Jesteś 25808 osobą odwiedzającą księgę.

Nowy wpis


Zachęcamy do wpisywania się i pozostawieniu po sobie śladu. Możecie tutaj wyrazić opinię na temat Serwisu 100% Punx i gadać o czym tylko chcecie =)


283.Super strona powodzenia

282.-Wojtyłaaa ! ! !
-co?
-Ty KURWO ! ! !

281.Ciekawa strona i ciekawe miejsce. Zapraszam także na moją stronę z cytatami i przysłowiami: www.esii.pl

280.Zapraszamy do serwisu pożyczki 24 godzin

Czy próbowałeś uzyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Kredyt Service jest 24 godzin jeden z największych pożyczek zabezpieczonych firm w Wielkiej Brytanii, a nasz przyjazny i doświadczony personel jest w stanie przetwarzać aplikacji szybko i sprawnie. Możesz pożyczyć dowolną termin od 1 do 25 lat i pożyczyć każdą kwotę od £ 2,000 do £ 50.000.000,00 na dowolny cel. O niskim oprocentowaniu w wysokości 3% na wszystkich częściach świata.Aplikacja jest dostępna dla wnioskodawców, którzy są 18 lat i powyżej.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com
pozdrawiam
Larry Fox

279.Papież JP2 na zdjęciu to szef międzynarodowej szajki pedofilskiej.
Jego encyklika ma charakter jawny, dziadyga jest bezczelny,
zawsze chodzi w sukience ale bez bielizny. Tłumy go wielbią
i wysyłają swoje dzieci pod jego białą kieckę, by te polerowały
berło i liznęły gałeczkę. Ten śmierdzący dziad kochany jest
też przez rodziców i to dosłownie, chętni tatusiowie zadzierają
kieckę JP2 i na siłę wpychają nabrzmiałe, czerwone członki
między pośladki "białego papy". Umiłowanie do tych praktyk
wyniósł Wojtyła z czasów młodości kiedy to pracował jako
UBN - Uniwersalny Bufor Nasienia. Korzystały z niego ogrody zoologiczne
do rozpłodu zwierząt które nie miały ochoty się parzyć. Na Karola
leciały wszystkie pawiany, byki, osły, orangutany, krokodyle,
słonie, itp. UBN chędożony był w styję przez rozpłodnika,
następnie wieziony do samicy, wkładano mu czerpak w kitniak
i pobierano nasienie. Jako dowód wdzięczności JP2 otrzymywał
Wadowicką Kremówkę Nasienną, przysmak nasieniołyka.

278.AKT ODDANIA KITNIAKÓW DZIECI I MŁODZIEŻY NAJŚWIĘTSZEMU FALLUSOWI PANA JEZUSA
Najświętszy Fallusie Jezusa. My chłopcy i dziewczęta, schylamy się po mydło na Twoje wezwanie. Przyszedłeś Jezu zakisić w perdeli narząd Twej miłości. Podejmujemy Twego fallusa. Chcemy zapalić się Boską miłością analną. Za Twoją Styję, którą dałeś ludzkości, za Twe ukochanie w pupę, zwłaszcza dzieci i młodzieży, oddajemy Ci nasze młode kitniaki. Dochowamy wierności Twym przykazaniom, zwłaszcza miłości analnej do bliźniego. Będziemy wzbogacać nasze umiejętności, chodząc na lekcje Zarysowania Perdeli, Zaorania Kitniaka i Ukłucia Styji. Będziemy korzystać ze źródła Twej Twardej Laski, podczas Mszy świętej niedzielnej i Twego Strumienia Świętego na twarz w pierwsze piątki miesiąca. Chcemy zachować wiarę w STYGMAT analny, czystość styji i męstwo fallusa. Będziemy walczyć o to, aby Cię wszyscy ludzie kochali w kitniak. Najświętsze Serce Jezusa, przyjmij nas jako Twych rycerzy analnych i błogosław fallusem. Amen.

277.Zaprawdę powiadam wam:

biada wam!Słuchajcie mnie i beznapletowca Chrystepana co jeździł osiołkiem.
Jam jest wasz pan kundle, TW Kremówka, TW Styja, TW Papież, TW Kitniak, TW Perdela, Spermochlej, Ciągutka, Prawiczek, Szturchamdzieci.

276.NIE PIJ WÓDKI NIE PIJ WINA KUP KARABIN ZASTRZEL SKINA!!!!!!!!P.N.D NA ZAWSZE!!!!!!!

275.papież chuj, wojtyła cwel, polska kurwa to podstawa!
TOTOAL WAR! jebać hipów i cioty narodowe!
Punk & Anarchia!

274.cześć;D jestem tu pierwszy raz i staram się rozejrzeć trochę.

273.Kolorystyka tej strony jest po prostu świetna :) pozdrawiam autorów :)

272.Dawno mnie tu nie było, ale widzę że strona nadal szybko się rozwija, pozdrowienia :)

271.Fajna strona pozdrawiam wszystkich :)

270.zamiast sie obrzucac gownem zacznijcie sie szanowac

269.Fajna strona pozdrawiam wszystkich :)

268.Hejka fajna stronka, pozdrawiam i życzę ciekawych pomysłów no a przede wszystkim wytrwałości w prowadzeniu :)

267.Dobra stronka tak trzymać!!!

266.Pozdrawiam serdecznie. Bardzo ciekawa strona

265.Strona jak najbardziej dobrze zrobiona,z ciekawym wyglądem i konkretnym informacjami :)

264.Strona jak najbardziej dobrze zrobiona,z ciekawym wyglądem i konkretnym informacjami :)

263.Nie bylem konkretny. Likwidacja

262.Zostaliscie namierzeni. a los antysemitow wiadomy...

261.Gra o Izrael od Napoleona do Hitlera i Stalina!
Iwo Cyprian Pogonowski, www.pogonowski.com
W 1807 roku Napoleon zwołał w paryskim Hotel de Wille „Wielki” Sanhedryn, starożytną władzę żydowską. Stało się to po raz pierwszy od czasów starożytności. Debaty trwały od 9go do 13go marca i orzeczono, że wyznawcy judaizmu mogą przestrzegać praw republiki bez sprzeniewierzania się Torze. Wówczas, po raz pierwszy we Francji, Żydzi otrzymali prawa obywateli Francji, po wiekach przykrych konsekwencji spowodowanych pojawieniem się przekładu łacińskiego Talmudu, prawie tysiąc lat wcześniej.

Natomiast w Polsce, już w 1764 roku, Żydzi odrzucili ofertę Sejmu Konwokacyjnego, który oferował im emancypację, w czasie jednoczesnej likwidacji autonomicznego sejmu żydowskiego w Lublinie, wówczas jedynej władzy ustawodawczej Żydów na całym świecie. Gminy żydowskie w Polsce, tak zwane „Kahały,” odtąd rządziły się na prawach Talmudu jak małe republiki.

Pierwsza formalna konstytucja dużego państwa w Europie została zatwierdzona w Polsce 3go maja, 1791 roku. Włączyła ona w prawa obywatelskie blisko milionowej „nacji szlacheckiej” mieszczan oraz w słabszej formie chłopów. Żydzi polscy odmówili przyjęcia nowych swobód i nadal woleli rządzić się prawami Talmudu. Natomiast rewolucyjne zmiany w sytuacji Żydów miały miejsce na Zachodzie.

Rewolucyjna wojna amerykańska (1775-1783) przeciwko W. Brytanii była wygrana przez Amerykanów i Francuzów w bitwie pod Yorktown w 1781 roku, w której to bitwie poległo 500 Brytyjczyków, 200 Francuzów i 76 Amerykanów. Do niewoli dostało się 6000 Brytyjczyków. Flota francuska kontrolowała dostęp z morza. Rola Francji była decydująca w klęsce Brytyjczyków. Francja doprowadziła do straty kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej na południe od Kanady.

Rząd premiera William’a Pitt’a w Londynie dokonał odwetu z udziałem masonerii oraz Żydów finansował on i koordynował, za pomocą akcji wywrotowych, wybuch rewolucji w całej Francji. Rozruchy były tak skoordynowane, żeby rozpoczęły się tego samego dnia w całej Francji. Był to początek ludobójstwa setek tysięcy Francuzów. Opisuje to historyk Christopher Dawson w jego dziele „Gods of Revolution” i pisze jak masoneria działała jak „zorganizowana religia zła” rewolucji francuskiej.


Bardzo krwawa rewolucja francuska (1789-1799) obaliła absolutną monarchię katolickiego króla za pomocą terroru. Francja prosperowała najlepiej w swojej dotychczasowej historii za czasów króla Ludwika XVI, który zginął na gilotynie 21 stycznia, 1793 roku. Królowa Marie Antoinette była zgilotynowana dziewięć miesięcy później, 16 października, 1793 roku. Kiedy terror osłabł, parlament zatwierdził konstytucję 22 sierpnia 1795 roku. Konstytucję ratyfikowano za pomocą plebiscytu. Za konstytucją głosowało 1,057,000 ludzi, przeciw konstytucji oddano 49,000 głosów.

Powstanie monarchistów w Paryżu było pokonane przez Napoleona 5go października 1795 roku. Napoleon dokonał zamachu stanu 9go listopada, 1799 roku i ogłosił rządy Konsula. Rok wcześniej Napoleon dokonał najazdu na Egipt i Syrię w latach 1798-1801. Najazd ten miał niby cele imperialistyczne ale początkiem rzeczywistości był początkiem neo-kolonializmu w imię wolności i haseł oświecenia. Najazd ten spełniał marzenia Żydów.

Wyprawa Napoleona na Bliski Wschód stwarzała nadzieje Żydom na dostęp do Palestyny kontrolowanej przez Turcję. Wówczas nie było jasno i otwarcie określonych żądań stworzenia państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie. Napoleon wydawał w Egipcie proklamacje oswobodziciela od jarzma Mameluków, ale jednocześnie chwalił religię muzułmanów.

Rewolucja przemysłowa spowodowała rewolucję ekonomiczną i finansową. Tradycje żydowskie stosowania lichwy i procentu składanego oraz udzielanie kredytów na coraz większą skalę, umożliwiły bankierom żydowskim coraz większe możliwości manipulowania polityką państw europejskich. W. Cleon Skousen opisuje to w książce „The Naked Capitalist” w słowach: „ludzkość jest bezwolną masą na szachownicy międzynarodowej, na której giganci ekonomiczni rozgrywają wojny, rewolucje, spory niby parlamentarne, masowe konfiskowanie mienia, akcje wywrotowe, indoktrynacje, manipulacje, oraz zwykłe oszustwa według ich woli i według machinacji przez nich wymyślonych w celu uzyskania przez nich dominacji nad światem.”

Wielkie wpływy finansistów żydowskich na nowożytną politykę europejską datują się od 1811 roku. Wówczas w Londynie był założony bank N. M. Rothschild & Sons, firma ta jest bankiem inwestycyjnym rodziny Rothschildów. Jest to obecnie firma globalna z 40 filiami na całym świecie. Obecnymi właścicielami kolosa energetycznego „British Petroleum (BP)” są właśnie Rothschild’owie. Już w XIX wieku, prawie wszystkie wojny europejskie były finansowane przez żydowskie banki, szczególnie przez pięciu synów założyciela banku Rothschild’ów.


Wpływy wielkich bankierów żydowskich na politykę międzynarodową miały wielkie znaczenie dla ruchu syjonistycznego, który był nacjonalistycznym ruchem żydowskim w diasporze. Z czasem syjonizm w Europie środkowo-wschodniej był podobny do późniejszych sowieckich ruchów wyzwolenia narodowego. Możliwość posiadania własnego państwa przez Żydów umożliwiałaby bankierom i politykom używanie tego państwa jako niezależnej bazy operacyjnej nie dostępnej dla nie-Żydów i jako miejsce azylu dla skompromitowanych zbrodniarzy żydowskich.

Pozyskiwanie dla ruchu syjonistycznego poparcia ważnych polityków, takich jak Winston Churchill, bardzo wzmocniło możliwości stworzenia państwa żydowskiego. Sam Churchill był synem brytyjskiego szlachcica i kobiety, której ojciec był Żydem a matka nie-Żydówką. Był on przykładem głębokiej penetracji elity brytyjskiej przez Żydów. Winston Churchill otwarcie twierdził, że jest syjonistą. Wpływy Judaizmu w Anglii wzmagały się już od czasów szerzenia się tam protestantyzmu, który wymagał gruntownego czytania Starego Testamentu.

Ważna rola jaką odegrał Churchill w tworzeniu państwa Izraela, jest m. in. opisana w książce Michael’a Makovsky’ego pod tytułem „Churchill’a Ziemia Obiecana” („Churchill’s Promised Land”). Deklaracja Balfour’a z 1917 roku, jest przykładem interwencji politycznej wpływowego bankiera żydowskiego. Była ona zawarta w prywatnym liście brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, do głównego syjonisty w Londynie, lorda Waltera Rothschield’a. Deklaracja ta stwierdziła, że rząd brytyjski popiera stworzenie w Palestynie ojczyzny Żydów, zgodnie z życzeniami syjonistów, mimo tego, że wówczas Palestyna należała do Turcji.

Brytyjczycy zastrzegali się, że deklaracja ta również gwarantuje prawa cywilne i religijne nie-żydowskich mieszkańców Palestyny. Jednocześnie stwierdzili, że deklaracja ta nie ma być podstawą do jakichkolwiek zmian w stanie prawnym Żydów w innych krajach.

Nie wszyscy wpływowi Żydzi angielscy popierali Deklarację Bafour’a. Deklaracja ta, według niektórych historyków miała być wynagrodzeniem rządu W. Brytanii za udział syjonistów w doprowadzeniu do przystąpienia do Pierwszej Wojny Światowej Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Stało się to, kiedy W. Brytania była bliska zapaści ekonomicznej wyczerpana wojną przeciwko Niemcom.

Strata przez Niemcy kredytów od międzynarodowych banków żydowskich, oraz bardzo liczne strajki w Niemczech paraliżowały produkcję w niemieckim przemyśle zbrojeniowym. Strajki te były często inicjowane przez żydowskich działaczy związkowych i krytycznie przyczyniały się do klęski Niemiec w Pierwszej Wojnie Światowej.


Niemcy chcieli ratować się przerzucaniem wojsk z frontu wschodniego na zachodni i w tym celu zwerbowali Lenina, zamieszkałego wówczas w Szwajcarii, żeby za pomocą rewolucji w Rosji zlikwidować swój front wschodni i móc przerzucać wojska na zachód. Lenin dostał w Niemczech sześć milionów dolarów w złocie, podczas gdy Trocki otrzymał od bankierów żydowskich w Nowym Jorku, dwadzieścia milionów dolarów.

Gdy obaj rewolucjoniści spotkali się w Petersburgu, użyli tych pieniędzy na przekupstwo i zapłatę gangom zbrodniarzy, żeby dokonać puczu bolszewickiego. Wbrew propagandzie bolszewickiej, wówczas robotnicy w Petersburgu byli lepiej opłacani i mieszkali w znacznie lepszych warunkach niż robotnicy w Londynie. Dobrze to opisuje w swoich pamiętnikach Mieczysław Jałowiecki i inni.

Faktem jest, że wówczas w Rosji obydwaj ci rewolucjoniści nie byli ani znani ani oczekiwani. Żeby utrzymać się przy władzy bolszewicy musieli stosować okrutny terror, ponieważ ponad 90% ludności była im przeciwna. Natomiast rząd Lenina zwrócił żydowskiemu bankowi nowojorskiemu Kuhn, Lob & Co, na ręce prezesa, J. H. Schiff’a, sto milionów dolarów w złocie, z rosyjskiego skarbu państwowego. Najwyraźniej żydowscy bankierzy nie obawiali się komunizmu, ponieważ mieli nadzieję go kontrolować i manipulować nim dla swoich celów.

W dużej mierze w reakcji na zdominowanie przez Żydów Republiki Weimarskiej, Hitler doszedł do absolutnej władzy. Stało się to dzięki większości 80% głosów wyborców niemieckich w plebiscycie przeprowadzonym 2go sierpnia 1934 roku, po przejęciu przez Hitlera władzy. Wówczas najliczniejszą organizacją faszystowską w Polsce był żydowski „Bejtar.” Żydzi-faszyści salutowali tak jak kiedyś czynili to Rzymianie, a później naziści. Niektórzy członkowie Bejtaru byli ćwiczeni w obozach hitlerowskich.

Objęcie władzy przez Hitlera i jego programy deportowania Żydów z Europy do Palestyny były witane z entuzjazmem przez Bejtar. Z Bejtaru powstały takie organizacje jak Haganah, Likud etc. Liczne akty terroru na terenie Palestyny były organizowane przez byłych członków Bejtaru.

W lecie 1941, Abraham Stern, przywódca „Irgun Zwei Leumi,” do której to organizacji należał późniejszy premier Izraela, Yitzak Shamir, wysłał przez Bejrut, ofertę do rządu w Berlinie z następującą propozycją: „Utworzenia narodowego państwa żydowskiego o ustroju totalitarnym nacjonalistycznym, związanego traktatem z rządem niemieckim, zgodnie z utrzymywaniem i wzmacnianiem przyszłej pozycji Niemiec na Bliskim Wschodzie.” Oferta ta była powtórzona w grudniu 1941. Abraham Stern był zabity przez Brytyjczyków w Tel Aviv’ie w lutym 1942 roku.

Polska prawdopodobnie uratowała od klęski Związek Sowiecki w dniu 26 stycznia, 1939, kiedy odmówiła przystąpienia do Paktu Anty-Kominternowskiego z Niemcami, który to pakt podpisała Japonia w 1936 roku i wkrótce po tym rozpoczęły się walki sowiecko-japońskie. W czasie tych walk odbyły się, największe w historii świata do owych czasów, bitwy lotnicze na froncie rosyjski-japońskim.

Obawa Moskwy przed klęską w wojnie na dwa fronty przeciwko Niemcom i Japonii, dobrze jest opisana przez generała NKWD Pawła Sudopłatowa w jego wspomnieniach wydanych w książce „Special Tasks.” Wówczas Sowietom brakowało ponad 44,000 doświadczonych oficerów Armii Czerwonej wymordowanych w czystkach stalinowskich w latach 1930tych.

Japonia protestowała przeciw paktowi Ribbentrop-Mołotow w sierpniu 1939 i uznając Hitlera za zdrajcę, rozpoczęła starania o zawieszenie broni z Sowietami. Pakt ten został podpisany 15go września i wszedł w życie 16go, poczym 17go września 1939 roku, Armia Czerwona dokonała inwazji na Polskę. Przy pomocy lewicowych Żydów, Sowieci wymordowali więcej obywateli polskich na okupowanych przez nich ziemiach polskich niż uczynili to Niemcy do czasu początku wojny Niemiecko-Sowieckiej z 1941 roku.

We Lwowie w 1939 roku Ben Gurion dostał się w ręce NKWD i był traktowany jako ważny atut w rozgrywkach międzynarodowych, ponieważ Moskwa chciała wykorzystać dla swoich celów żydowskie starania o stworzenie państwa żydowskiego w Palestynie. Fakt ten jest wspomniany w książce Romana Brackman’a pod tytułem: „Isarel At High Noon: From Stalin’s Failed Satellite to the New Crisis In the Middle East” (ISDN 1929631642), w której autor nazywa Izrael „nieudanym satelitą Stalina.”

Wczesne zabiegi w tej sprawie opisuje generał Sudopłatov, podając szczegóły jak zorganizował on zabójstwo Leona Trocky’ego oraz jak uzyskał z pomocą Żydów dokładne informacje o budowie amerykańskiej bomby atomowej w ramach „Manhattan Projekt.” Wówczas Robert Oppenheimer (1904-1967), który jest znany w USA jako „ojciec bomby atomowej,” odpowiadał na szczegółowe pytania uczonych sowieckich, takich jak Andrei Sacharow i Igor Kurczatow. Sudopłatow opisuje dokładnie sposób przekazywania tych informacji z USA do Moskwy.

W rezultacie pierwsza bomba eksplodowana przez Sowiety w 1949 roku była bliźniaczo podobna do bomby amerykańskiej, co w krótkim czasie stwierdził wywiad USA. Z tego powodu Robert Oppenheimer wówczas oficjalnie stracił dostęp do państwowych sekretów amerykańskich, a po długich przewodach sądowych w 1953 roku Juliusz i Ethel Rosenberg’owie zostali straceni.

Tak zwane „window of opportunity” czyli „chwilowa szansa” stworzenia państwa Izrael była dziełem Stalina z początkiem Zimnej Wojny, wtedy kiedy Sowiety starały się kontrolować zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego na Bliskim Wschodzie i mieć możność blokowania eksportu tego paliwa na Zachód.

W tym celu w latach 1944-1948 władze sowieckie za pomocą NKWD dokonały kilkunastu pogromów na terenach państw satelickich i wypędziły przez „Żelazną Kurtynę” 711,000 Żydów, z których do Palestyny dotarło 321,000 osób, w tym wielu weteranów Drugiej Wojny Światowej. Ludzie ci na rozkaz Sowietów otrzymali czeską broń.

Pierwszy wniosek o uznanie państwa żydowskiego w Palestynie był złożony w marcu, 1947 roku w ONZ przez Andei’a Gromykę, oficjalnego reprezentanta Związku Sowieckiego przy Narodach Zjednoczonych. Kampania terroru syjonistów w Palestynie spowodowała koniec władzy Brytyjczyków nad Palestyną w listopadzie 1947. Ostatni z kilkunastu wielkich pogromów w państwach satelickich miał miejsce w Bratysławie, wówczas w Czechosłowacji, w sierpniu 1946 roku. Po stworzeniu państwa Izrael, 14go maja, 1948 roku, Sowiety zaczęły grać kartą arabską w konflikcie palestyńskim, który wkrótce stał się zarzewiem konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Jeszcze za życia Józefa Satlina odbyły się pogromy Żydów w państwach arabskich koło 1950go roku, tym razem organizowane przez syjonistów. W sumie w celu zaludnienia Paletyny Żydami, żeby móc stworzyć tam państwo Izrael, wygnano w ich domów ponad milion i ćwierć Żydów z krajów satelickich w Europie i z krajów arabskich w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Około połowy tych wygnańców dotarło do Palestyny. Reszta wolała pozostać w Francji lub emigrować do USA i Ameryki Południowej. Tak w dużym skrócie tak przebiegła gra o stworzenie Izraela na przestrzeni okresu od czasów Napoleona do czasów Hitlera i Stalina.

260.Lista osób (semitow) o zmienionych nazwiskach:


[czyli ... kto ... jest kto]


Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:
1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW
(nr arch. 1/6526/1 - data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).
2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

"Madry Zyd to zakonspirowany Zyd .
Zdemaskowany Zyd to glupi Zyd." Talmud1. Jerzy Albrecht - Finkelstein
2. Amsterdamski - Saul Henrykowski
3. Stanisław Arski - Apfelbaum
4. Stefan Arski - Artur Salman
5. Bronisław Baczko - Gideon
6. Leszek Balcerowicz - Aaron Bucholtz
7. Ryszard Bender - Fajwisch Berenstein
8. Jan Krzysztof Bielecki - Izaak Blumenfeld
9. Bolesław Bierut - Rotenschwanz (morderca Narodu Polskiego)
10. Alef Bolkowiak - Alef Gutman
11. Michał Boni - Jakub Bauer
12. Jerzy Borejsza - Beniamin Goldberg
13. Wiktor Borowicki - Aaron Berman
14. Marek Borowski - Szymon Berman (syn zbrodniarza)
15. Stefan Bratkowski - Blumstejn
16. Stanisław Brodzki - Bronstejn
17. Jan Brzechwa - Jan Worobiec
18. Ryszard Bugaj - Izaak Blumfeld
19. Zbigniew Bujak - lewy syn rabina Małachowskiego
20. August Chełkowski - Dawid Cnajbaum
21. red. Kamila Chilińska - Halpern
22. Wiesław Chrzanowski - Szymon Knopfstejn
23. Adam Cichocki - Aaron Zigenbaum
24. Włodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein (syn zbrodniarza)
25. Bernard Cukier - Kolski
26. Józef Cyrankiewicz - Izaak Cymerman (oprawca PRLu)
27. Marek Czekalski (prezydent Łodzi) - Wachter
28. Tadeusz Daniszewski - Dawid Kirschbaum
29. Ostap Dłuski - Adolf Langer
30. Jan Dobraczyński (pisarz) - Gutmacher
31. Ludwik Dorn - Dornbaum
32. Andrzej Drzycimski - Abraham Engel
33. Lech Falandysz - Aaron Fleischman
34. Arkady Fidler - Efroim Trusker
35. Pawel Finder - Pinkus
36. Aleksander Ford - Liwczyc
37. Władysław Frasyniuk - Rotenschwanz
38. Jerzy Frydberg - Izrael Frydberg
39. Bronisław Geremek - Berele Lewartow
40. Zofia Gomułkowa - Liwa Szoken
41. Henryk Goryszewski - Jakub Glikman
42. Jan Górecki - Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
43. Wiktor Górecki - Muhlrad,"komandos" z 1968
44. Maria Górowska (sędzia) - Sand lub Berger
45. Halina Górska - Sara Kugelschwanz
46. Alina Grabowska - Sara Rotenfisch
47. Hanna Gronkiewicz-Waltz - Hajka Grundbaum
48. Ryszard Marek Groński - Goldberger
49. Wiktor Grosz - Izaak Medres
50. Jacek Groszkowski - Hersz Herszkowicz
51. Leon Halban - Blumenstok, prof. KUL-u
52. Aleksander Hall - Miron Hurman
53. Marian Hemar - jan Marian Herscheles
54. Józefa Hennelowa - Zyta Goldmond
55. Szymon Hirszowski - Szymon Hirsz
56. Józef Hubner - Dawid Szwarc
57. Piotr Ikonowicz - Dawid Goldsmith
58. Henryk Jabłoński - Apfelbaum
59. Jerzy Jakubowski - Miszkatenblit
60. Ludwika Jankowska - Luba Kowieńska
61. Andrzej Jaroszewicz - Aron Samet
62. Piotr Jasienica - Lech Benar
63. Jerzy Jaskiernia - Aaron Aksman
64. Mieczysław Jastrun - Agatstein
65. Tomasz Jastrun s. Mieczysława - Agatstein
66. Kalina Jędrusik - Makusfeld
67. Roman Juryś - Chaim Szacht
68. Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein
69. Ida Kamińska - Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
70. Jan Karski (kurier AK) - J. Kozielewski-?
71. Andrzej Kern - Dawid Ginsberg
72. Jan Kobuszewski - Weisleder
73. Leszek Kolakowski - nn (komunista, marksista, stalinista)
74. adm. Piotr Kołodziejczyk - Robert Cajmer
75. Grzegorz Kołodko - Samuel Hanerman
76. Maria Komar (generałowa) - Riwa Zukerman
77. Janusz Korczak - Henryk Goldszmit
78. Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg
79. Jerzy Kosiński - Josek Lewinkopf
80. Janina Kotarbińska - Dina Steinberg,ż.prof. Kotarbińskiego
81. Mikołaj Kozakiewicz - Jakub Kleinman
82. Helena Kozłowska - Bela Frisch
83. Stanisław Krajewski - Abel Kaimer
84. Hanna Krall - Hajka Rejchgold
85. Krzysztof Król - Aaron Rosenbaum
86. Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman
87. Lucyna Krzemieniecka - Wiera Zeidenberg
88. Edward Krzemień - Wolf (dziennikarz GW)
89. Kunicki - Goldfinger
90. Kazimierz Kuratowski - Kuratow
91. Zofia Kuratowska-Jaszuńska - Goldman
92. Jacek Kuroń - Icek Kordblum (polonofob,szuja)
93. Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman (syn zbrodniarza)
94. Jolanta Kwaśniewska - Konty - Kohn
95. Stanisław Jerzy Lec - Letz de Tusch
96. Janusz Lewandowski - Aaron Langman
97. Olga Lipińska - Fajga Lippman
98. Teresa Liszcz - Sara Lankamer
99. Jan Lityński - Jakub Leman
100. Lubiejski - Zygielman
101. Łozowski - Salomon Abramowicz
102. Aleksander Łuczak - Dawid Lachman
103. Helena Łuczywo - Chaber (ojciec), Guter (matka)
104. Antoni Macierewicz - Izaak Singer
105. Aleksander Małachowski - Jakub Goldsmith (polonofob)
106. Marek Markiewicz - Samuel Moritz
107. Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman
108. Jacek Merkel - Samuel Nelken
109. Adam Michnik - Aaron Szechter (polonofob, syn zbrodniarza)
110. Andrzej Milczanowski - Aaron Edelman
111. Jerzy Milewski - Dawid Machonbaum
112. Leszek Moczulski - Robert Berman
113. Karol Modzelewski - Samuel Mendel
114. Zygmunt Modzelewski - Fischer
115. Jerzy Morawski - Izaak Szloma
116. Stanisław Nadzin - Gutman
117. Stefan Niesiołowski - Aaron Nusselbaum
118. Jerzy Robert Nowak (prof.) - Moritz Neuman
119. Piotr Nowina-Konopka - Haim Kromer
120. Róża Ochabowa - Grunbaum
121. Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein
122. Józef Oleksy - Szymon Buchwio (Łemek)
123. Jan Olszewski - Izaak Oksner
124. Janusz Onyszkiewicz - Jojne Grynberg
125. Jerzy Osiatyński - Szymon Weinbach
126. Janina Paradowska - Rachela Busch
127. Jan Parys - Haim Pufahl
128. Aleksander Paszyński - Finkelstein
129. Mirosława Pażyńska - Srula Kundelman
130. Lesław Podkański - Izaak Freinkel
131. Ezdra Podlaski - Rotenschwanz
132. Kazimierz Pomian - Furman lub Rotenschwanz
133. Radkiewiczowa, żona min. - Ruta Teitsch
134. Helena Radlińska, prof.- Rajchman,Akad.Organ.Sł.Społ.
135. Mieczysław Rakowski - Mojżesz Rak
136. Jan Reguła - Josek Mützenmacher
137. Jan Maria Rokita - Izaak Goldwicht
138. Andrzej Rosiewicz - A. Jarosiewicz
139. Adolf Rudnicki (pisarz) - Schneider
140. Jan Rulewski - Fikelman
141. Rutkowski - Botwin
142. Hanka Sawicka - Szapiro
143. Ryszard Setnik - Szymon Bauman
144. Izabela Sierakowska - Rebeka Sommer
145. Janusz Sityński - Jakub Leman
146. Ernest Skalski - Wilker lub Nimen

