wykształcone dziecko to sobie sam wybierzesz szkołę.Wybór powinien należeć do ciebie i nie będziesz miał pretensji do nikogo.Korwin już 20 lat temu opowiadał się za takim rozwiązaniem aby na garnuszku pantwa były tylko służby.Nawet więźniowie musieliby w niektórych przypadkach zarobić na swoje utzrymanie tak jak to jest w USA.

Powrót do strony<<>>Nowy wpis


Zarabianie przez Internet - poradnik praktyka

Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by