147. Skrzeszewski - Fokenman
148. Krzysztof Skubiszewski - Szymon Schimel
149. Władysław Sławny - Rosenberg
150. Antoni Słonimski - Stomma
151. Zenon Smolarek - Izaak Zimmerman
152. Ewa Spychalska - Salome Stein
153. Marian Starownik - Symeon Steinman
154. Stefan Starzewski - Gustaw Szusterman
155. Stanisław Stomma - Szaja Sommer
156. Michał Strąk - Baruch Steinberg
157. Julian Stryjkowski (pisarz) - Pesah Stark
158. Jerzy Stuhr (aktor) - Josek Feingold
159. Hanna Suchocka - Hajka Silberstein
160. Bolesław Sulik - Jakub Steinberg
161. Kalman Sultanik - Chaim Studniberg
162. Irena Szewińska (sportowiec) - I. Kirszenstein
163. Stefan Szwedowicz - Szechter (UB morderca, brat A.Michnika)
164. Roman Szydłowski - Szancer
165. Wiesława Szymborska - Rottermund
166. Paweł Śpiewak - Stinger
167. Bolesław Tejkowski - Benio Tejkower
168. Jerzy Turowicz - Jakow Turnau (polonofob)
169. Stanisław Tuszewski - Salomon Hardnik
170. Magda Umer (piosenkarka) - Humer (córka zbrodniarza UB)
171. Jerzy Urban - Josek Urbach (profan, polonofob,infamisa)
172. Mieczysław Wachowski - Jakub Windman
173. Henryk Walczak - Zukerman
174. Lech Wałęsa - Lejba Kohne (szuja)
175. Dawid Warszawski - Konstanty Gebert
176. Adam Ważyk (poeta) - Wagman
177. Andrzej Werblan - Aaron Werblicht
178. Andrzej Wieczorkiewicz - Hirsz Gelpern
179. Aleksander Wirpsza - Leszek Szaruga
180. Dariusz Wójcik - Dawid Wisental
181. Andrzej Wróblewski - Andrzej Ibislauer
182. Ludmiła Wujec - Okrent
183. Jan Wyka - Leopold Wessman
184. Roman Zambrowski - Rubin Nusbaum
185. Janusz Zaorski - Jakub Bauman
186. Andrzej Zoll - Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
187. Janusz Ziółkowski - Izaak Zemler

Wojskowi (odnosnie wypowiedzi pana pulkownika Chwastka)

188. gen. Edward Braniewski - Brandsteter
189. gen. Jan Drzewiecki - Holzer
190. gen. Marian Graniewski - Gutaker
191. gen. Wiktor Grosz - Izaak Medres
192. gen. Artur Jastrzębski - Artur Ritter (Niemiec)
193. gen. Grzegorz Korczyński - Kalinowski
194. gen. Leszek Krzemień - Maksymilian Wolf
195. gen. Matejewski - Kugelschwanz
196. gen. Marian Naszkowski - Wasser
197. gen. St. Popławski - Siergiej Grochow (Rosjanin)
198. gen. Karol Świerczewski - Walter Goltz lub Tenenbaum
199. gen. Leon Turski - Tennenbaum
200. gen. Mieczysław Wągrowski - Izaak Pustelman
201. gen. Tadeusz Wilecki - Wałłach
202. gen. Zarako-Zarakowski - Zarako, Nacz. Prok. WP
203. gen. Janusz Zarzycki - Neugebauer
204. płk Michał Bron - Bronstein, prac. MSZ
205. płk dr Charbicz - Marek Heberman,kom.Szpit.Woj.,Wa-wa
206. płk Otto Fiński - Finkenstein, szef sztabu "Służba Polsce"
207. płk Garbowski - Caber lub Gruber, d-ca dyw.
208. płk Gradlewski - Goldberg, GZP WP
209. płk Mieczysław Kowalski - Kohn
210. płk Anatol Liniewski - Liberman, prac. ASG
211. płk Rosiński - Rosenberg, DOW
212. płk Rotowski - Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP
213. płk St. Sokołowski - Szabat, prac. WAP
214. płk Paweł Solski - Pinkus, szef Sł. Samoch. WP
215. płk Szulczyński - Szulcynger, d-ca pułku
216. płk Wł. Tykociński - Tikotiner, attache wojsk.
217. płk Wadlewski - Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia
218. płk Żarski - Silberstein, prac. WAP
219. ppłk Jerzy Bryn - Izrael Alter, prac. MSZ
220. ppłk Jan Dolanowski - Dollinger, DOW
221. ppłk Adam Łaski - Gutbrot, prac. ASG
222. ppłk Henryk Zieman - Zysman, DOW
223. mjr Roman Domanski - Rosenstand, DOW
224. mjr Marcel Kot - Abram Sterenzys
225. mjr Józef Śliwiński - Flaumenbaum,szef Wyd."Służba Polsce"
226. mjr Henryk Umiński - Keff
227. Filip Berski - Badner, prokurator wojskowy
228. Kazimierz Golczewski - Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.
229. sędzia Franciszek Kapczuk - Natanel Frau, Sąd Wojsk.Wrclw
230. Maksymilian Litiński - Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.
231. Lubiejski - Zygielman, II Zarząd
232. Jakub Lubowski - Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.
233. Jan Orliński - Unterweiser, Prok. Wojsk.
234. Henryk Podlaski - Fink, Nacz. Prok. Wojsk.
235. Rajski - Rajgrodzki, II Zarząd
236. Roman Rawicz - Vogel, Najw. Sąd Wojsk.
237. Henryk Trojan - Adler, II Zarząd
238. Henryk Walczak - Zukerman
239. Zagórski - Winter, II Zarząd
240. Arnold Załęski - Załkind, prac. Prok. Wojsk.

Pracownicy MSW

241. gen. Józef Hübner - Dawid Szwarc
242. gen. Matejewski - Kugelschwanc
243. gen. Miecz. Moczar - Mykoła Demko (Ukrainiec)
244. gen. Julian Polan - Harasim, morderca sądowy
245. gen. Roman Romkowski - Natan Grinspan-Kikiel
246. gen. Józef Maria Różański - Rosenzweig
247. płk Leon Andrzejewski - Ajzen Lejb-Wolff, dyr.Gabin. Ministra
248. płk Bielecki - Moniek Buchman, szef WUBP Kraków
249. płk Julia Brystiger - Prajs
250. płk Górecki - Goldberg, dyr. Depart. IX
251. płk Mieczysław Mietkowski - Mojżesz Borowicki,doradca MSW
252. płk Orłowski - Kugelschwanz
253. płk Marian Reniak - Marian Strużyński
254. płk Józef Różański - Josek Goldberg, dyr. dep. MBP
255. płk Sienkiewicz - Lewi, dyr. depart.
256. płk Szeryński - Szhnkman, prac. MBP
257. płk Józef Światło - Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X
258. ppłk Helena Wolińska-Brus - Ochsmann
259. mjr Adam Kornecki - Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce
260. Antoni Alster - Nauman, v-ce szef MBP
261. Barbara Giller - Basze Lea, prac. MBP


Duchowni

262. kard. Franciszek Macharski - Finkelstein
263. ks. prof. Józef Tischner - Blumstein
264. ks. prof. Romuald Weksler-Waszkinel -
Jakub Weksler
- bp Jan Chrapek - nn
- bp Bronisław Dembowski - nn
- bp S. Gądecki - nn
- bp gen. Sławoj L. Głódź - nn
- abp Henryk Muszyński - nn
- bp Tadeusz Pieronek - nn
- bp Tadeusz Rakoczy - nn
- abp Ziółek - nn
- abp Józef Życiński - nn
ks. Adam Bijak, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Czajkowski,
o. Jan Góra (ten od Lednicy), k. Roman Indrzejczyk, ks. Stanisław Musiał, ks. prał. Grzegorz Pawłowski, i wielu wiecej...???


Wszyskich zainteresowanych prosimy o nadsylanie wiarygodnych informacji w celu uzupelnienia listy, Dziekujemy


----------------------------------------------------------- ---------------------

> > > Kliknij - Wróć do poczatku < < <


Zamknij to okno


--------------------------------------------------------------------- -----------

Ostrzegamy fakty ponizej moga byc dla wiekszosci czytelnikow wstrzasajace, ale niestety sa prawdziwe


------------------------------------------------------------ --------------------

KTO JEST KIM ...?

czyli chorobliwie zazydzona, biedna POLSKA------------------------------------------------------------------- -------------


W odpowiedzi na liczne pytania z calego Kraju, podajemy narodowosc arcybiskupów metropolitów i biskupów ordynariuszy, stanowiacych 1/3 czesc episkopatu jako jego kierownictwa.
Niniejszy wstrzasajacy dla Polaków material jest prawdziwy. Narodowosc wymienionych tu osób jest udokumentowana danymi z tajnej kartoteki ludnosci Polski, za której udostepnienie dziekujemy odwaznym Polakom. Dziekujemy takze ksiezom - Polakom potwierdzajacym te dane. Scislosc danych kartoteki o osobach narodowosci zydowskiej wynika z faktu, iz od 1945 roku po dzien dzisiejszy Zydzi w Polsce, z mocy ustalen jaltanskich, stali sie uprzywilejowana warstwa rzadzaca, majaca prawo do wladzy i nadzwyczajnych swiadczen materialnych z tytulu strat poniesionych w czasie okupacji niemieckiej. Dlatego Zydzi sa zainteresowani ujawnieniem swej narodowosci, oczywiscie w wiekszosci przypadków poufnie, aby udawac Polaków i miec prawo do rzadzenia Polakami.

Poznajmy zatem narodowosc czlonków kierowniczej czesci Episkopatu,

a co za tym idzie, dowiedzmy sie, jaki naród w rzeczywistosci reprezentuja:
Arcybiskup Metropolita Warszawski, Prymas Polski Kardynal Józef Glemp - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Pomocniczy Warszawski, Sek. Episkopatu - Bronislaw Dabrowski - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Krakowski - Kardynal Franciszek Macharski - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Wroclawski - Kardynal Henryk Gulbinowicz - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Gnieznienski - Henryk Muszynski - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Gdanski - Tadeusz Goclawski - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Katowicki - Damian Zimon - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Bialostocki - Edward Kisiel - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Lubelski - Boleslaw Pylak - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Lódzki - Wladyslaw Ziólek - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Poznanski - Jerzy Stroba - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Szczecinski - Marian Przykucki - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Warminski - Edmund Piszcz - narodowosc zydowska.
Arcybiskup Metropolita Przemyski - Ignacy Tokarczuk - narodowosc ukrainska.
Arcybiskup Nuncjusz Apostolski w Polsce - Józef Kowalczyk - narodowosc zydowska.
Biskup Polowy Wojska Polskiego General - Slawon Leszek Glódz - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Drohiczynski - Wladyslaw Jedruszów - narodowosc ukrainska.
Biskup Ordynariusz Lomzynski - Juliusz Paetz - narodowosc zydowska.
Biskup Metropolita Czestochowski - Stanislaw Nowak - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Radomski - Edward Materski - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Sosnowiecki - Adam Smigielski - narodowosc polska.
Biskup Pomocniczy Sosnowiecki, Sek.Episkopatu - Tadeusz Pieronek - narodowosc zydowska
Biskup Ordynariusz Pelplinski - Jan Szlaga - narodowosc niemiecka.
Biskup Ordynariusz Torunski - Andrzej Suski - narodowosc zydowska.
Biskup Pomocniczy Gnieznienski - Szczepan Wesoly - narodowosc zydowska
Biskup Ordynariusz Wloclawski - Bronislaw Debowski - narodowosc zydowska.
Biskup Pomocniczy Wloclawski, Kierownik Duszpasterstwa Rolników - Roman Andrzejewski - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Gliwicki - Jan Wieczorek - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Opolski - Alfons Nossol - narodowosc niemiecka.
Biskup Ordynariusz Bielko-Zywiecki - Tadeusz Rakoczy - narodowosc zydowka.
Biskup Ordynariusz Kielecki - Stanislaw Szymecki - narodowosc polska.
Biskup Ordynariusz Tarnowski - Józef Zycinski - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Sandomierski - Waclaw Swierzawski - narodowosc polska.
Biskup Ordynariusz Siedlecki - Jan Mazur - narodowosc polska.
Biskup Ordynariusz Kaliski - Stanislaw Napierala - narodowosc polska.
Biskup Ordynariusz Rzeszowski - Kazimierz Górny - narodowosc ukrainska.
Biskup Ordynariusz Lubaczowski - Jan Srutwa - narodowosc ukrainska.
Biskup Ordynariusz Koszalinsko-Kolobrzeski - Czeslaw Domin - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Zielonogórski - Józef Michalik - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Elblaski - Andrzej Sliwinski - narodowosc zydowska
Biskup Ordynariusz Elcki - Wojciech Zieba - narodowosc zydowska.
Biskup Pomocniczy Elcki - Edward Samsel - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Warszawsko-Praski - Kazimierz Romaniuk - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Lowicki - Alojzy Orszulik - narodowosc zydowska.
Biskup Ordynariusz Plocki - Zygmunt Kaminski - narodowosc polska.
Biskup Ordynariusz Legnicki - Tadeusz Rybak - narodowosc zydowska.
Ksiadz Kapelan i Spowiednik w Kancelarii Prezydenta - Franciszek Cybula - narodowosc zydowska.
Ksiadz byly Spowiednik Prezydenta - Henryk Jankowski - narodowosc niemiecka.

ponizej podajemy do wiadomosci ogolu nazwiska osob publicznych, bioracych, badz tez tych korzy brali udzial w zyciu politycznym w Polsce:

1. Prezydent Lech Walesa - narodowosc zydowska
2. Szef Biura Bezpieczenstwa Narodowego Jerzy Milewski - narodowosc zydowska
3. Szef Gabinetu Prezydenta - Mieczyslaw Wachowski - narodowosc zydowska
4. Szef Kancelarii Prezydenta - Janusz Ziólkowski - narodowosc zydowska
5. Rzecznik Prasowy Prezydenta - Andrzej Drzycinski - narodowosc zydowska
6. Marszalek Sejmu - Wieslaw Chrzanowski - narodowosc zydowska
7. Marszalek Senatu - August Chelkowski - narodowosc zydowska
8. Premier Hanna Suchocka - narodowosc zydowska
9. Wice-Premier Henryk Goryszewski - narodowosc zydowska
10. Wice-Premier Pawel Laczkowski - narodowosc zydowska
11. Minister Wspólpracy Gospodarczej z Zagranica Andrzej Arendarski - narodowosc zydowska
12. Minister d/s Kontaktów ze Wspólnotami - Jan Krzysztof Bielecki - narodowosc zydowska
13. Minister Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Andrzej Bratkowski - narodowosc zydowska
14. Minister Sprawiedliwosc - Prokurator Generalny Zbigniew Dyka - narodowosc zydowska
15. Ministere d/s Promocji Przedsiebiorczosci Zbigniew Eysmont - narodowosc zydowska
16. Minister Edukacji Narodowej - Zdobyslaw Fliskowski - narodowosc zydowska
17. Minister Ochrony Srodowiska - Zygmunt Hortmanowicz - narodowosc zydowska
18. Minister Rolnictwa i Gospodarki Zywnosciowej Gabriel Janowski - narodowosc zydowska
19. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej Zbigniew Jaworski - narodowosc zydowska
20. Minister d/s Kontaktów z Parlamentem i Partiami Jerzy Kaminski - narodowosc zydowska
21. Minister Lacznosci Krzysztof Kilian - narodowosc zydowska
22. Minister, kierownik Centralnego Urzedu Planowania Jerzy Kropiwnicki - narodowosc zydowska
23. Minister, przewodniczacy Komitetu Badan Naukowych Witold Kaczewski - narodowosc zydowska
24. Minister Pracy i Polityki Socjalnej - Jacek Kuron - narodowosc zydowska
25. Minister Przeksztalcen wlasnosciowych - Janusz Lewandowski - narodowosc zydowska
26. Minister Spraw Wewnetrznych - Andrzej Milczanowski - narodowosc zydowska
27. Szef Urzedu Ochrony Panstwa (dawna SB) Jerzy Konieczny - narodowosc zydowska
28. Komendant Komendy Glównej Policji - Zenon Smolarek - narodowosc zydowska
29. Minister Przemyslu i Handlu - Waclaw Niewiarowski - narodowosc zydowska
30. Minister Obrony Narodowej - Janusz Onyszkiewicz - narodowosc zydowska
31. Marszalek Sejmu - Bronislaw Komorowski - narodowosc zydowska
32. Minister Finansów - Jerzy Osiatynski - narodowosc zydowska
33. Minister Szef Urzedu Rady Ministrów - Jan Maria Rokita - narodowosc zydowska
34. Podsekretarz Stanu w Urzedzie Rady Ministrów - Tadeusz Syryjczyk - narodowosc zydowska
35. Minister Spraw Zagranicznych - Krzysztof Skubiszewski - narodowosc zydowska
36. Minister Zdrowia i Opieki Spolecznej - Andrzej Wojtyla - narodowosc zydowska
37. Prezes Komitetu d/s Radia i Telewizji - Janusz Zaorski - narodowosc zydowska
38. Pierwszy Prezes Sadu Najwyzszego - Adam Strzembosz - narodowosc zydowska
39. Prezes Narodowego Banku Polskiego - Hanna Gronkiewicz Waltz - narodowosc zydowska
40. Przewodniczacy Komisji NSZZ "Solidarnosc" - Marian Krzaklewski - narodowosc zydowska
41. Minister Kultury i Sztuki - Jerzy Góral - narodowosc zydowska


SEJM:
1. Balicki Marek - narodowosc zydowska
2. Bober Andrzej - narodowosc zydowska
3. Braun Juliusz Jan - narodowosc zydowska
4. Chalonski Michal - narodowosc zydowska
5. Ciemniewski Jerzy - narodowosc zydowska
6. Dabrowski Marek - narodowosc zydowska
7. Dmochowska Maria - narodowosc zydowska
8. Fogler Piotr - narodowosc zydowska
9. Frasyniuk - Wladyslaw - narodowosc zydowska
10. Gawlik Radoslaw - narodowosc zydowska
11. Geremek Bronislaw - narodowosc zydowska
12. Góralska Helena - narodowosc zydowska
13. Hall Aleksander - narodowosc zydowska
14. Handzlik Stanislaw - narodowosc zydowska
15. Hennelowa Józefa - narodowosc zydowska
16. Janas Zbigniew - narodowosc zydowska
17. Kisiliczyk Jan - narodowosc zydowska
18. Komorowski Bronislaw - narodowosc zydowska
19. Kopania Jerzy - narodowosc Polska
20. Kowalczyk Józef - narodowosc Polska
21. Król Jan - narodowosc zydowska
22. Krzyzanowska Olga - narodowosc zydowska
23. Kufel Zygmunt - narodowosc zydowska
24. Kuron Jacek - narodowosc zydowska
25. Labuda Barbara - narodowosc zydowska
26. Lipowicz Irena Ewa - narodowosc zydowska
27. Litynski Jan - narodowosc zydowska
28. Liwak Jan - narodowosc zydowska
29. Mazowiecki Tadeusz - narodowosc zydowska
30. Meisel Józef - narodowosc zydowska
31. Nowina-Konopka Piotr - narodowosc zydowska
32. Onyszkiewicz Janusz - narodowosc zydowska
33. Osiatynski Jerzy - narodowosc zydowska
34. Pawlowski Andrzej - narodowosc zydowska
35. Piskorski Jan - narodowosc zydowska
36. Pokrywka Tadeusz - narodowosc zydowska
37. Polmanski Piotr - narodowosc zydowska
38. Potocki Andrzej Tadeusz - narodowosc zydowska
39. Puzyna Wlodzimierz - narodowosc zydowska
40. Rajter Wladyslaw - narodowosc Polska
41. Rokita Jan Maria - narodowosc zydowska
42. Setnik Ryszard - narodowosc Polska
43. Staniszewska Grazyna - narodowosc zydowska
44. Starega-Piasek Joanna - narodowosc zydowska
45. Suchocka Hanna - narodowosc zydowska
46. Syryjczyk Tadeusz - narodowosc zydowska
47. Szczepula Tomasz - narodowosc zydowska
48. Szczygielski Kazimierz - narodowosc zydowska
49. Sledzinska-Katarasinska - narodowosc zydowska
50. Taylor Jacek - narodowosc zydowska
51. Turko Ludwik - narodowosc zydowska
52. Ujazdowski Kazmierz Michal - narodowosc zydowska
53. Urbanowicz Anna - narodowosc zydowska
54. Wesolowski Mariusz - narodowosc zydowska
55. Wielowieyski Andrzej - narodowosc zydowska
56. Wójcik Gwidon - narodowosc zydowska
57. Wujec Henryk - narodowosc zydowska
58. Wyrowinski Jan - narodowosc zydowska
59. Zajaczkowska Maria - narodowosc zydowska
60. Zalewski Pawel - narodowosc Polska
61. Zdrada Jerzy - narodowosc zydowska
62. Zurowski Stanislaw - narodowosc zydowskaSOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1. Adamski Wladyslaw - narodowosc zydowska
2. Bajor Bronislaw - narodowosc zydowska
3. Bankowska Anna - narodowosc zydowska
4. Baraniecki Andrzej Zbigniew - narodowosc zydowska
5. Bartosz Ryszard Wladyslaw - narodowosc zydowska
6. Bialy Leszek - narodowosc Polska
7. Bilinski Tadeusz - narodowosc zydowska
8. Blida Barbara - narodowosc zydowska
9. Bochen Irmindo - narodowosc zydowska
10. Boral Marek - narodowosc zydowska
11. Borowski Marek - narodowosc zydowska
12. Cimoszewicz Wlodziemierz - narodowosc zydowska
13. Dudkiewicz Anna Teresa - narodowosc zydowska
14. Gorzelanczyk Zbigniew - narodowosc zydowska
15. Iwaniec Kazmierze - narodowosc zydowska
16. Iwinski Tadeusz - narodowosc zydowska
17. Jankowski Jerzy - narodowosc zydowska
18. Janowski Zbigniew - narodowosc zydowska
19. Jaskiernia Jerzy - narodowosc zydowska
20. Jedrzejczak Tadeusz - narodowosc Polska
21. Kaczmarek Wieslaw - narodowosc zydowska
22. Kaleta Józef - narodowosc zydowska
23. Kaniewski Zbigniew - narodowosc zydowska
24. Kozlowski Marian - narodowosc Polska
25. Krawczuk Aleksander - narodowosc zydowska
26. Kwasniewski Aleksander - narodowosc zydowska
27. Lybacka Krystyna - narodowosc Polska
28. Majewski Witold - narodowosc zydowska
29. Manicki Maciej - narodowosc zydowska
30. Martyniuk Waclaw - narodowosc zydowska
31. Mazurkiewicz Marek - narodowosc zydowska
32. Miller Leszek - narodowosc zydowska
33. Mochnaczewski Piotr - narodowosc zydowska
34. Nowacka Irena Maria - narodowosc zydowska
35. Nowak Kazmierz - narodowosc zydowska
36. Oleksy Józef - narodowosc zydowska
37. Pastusiak Longin - narodowosc zydowska
38. Piechota Jacek - narodowosc zydowska
39. Pilarczyk Jerzy - narodowosc zydowska
40. Saletra Wojciech - narodowosc Polska
41. Sekula Ireneusz - narodowosc zydowska
42. Siemiatkowski Zbigniew - narodowosc zydowska
43. Sierakowska Izabella - narodowosc zydowska
44. Siwiec Marek - narodowosc zydowska
45. Sleziak Czeslaw - narodowosc Polska
46. Sobotka Zbigniew - narodowosc Polska
47. Sokolowska Wanda - narodowosc zydowska
48. Spychalska Ewa - narodowosc zydowska
49. Sterkowicz Czeslaw - narodowosc zydowska
50. Szarawarski Andrzej - narodowosc zydowska
51. Szmajdzinski Jerzy - narodowosc zydowska
52. Szymanski Janusz Henryk - narodowosc zydowska
53. Tuszynski Zdzislaw - narodowosc zydowska
54. Ulicki Ryszard - narodowosc zydowska
55. Waniek Danuta - narodowosc zydowska
56. Wiatr Jerzy - narodowosc zydowska
57. Zemke Janusz - narodowosc zydowska
58. Zych Bogumil - narodowosc Polska
59. Zenkiewicz Marian - narodowosc zydowska
60. Zochowski Ryszard - narodowosc zydowska

ZJEDNOCZENIE CHRZESCIJANSKO-NARODOWE:
1. Barucka Maria - narodowosc zydowska
2. Bazala Teresa - narodowosc zydowska
3. Blajerski Wlodzimierz - narodowosc zydowska
4. Blaszczec Józef - narodowosc zydowska
5. Boba Bogumila Maria - narodowosc zydowska
6. Chrzanowski Wieslaw - narodowosc zydowska
7. Czarnecki Ryszard - narodowosc zydowska
8. Dyka Zbigniew - narodowosc zydowska
9. Dziezynski Antoni - narodowosc zydowska
10. Godlewski Tadeusz - narodowosc zydowska
11. Goryszewski Henryk Józef - narodowosc zydowska
12. Grabowski Mariusz - narodowosc zydowska
13. Hrybacz Jerzy - narodowosc zydowska
14. Jurek Marek - narodowosc zydowska
15. Kazimierski Grzegorz - narodowosc Polska
16. Kepka Marian - narodowosc Polska
17. Klata Henryk - narodowosc zydowska
18. Kropiwnicki Jerzy - narodowosc zydowska
19. Libicki Marian - narodowosc zydowska
20. Lopuszanski Jan Edward - narodowosc zydowska
21. Lukomski Adam - narodowosc zydowska
22. Maciarewicz Antoni - narodowosc zydowska
23. Marasek Mariusz - narodowosc zydowska
24. Matuszczak Adam - narodowosc Polska
25. Matyjek Jerzy - narodowosc zydowska
26. Michalak Jerzy - narodowosc Polska
27. Modzelewski Waldemar - narodowosc zydowska
28. Mogila-Lisowski Zygmunt - narodowosc Polska
29. Niesiolowski Stefan - narodowosc zydowska
30. Nowina-Konopka Halina Maria - narodowosc zydowska
31. Pekala Kazimierz Mieczyslaw - narodowosc Polska
32. Piatkowski Jan - narodowosc Polska
33. Pieczka Feliks Bronislaw - narodowosc zydowska
34. Pilka Marian - narodowosc Polska
35. Rakoczy Stanislaw - narodowosc zydowska
36. Rudnicka Jadwiga - narodowosc zydowska
37. Schreiber Grzegorz - narodowosc zydowska
38. Sikora Waldemar - narodowosc Polska
39. Siwiec Marek - narodowosc Polska
40. Srebro Maciej Edward - narodowosc Polska
41. Stando Stanislaw - narodowosc Polska
42. Streborska Halina Bronislawa - narodowosc zydowska
43. Szablewski Alojzy - narodowosc zydowska
44. Szyszko Tomasz - narodowosc Polska
45. Turczynski Jacek - narodowosc Polska
46. Usakiewicz Aleksander - narodowosc zydowska
47. Walerych Piotr - narodowosc Polska
48. Wadolowski Stanislaw - narodowosc Polska
49. Zajac Stanislaw - narodowosc zydowskaCHRZESCIJANSKA DEMOKRACJA:
1. Hermanowicz Józaf - narodowosc zydowska
2. Lasocki Tadeusz - narodowosc zydowska
3. Pasutszewski Stefan - narodowosc zydowska
4. Rospara - narodowosc zydowska
5. Staniuk Wladyslaw - narodowosc zydowskaPARTIA CHRZESCIJANSKICH DEMOKRATÓW:
1. Klisiewicz Wieslaw - narodowosc zydowska
2. Knysok Anna - narodowosc zydowska
3. Laczkowski - narodowosc zydowska
4. Steinhoff Janusz - narodowosc zydowskaPOLSKIE STRONNICTWA LUDOWE:
1. Bajolek Andrzej - narodowosc Polska
2. Barcinski Piotr Czeslaw - narodowosc Polska
3. Bentkowski Aleksander - narodowosc zydowska
4. Bialobrzewski Witold - narodowosc Polska
5. Borowski Andrzej - narodowosc Polska
6. Bugaj Leszek - narodowosc Polska
7. Bury Jan - narodowosc Polska
8. Cinal Józef - narodowosc Polska
9. Domanski Zdzislaw - narodowosc Polska
10. Domin Marek - narodowosc Polska
11. Dudka Bronislaw - narodowosc Polska
12. Gajda Tadeusz - narodowosc Polska
13. Galek Zbigniew - narodowosc Polska
14. Jagielinski Roman - narodowosc Polska
15. Jastrzebski Ryszard - narodowosc Polska
16. Kalemba Stanislaw - narodowosc Polska
17. Kowalczyk Zofia - narodowosc Polska
18. Kowalik Jan - narodowosc Polska
19. Kozakiewicz Mikolaj - narodowosc zydowska
20. Lochowski Józef - narodowosc Polska
21. Luczak Aleksander - narodowosc zydowska
22. Lukasiewicz Bogdan - narodowosc Polska
23. Majewski Jan - narodowosc Polska
24. Maksymiuk Janusz - narodowosc Polska
25. Mazkowiak Janusz - narodowosc Polska
26. Mierzwa Zbigniew - narodowosc Polska
27. Pawlak Józef - narodowosc Polska
28. Pawlak Waldemar - narodowosc Polska
29. Piechocinski Jausz - narodowosc Polska
30. Serafin Wladyslaw - narodowosc Polska
31. Siedlecki Henryk - narodowosc zydowska
32. Sienkiewicz Stanislaw - narodowosc Polska
33. Smolarek Ryszard - narodowosc Polska
34. Soska Jacek - narodowosc Polska
35. Starownik Marian Roman - narodowosc Polska
36. Stefaniuk Franciszek Jerzy - narodowosc Polska
37. Strzelecki Henryk - narodowosc Polska
38. Sytek Tadeusz - narodowosc Polska
39. Szatkowski Slawomir - narodowosc Polska
40. Szczepaniak Jan - narodowosc Polska
41. Szreder Bogumil - narodowosc Polska
42. Wiertek Wlodzimierz - narodowosc Polska
43. Witt Zenon - narodowosc Polska
44. Woroszczak Zbigniew - narodowosc Polska
45. Wrona Wladyslaw - narodowosc Polska
46. Zarzycki Wojciech Szczesny - narodowosc zydowska
47. Zych Józef - narodowosc - Polska
48. Zelichowski Stanislaw - narodowosc Polska
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - POROZUMIENIE LUDOWE:
1. Adamowicz Andrzej Stanislaw - narodowosc Polska
2. Balazs Artur - narodowosc zydowska
3. Bak Henryk - narodowosc Polska
4. Berdychowski Zygmunt - narodowosc zydowska
5. Czechonski Stanislaw Andrzej - narodowosc Polska
6. Fraczek Józef - narodowosc Polska
7. Furtka Antoni Jan - narodowosc zydowska
8. Gutowski Józef - narodowosc zydowska
9. Hardej Slawomir Janusz - narodowosc zydowska
10. Janowski Gabriel - narodowosc zydowska
11. Janowski Wieslaw - narodowosc zydowska
12. Klimczak Felik - narodowosc zydowska
13. Kowalczyk Tadeusz - narodowosc Polska
14. Król Stefan - narodowosc zydowska
15. Krutul Piotr - narodowosc Polska
16. Lech Zbigniew - narodowosc zydowska
17. Niewierarowski Ireneusz - narodowosc zydowska
18. Niewiarowski Waclaw - narodowosc zydowska
19. Pilarski Bogdan - narodowosc Polska
20. Rostek Kazimierz - narodowosc Polska
21. Sikora Wanda - narodowosc zydowska
22. Suchora Henryk - narodowosc Polska
23. Sumara Wlodzimierz - narodowosc Polska
24. Szankowski Stefan Tadeusz - narodowosc Polska
25. Szymanczak Tadeusz - narodowosc zydowska
26. Wierzbicki Roman Wladyslaw - narodowosc Polska
27. Wojtyla Andrzej - narodowosc zydowska
28. Wójcik Tadeusz - narodowosc zydowska
LUDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE "PIAST":
1. Zabinski Wladyslaw - narodowosc PolskaBYDGOSKA LISTA JEDNOSCI LUDOWEJ:
1. Mojzesowicz Wojciech - narodowosc zydowskaKONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGLEJ:
1. Adamczyk Zbigniew - narodowosc zydowska
2. Andrzejczak Andrzej - narodowosc zydowska
3. Aszyk Piotr - narodowosc zydowska
4. Blazejczak Krzysztof - narodowosc zydowska
5. Brzycki Zbigniew - narodowosc zydowska
6. Chmiel Andrzej - narodowosc zydowska
7. Czyz Barbara - narodowosc zydowska
8. Frost Zbigniew - narodowosc zydowska
9. Golba Leszek - narodowosc zydowska
10. Janiszewski Michal - narodowosc zydowska
11. Kaminski Krzysztof - narodowosc zydowska
12. Karowski Tomasz - narodowosc zydowska
13. Koza Janusz - narodowosc zydowska
14. Król Krzysztof - narodowosc zydowska
15. Lewandowski Miroslaw - narodowosc zydowska
16. Lenyk Zygmunt - narodowosc zydowska
17. Mazurkiewicz Andrze Tadeusz - narodowosc zydowska
18. Michalak Elzbieta - narodowosc zydowska
19. Michalak Marek - narodowosc zydowska
20. Moczulski Leszek - narodowosc zydowska
21. Nizikowski Jan - narodowosc zydowska
22. Opilo Henryk - narodowosc zydowska
23. Pawele Józef Jacek - narodowosc zydowska
24. Pawlak Mieczyslaw - narodowosc zydowska
25. Pegiel Wojciech - narodowosc zydowska
26. Pietrzyk Katarzyna - narodowosc zydowska
27. Polczynski Waldemar Krzysztof - narodowosc zydowska
28. Popenda Krzysztof - narodowosc zydowska
29. Pycak Wicenty - narodowosc zydowska
30. Rózycka-Urszulak Barbara - narodowosc zydowska
31. Rychlik Andrzej - narodowosc zydowska
32. Sengebusch Adan - narodowosc zydowska
33. Skorecki Zbigniew - narodowosc zydowska
34. Slomka Adam - narodowosc zydowska
35. Sonta Dariusz - narodowosc zydowska
36. Synowiec Jerzy - narodowosc zydowska
37. Sytek Przemyslaw - narodowosc zydowska
38. Terlecki Andrzej - narodowosc zydowska
39. Then Artur - narodowosc zydowska
40. Tokarzewski Michal - narodowosc Polska
41. Tromski Robert - narodowosc zydowska
42. Wartak Jaroslaw - narodowosc Polska
43. Wozniak Jaroslaw - narodowosc zydowska
44. Wójcik Dariusz - narodowosc zydowska
45. Zakrzewska Iwona Bozena - narodowosc zydowska
46. Zieminski Adam Marek - narodowosc zydowskaPOROZUMIENIE CENTRUM:
1. Andrysiak Andrzej - narodowosc zydowska
2. Andrzejewski Roman - narodowosc zydowska
3. Anusz Andrzej - narodowosc zydowska
4. Barczyk Kazimierz - narodowosc zydowska
5. Bartoszcze Roman Boleslaw - narodowosc Polska
6. Bielewicz Antoni - narodowosc zydowska
7. Bujak Jacek - narodowosc zydowska
8. Choinski Janusz - narodowosc zydowska
9. Dubiella Zdzislaw - narodowosc zydowska
10. Dziubek Marek - narodowosc Polska
11. Eysmontt Jerzy - narodowosc zydowska
12. Glapinski Adam - narodowosc zydowska
13. Górczyk Tadeusz - narodowosc zydowska
14. Hniedziewicz Stanslaw - narodowosc zydowska
15. Kaczynski Jaroslaw - narodowosc zydowska
16. Kaczynski Lech - narodowosc zydowska
17. Kani Józef - narodowosc zydowska
18. Kern Andrzej - narodowosc zydowska
19. Kolodziej Bartlomiej - narodowosc zydowska
20. Kostarczyk Andrze - narodowosc zydowska
21. Kotlarski Pawel - narodowosc zydowska
22. Kowalczyk Tadeusz - narodowosc zydowska
23. Krasowski Edmund - narodowosc zydowska
24. Lasota Marek - narodowosc zydowska
25. Lipinski Adam - narodowosc zydowska
26. Liszcz Teresa - narodowosc zydowska
27. Maziarski Jacek - narodowosc zydowska
28. Nowak Czeslaw - narodowosc zydowska
29. Olszewski Jan - narodowosc zydowska
30. Orzel Józef - narodowosc zydowska
31. Piasecki Cezary - narodowosc zydowska
32. Przybylowicz Marcin - narodowosc zydowska
33. Putra Krzysztof Jakub - narodowosc zydowska
34. Rzepka Edward - narodowosc zydowska
35. Siwek Slawomir - narodowosc zydowska
36. Sobierajski Czeslaw - narodowosc zydowska
37. Tchórzewski Krzysztof Józef - narodowosc zydowska
38. Tokarczuk Antoni - narodowosc Ukrainska
39. Twaróg Boleslaw - narodowosc Polska
40. Urbanski Andrzej - narodowosc zydowska
41. Weglowski Stanislaw - narodowosc zydowska
42. Wlodarczyk Wojciech - narodowosc zydowska
43. Wójcik Piotr - narodowosc Polska
44. Zalewski Maciej - narodowosc zydowska


KONGRES LIBERALNO - DEMOKRATYCZNY:
1. Abramski Pawel - narodowosc zydowska
2. Aleksandrowicz Eugeniusz - narodowosc zydowska
3. Arendarski Andrzej - narodowosc zydowska
4. Bielecki Jan Krzysztof - narodowosc zydowska
5. Bien Tadeusz - narodowosc zydowska
6. Boguski Dariusz - narodowosc zydowska
7. Boni Michal - narodowosc zydowska
8. Choina Boguslaw - narodowosc zydowska
9. Drzewiecki Miroslaw - narodowosc zydowska
10. Gadomski Witold - narodowosc zydowska
11. Hardy Andrzej - narodowosc zydowska
12. Kaczmarek Filip - narodowosc zydowska
13. Koczwara Marek - narodowosc zydowska
14. Kolodziejczyk Dariusz - narodowosc zydowska
15. Kosla Zbigniew - narodowosc zydowska
16. Kurczewski Jacek - narodowosc zydowska
17. Lewandowski Janusz - narodowosc zydowska
18. Mazewski Lech - narodowosc zydowska
19. Merkel Jacek - narodowosc zydowska
20. Michalak Zenon - narodowosc zydowska
21. Moszczynski Marek - narodowosc zydowska
22. Orlowski Jerzy - narodowosc zydowska
23. Pamula Jan - narodowosc Polska
24. Pelc Waldemar - narodowosc zydowska
25. Piskorski Pawel - narodowosc zydowska
26. Raj Andrzej - narodowosc zydowska
27. Rejchelt Wladyslaw - narodowosc zydowska
28. Rzymelk Jan - narodowosc zydowska
29. Samborski Marek - narodowosc zydowska
30. Sosnicki Miroslaw - narodowosc zydowska
31. Szafraniec Herbert - narodowosc zydowska
32. Tusk Donald - narodowosc zydowska
33. Ulatowski Jaroslaw - narodowosc zydowska
34. Wardacki Wojciech - narodowosc zydowska
35. Wójcik Wieslaw - narodowosc zydowska
36. Zarebski Andrzej - narodowosc zydowska
37. Zabinski Krzysztof - narodowosc zydowskaN.S.Z.Z. "SOLIDARNOSC":
1. Arkuszewski Wojciech - narodowosc zydowska
2. Baran Stanislaw - narodowosc zydowska
3. Bartosz Waldemar - narodowosc zydowska
4. Borusewicz Bogdan - narodowosc zydowska
5. Fraczek Barbara - narodowosc zydowska
6. Jedynak Tadeusz - narodowosc zydowska
7. Kielek Eugeniusz - narodowosc zydowska
8. Kowalczyk Pawel - narodowosc zydowska
9. Kulas Jan - narodowosc zydowska
10. Lewandowski Tadeusz - narodowosc zydowska
11. Ladosz Zbigniew - narodowosc Polska
12. Markiewicz Marek - narodowosc zydowska
13. Muszynski Marek - narodowosc zydowska
14. Muller Edward - narodowosc zydowska
15. Niczperowicz Jerzy - narodowosc zydowska
16. Panek Slawomir - narodowosc zydowska
17. Pietrzyk Alojzy - narodowosc zydowska
18. Rogucki Slawomir - narodowosc zydowska
19. Rulewski Jan - narodowosc Niemiecka
20. Seferowicz Elzbieta - narodowosc Polska
21. Smirnow Andrzej - narodowosc zydowska
22. Sobanski Stanislaw - narodowosc zydowska
23. Tyrakowski Antoni - narodowosc zydowska
24. Wasik Stanislaw - narodowosc zydowska
25. Weglarz Stanislaw - narodowosc zydowska
26. Zielinski Marek - narodowosc zydowska
27. Zóltowska Maria - narodowosc zydowska


SOLIDARNOSC PRACY:
1. Bugaj Ryszard - narodowosc zydowska
2. Czarnecki Piotr - narodowosc zydowska
3. Kwiatkowski Wojciech - narodowosc zydowska
4. Malachowski Aleksander - narodowosc zydowska

SOLIDARNOSC 80:
1. Kocjan Stanislaw - narodowosc zydowska

RUCH DEMOKRATYCZNO SPOLECZNY:
1. Bujak Zbigniew - narodowosc zydowska

KRAKOWSKA KOALICJA SOLIDARNOSCI z PREZYDENTEM:
1. Gil Mieczyslaw - narodowosc zydowska

POLSKA PARTIA PRZYJACIÓL PIWA:
1. Bankowski Tomasz - narodowosc zydowska
2. Brach Tomasz - narodowosc zydowska
3. Bubel Leszek - narodowosc zydowska
4. Chabinski Slawomir - narodowosc zydowska
5. Czernecki Andrzej - narodowosc zydowska
6. Dziewulski Jerzy - narodowosc zydowska
7. Ejsmont Zbigniew - narodowosc zydowska
8. Halber Adam - narodowosc zydowska
9. Holc Tomasz - narodowosc zydowska
10. Ibisz Krzysztof - narodowosc zydowska
11. Kloczko Marek - narodowosc zydowska
12. Piechowicz Adam - narodowosc zydowska
13. Rewinski Janusz - narodowosc zydowska
14. Urbaniak Cezary - narodowosc zydowska
15. Zakrzewski Andrzej Janusz - narodowosc zydowska
16. Zylber Jan - narodowosc zydowska

MNIEJSZOSC NIEMIECKA
1. Bastek Edmund - narodowosc Niemiecka
2. Brylka Georg - narodowosc Niemiecka
3. Willibald Fabian Jan - narodowosc zydowska
4. Kost Antoni - narodowosc Niemiecka
5. Kozak Bruno - narodowosc Polska
6. Kroll Henryk - narodowosc Niemiecka
7. Pazdzior Helmut - narodowosc Niemiecka

RUCH AUTONOMII SLASKA
1. Musiol Pawel Anrzej - narodowosc Niemiecka
2. Switon Kazimierz - narodowosc zydowska

UNIA WIELKOPOLAN I LUBUSZAN
1. Bak Józef - narodowosc zydowska

POLSKI ZWIAZEK ZACHODNI
1. Bogusz Ryszard - narodowosc Polska
2. Kraus Janina - narodowosc zydowska
3. Wierzbicka Danuta - narodowosc zydowska
4. Wilk Kazimierz - narodowosc Polska

WIELKOPOLSCE I POLCE
1. Ziólkowska Wieslawa - narodowosc zydowska

UNIA POLITYKI REALNEJ
1. Korwin-Mikke Janusz - narodowosc zydowska
2. Pruchno Wróblewski Lech - narodowosc zydowska
3. Sielanczyk Andrzej - narodowosc zydowska

PARTIA "X"
1. Chelstowski Kazimierz - narodowosc zydowska
2. Czajka Antoni - narodowosc zydowska
3. Jedryka Waldemar - narodowosc zydowska

STRONNICTWO DEMOKRATYCZNE
1. Switka Jan - narodowosc zydowska

ZWIAZEK PODHALAN
1. Gasienica-Makowski Andrze - narodowosc Polska

SOJUSZ KOBIET PRZECIW TRUDNOSCIOM ZYCIA
1. Gaj Bozena - narodowosc zydowska

PRAWOSLAWNI
1. Czykwin Eugeniusz - narodowosc BialoruskaSENAT


UNIA DEMOKRATYCZNA
1. Baltakis Jadwiga - narodowosc zydowska
2. Bartnik Waclaw - narodowosc zydowska
3. Blaszczak Zbigniew - narodowosc zydowska
4. Bogucka-Skowronska Anna Teresa - narodowosc zydowska
5. Chmura Jerzy - narodowosc zydowska
6. Czemplik Marek - narodowosc zydowska
7. Findeisen Wladyslaw - narodowosc zydowska
8. Kazmirowski Andrzej Michal - narodowosc zydowska
9. Kozlowski Krzysztof - narodowosc zydowska
10. Kuratowska Zofia - narodowosc zydowska
11. Malinski Edumund - narodowosc zydowska
12. Pawlik Andrzej Eugeniusz - narodowosc zydowska
13. Polomski Franciszek - narodowosc zydowska
14. Simonides Dorota - narodowosc zydowska
15. Szudejko Boleslaw - narodowosc zydowska
16. Tukallo Konstanty - narodowosc zydowska
17. Tyc Andrzej - narodowosc zydowska
18. Wende Edmund Joachim - narodowosc zydowska
19. Wójcik Wieslaw - narodowosc zydowska
20. Wysoczanski Jan - narodowosc zydowska
21. Zak Stanislaw - narodowosc zydowska

N.S.Z.Z. "SOLIDARNOSC"
1. Chelkowski August - narodowosc zydowska
2. Gosciej Janina - narodowosc zydowska
3. Halasa Józef - narodowosc Polska
4. Jurczak Stefan - narodowosc Polska
5. Kepa Jerzey Edward - narodowosc zydowska
6. Kralczynski Anrzej - narodowosc zydowska
7. Mazurek Janusz - narodowosc zydowska
8. Pankanin Piotr - narodowosc zydowska
9. Pienkowska Alina - narodowosc zydowska
10. Stasiak Wiktor - narodowosc zydowska
11. Wilkowski Eugeniusz - narodowosc zydowska

KOMITET OBYWATELSKI Z INICJATYWY "SOLIDARNOSCI"
1. Juszkiewicz Ryszard - narodowosc zydowska

KOMITETY OBYWATELSKIE
1. Celinski Andrzej - narodowosc zydowska

KOMITET WYBORCZY ZBIGNIEWA ROMASZEWSKIEGO.
1. Romaszewski Zbigniew - narodowosc zydowska

ZJEDNOCZENIE CHRZESCIJANSKO-NARODOWE
1. Andrzejewski Piotr - narodowosc zydowska
2. Bender Ryszard Janusz - narodowosc zydowska
3. Bohdanowicz Waldemar Antoni - narodowosc zydowska
4. Dziekan Eugeniusz Janusz - narodowosc zydowska
5. Lewoc Leszek - narodowosc zydowska
6. Perzanowski Wieslaw Antoni - narodowosc zydowska
7. Pusz Zbigniew - narodowosc zydowska
8. Rupacz Michal - narodowosc Polska
9. Skupinski Adam - narodowosc zydowska
10. Szafraniec Jan - narodowosc zydowska

PARTIA CHRZESCIJANSKICH DEMOKRATÓW
1. Baranczak Jaroslaw Marian - narodowosc zydowska
2. Kaminski Tadeusz - narodowosc zydowska
3. Pawlowski Krzysztof - narodowosc zydowska

CHRZESCIJANSKA DEMOKRACJA
1. Piotrowski Walerian - narodowosc zydowska

POROZUMIENIE CENTRUM
1. Choroszucha Ireneusz - narodowosc zydowska
2. Grzeskowiak Alicja - narodowosc zydowska
3. Juros Pawel - narodowosc zydowska
4. Musial Jan - narodowosc Polska
5. Piesiewicz Krzysztof Marek - narodowosc zydowska
6. Piotrowski Leszek - narodowosc zydowska
7. Poniatowski Kazimierz - narodowosc zydowska
8. Rossa Henryk - narodowosc zydowska
9. Stepien Jerzy - narodowosc zydowska

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. Antonowicz Jan - narodowosc Polska
2. Gajewski Sylwester - narodowosc Polska
3. Grzeszczak Eugeniusz - narodowosc Polska
4. Komorowski Zbigniew - narodowosc Polska
5. Makarewicz Henryk - narodowosc zydowska
6. Rysak Elzbieta - narodowosc Polska
7. Struzik Adam - narodowosc zydowska
8. Wlodyka Mieczyslaw - narodowosc Polska

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - POROZUMIENIE LUDOWE
1. Brzozowski Tadeusz Henryk - narodowosc Polska
2. Chodkowski Jan - narodowosc Polska
3. Czarnocki Henryk Franciszk - narodowosc zydowska
4. Hortmanowicz Zygmunt - narodowosc zydowska
5. Kaminski Jerzy - narodowosc Polska
6. Slisz Józef - narodowosc zydowska
7. Woznica Janusz - narodowosc Polska

LUDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE "PIAST"
1. Czarnobilski Zdzislaw - narodowosc Polska

KONGRES LIBERALNO-DEMOKRATYCZNY
1. Czapski Andrzej Antoni - narodowosc zydowska
2. Filipkowski Zbigniew Jan - narodowosc zydowska
3. Kruk Wojciech - narodowosc zydowska
4. Rzezniczak Andrzej - narodowosc zydowska
5. Sniezko Stefan - narodowosc zydowska

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1. Jarzembowski Ryszard - narodowosc zydowska
2. Kopaczewski Jerzy - narodowosc zydowska
3. Kuczynski Józef - narodowosc zydowska
4. Wygledowski Mieczylaw - narodowosc zydowska

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGLEJ.
1. Jesionek Jan - narodowosc zydowska
2. Kostka Stanislaw - narodowosc zydowska
3. Rejniewicz Marian - narodowosc zydowska
4. Wegrzyn Zygmunt - narodowosc zydowska

MNIEJSZOSC NIEMIECKA
1. Bartodziej Gerhard - narodowosc Niemiecka

UNIA WIELKOPOLAN
1. Szymanowski Andrzej Boleslaw - narodowosc zydowska

ZRZESZENIE KASZUBSKO-POMORSKIE
1. Borzyszkowski Józef - narodowosc zydowska

REGIONALNE FORUM WYBORCZE (RZESZÓW)
1. Draus Jan - narodowosc zydowska

REGIONOWI I POLSCE
1. Jagiello Edmund - narodowosc Polska

NARODOWY KOMITET WYBORCZY
1. Zamoyski Jan - narodowosc Polska

NIEZALEZNY KOMITET WYBORCZY
1. Chojnacki Piotr - narodowosc zydowska

KANDYDAT NIEZALEZNY
1. Jagodzinski Tomasz - narodowosc zydowska

KOMITET WYBORCZY d/s WYBORU JANUSZA BOLEALAWA BARANOWSKIEGO
1. Baranowski Janusz Boleslaw - narodowosc Polska

KOMITET WYBORCZY KRZYSZTOFA HORODECKIEGO
1. Horodecki Krzysztof - narodowosc zydowska

KOMITET WYBORCZY JERZEGO MADEJA
1. Madej Jerzy - narodowosc zydowska

KOMITET WYBORCZY HENRYKA STOKLOSY
1. Stolosa Henryk - narodowosc zydowska
Narodowość posłów i senatorów według przynależności partyjnej z okresu wyborów w 1993 roku.SEJM

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Sojcjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej

1. Adamski Władysław – narodowość żydowska

2. Aichler Romuald – narodowość żydowska

3. Andryszak Aleksander – narodowość żydowska

4. Banach Jolanta– narodowość żydowska

5. Bańkowska Anna– narodowość żydowska

6. Baszczyński Krzysztof– narodowość żydowska

7. Biliński Tadeusz– narodowość żydowska

8. Blida Barbara– narodowość żydowska

9. Błoch Jadwiga– narodowość żydowska

10. Bomba Zbigniew – narodowość Polska

11. Borowski Marek– narodowość żydowska

12. Brachamański Andrzej– narodowość żydowska

13. Brzeziński Krzysztof– narodowość żydowska

14. Budkiewicz Jan– narodowość żydowska

15. Bujak Bogdan– narodowość żydowska

16. Bułka Władysław– narodowość żydowska

17. Byra Jan– narodowość żydowska

18. Ceranka Stefan– narodowość żydowska

19. Chojnacki Jan– narodowość żydowska

20. Ciborowska Danuta– narodowość żydowska

21. Ciesielski Wiesław– narodowość żydowska

22. Cimoszewicz Włodzimierz– narodowość żydowska

23. Cybulski Zygmunt – narodowość Polska

24. Czajczyński Stanisław– narodowość żydowska

25. Czerniawski Mieczysław Leon– narodowość żydowska

26. Dancewicz Dorota – narodowość żydowska

27. Deręgowski Witold – narodowość żydowska

28. Dobosz Teresa – narodowość żydowska

29. Dyduch Marek – narodowość żydowska

30. Dzienisiewicz Stanisław – narodowość żydowska

31. Dziewulski Jerzy – narodowość żydowska

32. Firak Witold– narodowość żydowska

33. Gawin Tadeusz – narodowość żydowska

34. Gliniecki Lubomir – narodowość żydowska

35. Gorzelańczyk Zbigniew – narodowość żydowska

36. Grabałowski Wojciech – narodowość Polska

37. Grabek Józef– narodowość żydowska

38. Grabowska Danuta – narodowość Polska

39. Grela Leon– narodowość żydowska

40. Grodzicki Ryszard– narodowość żydowska

41. Gruszka Grzegorz – narodowość Polska

42. Grzebisz –Nowicka Zofia – narodowość żydowska

43. Halber Adam– narodowość żydowska

44. Hyla Barbara – narodowość żydowska

45. Ikonowicz Piotr – narodowość żydowska

46. Iwaniec Kazimierz – narodowość żydowska

47. Iwański Tadeusz– narodowość żydowska

48. Janas Stanisław– narodowość żydowska

49. Janik Krzysztof – narodowość Polska

50. Jankowski Jerzy– narodowość żydowska

51. Janowski Zbigniew– narodowość żydowska

52. Jaskiernia Jerzy– narodowość żydowska

53. Jodeń Mieczysław– narodowość żydowska

54. Jędrzejczak Tadeusz – narodowość Polska

55. Jurecki Ignacy – narodowość żydowska

56. Jurek Janusz – narodowość żydowska

57. Jurgielaniec Seweryn – narodowość żydowska

58. Kaczmarek Wiesław – narodowość żydowska

59. Kaleta Józef – narodowość żydowska

60. Kaniewski Zbigniew– narodowość żydowska

61. Jacek Kasprzyk– narodowość żydowska

62. Kisieliński Jan– narodowość żydowska

63. Kobielusz Antoni – narodowość Polska

64. Kocjan Jacek– narodowość żydowska

65. Konarski Włodzimierz – narodowość Polska

66. Kopeć Stanisław – narodowość Polska

67. Kossakowski Jerzy – narodowość Polska

68. Kowalczyk Stanisław– narodowość żydowska

69. Kowalska Bronisława – narodowość Polska

70. Krajewski Mieczysław– narodowość żydowska

71. Krawczuk Aleksander– narodowość żydowska

72. Krysiewicz Bogdan – narodowość żydowska

73. Kufel Zenon – narodowość żydowska

74. Kwaśniewski Aleksander – narodowość żydowska

75. Lemański Janusz – narodowość żydowska

76. Lewandowski Marek – narodowość żydowska

77. Lewicka-Łęgowska Ewa – narodowość żydowska

78. Lipski Andrzej – narodowość żydowska

79. Łybacka Krystyna – narodowość Polska

80. Majewski Witold – narodowość Polska

81. Maksymiuk Janusz – narodowość Polska

82. Malinowski Janusz – narodowość żydowska

83. Maliszewski Stanisław – narodowość żydowska

84. Manicki Maciej – narodowość żydowska

85. Marczewski Marian – narodowość Polska

86. Marczewski Sławomir – narodowość Polska

87. Martyniuk Wacław – narodowość żydowska

88. Matyjek Tadeusz – narodowość żydowska

89. Mazurkiewicz Marek – narodowość żydowska

90. Miller Leszek – narodowość żydowska

91. Milner Kazimierz – narodowość żydowska

92. Miżejewski Cezary – narodowość żydowska

93. Modzelewski Kazimierz – narodowość żydowska

94. Murynowicz Alicja - narodowość żydowska

95. Musielak Kazimierz – narodowość żydowska

96. Nieporęt Włodzimierz – narodowość żydowska

97. Nowicka Irena Maria – narodowość żydowska

98. Nowaczek Wojciech – narodowość żydowska

99. Nowak Kazimierz – narodowość żydowska

100. Nowicki Józef – narodowość żydowska

101. Nowicki Roman – narodowość żydowska

102. Nycz Kazimierz – narodowość Polska

103. Oleksy Józef – narodowość żydowska

104. Olewiński Marek - narodowość żydowska

105. Olszewski Andrzej – narodowość żydowska

106. Ostrowska Małgorzata – narodowość Polska

107. Pająk Urszula – narodowość żydowska

108. Panek Jerzy – narodowość żydowska

109. Paniec Henryk – narodowość Polska

110. Pustusiak Longin – narodowość żydowska

111. Paszczyk Stanisław - narodowość żydowska

112. Pawlak Stanisław – narodowość Polska

113. Pawłowska Regina – narodowość żydowska

114. Piechota Jacek - narodowość żydowska

115. Piecka Mieczysław – narodowość żydowska

116. Piela – Mielczarek Elżbieta – narodowość żydowska

117. Pilarczyk Jerzy – narodowość żydowska

118. Piotrowski Andrzej – narodowość żydowska

119. Plewa Siergiej – narodowość Polska

120. Pogoda Czesław – narodowość żydowska

121. Potulski Franciszek – narodowość żydowska

122. Rojszyk Marek – narodowość Polska

123. Rusznica Stanisław – narodowość żydowska

124. Sas Kazimierz – narodowość żydowska

125. Sekuła Ireneusz – narodowość żydowska

126. Siemiątkowski Zbigniew – narodowość żydowska

127. Sierakowska Izabella – narodowość żydowska

128. Sitek Włodzimierz – narodowość Polska

129. Siwiec Marek – narodowość żydowska

130. Skomra Szczepan – narodowość żydowska

131. Skrzyński Andrzej – narodowość żydowska

132. Słomski Andrzej – narodowość żydowska

133. Sobotka Zbigniew – narodowość Polska

134. Sokołowska Wanda – narodowość żydowska

135. Spychalska Ewa – narodowość żydowska

136. Stec Stanisław – narodowość żydowska

137. Stępień Władysław – narodowość żydowska

138. Szarawarski Andrzej – narodowość żydowska

139. Szkop Władysław – narodowość żydowska

140. Szmajdziński Jerzy – narodowość żydowska

141. Szteliga Jerzy – narodowość żydowska

142. Szweda Wiesław – narodowość żydowska

143. Szymańczyk Lech – narodowość żydowska

144. Szymański Jan – narodowość żydowska

145. Szynalska Renata – narodowość żydowska

146. Śleziak Czesław – narodowość Polska

147. Tomaszewski Tadeusz – narodowość Polska

148. Tuszyński Zdzisław – narodowość żydowska

149. Uczkiewicz Jacek – narodowość żydowska

150. Ulicki Ryszard – narodowość żydowska

151. Urbańczyk Andrzej – narodowość Polska

152. Walczyńska-Rechmal Maria – narodowość żydowska

153. Waniek Danuta – narodowość żydowska

154. Wenderlich Jerzy – narodowość żydowska

155. Wiatr Jerzy – narodowość żydowska

156. Wieczorek Zbigniew – narodowoś

259.Polska w okowach postżydokomuny

Nie publikowane fragmenty wywiadu z Bronisławem Geremkiem

żydzi i SB-cy rozpowszechniają w internecie, jakoby była to SB-ecka fałszywka...Bronisław Geremek - prawdziwe nazwisko - Berele Lewartowwróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, żyd, mason, oszczerca, zaangażowany komunista, wieloletni czł. PZPR, wieloletni współpracownik i doradca KC PZPR, faworyt okresu stalinowskiego i były stalinowiec, arcy-bydle i szuja; z inicjatywy KC PZPR został jednym z głównych ekspertów i doradców NSZZ Solidarność - w celu rozbicia związku;

związany z ultralewicową ROAD następnie Unią Demokratyczną oraz Unią Wolności, obecnie z Partią Demokratyczną - demokraci.pl, poseł Parlamentu Europejskiego; W Parlamencie Europejskim jest członkiem Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy - ALDE.

Pochodzi z rodziny łódzkich chasydów Lewartowskich, jest synem rabina [por. P. Bączek: Profesor Geremek gracz, "Gazeta Polska" z 20 kwietnia 1995 r.]. W czasie wojny znalazł schronienie u państwa Geremków we Wschowie.

Odegrał ogromną rolę w zablokowaniu autentycznego rozliczenia z komunizmem i utrzymaniu polityki grubej kreski.

Ponosi szczególną odpowiedzialność za narzucenie OKP antynarodowego planu gospodarczego Sorosa i Sachsa.

W swych wystąpieniach za granicą niejednokrotnie występował ze swego rodzaju "donosami na Polskę", skrajnie eksponując rzekome niebezpieczeństwa "antysemityzmu", "nacjonalizmu" i "populizmu"; skrajny manipulator - znany jest z niezwykle rozwiniętych umiejętności rozmijania się z prawdą.

Jest wynalazcą nowego typu dezinformacji, zwanego faktem prasowym, [chodzi o zdarzenie, które nigdy nie zaistniało w rzeczywistości, ale stało się wiarygodne, bo napisano o nim w prasie!!].)


/Wywiad przeprowadzony przez Hanne Krall - Hajka Rejchgold do wybiórczego opublikowania w tygodniku "POLITYKA" w 1981 roku/Wywiad z Bronisławem Geremkiem, kierownikiem Pracowni Historii Kultury Sredniowiecza PAN byl gotowy do druku w czerwcu 1981 roku.

"POLITYKA" oglosila go w dniu 8 sierpnia 1981 roku, Redakcja "POLITYKI" zmienila tytul, który brzmial: "Historia nie zwalnia biegu" i wylaczyla najważniejszy dla Polaków fragment.

Zapis magnetofonowy dokonany przez ekipe Radia i Telewizji KKP NSZZ "Solidarnosc"


Podajemy w calosci fragment wywiadu wylaczony z druku przez "Polityke", a wydrukowany w powielaczowym periodycznym wydawnictwie pod tytulem "Solidarnosc Radia i Telewizji" /biuletyn wylaczne do uzytku wewnetrznego/.

Tekst danego wywiadu poza tym odbito w 33 scisle numerowanych egzemplarzach i przekazane nastepujacym osobom: Edwardowi Ochabowi, Janowi Karolowi Wende, Leonowi Chainowi, i calemu kahalowi czyli zarzadowi gminy zydowskiej.

Otrzymala poza tym centrala propagandowa gminy: Jerzy Morawski, Wladyslaw Matwin, Artur Starewicz, Michal Brodzki, Adam Schaff. Równiez wszyscy przewodniczacy zespolów I, II, III, i IV oraz kierownicy sekcji Radia i Telewizji: Gdansk, Wroclaw, Lódz, Kraków, Katowice, Lublin, Szczecin, Olsztyn, Poznan, Rzeszów, Bialystok, Kielce.Prawdziwe oblicze podstępnego i zbrodniczego żyda-komunisty Berele Lewartowa - vel Bronisława Geremeka

Niżej zamieszczamy ów niepublikowany w "Polityce" fragment.

Hanna Krall: Panie profesorze...


Bronisław Geremek: Ten tytuł należy mi się już od dawna, ale niech go pani nie używa, ciągle jestem tylko docentem.
Hanna Krall: Ale przecież otrzyma pan godnosć profesora, musi pan ją otrzymać.


Bronisław Geremek: To prawda i chyba już niedługo. Teraz kiedy Geysztor jest Prezesem PAN, Madejczyk nie odważy się przeciwstawiać wnioskowi o wystąpienie do Rady Panstwa o profesurę dla mnie.Hanna Krall: No to ja będę mówila: panie Profesorze, a w tym co bedzie szlo do druku zmienimy na: panie Docencie. A wiec, panie Profesorze, musze powiedziec, ze mojemu szefowi redakcyjnemu ogromnie zalezy na tym wywiadzie, a scisle mówiac na tym, aby zapewnic pana wybór do Komisji Krajowej na Zjezdzie w Gdansku.

Bronisław Geremek: Wiem sam dobrze, że coraz więcej delegatów patrzy nam na ręce coraz to z większą nieufnoscią. Muszę przyznac, że nie wiem, czy Rakowski dobrze robi inspirując ten wywiad, mogą się ludzie zorientowac, że ja i Rakowski gramy tę samą melodię, tylko na innych fortepianach i w innych salach koncertowych... Przepraszam, kto tu zagladal?Hanna Krall: Nikt wazny. To Bijak. Zastepca Rakowskiego.

Bronisław Geremek: Musicie go tutaj trzymać? Przecież to...Hanna Krall: Jeden Polak musi tu być. Zdarza sie, że przychodzi to redakcji ksiadz. Kto ma wówczas z nim rozmawiac? Może Passant? Jeżeli taki ksiadz dobrze pamieta lata 1949-1956, to moze sie zdarzyc, że w areszcie albo na holdowniczym zebraniu ksiezy-patriotów przesluchiwal go Roman Zambrowski. A przeciez Danek kubek w kubek podobny do swego wujka. Jego matka to rodzona siostra Romana.

Bronisław Geremek: Wszystko jedno, w takiej redakcji jak "Polityka" to ja bym byl bardziej ostrożny. Poklóci się o wierszówkę, a potem opisze was w "Rzeczywistosci".Hanna Krall: Nie pan wypluje to slowo, takie brzydkie, niech pan lepiej powie, profesorze, do czego mamy się przygotowac w gazecie - strategicznie i taktycznie.

Bronisław Geremek: O samym zjezdzie gdanskim nie będę pani mówil, bo Marta Wesolowska zrobi to genialnie. Ostatecznie od dawna siedzi w KOR i zna dokladnie wszystkie niuanse. Ale trzeba dac cale wsparcie ogniowe kilku niezwykle waznym sprawom:

Ustawie o Samorzadzie Spolecznym, o spolecznej kontroli nad radiem i telewizja, a i nad prasa takze. Ustawa o samorzadzie przedsiebiorstw otwierajaca mozliwosci tworzenia spólek polsko-zagranicznych, socjalistyczno-kapitalistycznych ma tutaj wezlowe znaczenie. To jest wprawdzie glówne zadanie dla Andrzeja Krzysztofa Wróblewskiego, który ten problem postawil mocno zaraz po Nadzwyczajnym Zjezdzie Delegatów Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w pazdzierniku ubieglego roku, ale to musicie Wy wszyscy, bo to jest nakaz Gminy, polozyc jak najwiekszy nacisk. Równoczesnie trzeba wysunac takze na glówny plan projekt ustawy o podwójnym obywatelstwie dla wszystkich, którzy kiedykolwiek na terytorium Polski mieszkali i obojetnie gdzie przebywaja dzis, i ich prawni nastepcy równiez.Hanna Krall: Nie chwycilam jeszcze, czemu to takie wazne juz w tej chwili.

Bronisław Geremek: Bo kuc zelazo trzeba wtedy kiedy jest gorace, a historia nie zwalnia biegu, kiedy się ja kijem pogania. Znala pani profesora Wyke?Hanna Krall: Tak, poznalam go osobiscie w Krakowie, a poza tym czytalam wszystko co napisal w ksiazkach i periodykach.

Bronislaw Geremek: Wszystko? Naprawdę wszystko? A jego rozmowę historyczo-socjalistyczna pod tytulem "Gospodarka wylaczona" tez pani zna?Hanna Krall: "Gospodarka wylaczona"? Przeciez on nie zajmowal sie nigdy historia gospodarcza!

Bronisław Geremek: Ale się na tym znal, zreszta rozmowę napisal z osobistej inspiracji Jakuba Bermana i Romana Zambrowskiego, ogloszona w pierwszym numerze miesiecznika "Twórczosc" z 1945r. Wyka byl zreszta naczelnym redaktorem tego miesiecznika. Nie bede pani odsylal do biblioteki na Foksal. Mam ten numer przy sobie, bo jest mi bardzo potrzebny do opracowania memorialu dla kilku osób z najwyzszego kregu wladzy, a i dla tych kilkunastu, którzy stoja ponad oficjalnym kregiem wladzy ludowej w Polsce. Trzeba obejmowac wszystkich i to wszystkich.
Poszukajmy, poszukajmy! Jest: strona 156, 157 i 158. Rozdzial: "Zydzi i handel polski". Centralnym faktem psychogospodarczym lat okupacji jest na pewno znikniecie z handlu i posrednictwa milionowej masy zydowskiej. Znikniecie, kiedy dzisiaj liczyc trzeba niedobitków, definitywnie i ostatecznie. Natomiast faktem mniej znanym, chociaz równie waznym, jest próba inercyjnego i automatycznego wejscia zywiolu polskiego na miejsce opuszczone przez Zydów. Dlatego nazywam to wejsciem inercyjnym i automatycznym, poniewaz caly ten proces, mówiac krótko i brutalnie, mial ze strony wchodzacych na puste miejsce taki obraz: na miejsce nieochrzczonych ochrzczeni, ale z cala ohyda psychologiczna: kanciarze, handlarze, wyzyskiwacze. Psychologia zwiazana z funkcja spoleczna, a nie przynaleznoscia narodowa. Cala radosc "trzeciego stanu" sprowadza sie wlasciwie do nadziei: nie ma Zydów, wejdziemy na ich miejsce niczego nie zmieniajac, a wszystko dziedziczac z nalogów, które narodowi moralisci uwazali za typowe dla psychiki zydowskiej, ale tym razem bedzie to narodowe. Cechy cacy i tabu. Pominie tu pani ten fragment wywodów Kazimierza Wyki, gdzie zawarta jest obrona zydowskiego stanu posiadania w ekonomice dawnej i przedwojennej Polski. Czytajmy na stronie 157. Powiedzmy wyraznie: nieszczesciem polskiego zycia gospodarczego nie bylo to, ze wszedzie, od straganu po najwiekszy bank, przodowali w nim Zydzi. Nieszczesciem bylo to, ze procesa gospodarczo-handlowe byly u nas wylaczone z normalnej tkaniny zycia panstwowego. Kontaktowaly z nia tylko podatkiem, wymykaly cyganstwem oraz przekupstwem.Hanna Krall: A nie sadzi pan, panie profesorze, ze ten wlasnie dystans od tego co pan nazwal "tkanina moralna zycia panstwowego" byl wlasnie na reke tym wszystkim, którzy w Polsce wladali "od straganu az do najwiekszego banku".

Bronisław Geremek: Podzielam pani poglad, ale ja referowalem poglad Wyki, który w interesujacej nas materii przechodzi na stronie 158 do sedna swego wywodu, bynajmniej nie o teoretycznym znaczeniu. Potepia mocno Polaków, ze siegneli po spadek po wymordowanych Zydach, acz w potepieniu tym jest ogromna przesada, bo mienie Zydów zrabowali Niemcy, a Polacy, jesli którys to potrafil czy tez musial, zajeli sie jedynie handlem, bez którego zycie nie moglo przeciez istniec. Nie nasza jednak sprawa wydawanie dobrego swiadectwa Polakom. Wyka tez pisze dla naszych zydowskich interesów prawidlowo i korzystnie. Wiadomo, ze do kosci zbieraja sie zawsze hieny, nigdy lwy.Hanna Krall: Jakie to ladne. Musze sobie to zapisac. Moze sie przydac.

Bronisław Geremek: I dalej nieoceniony Kazimierz Wyka, ale pytanie znacznie donioslejsze, czy formy w jakich sie ta eliminacja dokonala i sposób w jaki spoleczenstwo nasze pragnelo i pragnie ja zdyskontowac byly moralne i rzeczowo do przyjecia?

Otóz chociazbym tylko za siebie odpowiadal i nie znalazl nikogo kto by mi zawtórowal, bede powtarzal nie, po stokroc nie. Te formy i nadzieje byly haniebne, demoralizujace i niskie. Skrót bowiem gospodarczo-moralnego stanowiska przecietnego Polaka wobec tragedii Zydów wyglada tak: Niemcy mordujac Zydów popelnili straszliwa zbrodnie. My bysmy tego nie zrobili. Za te zbrodnie Niemcy poniosa kare. Niemcy splamili swoje sumienie, ale my - my juz teraz mamy korzysci i w przyszlosci bedziemy miec same duze korzysci, nie plamiac sumienia, nie plamiac dloni krwia. Trudno o paskudniejszy przyklad moralnosci murzynskiej, jak takie rozumowanie naszego spoleczenstwa.Hanna Krall: Panie profesorze, alez Wyka nie ma racji. Przeciez spoleczenstwo polskie w calej swojej masie wspólczuje Zydom, a i w miare mozliwosci pomagalo Zydom z narazeniem wlasnego zycia.

Bronisław Geremek: Nie jest wazne co bylo, ale jest wazne co ma byc. Czytajmy wiec z jubilerska wprost precyzja profesora Kazimierza Wyki, który dane mu przez Bermana zamówienie wykonywal z arcykunsztownie i w nakazanym terminie. Juz w pierwszym numerze "Twórczosci" formy jakimi Niemcy likwidowali Zydów spadaja na ich sumienie. Zloty zab wydarty trupowi bedzie zawsze krwawil, chocby nikt nie zapamietal jego pochodzenia. Dlatego nie wolno nam dozwolic by taka reakcja byla zapomniana lub utrwalana inna, bo jest w niej malostkowe tchnienie nekrofilii. Mówiac prosciej, ze jezeli tak juz sie stalo, ze nie ma Zydów w gospodarczym zyciu polskim, to nie bedzie ciagnac korzysci warstwa ochrzczonych sklepikarzy. Prawo do korzysci posiada caly naród i panstwo. Na miejsce zlikwidowanego handlu zydowskiego nie moze wejsc identyczny i strukturalnie psychologiczny handel polski, bo wtedy caly proces nie posiadalby najmniejszego sensu. W okresie prowizorium okupacyjnego szedl zas taki handel i sadzi, ze juz sie rozsiadl na wieczne wieki.Hanna Krall: To teraz dopiero rozumiem, dlaczego to w 1948 roku oglosil Hilary Mina "Bitwe o handel" i najpierw z torbami puscily polskich kupców i rzemieslników przy pomocy domiarów podatkowych, a nastepnie upanstwowily wszystko, spóldzielnie praktycznie takze, by Polacy nigdy nie handlowali po wieki wieków.

Bronisław Geremek: Tego pani nie moze pamietac. Jest pani przeciez za młoda.Hanna Krall: Wtedy w 1948 roku bylam mala dziewczynka, ale o bitwie pana Minca o handel slyszalam wiele razy.

Bronisław Geremek: No to teraz uslyszy pani znowu, ale o tym nikomu i nigdy nie bedzie pani opowiadac. To jest najwieksza tajemnica. W najblizszym czasie nasi powróca do handlu i produkcji w Polsce.Hanna Krall: Skad pan wezmie tylu Zydów? Kto im da przedsiebiorstwa? Kto da pieniadze?

Bronisław Geremek: O naszej "Solidarnosci" to juz pani zapomniala? Jeszcze beda prosic zeby Zydzi brali te przedsiebiorstwa.Hanna Krall: Jeszcze nie obejmuje mysla i wzrokiem duszy tej operacji, ale juz cieszy mnie ona ogromnie.

Bronisław Geremek: Jest ustawa o samorzadzie przedsiebiorstwa? Jest? Mogla byc dla nas jeszcze lepsza, ale i to wystarczy. Przewiduje ona, ze moga byc tworzone spólki prywatno-samorzadowe i spólki prywatno-panstwowe. Przewiduje. Co jest potrzebne na rozruch takiej spólki? My wiemy dobrze. Pieniadze! A kto ma dzis pieniadze na takie interesy? Moze Polacy? Nie, ja Polaków w tym interesie jako udzialowców nie widze. Pieniadze dadza Zydzi! Glowe do interesu tez Zydzi i pytala pani: "skad wezme tylu Zydów?" A no na szczescie ludu Izraela, juz sa. Przez 38 lat populacja odrodzila sie: w Izraelu, Europie Zachodniej, Zwiazku Radzieckim. Kiedy tylko uchwalimy ustawe o podwójnym obywatelstwie i prawie swobodnego wyboru miejsca zamieszkania oraz podrózowania do Polski tam i spowrotem - w zaleznosci wylacznie od checi zainteresowanego takiego z podwójnym obywatelstwem polskim. Z kadrami do zreprywatyzowanego przemyslu, rzemiosla i handlu nie mamy najmniejszego klopotu. A warsztaty pracy stoja otworem, a nawet i puste. Oplacilo sie nam doprowadzic je do takiego stanu, do takiej zalosnej ruiny. W takim stanie beda dawac je nam za darmo i jeszcze calowac w reke, aby byla praca dla Polaków i troche na rynek.Hanna Krall: Dlaczego tylko troche na rynek wewnetrzny?

Bronisław Geremek: Bo te zaklady beda produkowac na eksport, a nie na rynek.Hanna Krall: A jak "Solidarnosc" bedzie ta produkcje wysylana na eksport zatrzymywac na granicy albo w portach?

Bronisław Geremek: Jaka "Solidarnosc"? Jak to wszystko sie nam uda, to "Solidarnosc" bedzie kijem naganiala swoich czlonków i partyjnych tez do ostrej i wytezonej pracy w nadziei, ze samorzad zblizy ja do zysków na horyzoncie. Te zyski beda, ale jak peczek marchwi przed lbem osla aby stale ciagnal ten nasz ciezki wóz.Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków!Bronisław Geremek: Niezbyt lubie? Takie określenie jest niezbyt ścisle!

Ja ich po prostu nienawidzę.

Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami.

Hanna Krall: Ale przeciez pana i pana matke uratował własnie Polak!

Bronisław Geremek: To prawda. Stefan Geremek ukrył nas oboje w Zawichoscie. Pózniej nawet, kiedy bylo juz jasne i pewne, ze mój ojciec Borys Lewartow - nauczyciel ze szkółki rabinackiej, zginał w getcie warszawskim, ozenił sie z moja matka. Niemniej jednak jak od dziecka musiałem ukrywac swoje pochodzenie i nie jeden raz bluzniłem przenajswietszemu, niech bedzie sławione imie jego po wieki wieków, ze stworzył mnie własnie Zydem!
A zreszta, czytała chyba pani pamietniki Emanuela Gingelbluma?Hanna Krall: Oczywiscie. Przeciez pisałam ksiazke o getcie warszawskim i bohaterach Zydowskiego Ruchu Oporu.

Bronisław Geremek: No, to co pewnego razu powiedzieli Zydzi, którzy razem z Gingenblumem ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzine? Pamieta pani, panno Hanko?

Hanna Krall: Tak. Pamietam. Mówili: Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niż nam.Bronisław Geremek: No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

258.I
Pranie mózgów
Jest bardzo pilna potrzeba aby uswiadomic polskiemu spoleczenstwu, zwlaszcza mlodemu pokoleniu, oszukanstwa praktykowanego na wielka skale w tysiacach artykulów publicystycznych, ksiazek oraz filmów zarówno amerykanskich jak i polskich, gdzie przedstawia sie Zydów jako osoby wylacznie szlachetne i tragiczne. Natomiast Polaków przedstawia sie jako ich nieprzejednanych wrogów, nikczemnych zawistników, którzy za okazane im dobro (ciekawe jakie?) odplacaja sie zoologiczna wprost nienawiscia.

Nierzadko przedstawia sie tez Polaków („Malowany ptak") jako zwyrodnialych zbrodniarzy, gorszych nawet od niemieckich oprawców. Poza tym Polacy to wobec Zydów holota, biedota, nedza, która potrafi tylko reagowac nienawiscia, zamiast zdobyc sie na szacunek dla lepszych od siebie, bardziej wyksztalconych, inteligentniejszych.

Niedawno nawet „Gazeta Wyborcza" wystapila z teza („dowody" zaczerpnieto ze zbiorów Zydowskiego Instytutu Historycznego), jakoby powstancy warszawscy mordowali w celach rabunkowych Zydów, którzy zdolali przetrwac okupacje. Odzew w prasie, na te jawne kalumnie, byl zdumiewajaco niesmialy. Czemu dziwic sie nie mozna, gdyz niemal wszystkie polskojezyczne mass-media znajdujace sie pod przemoznym wplywem Zydów.

Podobnie, a wlasciwie identyczne tendencje reprezentuje ponad wszelki rozsadek naglasniany film „Lista Schindlera", który krecono w Polsce, przy wspóludziale polskich (tanich) aktorów, a który ma wyrazna antypolska wymowe. Mimo to przez niby polska krytyke filmowa zostal okrzyczany arcydzielem, jeszcze zanim go ktokolwiek obejrzal.

Taki stosunek do Polaków jest wynikiem jednolitego frontu zydowskiego przeciwko Polakom i Polsce, który zostal ustalony przez Zydów w Stanach Zjednoczonych i jest narzucany calemu swiatu, w tym równiez i naszemu spoleczenstwu. Polacy to pokornie i niemal bezkrytycznie przyjmuja, ledwie tu i ówdzie pojawiaja sie jakies anemiczne slowa sprzeciwu i wolanie o sprawiedliwa ocene i prawde. Ten slaby glos protestu jest dla opinii urabianej przez Zydów jeszcze jednym argumentem na to, ze sami Polacy tak uwazaja, skoro nie protestuja. Jest to hucpiarskie klamstwo. Wiecej - jest to plucie w twarz zakneblowanemu narodowi, gdyz, jak wspominalem, wszystkie wielkie mass-media w Polsce, gazety, telewizja, rozglosnie radiowe, zostaly wypuszczone w pacht, lub po prostu sprzedane obcemu, najczesciej zydowskiemu kapitalowi.

Co ciekawe: krytyka polska (czy rzeczywiscie polska?) juz dawno oglosila temat wojenny za zuzyty. Tymczasem temat ten w odniesieniu do Zydów jest w coraz wiekszym rozkwicie. Pojawia sie coraz wiecej dziel literackich i filmowych na ten temat. Pisarze i rezyserzy innych narodowosci, w tym takze i Polscy, zapominajac o historii wlasnego narodu, w sposób sluzalczy podejmuja go zgodnie z narzuconymi schematami: tragiczni, piekni i szlachetni, oczywiscie, niczemu nie winni Zydzi i podli, chciwi polscy antysemici. Przy czym Niemcy, wlasciwi autorzy i wykonawcy zbrodni holocaustu, nikna gdzies w rozmywajacym sie tle, zastepuje sie ich enigmatycznymi „nazistami", SS-manami, „hitlerowcami", którzy nierzadko - jak u Spielberga w „Liscie Schindlera" mówia po polsku. Celowe, lajdackie niedopatrzenie.

Wymaga to korekty samo pojecie antysemityzmu. Zydzi stanowia 8% narodów semickich, które na ogól nie budza takich emocji jak Zydzi. Zydzi to pojecie zawlaszczyli do okreslenia antyzydowskosci i ono funkcjonuje pod pojeciem antysemityzmu. Antysemityzm jest zupelnie inaczej rozumiany przez Zydów i nie-Zydów. Na ogól uwazamy zgodnie z zasadami logiki, ze antysemita jest ten, kto nienawidzi Zyda tylko dlatego, ze jest Zydem, dopuszcza sie lzenia i wysmiewania narodu zydowskiego, jego kultury i tradycji, tylko dlatego, ze jest inna i obca mu.

Natomiast Zydzi za antysemitów uwazaja juz tych, którzy krytykuja postepowanie Zydów, potepiaja ich wystepki a zwlaszcza gdy opowiadaja sie za tym, aby naród byl w swoim panstwie gospodarzem: Rosjanin w Rosji, Polak w Polsce, Niemiec w Niemczech. Cyceron byl uwazany za antysemite tylko dlatego, ze bronil w sadzie kogos, kogo Zydzi oskarzali.

Na poczatku Polski Ludowej wystarczylo rozpoznawac Zyda, aby byc antysemita, a to oznaczalo powazne przykrosci, nierzadko utrate wolnosci a czasem i zycia.

Jak sie zdaje, wiele racji miala Maria Dabrowska - autorka skadinad bardzo przychylnie nastawiona do Zydów - która stwierdzila, ze „trzeba zycie oddac za Zyda, aby nie narazic sie na zarzut antysemityzmu".

W amerykanskich mass-mediach Zydzi zamieszkujacy Polske przed wojna pokazywani sa jako prawdziwi dobroczyncy panstwa, zasobni, szlachetni i madrzy. Oczywiscie, jest to bzdura. Zaden film, zadna powiesc nie pokazuje Zyda takim, jakim go np., pokazal Szekspir w „Kupcu weneckim", czy J.I. Kraszewski w powiesci „Zyd".

Pomija sie tez milczeniem zdecydowanie antypanstwowa dzialalnosc Zydów-komunistów. Nikt nigdy i nigdzie nie pokazuje Zyda przestepcy, kryminalisty. Czyzby takich nie bylo? A moze stanowili tak nikly procent, ze w ogóle nie warto o tym wspominac?

Oddajmy glos faktom.


II
NIEKONCZACY SIE POTOK AFER I NADUZYC
Polska miedzywojenna jest krajem demokratycznym, panstwem lagodnego prawa, a co gorsza prawa, które odwolujac sie do patriotyzmu, wysokiej moralnosci i poczucia obowiazku obywatelskiego, nie precyzuje wszystkich mozliwych przypadków i odmian przestepstwa. Dzisiaj o takim systemie panstwowym mówi sie, ze ma „luki prawne". Jest to panstwo na dorobku, powstale w wyniku wojny i przemian jakie dokonaly sie w Europie, panstwo to jest wstrzasniete swiatowym kryzysem, toczone przez liczne afery. Slowem, wiele analogii do czasów dzisiejszych narzuca sie niemal wprost.

Wtedy równiez, podobnie jak dzisiaj, Polska wstrzasa afera za afera. Sa afery male i wielkie, prymitywne i wyrafinowane. Zdumiewa mistrzowska wrecz wynalazczosc aferalna mniejszosci zydowskiej. Powszechnosc procederu przestepczego wsród Zydów zaczyna ksztaltowac o nich zasluzenie zla opinie, wzbudza potrzebe zorganizowanej walki o los panstwa. Ale kazdy przejaw takiego sprzeciwu wzbudza krzyk na caly swiat o polskim antysemityzmie.

Oczywiscie, nikt nie zdaje sobie sprawy z tego - moze prawie nikt - ze zbliza sie czas straszliwej próby dla stosunków polsko-zydowskich, czas zaglady, zarówno dla jednego jak i drugiego narodu, kiedy to najmniejszy odruch ludzkiej zyczliwosci mógl decydowac o przezyciu lub smierci.

Po stronie zydowskiej zginie przede wszystkim warstwa najbiedniejsza, caly lumpenproletariat i drobni przedsiebiorcy, geszefciarze bez pieniedzy i bez widoków na pieniadze.

Z okresu holocaustu - brzmi to paradoksalnie, ale jest to prawda - naród zydowski wyjdzie oczyszczony, uwolniony od obciazajacej go warstwy biedoty wyjdzie wzmocniony, uzbrojony w potezny argument roszczen pod adresem niemal wszystkich narodów swiata, jako wspólwinnych wymordowania milionów swoich wspólbraci, w obronie których sam nie za bardzo sie kwapil! Zyska wlasne, niezalezne panstwo, które w pól wieku pózniej zacznie odgrywac role swiatowego destabilizatora. Pól wieku pózniej nie bedzie w zasadzie Zyda biednego, Zyda bezrobotnego.

Zupelnie inaczej beda sie mialy sprawy z narodem polskim. Po stronie polskiej zgina przede wszystkim nalepsi, co powaznie obnizy ogólny poziom polskiego spoleczenstwa. Zginie wiekszosc ludzi wyksztalconych, inteligencji, duchowienstwa, artystów i kadry przywódczej narodu. Z pozogi wojennej Polska wyjdzie krancowo oslabiona, pozbawiona najbardziej patriotycznej kierowniczej elity, ze szczatkowa warstwa inteligencka, zreszta natychmiast odsunieta od mozliwosci dzialania. Bo na domiar wszystkich nieszczesc, Polska „odrodzona" to panstwo wasalskie, zdominowane przez Moskwe. Jednakze na tym nie koniec nieszczesc - wladze w niej sprawowac beda z moskiewskiego nadania zydowscy komunisci a wlasciwie pseudo-komunisci, którzy wykorzystujac uprzywilejowana pozycje, beda konsekwentnie budowali swoja wlasna elite polityczna, naukowa i kulturalna, spychajac wszedzie polski element na margines. Niszczac w zarodku kazde, nawet najdrobniejsze ziarnko jakiejkolwiek mysli narodowej. Niszczac nawet tradycje polska.

Pól wieku pózniej, po upadku ZSRR, Polska bynajmniej nie odzyskuje pelnej wolnosci, jak to glosza wszystkie tuby propagandowe, ale spod jednej hegemonii przechodzi pod inna. A trzon tzw., elity wladzy pozostanie ten sam, zydowski. Jednoczesnie w tym samym czasie Polska szybko staje sie krajem pelnym nedzy, 62% ludzi zyje w ubóstwie, 25% w nedzy, a blisko trzy miliony ludzi w wieku produkcyjnym ze straszliwa szkoda dla gospodarki panstwa, pozostanie bez pracy. Jednoczesnie najaktywniejszy, najbardziej przedsiebiorczy element narodu, znów po raz kolejny, ruszy na emigracje i tulaczke. Ale powracajacy do Polski Zydzi z tzw., emigracji marcowej i pózniejszej, zaczna obsadzac prominentne stanowiska w panstwie.

Pól wieku pózniej okres eksterminacji Zydów zyska miano holocaustu, okresu zaglady - zdumiewajaco dlugo szukano nazwy - i nadal utrzymywane beda (jak sie zdaje wiecznie), pretensje i roszczenia do innych narodów za to, co sie stalo.

Zupelnie inaczej wygladaja sprawy od strony polskiej, wobec jednego i drugiego okupanta i ich spadkobierców. Pól wieku pózniej juz nikt w jednoczacej sie pod niemiecka hegemonia Europie nie bedzie pamietal, prócz nas samych, jakie ponieslismy wtedy szkody i straty, a o jakichkolwiek roszczeniach wobec innych narodów, nikt nie bedzie nawet smial wspomniec.

Zreszta, nawet nalezace Polsce reparacje wojenne, zostaly pod naciskiem Kremla wspanialomyslnie Niemcom darowane...

Powrócmy jednakze do interesujacych nas tutaj przedwojennych czasów.


III
Szkola biznesu - Szkola oszustwa
W „Malym Przegladzie" prowadzonym przed wojna przez Janusza Korczaka (Goldschmita), zydowski chlopiec opisuje swoja pierwsza prace, jest „naganiaczem" jednego z licznych, zydowskich ulicznych graczy-oszustów.

Aparat do gry, skrzynka, w której biega kulka, jest tak urzadzony, ze nigdy nikt wygrac nie moze, gdy mu wlasciciel na to nie pozwoli. Ale raz po raz ktos wygrywa czekolade - to dzialaja naganiacze. Wygrana czekolade odnosza przecznice dalej do innego chlopca, który zbiera od pozostalych naganiaczy, a nazbierawszy wieksza ilosc, odnosi oszustowi oznajmiajac glosno:

„-Zamówiona dostawa, prosze pokwitowac!!!"

I tak trwa calymi dniami polowanie na glupich i naiwnych. Maly biznes, podejmowany juz w dziecinstwie, zawiera wszelkie elementy skladajace sie na „dobry biznes". Jego jednym filarem jest brak zasad, co owocuje oszustwem, drugim - organizacja.

W kraju jest bieda i bezrobocie. W roku 1931 jest 322 tys., osób bez zajecia, corocznie przybywa ich 100 tys. Znalezienie gotowego na wszystko wykonawcy, nawet niebezpiecznych zlecen, nie jest trudne. Sa ludzie, którzy potrafia to wykorzystac. Na wszystkich granicach, poza sowiecka, kwitnie przemyt. Nie ma dnia by na granicy nie doszlo do strzelaniny. Nie ma tygodnia aby ktos nie zginal.

Wbrew pozorom, wlasciwie nie istnieje przemyt lokalny, „chalupniczy", dorazny - wszystko jest ujete w scisle ramy organizacyjne. Wszystko jest dzielem kilkunastu wielkich syndykatów przestepczych, które obok legalnej, najczesciej pozornej dzialalnosci, zajmuja sie przede wszystkim przemytem. Ich bosowie sa wysoko, najczesciej w Warszawie. A tych, których sie lapie, którzy padaja od kul strazy granicznej, nalezy zaliczyc do szarych, dolowych wykonawców, ci nawet nie znaja tych, których pieniadze pomnazaja. Na „chalupniczy" przemyt bezrobotnego czy chlopa z pasa przygranicznego nie stac. Jednorazowo pojedynczy przemytnik przenosi towar wartosci od 500 do 1500 zlotych. Za taki pieniadz mozna zyc spokojnie od roku do dwóch lat. Majac taki fundusz zaklada sie wlasny interes, a nie idzie szukac kuli na granicy. Takie pieniadze inwestowal oczywiscie sponsor, odbiorca towaru i organizator calego przedsiewziecia, który potrafil równiez i dosiegnac tego, kto by sie smial sprzeniewierzyc. Mozna mówic wiec o mafii przestepczej.

Tak sie sklada, i mówienie o tym glosno, to zaden antysemityzm, ze na czele wielkich syndykatów przemytniczych stoja z reguly Zydzi, przy tym ludzie bardzo majetni, nie z biedy imajacy sie tego procederu. To oni przejmuja towar od przemytników i kurierów, do dalszej bardzo korzystnej odsprzedazy. Warszawskie sklepiki zydowskie pelne sa w taki sposób sprowadzonego towaru. Przemyca sie kosmetyki, narzedzia, modne dlugie jedwabne szale meskie, przybory chirurgiczne i dentystyczne, zapalniczki, kamienie do zapalniczek, konserwy, leki, skóry, tyton i wyroby tytoniowe, zegarki, aparature kinowa (na zamówienie). Przemyca sie równiez ludzi, przede wszystkim nieswiadome niczego dziewczeta do domów publicznych, zloto, waluty, papiery wartosciowe.

Wszystko, na czym mozna dobrze zarobic.


IV
POLSKA NEDZA - ZYDOWSKIE ELDORADO
W Gdyni i Gdansku funkcjonuja zydowskie szajki przemytu dewiz. Zlikwidowano je po czterech latach dzialalnosci, ale szkody jakie wyrzadzily Skarbowi Panstwa ida w miliony dolarów. Szefem gangu gdynskiego byl Majer Urbach, jego pomocnikami bracia Morgenfeldowie, a takze kuzyni Chaja Morgenfeld i Jakub Lerner. W Gdansku funkcjonuje ich „równolegla" organizacyjnie komórka zlozona równiez z Zydów.

We Lwowie i Wilnie funkcjonuja duze szajki zlozone z Zydów specjalizujacych sie w przemycie zlota za granice. Przez Turmonty do Rygi wyplywa z Polski ogromny majatek. Nikt chyba nie powie, ze nie mialo to wplywu na stan gospodarki panstwa, na poziom zycia materialnego jego obywateli. W Warszawie przez cale lata funkcjonuje dobrze zorganizowana banda przemytu narkotyków - kokainy, morfiny, eteru. Eter, jako srodek odurzajacy jest juz rozpowszechniany we wsiach nadgranicznych. Organizatorami szajki sa warszawscy milionerzy zydowscy. Siec sprzedazy detalicznej zorganizowano we wszystkich wiekszych miastach. Funkcjonuja tez stale punkty sprzedazy. Narkomania w Polsce juz wtedy byla szerzona przez zydowskich „pionierów". Towar jest organizowany na terenie Niemiec, przerzut przez granice nastepuje w okolicy Sosnowca, gdzie tez miesci sie glówny sklad. W Warszawie natomiast jest rozdzielnia detaliczna.

Organizatorem bandy a zarazem jej szefem jest Henoch Marymitz juz karany za narko-biznes. Jego wspólnikiem jest Szyja Grynberg, tez byly pensjonariusz zakladów penitencjarnych. Ponadto w przestepczej spólce czynni sa stryjeczni bracia: Mojzesz i Abraham Martymizowie oraz firma motocyklowa niejakiego Mojzesza Nowomiasta, Królewska 27, tez oczywiscie starozakonna. Jest to zreszta firma-atrapa, doskonala przykrywka tego, na czym robiono rzeczywiscie duze pieniadze. To kurierzy Nowomiasta na motocyklach, nie tylko odbieraja towar z Sosnowca, ale dostarczaja go do wszystkich miast w Polsce. Na pewno ta przestepcza organizacja ma swoje punkty odbioru w Wilnie, Katowicach, Lublinie, Krakowie, Kielcach, Poznaniu i Lwowie. W firmie motocyklowej tez prowadzi sie rachunki i nawet ksiegowosc handlu narkotykami.

Oprócz kurierów towar dostarcza tez i poczta w paczkach i listach. Nadawca zawsze jest nieistniejacy Wladyslaw Milewski. Mojzesz Nowomiast nie dziala tylko w Polsce, jest aferzysta miedzynarodowym sprzezonym z handlarzami narkotyków w Gdansku, Prusach Wschodnich, w Niemczech i we Francji. Jest to wiec juz przestepca grubego kalibru. Nowomiastowie Mojzesz i Abraham to multimilionerzy, w samej Warszawie maja po kilka kamienic. Szyja Nowomiast, równiez z tego samego interesu, jest posiadaczem olbrzymiej fortuny, uchodzi za najbogatszego Zyda w Warszawie. Majatek Nowomiastów szacuje sie na 6 mln zlotych.


V
GRAND RABBI Z BROOKLINU
W Peczyniznie kolo Kolomyi, w rodzinie Leiferów, rabinów-cudotwórców, urodzil sie syn Izaak. W Polsce ukonczyl instytut talmudyczny. Ale jego umysl, bardziej niz swiete ksiegi zaprzatal pieniadz. Juz w czasie wojny (pierwszej swiatowej), uprawia na szeroka skale przemyt zywnosci, z zaboru austriackiego do Kongresówki. Ze znacznym majatkiem wyjechal do USA, osiadl na Brooklinie. Kazal sobie wydrukowac wizytówke nastepujacej tresci:

Izaak Leifer, grand rabbi, chief of the Union of Grand Rabbis of USA and Canada inc. 135 So Gth Street, Brooklin NY.

Jego pierwszym wielkim sukcesem handlowym, byla koncesja na sprzedaz wina rytualnego, a byl to okres prohibicji! Zrobil na tym olbrzymie pieniadze. Przypomina to sprawe koszernych wódek, która obecnie w Polsce zajmuje sie wielce szlachetna w swych statutowych deklaracjach Fundacja Nissenbaumów. Od kazdej butelki idzie odpowiedni haracz do kieszeni Nissenbauma.

Wielki rabin, szef wielkich rabinów USA i Kanady pokazal sie na jakis czas znowu w Kolomyi, gdzie staral sie o reke córki miejscowego rabina, równiez Leifera, krewniaka. Niestety, nic z tego nie wyszlo, dostal kosza. Wobec czego ozenil sie z majetna wdowa, która przekonal do wyjazdu za ocean. Malzonkowie zostali zatrzymani na granicy przez wladze polskie. Za przemyt walut róznych krajów Leiferowa musiala odsiedziec pare miesiecy w wiezieniu. Leifer natomiast zwolniony natychmiast zmienil zamiar i zamiast do USA, udal sie do Palestyny.

W Palestynie rabin Leifer równiez nie zajmowal sie dzialaloscia religijna. Wkrótce widzimy go juz w Paryzu skad rozsylal „przesladowanym" Zydom na calym swiecie, swiety piasek z Jerozolimy. Do Jerozolimy, dla odmiany, wysylal swiete ksiegi.

Niestety, zbytnia i nieprzyjemna ciekawosc ta dzialalnoscia religijna wykazala policja paryska. W swietych ksiegach wykryto torebki kokainy. Tylko w jednym transporcie znaleziono 18 kilogramów tego specyfiku. Wobec czego zainteresowano sie i „swietym piaskiem", który równiez okazal sie narkotykiem. W tym samym czasie, w Bejrucie zatrzymano jego kuriera z dziesiecioma kilogramami opium. Co gorsza, przy blizszym zbadaniu dokumentów okazalo sie, ze Leifer nie jest rabinem i tytulu tego uzywa najzupelniej bezprawnie.


VI
POLSKA FLAGA - ICKA HASKIELBERGA
Na Borneo w czasie przeladunku rozbila sie skrzynia z towarem z dalekiej Polski. Mialy tam byc, wedlug dokumentów przewozowych cukierki, tymczasem ze skrzyni wysypal sie zwir. Konsulat polski jakis czas czekal na protest miejscowego adresata, a kiedy to nastapilo, zlecil zbadanie sprawy w kraju. Tak wyszedl na jaw wielki kant, nie na Borneo, ale wlasnie w Polsce. Schemat afery, wypisz wymaluj, jak wspólczesne nam afery alkoholowe.

Warszawska firma nalezaca do Icka Haskielberga, Aleksego Szrajbera i Mendla Futerko, pod patriotycznie brzmiaca nazwa „Polskie Towarzystwo Eksportu Morskiego", a i nastepnie jeszcze patriotyczniejsza „Polska Flaga" (nazwe najbezczelniej sciagnieto z ówczesnej bardzo popularnej piesni), eksportowala cukierki na Malaje, do Brazylii i innych egzotycznych krajów. Dzieki czemu firma otrzymywala olbrzymie limity cukru po obnizonych cenach, potrzebnego do rzekomej produkcji cukierkow.

W rzeczywistosci „eksportowala" zwir, a cukier korzystnie, juz po cenach ustalonych dla rynku krajowego, sprzedawala w Polsce zarabiajac na tym krocie. Nie dosc tego, jako eksporter otrzymywala pozwolenie na lukratywny import herbaty i kawy.

Organizator tego aferowego przedsiewziecia, Icek Haskielberg, mial juz wczesniej na swoim koncie oszustwa podatkowe i podobna afere eksportowa. Od jednej z wielkich firm w Rio de Jenerio mial rzekomo otrzymac zamówienie na olbrzymi transport korundu i karborundu, materialów uzywanych w szlifierstwie. Zamówil 125 ton tych materialów w jednej z fabryk na Slasku. Zamówienia jednak nie wykonano, bo zamawiajacy nie zaplacil nawet przyslowiowego grosza zaliczki. Mimo to w porcie gdynskim pojawily sie skrzynie z napisem „korund" i „karborund" przesylane do Rio.

Wewnatrz zamiast karborundu i korundu bylo mielone wapno, piasek i zwir. Jako wartosc przesylki podano milion zlotych. Na zasadzie kompensaty - chroniono wtedy ustawowo rynek wewnetrzny tak, aby import równal sie eksportowi - Haskielberg otrzymal zezwolenie na import, za taka sama kwote, bananów, towaru bardzo taniego przy zakupie i drogiego przy sprzedazy, a poza tym chodliwego. W zwiazku z innymi podobnymi przestepstwami, aby bronic dobrego imienia polskich firm eksportowych, zaczeto kontrolowac jakosc wysylanych na eksport towarów. W wielu zydowskich firmach wykryto bezwstydne, ordynarne kanty: siano i piasek w ziolach leczniczych aby podniesc ich ogólny ciezar, ziemie w kieszeniach tanich ubran sprzedawanych na wage i wrecz juz kuriozalne - wciskanie starych lusek karabinowych w korzenie grzybów-prawdziwków zeby „przybraly" na wadze.


VII
LICHWA I OSZUSTWA BANKOWE
Majer Abram Ciuk ma niespelna 50 lat i dwudziestoletni staz w lichwiarskim interesie. Juz karany sadownie za machinacje podatkowe. Pochodzi w Wloclawka, z ubogiej rodziny zydowskiej. Przy Marszalkowskiej 113 zalozyl w sublokatorskim pokoiku, biuro komisowe i posrednictwo sprzedazy nieruchomosci. Byla to jednak tylko przykrywka dla prawdziwego procederu: nachalnej i bezwzglednej lichwy.

W czasie swojej dwudziestoletniej dzialalnosci puscil z torbami pare wybitnych rodów polskich. Dzieki manipulacjom lichwiarskim stal sie posiadaczem dwóch wielkich majatków ziemskich: Goclawic kolo Nieszawy i Witkowa kolo Lipna. Posiada takze liczne nieruchomosci na terenie Warszawy i innych miast polskich. Wszystko przepisane na zone Ruhle i synów.

Sam, by nie placic podatków udaje nedzarza. Jedynie co ma na swoje nazwisko, to wielka luksusowa limuzyna stojaca przed domem. Olbrzymi jego majatek powstal zaledwie w ciagu dwudziestu lat „ciulaczego" zycia, pozyczania na wysoki procent i przejmowania majatku dluznika, kiedy ten nie wywiazywal sie w terminie z niewykonalnych zobowiazan, w które najczesciej wciagal go sam zainteresowany Ciuk przez naganiaczy. Ilez takich fortun powstalo na lzach i krzywdzie naiwnych, honorowych ziemian?

Przy Milej 51 mieszka Cwikler, zajmuje sie innym przestepczym procederem - paserstwem. Ale Cwikler umiera i jego ogromny majatek, od którego bedzie trzeba zaplacic podatek spadkowy przejmuje rodzina. Syn Hersz Cwikler zglasza kradziez z mieszkania ojca, bizuterii wartosci cwierc miliona zlotych, jako podejrzanego wskazuje najmlodszego brata zamieszkalego w Lodzi.

Hersz Cwikler, wzorem ojca, równiez byl paserem, nie tylko kupowal od zlodziei ich lupy, ale przede wszystkim finansowal z góry planowane wyprawy zlodziejskie. Jego majatek, bez spadku po ojcu, szacuje sie na milion zlotych. Posiada sejf w banku, gdzie przechowuje papiery wartosciowe, brylanty, bizuterie. W innym banku ma konto ze stanem 400 tysiecy zlotych, no i jeszcze wysoki rachunek oszczednosciowy. Stac go bylo na zaplacenie podatku spadkowego.

Doniesienie o kradziezy bylo, oczywiscie, fikcja. Wyrodny brat zlodziej, zostal ukryty w jednym z domów uzdrowiskowych na poludniu Polski, gdzie go aresztowala Policja. Przy okazji wyszly na jaw inne brudne sprawki tej „rodzinki".

Lichwa byla procederem nieslychanie chetnie uprawianym przez Zydów. Tysiac jej odmian notuja kroniki przestepcze. Zwykle z jednej strony jest naiwny, zeby nie powiedziec glupi, uczciwy, polski dziedzic, honorowy do patologii, z drugiej strony jakis Cwikler czy Goldman, który z malego dlugu robi szybko duzy, z duzego wielki i wkrótce staje sie wlascicielem wszystkiego, co jego klient posiadal. Wykryto tysiace afer tego typu, a ile nie wykryto, moze dziesiatki tysiecy? Zrujnowani nigdy nie byli zainteresowani w rozpowszechnianiu wiadomosci o swoim upadku.


VIII
BRANDYS I KOMPANIA
Jednym z najbezwzgledniejszych a jednoczesnie najbardziej zachlannych lichwiarzy Warszawy byl Israel vel Henryk Brandys, syn pachciarza spod Lodzi, urodzony w majatku Ordegów. Juz jako chlopiec paral sie lichwa pozyczajac otrzymane od ojca pieniadze chlopcom, na wysoki procent i krótki termin. (skad my to znamy dzisiaj... Balcerowicz i chlopcy z URSUSA)

Z Lodzi zostal wypedzony za wyjatkowa pazernosc przez konkurencyjny lichwiarski syndykat zydowski.

Zajmuje w Warszawie luksusowe mieszkanie wraz z dwoma synami: aplikantem sadowym i studentem prawa. Rozporzadza wlasna siecia posredników na prowincji. Zajmuje sie skupem i przemytem walut oraz przestepczym handlem papierami wartosciowymi. Organizuje i finansuje przemyt do Polski. Jest nieoficjalnym wlascicielem jednego z banków. Pieniadze wozi wielkimi walizami, które kaze ostentacyjnie nosic przed soba. Zawsze ma pod kamizelka szeroki pas z naszytymi kieszeniami wypelnionymi róznymi walutami. Jest rekinem pierwszej gildii, niemal oficjalnym królem czarnej gieldy, rozgalezionego pasozytniczego podziemia finansowego.

Jego wspólnik, drugi tuz czarnej gieldy, Moszek Wajcman króluje na Placu Bankowym. Obydwaj trzesa finansami Warszawy...To wszystko, jak zywo, istnieje w nieco zmienionej formie i dzisiaj. Swiadcza o tym bezsensowne, niewyjasnione hossy i bessy na naszej gieldzie. Istnieje poza tym cala czarna gielda i caly dzial przestepczych transakcji zwanych enigmatycznie „szara strefa". Skad te doswiadczenia, tak od razu po mistrzowsku wykorzystywane?

Brandys jest takze hersztem bandy, w sklad której wchodza miedzy innymi: Chaim Halpern „Grubasek", Abraham Frondzist „Parch" i Mojzesz Kirszblum „Kutas", kaleka o jednej nodze, druga stracil pod tramwajem w czasie ucieczki przed policja. Banda zajmuje sie równiez skupywaniem od wlamywaczy i kasiarzy skradzionych akcji. Placi za nie symboliczna cene. Akcje te nastepnie sprzedaje w zaprzyjaznionych bankach, sprzedajacy legitymuja sie kradzionymi przez kieszonkowców lub sfalszowanymi dokumentami osobistymi, których dostarcza na zawolanie znany falszerz dokumentów Leipziger. Znany, bo fasowal juz nieraz krótsze lub dluzsze odsiadki.

Z Brandysem wspólpracuje inna szajka, na czele której stoja Abraham Glikson i Herman Majorek, obydwaj starozakonni, specjalizuja sie w nielegalnym handlu zlotem. Oni to sa dyktatorami czarnego rynku zlota w Polsce. Potrafia wywolac, i wywoluja, wahania cen zlota dla swoich celów. Jednym z wielu wyjatkowo chciwych lichwiarzy zydowskich jest Henryk Tannenbaum. Pozyczal na 15% miesiecznie, ale chetniej zajmowal sie, tak jak i wszyscy tu wymienieni, dyskontem weksli. Wszyscy dzialaja i scislej koordynacji i wedlug z góry ustalonej tajnej strategii.

Przez platnych informatorów i wywiadowców „namierzaja" wieksze przedsiebiorstwa, którym moga zorganizowac trudnosci, albo trudnosci takie te przedsiebiorstwa juz maja.

„Spiesza z pomoca" proponujac dyskonto weksla, na który wystawiajacy nie ma pokrycia. Nastepnym krokiem jest weksel w ogóle sfalszowany, nastepnym - szantaz.

Jesli szantazowany nie wykonuje tego, co sie mu kaze, ujawnia sie jego przestepstwo, co zwykle konczy sie sadem i kompromitacja. Szajka ta, a scislej biorac szajki, maja na swym koncie dziesiatki samobójczych ofiar. Ludzie na ogól uczciwi wciagnieci w brudne interesy, w których tracili wszystko, woleli strzal w skron, niz zycie z poczuciem utraty czci.

Ten syndykat zydowskich szajek zajmowal sie równiez przemytem zlota do Czechoslowacji. Centrala byla Bratyslawa, gdzie rezydowali wyslannicy Brandysa i Abrahama Gliksona. Tamtejsze male banki byly niemal wszystkie na uslugach zydowskich rekinów czarnej gieldy z Warszawy. Za wiekszosc sznurków pociagal Israel vel Henryk Brandys. Zawsze usmiechniety, zawsze zadowolony, z monoklem w oku, zgrywal Francuza, mówil francuszczyzna fatalna. Czesto podrózowal do Rumunii i Wegier, gdzie równiez prowadzil swoje tajemne interesy.

Najwieksza, i bodaj najbardziej szkodliwa dla gospodarki polskiej afera, jaka zorganizowal Brandys byla „repatriacja" obligacji 7% pozyczki stabilizacyjnej. Obligacje pozyczki byly obliczone na firmy i kontrahentów zagranicznych, i tam tez zostaly glównie rozsprzedane. Wyslannicy Brandysa wykupuja duze ilosci obligacji w USA po niskiej cenie i przemycaja je przez Rumunie, Czechoslowacje i Wegry do Polski. Tutaj obligacje podlegaja wykupowi przez bank panstwowy po wysokich cenach, plus premia. W ten sposób powraca do kraju duza ilosc obligacji z ogromna szkoda dla panstwa, kurczac gwarancje platnicze Polski za granica.

„W zamian" Brandys wyprowadza z Polski za granice ogromne sumy w obcych walutach skupowanych tu nader korzystnie. Aferzysta wykorzystuje w swych machinacjach walutowych równiez i polityczne przypadki, swiadczy to o skali w jakiej dziala...Gdy zaostrzyly sie stosunki z Litwa (ultimatum), Brandys rzuca pod banki wieluset ludzi pozostajacych w jego dyspozycji. Udalo sie wówczas, nie jest powiedziane, ze po raz pierwszy, wywolac niepokój na gieldzie i w rezultacie sztuczna besse. Kupil wtedy za bezcen dziesiatki tysiecy akcji, polujac przede wszystkim na akcje premiowe.

Jakie byly dalsze losy Israela vel Henryka Brandysa? - nie wiadomo, wiedza to zapewne jego dwaj zyjacy synowie. Na pewno siedzial czas pewien w kryminale a potem trafil do Berezy Kartuskiej.


IX
ZYDOWSKIE HIENY LICYTACYJNE.
Obraz dzialalnosci zydowskiego podziemia gospodarczego bylby niepelny, gdybysmy nie wspomnieli choc pokrótce o dzialalnosci tzw., hien licytacyjnych, zerujacych na cudzym nieszczesciu.

W samej Warszawie funkcjonowalo pare takich szajek. Ich przedstawiciele pelnili stale dyzury w sadach, snuli sie za komornikami, podplacali urzedników sadowych byle dowiedziec sie szczególów licytacji wczesniej niz inni. Szajki licytacyjne dysponowaly niemal nieograniczona gotówka, co swiadczy, ze stal za nimi jakis wiekszy i dyspozycyjny kapital. Szajki nie konkurowaly ze soba, kiedy któras wlaczala sie do licytacji, pozostale juz nie wchodzily jej w droge, co oczywiscie przekreslalo wszelki sens sprzedazy droga licytacji, prawdopodobnie bylo to uzgadniane w gminie zydowskiej (chazaka). Natomiast cma wynajetych naganiaczy-licytatorów, dzialala bezwzglednie wobec innych, chrzescijanskich konkurentów. Bywaly nieraz przypadki ciezkiego pobicia i okalecznia w czasie prób przedarcia sie na licytacje kogos nieprzewidzianego.

Swego czasu wstrzasnal Warszawa proces bylego komornika Barylskiego, skazanego za zmowe z „zawodowymi licytantami" Herszem Wolfrydem i Moszkiem Kenigsweinem. Bandzie udowodniono inscenizacje jednej licytacji, a ile im uszlo na sucho? Wejscie do posesji, gdzie odbywala sie licytacja ruchomosci zablokowal tlum zlozony ze stu wynajetych naganiaczy. Przepuszczono tylko komornika Barylskiego i nieszczesna wlascicielke ruchomosci. Licytacja miala przebieg blyskawiczny, za sume 133 zlotych Hersz Wolfryd kupil zbiór cennej porcelany, platery, perskie dywany i inne drogie tkaniny, meble, kolekcje starych sreber i zbiór zlotych monet wartosci stu tysiecy zlotych.

Natychmiast po licytacji, na tym samym podwórku posesji wyplacono wszystkim stu podnajetym licytatorom honorarium za „rajwoch" i zawiazano spólke do sprzedazy zlicytowanych rzeczy.


X
DOBRA Hrabiego POTOCKIEGO
ZA DZIESIATA CZESC WARTOSCI
Kogo jak kogo, ale Ksawerego Pruszynskiego publicysty znanego z filosemickich sentymentów, doprawdy trudno posadzic nie tylko o antysemityzm, ale nawet o jakas chocby sladowa niechec do Zydów. Tymczasem w wilenskim „Slowie" (nr. 202 z 1934r), znajdujemy publikacje jego pióra, która dzisiaj zakwalifikowanoby jako objaw antysemityzmu. Czytajac te publikacje, wprost wierzyc sie nie chce, ze nie zostala napisana na przyklad wczoraj, po jakims kolejnym przetargu prywatyzacyjnym urzadzonym przez Ministra Lewandowskiego i jego nastepców. Przytaczamy obszerne jej fragmenty:

DOBRA MAGNACKIE KUPILI OBCY ZA DARMO

Jutro w Lidzie odbywa sie w sadzie znamienna dla obecnych stosunków rozprawa. Mianowicie przejdzie przed forum sadowym historia „transakcji licytacyjnej" z czerwca br., kiedy to jeden z wiekszych majatków magnackich w tych stronach przeszedl za bezcen w rece obce.

Dobra te to lwie hr. Tomasza Zamojskiego, skladajace sie z majetnosci polozonych w gminach iwiejskiej i sobotnickiej powiatu lidzkiego oraz lugomowieckiej i baksztanskiej powiatu wolozynskiego. Poszly one na zaspokojenie pretensji firmy „Fides Treuhand Vereinigung" w Zurychu (Szwajcaria)

CHAIM NACHIMOWSKI i DAWID SZERESZEWSKI

Do licytacji stanely dwie firmy, mianowicie „Heller Horacy Tow. Przem. Handl. Sp. Akc.," w Warszawie, Mazowiecka 7, pelnomocnik Chaim Nachimowski, i „Dom Bankowy D.M Szereszewski" w Warszawie, Zelazna Brama 1. Po bardzo krótkim przetargu dobra ziemskie lwie nabyla firma „Heller Horacy Tow. Przem. Handl.," w Warszawie, Mazowiecka 7 za sume 425 000 zlotych, czyli po cenie 56,6 za hektar (...) Nalezy zaznaczyc, ze wedlug oficjalnego szacunku dobra te, sprzedane za 425 000 zlotych, posiadaja wartosc 4 milionów zlotych.

W dzisiejszych ciezkich czasach licytacja pozwolila wlascicielom firmy Heller na wcale niezly business.(...)

Na licytacje wystawiono obszar 7.493 ha, przewaznie przestrzeni zalesionych, ze 160 budynkami gospodarczymi i mieszkalnymi, i gospodarstwem przemyslowym, skladajacym sie z mlyna walcowego, elektrowni dostarczajacej energie do oswietlenia i sily w gospodarstwie rolnym i przemysle, i dla oswietlenia przyleglego miasteczka lwie i dwugatrowego tartaku.

Slowem jeden z najkulturalniejszych, najbardziej postepowych majatków w tych stronach (...)

Przyczyny zadluzenia tego wielkiego warsztatu rolnego sa tez symptomatyczne. Wszystkie dlugi majatku, to byly dlugi zaciagniete badz na jego odbudowanie po wojnie, badz na jego uprzemyslowienie - po reformie rolnej. (...)

Kto na tym stracil, kto zyskal?

Dawny wlasciciel - to jedno. Liczni drobni wierzyciele hipoteczni, którzy dzieki licytacji grosza nie zobacza - to drugie. Kto zyskal? Anonimowe „Heller Horacy, Towarzystwo Przemyslowo Handlowe, Warszawa". Heller Horacy nie bedzie oral. Heller Horacy - to aferzysci. Kupia i sprzedadza. Przyszli, odeszli. (...)

Tyle Pruszynski o tej jawnie zlodziejskiej transakcji. Jaki rzad pozwalal na takie niszczenie gospodarki rolnej i to w tak wysokiej kulturze. Gdzie jest prawo panstwa, które ma bronic swoich obywateli i stac na strazy przynajmniej wlasnych interesów, jesli juz nie interesów swoich obywateli? - Chcialoby sie wolac czytajac ten tekst.

A czy nam wspólczesnym czegos to nie przypomina? Jeszcze wieksze majatki przechodza w obce rece za jeszcze mniejsze sumy. Jaka jest przyszlosc przed narodem, który na to pozwala?


XI
Seria najbardziej niezwyklych AFER
Z pewnoscia autorem serii najbardziej niezwyklych afer i to nie tylko w polskiej skali, bo dzialal w Polsce, we Francji, Monako, USA - byl Hersz Wiesenfield, znany pod nazwiskiem hrabiego Mieczyslawa Henryka Lakopolanskiego.

Lakopolanski, to oczywiscie doslowne tlumaczenie poprzedniego nazwiska: Wiesenfeld (Wiese-laka, Feld-pole).

O pochodzeniu tego czlowieka trudno cokolwiek powiedziec pewnego. Musial sie urodzic okolo roku 1900, bo w roku 1920 dlugo i umiejetnie uchylal sie od sluzby wojskowej, az nagle zorientowal sie, ze wojna moze byc swietna platforma startowa do powojennych geszeftów. Nagle wiec pojawila sie - nie - gdzies pod Wyszkowem czy Radzyminem - ale na salonach warszawskich, jako przystojny kapral zandarmerii, w nienagannie skrojonym mundurze, który zdobi jakies nieznaczace odznaczenie bojowe.

Po wojnie bryluje juz jako hrabia Lakopolanski pieczetujac sie herbem Polanskich, jako ze nie sposób bylo znalezc herbu rodziny Lakopolanskich. Poza tym przybylo mu i orderów „za wojne z bolszewikami". Jego kariere wielkiego aferzysty rozpoczal premier Prystor, który opublikowal po powrocie z Wilna, pelen zachwytu artykul o doskonale prosperujacej fabryce wlókien drzewnych (!) To zwrócilo uwage aferzysty na ten zaklad.

Wkrótce Lakopolanski spotyka (przypadkiem?) w Krynicy dyrektora tej fabryki a zarazem jednego z glównych jej wlascicieli. Zwraca sie don „ty", jak do starego znajomego. Wyskoczyl wlasnie z szesciodrzwiowego luksusowego „hudsona", jest w towarzystwie nieslychanie interesujacej kobiety o tak zwanej niepokojacej urodzie, której uroku a i tajemniczosci dodaje szerokie pasmo siwych wlosów w kruczo-czarnej fryzurze...

Zaczepiony jest zaintrygowany, ale jeszcze nie kojarzy Lakopolanskiego. -Jak to, nie pamietasz kaprala zandarmerii, który dal twojej kompanii worek cukru. Chlopaki nie mieli co do kotla wlozyc, sam mnie prosiles...! Prawdopodobnie oszust doskonale sie przygotowal do odegrania tej sceny umieszczajac sie w jakiejs autentycznej sytuacji, jaka dyrektorowi, wówczas w czasie wojny kapitanowi sie zdarzyla. Mogly sie nie zgadzac jakies tam drobiazgi tylko. Czy to jednak wazne, gdy byly frontowy ofiarodawca teraz, jak widac dzentelmen dobrze sytuowany zaprasza do luksusowej restauracji „na jednego"?

W czasie pogawedki przy kieliszku Lakopolanski od razu proponuje wejscie do wilenskiego interesu z duzym kapitalem. Malo kto by odmówil majac perspektywe zwiekszenia produkcji, a co za tym idzie równiez zysków. Taki byl poczatek, wkrótce swietnie prosperujaca fabryka popadla w ruine, ale aferzysta wyplynal z ogromna forsa juz gdzie indziej. Zmienia piekne kobiety i drogie samochody jak inni zmieniaja - no, powiedzmy - marynarki.

Czego sie nie tknie, rujnuje ale wychodzi z coraz wiekszymi pieniedzmi. Wkrótce za ciasno mu w Polsce. Ocenia sie, ze polski skarb panstwa na skutek jego dzialalnosci aferowej poniósl okolo póltora miliona dolarów strat. Wielokrotnie wiecej musieli stracic prywatni przedsiebiorcy, którzy weszli z Lakopolanskim w jakiejkolwiek spólki czy interesy. Zawsze w luksusowym samochodzie, zawsze z piekna kobieta. To jakby wyposazenie sluzbowe, to dziala na facetów naiwnych i marzacych o pieniadzach i „luzie". Poza tym we fraku Lakopolanskiego, to tez strój sluzbowy, blyszcza miniaturki wysokich i licznych orderów. Ten hochsztapler jest uosobnieniem uroku, sukcesu, bogactwa. To tez dziala i pomaga w oszustwach.

I rzeczywiscie musi dysponowac duzymi pieniedzmi. Ksiestwu Monaco udzielil pozyczki w wysokosci dwóch milionów dolarów, za co wreszcie otrzymuje upragniony tytul hrabiowski. Odtad jest juz „regularnym" hrabia. W sumie utalentowany oszust, hrabia Mieczyslaw Henryk Lakopolanski vel Hersze Wiesenfeld, nigdy za swoje wyczyny nie stanal przed zadnym sadem...

Ale musiala go dosiegnac jakas zemsta, nie pisze sprawiedliwosc, bo to byloby naduzycie tego terminu. Kolejny zrujnowany siegnal prawdopodobnie po inne srodki. Hersze Wiesenfeld zginal pod Nowym Jorkiem w dziwnym wypadku samochodowym. Pisano o nim, ze kierowca byl marnym, ale uwielbial szybkosc. Historia biznesu usiana jest dziwnymi i tajemniczymi wypadkami samochodowymi. To byl, byc moze jeden z takich.

Oto zaledwie kilka przykladów z tysiecy przestepstw, jakie w Polsce przedwojennej popelnili Zydzi. Brak miejsca na opis procederu handlu dziewczetami, jaki prowadzilo malzenstwo Helena Paula Berman false Streich i jej maz Hersze Berman false Siemienowicz. Obydwoje podawali sie za wlascicieli modnego, dobrze prosperujacego zakladu fryzjerskiego w Zakopanem, który potrzebuje dobrze prezentujacych sie panienek jako fryzjerek. Penetrowali krakowskie sierocince. Ofiary byly wywozone nie do Zakopanego, ale do domów publicznych w Argentynie.

Moze przy innej okazji wypadnie opisac dzialalnosc Feldsteina, pasera, który organizowal, finansowal i zagarnial caly lup z wlaman na zamówienie. Chodzil po muzeach wybierajac dziela sztuki do kradziezy. To on byl autorem glosnej kradziezy obrazów z Muzeum Krasinskich. Wyjatkowo ponuro ten Zyd zasluzyl sie polskiej kulturze.

Brak tez miejsca na opis dziejów slynnego warszawskiego „bochniarza" (pasera), Szlomy Kocha, jak równiez sutenera, nieslychanej kreatury, Wolfa Tifenfelda oraz slynnych kasiarzy Lejzora Flokstrumpfa, Moszka Taxira vel Abrahama Wassermana - i setek innych tego rodzaju postaci warszawskiego swiata przestepczego.


XII
STO PROCENT PRZESTEPSTW POLITYCZNYCH
Przestepstwa - oczywiscie - popelniali inni: Polacy, Ukraincy, Niemcy. Ale cokolwiek by sie nie powiedzialo 77% przestepstw gospodarczych dokonywali Zydzi stanowiacy okolo 10% ludnosci kraju. A w przestepstwach politycznych statystyka ta wygladala jeszcze gorzej. Prawie 100% przestepstw politycznych w przedwojennej Polsce bylo dzielem Zydów. To, prawde powiedziawszy, wprost wolalo o podjecie szczególnych kroków prewencyjnych wobec mniejszosci zydowskiej. Kroków takich nie podjeto, niech to swiadczy o liberalizmie i demokracji II Rzeczypospolitej.

Gdzie jest taki film polski czy amerykanski - obojetnie - gdzie Zyd bylby wlamywaczem, oszustem, aferzysta? Nie znamy takiego filmu, jeszcze go nie nakrecono. Gdyby ktokolwiek zechcial taki film, czy serial telewizyjny nakrecic, zostalby okrzyczany nie tylko antysemita, ale zapewne rasista i faszysta. A krytyka - nawet gdyby byl arcydzielem - dobitnie ukazalaby jego nicosc i marnosc artystyczna. O losie rezysera juz nawet nie wspomne.

Gdzie jest taka ksiazka mówiaca prawde o tym, jak setki tysiecy Zydów - nie mówie wszyscy, ale naprawde bardzo, bardzo wielu, wielokrotnie wiecej niz inne nacje - codziennie, wytrwale, z mrówczym uporem i zdecydowaniem podkopywalo podstawy sprawiedliwosci, praworzadnosci i pomyslnosci gospodarczej Polski? Nie znam takiej ksiazki, jakze bylaby barwna i czytaloby sie ja doprawdy z zapartym tchem. Ale takiej ksiazki nie ma - szkoda wielka. Dlaczego nie powstala? Bo marny doprawdy los czekalby jej autora. „Polska" krytyka literacka stanelaby na glowie aby pokazac mu jaka jest plugawa wywloka.

Ta prawda wiec, która moglaby rzucic swiatlo na epoke poprzedzajaca holocaust, zostala celowo skazana na zapomnienie. Niestety, nie wszyscy Zydzi polscy byli tak szlachetni, jak to nam sie dzisiaj pokazuje w amerykanskich filmach i serialach. Owszem, byc moze tacy gdzies byli, ale musialy to byc wyjatki skoro ludzka pamiec i kroniki nie przechowuja az takiego bogactwa zydowskiej szlachetnosci, altruizmu, poswiecenia - tylko niekonczace sie opowiesci o szwindlach, aferach, podejrzanych transakcjach, ordynarnych oszustwach itd, itp. Sami Zydzi ostro pracowali na swoja zla opinie, na niechec spoleczenstwa, a nawet na uzasadniona wrogosc.

A mimo to w czasach holocaustu Polacy ratowali Zydów ryzykujac wlasne zycie. A Polska - o czym sie w licznych filmach, ksiazkach i publikacjach nie wspomina - byla jedynym krajem podbitym przez Niemcy, gdzie wprowadzono od razu, na poczatku eksterminacji natychmiastowa kare smierci za pomoc i ratunek okazywany Zydom.

W czasie II Wojny Swiatowej Niemcy rozstrzelali 30 tys. Polaków - najczesciej byly to cale polskie rodziny - za ukrywanie Zydów. Mimo to Polacy uratowali zycie 140 tysiacom Zydów. Niektórzy robili za pieniadze, niektórzy za „dziekuje", niektórym nawet „dziekuje" nie powiedziano uwazajac, ze ratowanie Zyda jest „psim" obowiazkiem Polaka.

Dzisiaj w Zachodnich, zwlaszcza amerykanskich mass-mediach, Zydzi przedstawiaja nas jak holote i zoologicznych antysemitów niebaczni tego, ze na niechec do siebie dlugo i wytrwale pracowali od pokolen... A mimo to w Polsce nie bylo pogromów typu kiszyniowskiego. W Polsce byly dwa pogromy Zydów. Jeden w Siedlcach pod koniec zaborów, urzadzony przez zolnierzy rosyjskich. Miejscowa ludnosc polska stanela w obronie mordowanych; po czym w „dobrze" pojetej wdziecznosci, Zydzi-bolszewicy w roku 1920 rozstrzelali w tym miescie kilkuset Polaków. Drugi pogrom byl w Kielcach, juz po wojne, gdzie zydowskie UB urzadzilo prowokacje, (pochowano jedynie trumny z...piaskiem) majaca na celu spowodowanie wyjazdu rosyjskich Zydów do Palestyny, którzy zatrzymali sie w Polsce i nie kwapili sie z dalsza podróza.

W politycznym rozumieniu, w czasie rozbiorów Zydzi byli czwartym zaborca Polski, najgrozniejszym, bo wewnetrznym. Byli absolutnie przeciwni powolaniu niezaleznego panstwa polskiego, a kiedy powstawalo na arenie miedzynarodowej szkodzili mu jak mogli.

W czasie wojny polsko-bolszewickiej, staneli po stronie bolszewików, a w okresie miedzywojennym szkodzili jak mogli rozwijajac na szeroka skale antypolski, prosowiecki ruch komunistyczny. Dzisiaj pojawil sie problem jakby zupelnie nowy: calkowite zafalszowanie stosunków polsko-zydowskich przed holocaustem. Niczego nie wspominajac o wyrzadzanych szkodach i krzywdach, lansuje sie teze o nieslychanie wprost dobroczynnym wplywie zydostwa na panstwo i kulture polska. Lansuje sie teze, ze Zydzi jako naród szczególnie uzdolniony, w szczególnie dobroczynny sposób zasluzyli sie spoleczenstwu polskiemu, a niewdzieczni i zawistni Polacy, w smiertelnej potrzebie odwrócili sie od nich. Otóz nie odwrócili sie, mimo wszystko, zrobili co mogli. O czym swiadczy wspomniane 140 tysiecy uratowanych.

Juz od konca XIX wieku rzeczywisty obraz wspólzycia Polaków i Zydów daleki byl od idylii. Powiedzielismy juz sobie jak to wygladalo w sferze gospodarczej. Przyjrzyjmy sie teraz kwestiom stricte politycznym.


XIII
ZA ANTYSEMITYZM ROZSTRZELAC BEZ SADU
Dramat polityczny polsko-zydowski dal o sobie ostro znac w roku 1920, w czasie wojny polsko-sowieckiej. Katyn, po dwudziestu latach, byl tylko kontynuacja wczesniej rozpoczetych procesów. Po stronie wroga elite polityczna Armii Czerwonej stanowili bynajmniej nie Rosjanie, lecz Zydzi, z przyczyn, które warto byloby przeanalizowac, bardzo wrogo nastawieni do Polaków. Otóz tak sie skladalo, i dzisiaj jest podobnie, ze nie mielismy, i nie mamy za co kochac naszych zydowskich wspólobywateli.

W czasie wojny bolszewickiej, kiedy wazyly sie losy panstwa polskiego i naszej wolnosci, wlasnie Zydzi jawnie popierajac bolszewików, atakowali nas zacieklej niz otwarci wrogowie. Zydowskie gazety w Ameryce, Niemczech, Czechoslowacji rozpowszechniaja klamliwe informacje o pogromach zydowskich urzadzanym rzekomo przez armie polska. Obciaza sie nawet odpowiedzialnoscia za nie imiennie generala Hallera. Co bylo bzdura zdementowana od razu przez miedzynarodowa (czyli zlozona z Zydów) komisje. A mimo to, jeszcze niedawno „Gazeta Wyborcza" pisala o generale Hallerze, jako pogromcy Zydów na Ukrainie.

Podobne zarzuty nie ominely i Pilsudskiego, a przeciez jego zyczliwosc dla Zydów musiala juz byc wtedy znana. Amerykanskie pismo zydowskie „The big Stick" na przyklad zamieszcza karykature Pilsudskiego przedstawiajaca marszalka siedzacego za kierownica samochodu z napisem „panstwo polskie", zas polska dziewczyna w konfederatce wlewa do zbiornika paliwo z konewki opatrzonej napisem: „krew zydowska".

Mamy w roku 1920 na pewno do czynienia ze skoordynowanymi dzialaniami prasy Zachodniej przeciwko walczacej Polsce, i to zawdzieczamy z cala pewnoscia Zydom. Zreszta, dzialania nie konczyly sie na pisaniu. W czasie gdy bolszewicy podchodzili do Warszawy, komunisci organizuja w porcie gdanskim strajk dokerów, aby uniemozliwic rozladunek amunicji francuskiej przeznaczonej dla armi polskiej. Nie trzeba dodawac, ze komunisci zarówno niemieccy, jak i gdanscy pozostawali pod przemoznym wplywem Zydów przewodzacych swiatowemu ruchowi komunistycznemu. Podobnie jak w Niemczech i Rosji, cale kierownictwo komunistycznych jajeczek pozostawalo w rekach zydowskich.

Przeniesmy sie na sowieckie zaplecze frontu, gdzie szaleje terror. Bez kwestii, wazniejsze decyzje represyjne, jakie podczas tej wojny byly podejmowane, musialy byc podejmowane przez odpowiednio wysokie sztaby i zatwierdzane przez odpowiednio wysoko postawionych komisarzy politycznych, którymi byli w Czerwonej Armii niemal w stu procentach Zydzi.

Do takich wazniejszych decyzji na pewno nalezy decyzja o wymordowaniu przez „Czerezwyczajke" 3 tysiecy Polaków w Winnicy, zwlaszcza ziemianstwa i inteligencji. Toz to preludium Katynia. A moze nawet Katyn - Akt 1. Nikt dzisiaj o tym nie mówi, nikt do tego nie siega, a moze nalezaloby po osiemdziesieciu paru latach doc chocby posmiertna satysfakcje tym ludziom?

A na marginesie: oto jak nas wypierano z kresów, po stu piecdziesieciu niemal latach zaborów, jeszcze zywiol polski dla naszego wschodniego sasiada byl zbyt silny i zbyt niebezpieczny, a jako taki w najwyzszym stopniu niepozadany. Zydzi, którzy wykazywali maksymalna sluzalczosc wobec rusyfikatorów i tutaj przylozyli swojej reki.

Znana jest ogromna gorliwosc czerwonych komisarzy z roku 1920 w tepieniu polskosci. Niech drobnym tego dowodem beda slowa, zaczerpniete z rozkazu Rewolucyjno-Wojennej Rady XII Armii, nr. 87, wydanym 30 kwietnia 1920 roku w Kijowie:

(...) 5, Wioski, w których zauwazono agitacje przeciwko Radom, a zwlaszcza antysemicka, niszczyc, a winowajców rozstrzeliwac bez sadu i sledztwa;

6. osoby narodowosci polskiej aresztowac, o ile padnie na nie choc cien podejrzenia, i odprowadzic do osobnego oddzialu XII armii, gdyby to zas nie bylo mozliwe - rozstrzeliwac.

(...) 8. Zwazywszy, ze ludnosc zydowska wykazala wyjatkowy zapal komunistyczny, a takze biorac pod uwage antysemityzm polskich band, dopomagac nalezy towarzyszom Zydom, a zwlaszcza podczas odwrotu.

Komendant XII Armii - Miezeninow

Czlonek Rew. Woj.Rady. XIII Armi - Muralow

Naczelnik Sztabu - Siedacz

Naczelnik Wydzialu Politycznego - Zylinski

Latem 1920 roku na dorocznej konferencji syjonistycznej w Londynie, zapadly tajne uchwaly rzucajace swiatlo na postepowanie bolszewickich komisarzy w tej wojnie, dysza one wprost nienawiscia do Polaków i tworzacego sie panstwa polskiego. Oto piec znamiennych zdan z jednej z uchwal:

„Akcja przeciwko Polsce ma byc wszedzie przeprowadzana we wszystkich panstwach Europy, Azji i Ameryki. Uzyc wszelkich wplywów - aby granice panstwa polskiego byly jak najszczuplejsze. Utrudnic odbycie sie plebiscytu na Slasku i ujsciu Wisly do morza. Wplywac na to, zeby Polske zlaczyc z Niemcami, a rozbic jej przymierze z Francja. Popierac i szerzyc w Polsce komunizm."

Tak wiec „szczególny zapal komunistyczny" ludnosc zydowska w Polsce wykazala nie tylko podczas wojny, ale i po jej zakonczeniu. Niemal 100% czlonków Komunistycznej Partii Polski stanowili Zydzi, którzy prowadzili przez caly okres istnienia II Rzeczypospolitej intensywna robote wywrotowa, nie tyle wsród Polaków, co wsród mniejszosci, zwlaszcza ukrainskiej. Na nich tez opierala sie siec wywiadu sowieckiego, OGPU. Szczególny wprost nacisk kladziono na rozpalanie wasni polsko-ukrainskich na Podolu i Ukrainie. Kazda okazje wykorzystywano w sposób najperfidniejszy z mozliwych. Zaowocowalo to pózniej pól milionem pomordowanych ofiar w rzeziach ukrainskich. Zydzi z KPP maja w tym swój znaczacy udzial. Prawda jest, ze wkrótce Stalin wszystkich KPP-owców wymordowal, ale szkód jakie ich dzialalnosc wyrzadzila Polsce i Polakom nie cofnie nic.


XIV
MISTRZOWIE PROWOKACJI
Funkcjonuje ultrakomunistyczna przybudówka KPP „Sielsko-Rabocze Jedinstwo", nieslychanie antypolska. I tu ciekawostka: organizacja ta, miedzy innymi, najwyrazniej w celach propagandowych, przemyca przez granice (wraz z czworgiem dzieci), Wasyla Franke, bratanka slynnego poety ukrainskiego Iwana Franki. Tymczasem na Ukrainie wlasnie szaleje glód, jedno z dzieci umiera, z reszta potomstwa ojciec uchodzi z powrotem do Polski, tak „straszliwie ciemiezacej" mniejszosci narodowe.

Podobna droge - to druga znamienna ciekawostka - odbywa w tym czasie Boleslaw Bierut, jak sie pózniej okazalo, agent moskiewski, który skazany w Polsce za dzialalnosc komunistyczna, zostal wymieniony przez Sowietów, ale wkrótce potajemnie z powrotem przekroczyl granice, bo lepiej bylo w Polsce siedziec w wiezieniu, niz w Sowieckiej Rosji zazywac wolnosci.

W Warszawie i w innych miastach uniwersyteckich inspiruje sie rozruchy studenckie, które w prasie swiatowej przedstawia sie jako antysemickie. W rzeczywistosci slynna inicjatywa numerus clausus (ograniczenie liczby Zydów dopuszczonych do studiów na polskich uczelniach), miala swoje korzenie w KPP, i byla prawdopodobnie prowokacja skoordynowana z innymi antypolskimi dzialaniami w Sowietach i na swiecie. Jak wykazalo pózniejsze doswiadczenie w Polsce, albo wszystkie, albo wiele ruchawek o antyzydowskim zabarwieniu, mialo swe korzenie w KPP. Byly to po prostu dzialania prowokatorskie, organizowane na polecenie wywiadu sowieckiego, mocno naglasniane przez swiatowe media celem kompromitowania Polski. Motorem i inicjatorem tych dzialan byla prawie wylacznie obsadzona przez Zydów polska sekcja OGPU.

W sierpniu 1931 roku polski wywiad rozpracowywuje duza siec organizacyjna KPP, nastepuja aresztowania, pod kluczem znalazlo sie sto osób, wszyscy Zydzi-komunisci. Na ich czele stoi Jan Strzeszewski, Frajda Edelsztajn, Idesa Kulc i inni.

Ale nawet tak duza wpadka nie powstrzymala roboty komunistycznej, widac wiec, ze juz wtedy siec oplatajaca Polske byla ogromna. A wiazalo sie to nie tylko z prowokatorskimi akcjami i agitacja, ale przede wszystkim z wywiadem.

W roku 1936 ks., kardynal August Hlond pisal: „(...) Faktem jest, ze Zydzi walcza z Kosciolem katolickim, tkwia w wolnomyslicielstwie, stanowia awangarde bezboznictwa, ruchu bolszewickiego i akcji wywrotowej. Faktem jest, ze wplyw zydowski na obyczajnosc jest zgubny, a ich zaklady wydawnicze propaguja pornografie. Prawda jest, ze Zydzi dopuszczaja sie oszustw, lichwy i prowadza handel zywym towarem, prawda jest, ze w szkolach wplyw mlodziezy zydowskiej na katolicka jest na ogól, pod wzgledem religijnym i etycznym ujemny." A czyz dzisiaj tak wiele sie zmienilo?


XV
SYNOWIE JANKIELA NA SOWIECKICH CZOLGACH
Kiedy 17 wrzesnia 1939 roku Armia Czerwona wkracza w granice Polski, w slad za nia posuwaja sie wyspecjalizowane oddzialy NKWD, które nie tylko doskonale orietuja sie w sytuacji, ale dysponuja nawet listami „podejrzanych" Polaków, glównie podejrzanych o patriotyzm i przynaleznosc do inteligencji. Czego nie dokonano w roku 1920, dokonczy sie teraz przy pomocy entuzjastycznie nastawionej do komunizmu ludnosci zydowskiej. W takich miastach jak Wilno czy Grodno, jako przewodnicy znajacy miejscowe drogi i przeprawy siedza w sowieckich czolgach potomkowie Jankiela. W podlwowskich miasteczkach, wzietych do niewoli jenców polskich, azjatycka metoda zakopuje sie po glowe do ziemi, a stare Zydówki oddaja na nich mocz.

„17 wrzesnia 1939 roku na ulicy Niemieckiej w Wilnie - pisze gen. Zygmunt Berling - zamieszkalej wylacznie przez burzuazje zydowska, spotkalem o godzinie ósmej rano dwa czolgi radzieckie oblezone przez tlum wiwatujacych.

Sami Zydzi. Starzy i mlodzi, kobiety i dzieci spiewali i obrzucali czolgi kwiatami - widocznie juz wczesniej przygotowanymi na te okazje. A ze te czolgi zdlawily ostatni dech wolnosci na tej ziemi? Niech placza goje! Nu coo? Wasze przeszlo! Teraz my - powiedzial tam do mnie stary, znajomy Zyd.

Dzis rozumiem, ze byl to zwiastun. (...)" Tego co dopiero mialo nastapic. W tym samym wrzesniu 1939 roku po zlamaniu trzydniowej polskiej obrony Grodna - utworzona milicja zydowska rozstrzelala bez sadu wielu Polaków, zolnierzy i cywili „podejrzanych" o udzial w obronie miasta. Swiadkowie ocenili ilosc ofiar z rak tej milicji na okolo 3000 osób. Podobnie bylo w innych miejscowosciach na wschodzie. Zydzi tworzyli milicje, która wspólpracowala z NKWD i stosowala terror wobec Polaków. Tak powracal obecnie szczególny entuzjazm komunistyczny z roku 1920.

„Gdy odbywal sie jakis wiec, manifestacja, czy inna radosna impreza, efekt wzrokowy byl jeden - Zydzi. - Pisze Zyd, J.T. Gross we wstepie do ksiazki „W czterdziestym nas Matko, na Sybir zeslali". - Lekarz, Zyd z miasteczka Wielkie Oczy wspomina mlodziez zydowska, która zalozyla, jak powiada „Komsomol", objezdzala pózniej caly swiat stracajac kapliczki przydrozne i rozbijajac je."

Do tej wypowiedzi Grossa nalezy dodac, ze zanim Stalin zaczal wysylac na Sybir Zydów - Zydzi walnie przyczynili sie do tego, aby juz wczesniej znalezli sie tam Polacy, przede wszystkim inteligencja, ksieza, pisarze, dziennikarze, ziemianstwo, urzednicy. Caly, tak zwany socjalno apastnyj elemient, (spolecznie niebezpieczny element). Oficerów i policjantów czekal Katyn.

Jeszcze w czterdziestym roku w podwarszawskim Otwocku, stara Zydówka odrzucajac slowa wspólczucia swej polskiej znajomej powiedziala butnie: „Nie potrzebujemy waszego litowania sie nad nami, jeszcze przyjdzie czas, ze my Zydzi, bedziemy sprzedawali bilety do waszych kosciolów."

Sprawdzily sie te prorocze slowa. W Wilnie osobiscie kupowalem bilet do kosciola Swietego Kazimierza, zamienionego na muzeum ateizmu.


XVI
Najwieksi szowinisci pietnujacy nacjonalizm
Fakty przytoczone tutaj sa zapewne kropla w potoku zdarzen. Ale juz wystarcza na pokazanie oblicza zydowskiej mniejszosci w Polsce przed wojna. Daja tez poglad na stosunki polsko-zydowskie w owym czasie. Zachodzi pytanie: - gdzie to wszystko ma odzwierciedlenie w tym, co sie dzisiaj pokazuje na ekranach milionów telewizorów w calym swiecie?

A moze tym, którzy uwazaja, ze Zydzi w przedwojennej Polsce byli szczególnie uciskani nalezaloby przypomniec, ze mniejszosc zydowska miala swoja reprezentacje w Sejmie, wcale nie mala. W tym Sejmie, w którym wlasnie Zydzi zorganizowali i przewodzili wyjatkowo agresywnemu antypolskiemu blokowi mniejszosci narodowych (Zydów, Ukrainców, Niemców). Mniejszosc zydowska miala swoja prase, wcale nie niskonakladowa. Miala swych wprost nieprzeliczonych przedstawicieli w sadownictwie, adwokaturze, publicystyce. Lansowano rozwody, wolna milosc, pornografie - oczywiscie dla Polaków, nie dla siebie. Poprzez liczne organizacje, oficjalne i nieoficjalne mniejszosc ta wywierala wplyw na zycie panstwa. I byl to wplyw - niestety - zgubny. Po przewrocie majowym sytuacja Zydów jeszcze sie poprawila. W wielu wypadkach Pilsudski, który znany byl z postawy filosemickiej, sam interweniowal na ich rzecz. A ogólnie biorac sanacja im sprzyjala takze.

Gdzie to ma jakiekolwiek odzwierciedlenie, w zalewajacych swiat calymi setkami, serialach telewizyjnych, filmach i ksiazkach poswieconych zagadnieniom zydowskim?

Byc moze, byli w przedwojennej Polsce równiez Zydzi, lojalni obywatele, nawet patrioci polscy. Nie wykluczone, ze cierpieli oni z powodu niecheci wzniecanych postepowaniem wiekszosci swoich pobratymców. Dzisiaj pokazuje sie tylko ich - i wylacznie ich. Jest to klamstwo. Jest to falszerstwo i manipulacja wobec nowych, juz nieswiadomych prawdy pokolen.

Zydzi w przedwojennej Polsce, podobnie jak dzisiaj w swiecie, starali sie siebie przedstawic jako naród szczególnie utalentowany, uzdolniony, pracowity i wyksztalcony, co mialo byc podstawa wszelkich niecheci i zawisci. Teodor Herzl pisal (18 sierpnia. 1902) do Rotschilda: „Nasza rasa jest we wszystkich kwestiach bardziej zdolna, niz wiekszosc innych ludów, to jest przyczyna nienawisci."

Jeden z najwiekszych teoretyków i przywódcow syjonizmu dal tu przyklad, wprost laboratoryjnie czystego szowinizmu. Z takimi pogladami, jak wiadomo, nie ma juz dyskusji.

W roku 1935 prof. Ludwik Jaxa Bykowski oglosil wyniki swoich badan nad mlodzieza gimnazjalna, polska i zydowska. Doszedl do wniosku, ze Polacy sa zdolniejsi od Zydów, a robienie kariery przez tych ostatnich zawdzieczaja oni przede wszystkim doskonalej organizacji, solidarnosci oraz przemoznym wplywom politycznym i finansowym.

Oddajmy jeszcze glos zydowskiemu poecie Antoniemu Slonimskiemu, jego chyba nikt nie moze posadzic o antysemityzm. W roku 1924 tak pisal na lamach filosemickiego pisma" Wiadomosci Literackie":

„Prócz wstretu budzi jeszcze we mnie gniew, falszywy i nikczemy stosunek Zydów do zagadnien narodowych. Naród ten, narzekajacy na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem swiata. Zydzi, którzy skarza sie na brak tolerancji u innych, sa najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawisci, jaka budzi, sam potrafi najsilniej nienawidziec".

Gdzie to wszystko jest w tym wszystkim poswieconym Zydom wielkim potoku lakieru, miodu i lukru, jakim splywa cala publicystyka amerykanska (i „polska"), cala obecna pseudo literatura?

Gdzie jest ta kardynalna prawda o Zydzie, we wspomnianej juz tutaj, dzisiejszej odmianie superpropagandy, z pomoca ktorej miesza sie ludziom w mózgach, a której powódz z amerykanskich wytwórni splywa na ekrany telewizorów calego swiata - w serialach i filmach stanowiacych nieustanny festiwal zydostwa, gdzie twórcy do obrzydzenia przescigaja sie w wynajdowaniu coraz szlachetniejszych cech narodu wybranego? Czy nie najlepiej byloby od razu przyprawic wszystkim Zydom anielskie skrzydla?

Niedawne, nachalne klamstwa propagandy bolszewickiej - tez przeciez robione przez Zydów - zastapiono dzisiaj jeszcze nachalniejszymi klamstwami propagandowymi „wolnej" Ameryki? Czy to zreszta ma cos wspólnego z Ameryka? Czy raczej z amerykanska zydowska oligarchia finansowa, która zdominowala ten kraj, jego prawo, obyczaj i kulture?


XVII
Zamknijcie telewizory i otwórzcie OCZY!!!
Nasuwa sie zasadnicze pytanie: „dlaczego Zydzi tak bardzo nienawidza Polaków? Dlaczego swiadomie klamia oczerniajac Polske?"

Z pewnoscia nie sa to sezonowe emocje. Jest to od dawna wytyczony kierunek prowadzonej konsekwentnie polityki zmierzajacej do scisle okreslonego celu. Aby uzmyslowic ten cel, chocby w najogólniejszym zarysie, nalezy wrócic do potraconej juz tu kwestii niemieckiej.

Kwestia Niemiecka w polityce zydowskiej odgrywala w XIX i poczatkach XX wieku dosc zasadnicza role, a i dzisiaj, po holocauscie jest nadal znaczaca. Zydzi zawsze bardzo liczyli na Niemców. Ogólnie biorac, równiez dzisiaj zabiegaja o jak najlepsze z nimi stosunki, celem jest zyskanie poteznego sojusznika gospodarczego i politycznego w planach obezwladnienia Polski.

Za konkretne korzysci Zydzi gotowi sa dac Niemcom, jako narodowi, absolucje za holocaust obciazajac wina „nazistów", „hitlerowców" a nawet Polaków. Ta korzyscia jest sojusz z Niemcami dla podporzadkowania sobie calego zycia gospodarczego i spolecznego w Polsce, czyli konkretnie, sprowadzenie suwerennosci Polski do fikcji, uczynienie z niej panstwa wasalskiego i wygodnych terenów osiedlenczych. Zydzi wiec nie sa wcale zainteresowani ulozeniem dobrych stosunków z Polakami. Posluszenstwo Polaków wymusza za pomoca swojej potegi finansowej dominujacej nad miedzynarodowymi instytucjammi monetarnymi i w politycznym sojuszu z Niemcami.

Dopiero takie postawienie sprawy rzuca swiatlo na stosunek Zydów do Polaków i Polski. Bo to Polska ma poniesc glówny ciezar zadoscuczynienia, jakie swiat „winien" jest Zydom za zbrodnie holocaustu. Potezne Niemcy z latwoscia sie na to zgodza, inne narody takze uwierza w wygodne dla nich klamstwo o polskim wspóludziale. Prawda holocaustu szybko zapada w przeszlosc, propaganda tworzy nowa, blizsza obecnie zyjacym „prawde".

Caloksztalt swiatowej polityki prowadzonej przez wszystkie miedzynarodowe organizacje zydowskie wyraznie wskazuje na tak wlasnie wytyczony cel. Jest to kierunek dla Polski nieslychanie dramatyczny. Swiadomosci tego w polskim spoleczenstwie nie ma. I jak moglo by byc, kiedy dzisiaj Polska nie ma wlasnych srodków masowego przekazu? Polska szybko zmierza do utraty suwerennosci, ale fakt ten uswiadamiaja sobie tylko nieliczni.

Polskie spoleczenstwo powinno wreszcie uzmyslowic sobie ten fakt, bo wkrótce bedzie na cokolwiek za pózno. Nawet walka zbrojna moze byc niemozliwa, bo m

257.Pierdolic punkow przyjedzcie do sosnowca to wam ryje rozpierdole zacpane kurwy

256.Niepij wodki niepij wina kup karabin zajeb skina::::::::::zabij skina zgwałć mu żone miejsce w niebie zapewnione:::::::::idzie skin przez miasto czapke w renku niesie jak mu przypierdole to sie nie podniesie OiOiOi

255.I INNYMI PRZEJAWAMI PEDOFILSTWA

254.Fajna strona. Pozdrawiam i życzę wszystkiego w Nowym Roku, zapraszam na moją stronę o dębach

253.PEDALY TEZ WYPIERDALAC Z POLSKI!!!

252.smierc kinderpunkom ...blog 27,nazisci,technozjeby i politycy wypierdalac z polski!!! punk"s not dead

251.MOGĘ WAS WYRUCHAĆ JEŚLI CHCECIE

250.a ja lubie TECHNO! O je!TECHNO TECHNO TECHNO!!!A WY LUBICIE?

249.Ja słucham Techno i Trance, ale znając życie wszystkie "niby punki" :P będą na mnie bluzgać że jaki ja to nie jestem.

248.NIECH żYJE ANARCHIA !!!

Spokojne dźwięki odbijały się od ściany
Ten temat został fachowo zrealizowany
Przefiltrowana na maksa czysta iluzja
Która owija się wokół mojej głowy
Nie jest to żaden eksperyment rządowy
Tylko wzorowy przepływ energii
Nie kontrolowanej do wczoraj przez nikogo
Nastawionej do ludzi raczej wrogo
Wszystko jest dziwne i skomplikowane
A w najlepszym wypadku przereklamowane
Bardzo naciągane historie i relacje
Żyjące z tępych reklam komercyjne stacje
Finansowe operacje na tych co nie mają
Pogrążają się szybko i ciągle coś spłacają
Spokojne dźwięki zastąpił krzyk rozpaczy
A tu gdzie żyjemy to i tak nic nie znaczy
Trzy opowiadania ale jeden cel
Z czarnego potwora wydobyć tę biel
Trzy opowiadania ale jedno marzenie
Żeby ktoś wreszcie uzdrowił tę Ziemię
Ulica daje każdemu zarobić
Czasami można kogoś dobrze porobić
Każdy dzień jest na swój sposób inny
Co by się nie działo to jesteś niewinny
Dobrze wiesz po jakim stąpasz gruncie
Uczestniczysz nieświadomie w kolejnym buncie
Wojna to chyba niewłaściwe słowo
Ale gdzie się nie ruszysz jest wszędzie wybuchowo
Odmienne stany dziurawej świadomości
Zero szacunku i zero litości
Taki duży śmietnik bez dna
Bez emocji tak się w to gra
Kozła karma i chore wibracje
Motto dnia - robimy libację
Albo walniemy sobie po cencie
Cudowny kop witamy na okręcie
Trzy opowiadania ale jeden cel
Z czarnego potwora wydobyć tę biel
Trzy opowiadania ale jedno marzenie
Żeby ktoś wreszcie uzdrowił tę Ziemię
Bezbarwne tło a na nim tłuste plamy
Ale już otwieramy witamy zapraszamy
Wszystko mamy jak zabraknie to się postaramy
Ludzie się boją stanąć obok Białej Damy
Jest taka piękna idziesz za nią do komnaty
Zrobił byś wszystko tak na ciebie działa
Najpierw go dotykała później namiętnie całowała
W końcu oszalała drapała i krzyczała
Bo dałeś Jej to czego tak potrzebowała
Gdy wychodziłeś Ona jeszcze spała
Pocałowałeś Ją delikatnie na do widzenia
Tylko Ona doprowadza cię do stanu wrzenia
Kim lub czym Ona jest
Tylko ty sam możesz rozwiązać ten test
Czasami tylko patrzysz i to też Ją podnieca
Bo żyję dla ciebie jest jedyną gwiazdą na twoim niebie
Trzy opowiadania ale jeden cel
Z czarnego potwora wydobyć tę biel
Trzy opowiadania ale jedno marzenie
Żeby ktoś wreszcie uzdrowił tę Ziemię

247.rico 8 ty zdradzisz polske za kura gówno dziwko jebana punk to kurwa towar 1 klasa!

246.A WY CO KURWA? KAPUCYNA WALICIE CZY CO?
JEBAć RTS I LEGIE WY KURWY W DUPE JEBANE A I KURWA JEBAć TUSKA ,PEDAłóW I DEMOKACJIE!!! A NIECH żYJE PUNK A BLOG 27 NIE PUJDZE ANI DO NIEBA ANI DO PIEKłA !!!

245.WY KURWY HUJ WAM W NOS BENDZIE SOS!
TAKOM MASZ MORDE PIERDOLONA DZIWKO

244.WY PIERDOLONE KURWY LACHOćONGI W DUPACH SIE POPRZEWRACAłO!!!! LODZIARZE!!! DZIWKI!!! PROSTYTUTKI I ZBOCZEńCY!! O HITLERZE GADACIE PIERDOLENI naziści A WASZE STARE TO CO? PIERDOLONE DZIWKI HITLERA CZY CO?!

243.gggffftyrtytrhgfjd6ryufh

242.huj wam w dupe

241.I widzicie, naziole, po polsku nawet pisać nie umiecie. Poza tym, zasrane z Was zboki - myslicie tylko o jebaniu własnych matek, obciąganiu w gejowskich stosunkach i gwałceniu niewinnych ludzi. Podsumowując: zchujone zdziry jesteście i ciekawe jak byście wyglądali, gdyby 60-pare lat temu wasz schizofreniczny guru Hitler w dupę wam strzelił za samo pochodzenie.
***
Świetny serwis oczywiście.
PozdrOi! panks.

240.SKINHEADS WHITE POWER PUNKI ŚMIECIE I BRUDASY POLSKE ZA BATONA ZDRADZĄ :D

239.wszyscy jesteście popierdoleni; anarchistyczne ćpuny byście pokłon Orłowi Bialemu i Kościołowi oddali, zamiast pierdolić o wolności, sexie i demokracji, która jest kurestwem największym, jakie człowiek mógł stworzyć; wyjebać z tego świata czerwone plugastwo, całe lewicowe gówno niech sie spuści w kiblu, socjalizm jest dla ciot; jak mi jeszcze ktoś zjeb hail powtórzy, albo ósemkę napisze to zamorduje tak żeby czuł że umiera - nienawidzę germańskiego masoństwa, jak Polacy mogą czuć sie nazistami? przecież polski nazista to sprzeczność. ;(

238.dzien dobry

237.wy pierdolone skurwysyny pojebane matoly zasrane kurwa jelopy bez roboty cwele zcwelone przez zwierzeta. jestescie chuje i cipy dziwki zawszone konskie hjebaki. punki zasrane pierdolone bez szkoly bez matury bez przedszkola sukinsyny perwersyjne jebaki lesne wsuwajace palce w dupe zeby oblizac by w koncu poczuc sie soba. punki kurwy jebane pierdolone anarchistyczne chuje chuje chuje chuje chuje
!!!!! gincie szmaty. szkoda ze hitler was nie spali. i bedziecie mieli. kanarkojebcy jebane kociociagi pierdolone skurwiale banany z jaskini rumcajza. spierdalaj punkowska zawszona szmato. ave

236.wy pierdolone skurwysyny pojebane matoly zasrane kurwa jelopy bez roboty cwele zcwelone przez zwierzeta. jestescie chuje i cipy dziwki zawszone konskie hjebaki. niemcy zasrane pierdolone bez szkoly bez matury bez przedszkola sukinsyny perwersyjne jebaki lesne wsuwajace palce w dupe zeby oblizac by w koncu poczuc sie soba. skinheadzi kurwy jebane pierdolone fasystowskie chuje chuje chuje chuje chuje
!!!!! gincie szmaty. szkoda ze hitler was nie spali. i bedziecie mieli. kanarkojebcy jebane kociociagi pierdolone skurwiale banany z jaskini rumcajza. spierdalaj skinowska zawszona szmato. ave

235.być może za mało wiem na temat anarchizmu i punku ale precz z faszyzmem!!! ludzie którzy go popierają nia wiedzą co robią

234.gienex co Ty pierdolisz ?

233....czy zrobiliscie cos wiecej oprocz sluchania tych waszych punkowych niby kapel i wchodzenia na bzdurne strony internetowe oraz od czasu do czasu, pokazaniu sie na koncercie przebierajac jak punk-bo w domu i w szkole niemozna...zine"ow raczej tez nie czytacie nie mowiac o tworzeniu i budowaniu antysocjalnych i antysystemowych wartosci... dzieki wam wszystkim PUNX umiera...pozostaje tylko was wspolczuc i czekac ilu z was za dziesiec lat bedzie wypisywala wciaz te same,nicnieznaczace slogany...a moze w koncu zaczniecie interesowac sie ulica,wyjdziecie na nia,wjebiecie policjantowi,wybijecie okna wystaw banku,pogonicie skinheadow-przestaniecie byc hippisami i udowodnicie,ze punx not dead!

232.Glupia to jestes ty maloletnia zdziro !
Co ty mozesz wiedziec o punku skoro sluchasz takiego gowna jak Greenday ?
Szacunek dla prawdziwych punkow
Pozdro

231.hej ;) mam 14 lat i od pół roku jestem rasową (już) punkówą. Lubię słuchać Pogodno, Pidżame Porno, Nirvane, Zabili mi żółwia, Happysad i wiele innych punkowych kapel nie tylko z Polski - Green Day. Strona mi się podoba. Oby tak dalej. Głupi są Ci skini - co wy wiecie o naszej anarchi i wolności. ech.. pozdrawiam pa ;)

230.- A ty co tak szczerzysz zęby? Rozumiem, że grasz podniecenie, ale żeby zgrzytać zębami?!
- Ale nie podniecenie, kuurwa! Tylko te druty wbijają mi się w mojego własnego chuja!
- Jakie druty?!
- To te chuje zrobiły tego chuja na drucie zbrojeniowym! I on mi przecina chuja!
- Pokaż to, kurwa.
- Jak mi to wyskoczy przez rozporek to mi to zgilotynuje, utnie jaja!
- Ja ich, kurwa, pozabijam... No nic - musisz to jakoś wytrzymać, może ci nie utnie... nie zgilotynuje...
- Dziękuję! Za słowo pociechy...
- Dobra, kręcimy!
- Chuj...

229.BLUZNIERCA JESTES ZYDEM... A PEDAŁEM TEŻ JESTEŚ !!??????

228.Wszyscy naziści są źli i zawistni i to prowadzi do wojny. Wojna to częsć nazizmu, faszyzm jest do dupy i ci, którzy są naziolami są chamscy i perfidni nie umieją nic docenić i chcieli by tylko zagrabić to co stworzyła przez wieki demokracja i wolnośc. Nie chcemy nazizmu bo on nas pozbawia własnej myśli a często życia i mówi tylko o sile a nie zostawia ludziom człwieczeństwa. PIERDOLMY WSZYSTKIE ODCHYLENIA SPOŁECZNE TEGO ŚWIATA!!! myśleć ludzie

227.A JA JESTEM ZYDEM.. I CO? MAM KASE MAM DUZO KASY A JAK TY NAZIOLSKA SZMATO WZIALBYS SIE DO ROBOTY TEZ BYS MIAL SZMATO

226.Jestem zdegustowany Państwa wypowiedziami dotyczącymi subkultury Punku, Skinheads, a szczególnie epitetami i inwektywami, którymi się Państwo posługujecie we wzajemnym obrażaniu.

225.tak codziennie sie gole na policje swietny zarys mojej osobowosci.

224.DO PUNKS NOT DEAD:
POPIERASZ ANARCHIE A TO GLUPOTA. W ANARCHII NIE MA MIEJSCA DLA SZPITALI, POLICJI, STRAZY POZARNEJ. A PEWNIE JAK COS CI SIE STANIE TO PIERWSZY LECISZ NA POLICJE SKLADAC ZEZNANIA TAKI Z CIEBIE ANARCHISTA. TAK SAMO JAK SHIT HOPOWCY CO WOLAJA HWDP ALE JAK COS SIE STANIE TO LATAJA Z MAMUSIAMI I TATUSIAMI NA POLICJE HAHA !

223.-legia
-co?
-ty kurwo
takie cos mniej wiecej tez na waszym poziomie.

222.ARKA GDYNIA TO NAJWIEKSZA KURWA I SWINIA JEST. RAZEM TRZYMAJA Z TYMI ZYDAMI Z KRAKOWA I POZNANIA. JEBAC ANARCHIE

221.hooligans

220.wczoraj nei widzialem nic w serwisach informacyjnych...moze to przyblizysz? a najlepiej to przejdz na forum.

219.fajna stronka że też na nią wcześniej nie trafiłam
pozdrawiam punk"t widzenia

218.wczoraj w serwisach informacyjnych mozna bylo zaobserwowac jak swiatowe zydowskie scierwa chca rozkrasc polski majatek!! nie nawidze zydow i komunistwo bo jedno z drugim sie laczy... jezeli nic nie zrobimy w pore to syjonistyczne smieci znowu doprowadza do wojny na swiecie... ZYDZI DO GAZU!!!!!

217.kto to mowi zasrany bialasie?

216.jestem pedrylem

215.sami popierdolence z jednej jak i z drugiej strony,wszyscy jestescie mocni w grupie pojedynczo jestescie nikim,mali zasrance

214.dla jaj

213.nie macie co robic yylko sie klucic!? po co Wam to?

212.twoja matka to kurwa...rany...dajcie spokoj

211.HUJ W DUPE TEMU PEDALOWI "JESTEM BLUZNIERCA". TY CWELU ZAJEBANY KURWO PIERODOLONA TWOJA MATKA TO KURWA A CIEBIE JEBAL PIES I JESTES RUCHANY W DUPE PRZEZ SWOJEGO CHLOPAKA BRUDASA GEJU TY PIERDOLONY BEDZIESZ RUCHANY W DUPE AZ CI KUTAS RYJEM WYJDZIE CWELU ZAJEBANY.

HUJ WAM W DUPE LEWACKIE BOLSZEWIKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

210.kto cie wezmie za pozera jak bedziesz chodzic z technowa dziewczyna?

209.przeczytalem ksiege. dawniej intersowałem sie ruchem punkwym - samn sie w to bawilem az do momentu jak zorientowalem sie jak to ogranicza. spojrz - nie bedziewsz mial dziewczyny"techno" bo wezma cie za pozera. sam nie lubie zeby nie było - ale nie posluchasz nie wiem republiki bo powiedza ze pozer. nawet od skrajnych brudow slyszalem ze dezerter to komercha i nie slucha sie korporacyjnych swin. ale szanuje punk - to 6 lat mojego zycia i duzo mi dało. a teraz słowo do tych nazioli - KURWIARZE ZA.JEBANE KAFLARZE OBCIAGARY KOCIAOCIĄGI ZAJEBA.E KURWA PIERDOLCE WYRUCHANE OGRANICZONE PIERDOLONE DRUTO-FUJO-PIZDO JEBY. ZDYCHAC SZMATY

208.eminem zodzi

207.Nie ma czegoś takiego jak nazi-punk ^^
Coś ci sie pojebało ;]

206.NAZI PUNX rzadza

205.ty zaczales

204.Mnie to mówisz? Czy jemu?

203.jak dzieci...

202.a tak poza tym to CHWDP
chuj w dupe policji

201.to nie ja makaron kurwa pisze tylko ten ciec. powinno dac sie zarezerwowac ksywe :P

200.makaron - gnoj to cie robil

199.mam cie w dupie gnoju :)

198.makaron - spierdalaj

197.Punk"s Not Dead - wyluzuj troche

196.jestem schizofrenikiem lol....i mam na to papiery....zolte nie? jestes genialny naziolku dawaj dalej zobaczymy co jeszcze wymyslisz...nie podszywaj sie pode mnie jak masz za male ego.

195.slucham punka od niedawna.moja kumpela mnie zarazila.dzieki:)

194.Jestem schizofrenikiem bo w tej ksiedze pisze sam do siebie. Chcialbym tez napisac ze spuscilem sie dzisiaj swojej matce do buzi. Och bylo cudownie bo jak sie spuszczalem to tata lizal moje jadra i bylem w siodmym niebie. Mowie wam moi bracia punki - zaznajcie tych niebianskich rozkoszy z wlasna rodzina. POLECAM !

193.a i nastepnym razem jak bedziesz chcial cos napisac to sie najpierw naucz to robic

192.dawaj jeszcze kurwo
uwielbiam wasze teksty lyse paly :P

191.JESTEM PIERDOLA BRUDNA I OBCIONGAM Z POLYKIEM. PEDOFILIA I KAZIRODZTWO TOWARZYSZY MI W MOJEJ RODZINIE OD NAJMLODSZYCH LAT. SAM WIELOKROTNIE WYKORZYSTYWALEM SEKSUALNIE MOJEGO MLODSZEGO BRATA :D

190.BRAWO PIERDOLO LYSA WRESZCIE SIE NAUCZYLES

189.ja pierdole ile nienawisci w tej książeczce!!!kurwa zluzujcie troche i wypijcie jabcoka i będzie COOL!!!stronka calkiem calkiem!!!Pozdro dla ludzi undergrundu!!!

188.Jestem shemalem i wale sobie konia codziennie na widok swojego taty. Poza tym obciagam z polykiem az po same owlosione jaja [cool]

187.jestes szmata nie ustawiles sobie miasta kurwista pizdo widac wasza madrosc pizdolone naziole

186.obciagam z polykiem wszystkim faszystom a moja matka jest kurwa poza tym pochodze z rodziny pedofilskiej w ktorej glowna cecha rozpoznawcza jest kazirodztwo

185.Jestem za zrobieniem czystek w księdze, bo zrobił się burdel jakich mało, a kultura sięgnęła dna den.

184.ha ty pizdo szmaciana lysa kurwo!

183.teraz chuju mamy twoje ip i zdziro mozemy cie dorwac masz przejebane kurwo jebana znamy twoje ip !!!!!!!!!!!!!

182.___________________________________________________________________________ ___
____8888888888____________________888888888888888888888888888888888888 8888____
____8888888888____________________8888888888888888888888888888888 888888888____
____8888888888____________________88888888888888888888888888 88888888888888____
____8888888888____________________888888888888888888888 8888888888888888888____
____8888888888____________________8888888888888888 888888888888888888888888____
____8888888888____________________8888888888_ _________________________________
____8888888888____________________888888 8888__________________________________
____8888888888____________________8 888888888__________________________________
____8888888888________________ ____8888888888_________________________________
____8888888888____________ ________8888888888__________________________________
____8888888888_______ _____________8888888888__________________________________
____8888888888__ __________________8888888888__________________________________
____8888888 888____________________8888888888__________________________________
____88 88888888____________________8888888888__________________________________
_ ___8888888888____________________8888888888________________________________ __
____8888888888____________________8888888888___________________________ _______
____8888888888____________________8888888888______________________ ____________
____888888888888888888888888888888888888888888888888888888888 8888888888888____
____8888888888888888888888888888888888888888888888888888 888888888888888888____
____88888888888888888888888888888888888888888888888 88888888888888888888888____
____888888888888888888888888888888888888888888 8888888888888888888888888888____
____8888888888888888888888888888888888888 888888888888888888888888888888888____
__________________________________88 88888888____________________8888888888____
_______________________________ ___8888888888____________________8888888888____
__________________________ ________8888888888____________________8888888888____
_____________________ _____________8888888888____________________8888888888____
________________ __________________8888888888____________________8888888888____
___________ _______________________8888888888____________________8888888888____
______ ____________________________8888888888____________________8888888888____
_ _________________________________8888888888____________________8888888888__ __
__________________________________8888888888____________________8888888 888____
__________________________________8888888888____________________88 88888888____
__________________________________8888888888_________________ ___8888888888____
__________________________________8888888888____________ ________8888888888____
___88888888888888888888888888888888888888888_______ _____________8888888888____
___88888888888888888888888888888888888888888__ __________________8888888888____
___88888888888888888888888888888888888888 888____________________8888888888____
___888888888888888888888888888888888 88888888____________________8888888888____
___8888888888888888888888888888 8888888888888____________________8888888888____

181.wypierdalaj kurwo z tym na forum a nie napiszesz a potem spierdalasz az sie kurzy i widac tylko ta twoja biala dupe

180.Faszyzm to przyszlosc Narodu Polskiego oraz Zjednoczonej Bialej Europy. Popieram nacjonalistow.

179.SIemanko.... Panowie Skinheads... Dlaczego wasze szystkie texty są prawie że identyczne? Tylko o sraniu i jebaniu matek.... Kocham Was wy moje łysolki:)dajecie siłę:)

178.aż wstyd, że się do tej pory nie wpisałam... :P mnie się tu podoba.

177.PUNK TO KUREWSKI STYL TO CHUJOWA MUZYKA DLA CHUJOWYCH LUDZI

176.spierdalaj stąd klaudia to nie serwis dla kinder punk

175.A ja kocham punka ale tylko od roku bo mam tylko 12 lat

174.ale ten gościu jest cawankiem za szklaną szybą pozdrawiam wszytkich punkowców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

173.ZAMKNIJCIE MORDY SMIERDZACE PUNKI. SRAM WAM DO GEBY I RUCHAM WASZE RODZINY. PUNK BYL
GOWNEM I JEST I DOSTAJECIE WPIERDOL OD KAZDEGO HAHAHAHA PUNKI GNIDY ZAJEBANE PIERDOLICIE
ZE WAS TO NIE OBCHODZI CO MY WASI PANOWIE MOWIMY. SKORO WAS TO NIE OBCHODZI TO ZAMKNIJCIE
MORDY ALE WY CIAGLE PLACZECIE I SKOMLACIE JAK SUKI KTORYMI ZRESZTA JESTESCIE. PUNK TO
GOWNO NA PUNK SRAM I MOJE WYPIARDY SA SKIEROWANE W STRONE PUNKOW CHUJOW PIERDOLONYCH

172.Chamstwo się tępi chamstwem!

171.Chamstwo jak trza

170.WYPIERDALAC WSZYSCY !!!
ALE TO JUZ

169.Ej Listonoszu Wojenny wsadz se twoje 88, HH w dupe.

168.Faszysci wypierdalac !!!

167.Niezła stronka!!!!!!!!!!

THERE IS NO FUTURE!!!

166.Pierdole tych co tylko sie wyzywaja. Podajcie sobie rece na zgode i bedzie spokoj a nie tylko sie napierdalacie. Pozdro dla wszystkich

165.PUNK NO FUTURE
PUNK IS DEAD
SKIN IS POWER
SKIN OK
JEBAC WAS CWELUCHY LEWACKIE,WASZE MATKI TO SA KURWY
88

164.Zaiste! strotnka mega]-) tylko co sie tu wyzywacie??? Punki to dobre ludzie=) Śmiecie muszą sie 3mać razem!
Forever punk!!!!!!!!!!! zapraszam do rozmowy;d Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................

163.A ja Was wszystkich pierdolę! :D Makaron,
chyba powtarzać nie muszę, że zajebista stronka :)

162.Świetna stronka ;p...........Punk to brudas, punk to śmieć, punk nie umarł....PUNX NOT DEAD............KSU ;)

161.Niezła strona. Rada dla tych co sie za bardzo przejmują- nie przejmujcie sie tak bo to szkodzi zdrowiu

160.DO CHUZOJA: WAL SIE NA RYJ I DZIWKA TWOJA STARA A TY CWELU OBCIAGASZ Z SIARCZYSTYM POLYKIEM AZ PO SAME COOLE KLOSZARDOM NA DWORCU ZA 100 ML BUTAPRENU !

159.psie jebany won stad kurwo zajebana po chuj tu wchodzisz 2 raz jak ci sie nie podoba won skurwielu pedale zajebany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

158.sam spierdalaj pedale i cwelu ty !

157.to spierdalaj jak ci nie pasi

156.Sram na ta strone. Strasznie gówniana i pełna bluzgow

155.srać mi sie chce, zajebista stronka mać

154.To chyba twój stary nie ? :P haha

153.KTORY Z PUNKOW CHCE MI OBCIAGNAC Z SIARCZYSTYM POLYKIEM ?

152.Jestem tu pierwszy raz...i fajny portal...
PUNK NOT AND NEVER DEAD!!!!

151.pierdole Was !! :) punks not dead

150.i jestem tu kolejny raz! Super portal! Panki górą! PUNKS NOT DEAD!!!

149.100% punX kurwa wasza w dupw pierdolona mac!!! punks not dead

148. bardzo fajny portal...czesto tutaj wpadam

147.zajebista stronka, ciesze sie ze tu trafilem wkoncu :D

146.nie podpierdalaj się pode mnie, jak masz ochotę, to sam obciągaj!!

145.Genialna stronka, gratulacje dla kogoŚ kto to stworzyŁ... ale nie kumam co robiŁa na tej stronie jakaŚ laska od Dody, chyba pomyliŁa adresy. ChĘtnie poznam jakieŚ osoby, ktÓre sĄ pewne, że w ich ŻyŁach pŁynie PunkRockowa krew (!!)

144.Obciągam z siarczystym połykiem kloszardom na dworcu [cool]

143.Jak nie punki to spierdalać!!!, fajny serwis, szkoda, że mało ludzi się wpisuje:(

142.witka ludzicha! portal zajefajny. miło, że ktoś coś takiego robi. że w ogóle coś robi. chwała tym, którzy nie polegli!!!!!!!!

141.Poznan punki z całej Polski, a najlepiej z moich okolic. I am an antichrist I am an anarchist... PUNK"S NOT DEAD!!!

140.osz kurwa osz chuj o jaaaaaaaaaa hehehe pojebało te dziewczynki z ta dodą kurwodą heheh !!! :D

139.poza tym, O KURWA> ZOBACZCIE BLOGA TEJ DZIEWCZYNKI OD GOOD CHARLOTSYFU>>>>CO ON TU ROBI??? HAHAAHahahahaAHaHaHEeHrHAha

138.JA NIENAWIDZE KALIFORNIJSKIEGO SYFU i nienapisze ;p

137.siema lubie kapele good charlotte i chcę sie zapytac czy sa jeszcze jacys fani tej kapeli.wejdzdzie na moje gg.paaaaaaaaa

136.poznam punk girl z ostrowa wlkp i okolic..kocham punk rock i ostre jeb***e!chodzi mi o muzyke ;)pozdro.

135.Postanowiłem dziś zrobić coś, co nieczęsto mi się zdarza, wybrać się na wyprawę do Supermarketu zamiast do osiedlowej Biedronki. Bardzo mi się podobało, dopóki nie zdjąłem z półki puszki kukurydzy w zalewie. Poczułem na dłoni wilgoć, a po przeciwnej stronie, między puszkami, zobaczyłem wycofującego się wielkiego obrzezanego kutasa.

134.ANARCHIA JEST MARZENIEM O WOLNOŚCI...
witam wszystkich!

133. cale zycie jest do dupy
i ja tez

132.SIEMACIE LUDZISKA.RULEZZZZ PANIC!AT THE DISCO,GOOD CHARLOTTE,KORN,LINKIN PARK,HIM,SLIPKNOT,BLINK 182 ITP.JESTEM POJEBANYM METALOWCEM CHCE POZNAC PANKOWCÓW I MOICH RÓWIEŚNIKÓW.LUDZIE WYMIATACIE!!!!!!!!!!!!!!!!

131.UWIELBIAM PANIC!ATTHE DISCO.RYAN ROSS RULEZZZZZZZZZZZZZZZ... KOFFAM GO.WALIĆ CHEMIE

130.KOCHAM PANIC!AT THE DISKO.RYAN ROSS RULEZZZZZ...

129.punks not dead

128.wszyscy nazi wypierdalac na marsa scierwo zajebane do chuja !!!!!!!!!!!!!!!!!!! oi oi oi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

127.Siemka. Nie wiecie może czasem jak zarobic pare groszy na perkusje mając 16 lat? Kurde mam taką chęc i dupa nie mam funduszy........ A CHCĘ TWORZYC !!!

126. to moje paliwo
to moja psiapsiolka

i na szczescie... !

125... ..
.....Jabolll Punk....

124.elooo...ludziska punk to zycieeee..spoxxx...

123.wypierdalac stad faszystowskie smiecie won chuje scierwo jebane wasze matki to suki zajebane kurwiszcze jebane zajebana wasza mac spierdalac pojeby jebac nazi hitlera i was biale swinie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

122.buahaha wszyscy są z Afryki hahahahahaha po chuju i po plecach pedale chyba ty .... Plemie Dumnych AJRÓW (ARYJCZYKÓW) w składzie Słowianie Germanie Romanie Celtowie wyszli i 1500 lat pne i rozpierdalali karzde imperjum które stało im na drodze psie AFRYKAŃSKI !!! jESTEŚ HISTORYKIEM A HUJA WIESZ !!!!!!!!!!!! WIELKA POLSKA NA WIEKI !!!!!!!!!!!

121.hej kornel ty kurwo ja jestem nauczycielem Polskeigo i sie nie chwale VIVA NAZI VIVA SS !!!!!! SRAM NA WASZE LEWACKIE POGLĄDY I NA ŻYDOWSKIE KŁAMSTWA !!!!!!!

120.adriana jebal pies i jego starzy penerzy

119.hehe zapomniałem wpisać punk s nod deat!!!! !!!!!!!!

118.hejah w mojej miejscowość tak bardzo się rozprzesztszeniła ideologia pankuw że skiny skurwysyny niemajom życia jestem jednym z pankuw z tym wyjontkiem że wole se posłuhać osztszejszej muzy METALU! i większość jego odmian. wienc niek faszyść i tehnioże wypierdalejom z polski nazawsze punk s

117.każdy ma możliwość wolnego wyboru i wyznawania swych własnych poglądów i myśle że to najbardziej powinniśmy uszanować.Pozdrawiam

116.PUNK TO CHUJSTWO A PUNK TO CHUJOWA MUZYKA DLA CHUJOWYCH LUDZI

115.Na zawsze kurwa Punk!

114.NIE WSZYSKIE PUNKI SĄ ANARCHISTAMI
ŻNAM JUŻ TROCHE PUNKÓW I NIE WSZYSCY SĄ ANARCHISTAMI
SAM JESTEM PANKIEM ALE NIE JESTEM ANARCHISTĄ
ANARCHI = GÓWNO

113.Nie jestem ani skinem ani punkiem ale wieże w swój kraj i go kocham jestem rasistom i nacjonalistom oraz patrijotom niech żyje SRRPN=Solidarnościowo Rasistowski Ruch Patriotyczno Nacjonalistyczny a PUnki niech sie piedlolm i niech pomyślom co za głupoty pierdolom ANARCHIA na SZUBIENICE tak jak reszta jebanego brudnego ścierwa i śmiecia

112.Nie jestem ani skinem ani punkiem ale wieże w swój kraj i go kocham jestem rasistom i nacjonalistom oraz patrijotom niech żyje SRRPN=Solidarnościowo Rasistowski Ruch Patriotyczno http://ksiegi.emix.net.pl/pokazobrazki.php?user=punxxx#http://ksiegi.emix.n et.pl/pokazobrazki.php?user=punxxx#
http://ksiegi.emix.net.pl/pokazobrazki .php?user=punxxx#http://ksiegi.emix.net.pl/pokazobrazki.php?user=punxxx#
h ttp://ksiegi.emix.net.pl/pokazobrazki.php?user=punxxx#
http://ksiegi.emix. net.pl/pokazobrazki.php?user=punxxx#Nacjonalistyczny a PUnki niech sie piedlolm i niech pomyślom co za głupoty pierdolom ANARCHIA na SZUBIENICE tak jak reszta jebanego brudnego ścierwa i śmiecia

111.kocham MM

110.no i tak......... życie jednym słowem, jednak nie ma jak koncert... brakuje mi tego a nie mam z kim znajomi sie rozeszli na róźne strony świata i zostałam sama....

109.cvvccv

108.polecam wszystkim młodym punxom Karcer ja na tym sie wychowałem podeizewam ze jak posłuchacie to rozumiecie czemu to wazna kapela w polskiej scenie punkowej heheh choc włochatym terz byłem zachwycony w swoim czasie jak zaczeli bez urazy Paulus

107.Wielka Triada Cracovia, Arka, Lech
JEbać wisle, lechie, jage, slask i legie

106.Siema słucham punka już szesnaście lat to mój sposób na życie nie damy się zgnębić władzy i faszystowskim skurwysynom RUDYBOY OPOLE

105.no! wreszcie jakieś porządne miejsce w sieci!! ;)

104.hmm...Punk not dead!Kocham włochatego , on jest superowy! Słucham punka już 4 lata! Moje życiowe hasło brzmi "nie dam im zniszczyć naszego świata" włochaty!

103.Oi!punks end skins united win

102.czemu to nazistowskie gowno tak sie rozplenilo ? czemu nazisci nie zostana wygazowani ?

101.antyanzi

100.ALE... JEST W TYM COŚ POZYTYWNEGO:).. OTÓŻ nIEMCY TAK SOBIE ZASRALI PRESTIGE TĄ WOJNĄ, ŻE TERAZ KAŻDA GRA KOMPUTEROWA OPARTA O REALIA HISTORYCZNE POLEGA NA unicestwianiu szkopów i nie wiem jak sie ma sprzedaż tego typu gier na rynku niemieckim, ale u mnie w mieści sprzedają sieświetnie , wręcz schodzą jak świeze bułeczki i weź to pod uwage ty pierdolnięty szmaciarzu (absolwencie Wyzszej Szkoły Chuj Wie Czego) w skrócie WSCHWC, jeszcze bardziej zatroskany o Twoje zdrowie psychiczne Kornelek:):* taaaaaak a Słowienie byli w Polsce od zawsze:D hahaha hehehhe hihihi no koment pajacu i jeszcze jedno: PIERWSZY CZŁOWIEK BYŁ CZARNY I PRZYBYŁ NA RESZTĘ KONTYNENTÓW Z AFRYKI, a jak zapomniałes przypomne, że na tym własnie kontynencie żyją zarówno CZARNI jak i Żydzi:) i jedni idrudzy usmażyli by Cie na grillu gdyby tylko wiedzieli gdzie mieszkasz smieciu:)

99.Witam:), z wielką przyjemnością czytam te głupoty, które odważył się napisać pan ss man, a teraz posłuchaj mnie uważnie człowieku małej wiary:.. jESTEM HISTORYKIEM i przy okazji perkusistą zespołu ZDRAJCA WWW.ZDRAJCA.BAND.PL i chciałbym wyprostować Twoje myśli opiewające i ubóstwiające wiedzę na temat jegomościa Hitlera... w skrócie: Ten zakompleksiony człowiek nie dostał się na Akademię Sztuk Pieknych, bo był tandetnym malarzem, co bezsprzecznie wprowadziło go w stan nasilającej się depresji objawionej w bólach głowy, wymiotach, niskiej samoocenie itp. I ten zakurwiały, zwieśniaczony półżyd, tak mocno przejął się tym faktem, żę w afekcie doprowadził do rozpierdolenia 2/3 Europy, mordując przy tym miliony ludzi... ot i cała historyja!!:) (cała wiedza potrzeban ludziom do poznania Hitlera) POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE I UCZ SIĘ PILNIE :) Bo minister szykuje nowe wydawnictwa historyczne które zapewne dodadzą twojemu życiu niezapomnianych wrażeń w stylu science fiction :* BUZIAK:*

98.TY JEBANA KURWO...JEZELI TAK ZNASZ SIE NA HISTORII (FASZYZMU)-WYPIERDALAJ TAM,GDZIE TO GOWNO ZAPUSCILO KORZENIE I TAM SOBIE POLEMIZUJ Z ROWNYMI CIEBIE CWELAMI...ruchajcie szmaty,ktore sa nic niewarte,jak i wy (w lozku i po za nim)...POLSka NIE AKCEPTUJE TAKICH PEDALOW JAK TY KUTASIE BEZMOZGI-przeszukaj te swoje ksiazki i jezeli stac cie na myslenie wyobraz sobie bialego faszyste robiacego spustoszenie w twojej rodzinie i w pizdzie twej prababki......do nauczyciela to ci wiele brakuje kmiocie

97."i nie podoba mi sie jak ktos ubiera sie po punkowemu bo taka jest moda..."-hehehe ale jesteś żałosna,ciekawi mnie jak Ty się ubierasz,pewnie jesteś poobwieszana naszywkami jak choinka z symbolami których nie rozumiesz,ale co tam "styl ubioru punkowego" jest zarezerwowany tylko dla Ciebie....

96.JEBANE SPEDALONE PSY..... HUJA WIECIE O HITLERZE BO JESTEŚCIE ZAWŁADNIECI ŻYDOWSKĄ PROPAGANDA PIERDOLENI NAPINACZE INTERNETOWI BUHAHAHAHA JESTEŚCIE NICZYM W MOICH OCZACH PODŁE CWELE HUJ WAM W DUPE I WASZYM RODZICOM ŻE SPŁODZIŁY TAKIE WSZE SPOŁECZNE WY KURWY JESTEM NAZISTĄ I JESTEM NAUCZYCIELEM HISTORII JEBANE PEDAŁY WIEC WIEM CO MÓWIE. SIEG HEIL WIELKA POLSKA !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!1

95.Lubie pidżama i tyle

94.Pzdro dla wszystkich,a szczegulnie dala makarona, zajebista sronka !!!

93.Ja zawsze będę Anarchistką i nikt i nic tego nie zmieni

92.Przekonania nie zawsze swiadcza o czlowieku. Ja np mam sklonnosci nacjonalistyczne (nie mylic z nazistowskimi ktorych nienawidze) a nie dre sie na ulicy "jebac punk" czy "pierdolic zydow". Znam tez skinheadow ktorzy wcale nie sa tepymi osiłkami i wcale nie napieprzaja ludzi na ulicy. Nie mam nic do punku, ruchu skinheadowskiego i obcokrajowcow czy lesbijek. To czego nienawidze to politycy, geje (nie dlatego ze maja inna orientacje tylko dlatego, że mnie jako faceta odraza ich sposob bycia) oraz nazisci. Tych ostatnich nie cierpie dlatego ze wychwalaja hitlera ktory mordowal Polakow. Pozdrawiam

91.yeahhh PUNK"S NOT DEAD !!! :D

90.Mam dosyć tych kurw co sluchaja tokio hotel i mysla ze sa punk!!!!Th to nie punk napewno kurwa mam ochote wjebac ich fankom!!!A pozatym punk to nie tylko muzyka i nie podoba mi sie jak ktos ubiera sie po punkowemu bo taka jest moda...To jest po prostu zalosne tak samo jak fanki tokio hotel kurwa!!!Malo jest juz prawdziwych punkow.PuNk"S NoT DeAd

89.miedzy nami dobrze jest!!!punk nie umarl:):):):):)

88.JEBAC NAZISTOW I RUCH NS. NAZISTOW TRZEBA WYGAZOWAC

87.Serdeczne gratulacje :D.

86.ale dzisiaj mialem dobre sranie :D

85.Cziesc!!!
Nareszcie swistowamy prace naszej strony internetowaj. Nasz adres
www.adresant.net
Mamy nadzieje ze sie spodoba.

84.czesc wam odradzcie punka wsród mlodzierzy oby tak dalej ta idea jest bardzo potrzebna narka.

83.O prosze, jakiś amerykański idiot zareklamował tu swoją cudowną viagrę hehehe fuck :P

82.Very nice site! I like it! Thanks! buy viagra online [ ... ] [ ... ] | viagra online [ ... ] | buy soma [ ... ] | soma online [ ... ] | buy viagra [ ... ] | buy celebrex [ ... ] | buy phentermine [ ... ] [ ... ] | buy online phentermine [ ... ] [ ... ] | adipex online [ ... ] | adipex diet pill [ ... ] | buy cialis [ ... ] | order cialis [ ... ] | order phentermine [ ... ] [ ... ] | hydrocodone online pharmacy [ ... ] [ ... ] | tramadol [ ... ] | purchase hydrocodone [ ... ] [ ... ] | phentermine pharmacy [ ... ] [ ... ] | buy adipex online http://buyonline.bitacoras.com | buy vicodin [ ... ] | buy online tramadol [ ... ] [ ... ] | vicodin http://kultura.forumup.com | purchase phentermine http://medicom.forumup.com | order tramadol online http://helper.forumup.com | order valium http://jroller.com/page/ordervalium | tramadol side effects http://jroller.com/page/Tramadol10 | phentermine adipex [ ... ] tramadol hcl http://www.weblog.ro/Tramadolhcl | generic cialis online http://www.weblog.ro/Genericcialisonline | valium diazepam http://www.weblog.ro/Topmedia | hydrocodone online http://www.weblog.ro/Medico | vicodin online pharmacy http://jroller.com/page/vicodinonline |

81.Niezły serwis. Nie jestem dość odkrywczy znajdując go dopiero teraz :) Pozdrawiam i Popieram :P

80.huh redaktor szaniu sie wpisal ! :P

stAy pUnk !!!! ;-)

79.Witam i pozdrawiam :D.

78.Sam się jebaj cweluchu :P

77.jebac punk :)

76...wpis;)

75.(A)!!

74.Hej ludzie! Nareszcie jakaś punkowa stronka. Piszcie do mnie, ale tylko prawdziwe punki, nie te chuje i kurwy, co się tak dla mody ubierają. Mam nadzieję pozać fajnych ludzi, a reszta niech się pierdoli. PUNK"S NOT DEAD

73.PUNK"S NOT DEAD ! NA ZAWSZE PUNK !

72.Punk not dead Kurwa "Bunt wolnoś walka i marzenia agresja siła... i pięści ..."
"irokezy i cocneje cwieki skóry i pieszczochy...":) :D to jest punk a znim anarchia

71.PUNX NOT DEAD!!!FUCK ARMY!!!!!!!!!!!!PEACE!!!!!!!! !!!!!!!11

70.Jebać wszystkich nazistów ~!!!!! Stronka spoko oby tak dalej i czekam na te zmiany !!! OI!

69.tak wogóle jest tu ok.fajnie że nie zamykacie sie w twardych ramach.ale z tą cenzurką z brzydkie słowa to trochę przesada zwłaszcza na stronie o tak wolnościowym tytule.zmieńcie to bo wstyd...

68.Anarchia to nie system tylko stan umysłu i dlatego zawsze jest poza kontroląGMEI

67.powitac ludzie nie wcinam sie tu w wasze relacje czy ta strona jes punkowa czy nie tylko mam pytanko wie ktos moze cos o jakims koncercie w najblizszym czasie gdzies na podkarpaciu?? moze w Krosnie albo nawet w Rzeszowie?? ludzie jakby ktos cos wiedzial to piszcie do mnie czy cus... no to Anarchia wszedzie i zawsze.!!!!!!

66.Ustawie sie na napierdalanie 1vs1 z jakims lysym chujem. Pierdole kurwa nacjonalistow i najebie kazdemu kurwa !!!!!

65.W [****] se wsadź swoja nazistowska strone nacjonalisto mozesz nam ciaganc lache bo jestes scierwem i twoja ojczyzna to syf gnoju [****]y jedyne co to moge zerznac twoja matke

64.OCZYSCIMY POLSKE Z LEWACKIEGO SCIERWA !!!

63.wulgarne wyrazy objeliscie cenzura... w 100% punx...no nie rece opadaja... popierolilo was kompletnie grin dejowcy,blinki i sumici kto z was wpadl na tak popieprzony pomysl,by poraz kolejny zrobic gowno z punx i z muzyki?!!!

62....tak przypadkiem sie tu nie znalazlem.nie przypadkiem wszedlem na ta strone i zalosc mnie wziela,bo tak naprawde nie widze nic w stu procentach punkowego w tym serwisie,albo sam juz nie wiem czym jest punx..! [****]cie sie dzieciaki z dobrych i bogatych domow!!! zmiencie lepiej nazwe na 100% pop-punkowie...

61.K.urwa,ty pierdzielniety SS-manie!czy ty nie wiesz, że twój "idol" - Hitler po 1.:miał korzenie żydowkie, bo 2.: nienawidził Polaków, którym ty, ch.ujnięty naziolu jesteś?! pomyślałeś o tym chociaż raz? "Najpierw przeczytaj sam "Mein Kampf", zanim postanowisz być faszystą...Możesz jeszcze uratować siebie, nim zostaniesz zdalnie sterowaną dziwką...!!!" PEACE!!!
A, stronka super:D Chyba od tego powinnam zacząć, ale ten SS-man cholernie mnie wpieprzył:/ ;p

60.Nazisci powinni zrobic to co ich mistrz Hitler - strzelic sobie w leb...

59.Hyh.. spodobał mi się wpis niejakiego SS-mana. Sieg heilsieg heil za Polskę za kraj!! :P Ale lol... hyh, na twoim miejscu uważałabym na żydowkie korzenie =O

58.Musze przyznac stronka super.Wszystkie dzialy rozbudowane,i wazne dla mnie inf. o koncertach :) Pozdrawiam Serdecznie

57.SIEG HEIL!!!

56.O_o WOW na tej stronie jeszcze nie wyzywałem lewaczków !!! HEJ KOMUNISTYCZNO-ANARCHSTYCZNO-GEJOWSKO-PEDALSKO-NIEMYTE-ŻYDOWSKIE-ŚCIERWA CO WY ODPIERDALACIE ZNóW ^^ ?? ZANIM ZACZNIECIE PISAć NA WASZYM SPEDALONYM FORUM UMYJCIE SWE BRóDNE-LEWACKIE RęCE W [****] [****] PSY !!!! [****]CIE SIE NA RYJ !!!!!!!!! SIEG HEIL !!! SIEG HEIL SLAVIC UNION!!!!! CHWAłA ARYJSKIEJ SłOWIAńSZCZYźNIE !!!!!! SIEG HEIL POLAND !!!!!!!!!!
SS-man

Ludzie proszę bez takich, co wy od żydów chcecie to jest przecież taka sama społecznośc jak nasza to tacy sami ludzie jak ja, czy wy. Idź lepiej zbutuj swoją matkę pieprzony naziolu

55.No wiec musze was pochwalic, bo stronka sie wam udala :]

54.No hej!! Nie musicie sie czepiac nie ktorych zespolow bo moze nie sa dokonca punkowe ale maja takie akcenty wiec mysle ze o takich tez nie szkodzi jesli napiszemy ,nie?Mam nadzieje ze jakoś to pojdzie:):) Pozdrawiam:)

53.Stronka jest po prostu genialna:-) Takiej właśnie barkowało w internecie:-) Fajnie,ze to się zmieniło....a i w radiu leci fajna muzyka;-)Tylko puszczajcie troche częsciej WłOCHATEGO:) PozdrO;)

52.TEKST W ORYGINALE:

WY K.URWA J3BANE PUNKI DRZECIE MORDY "J3BAC SYSTEM" A NA POLICJE TO LATACIE OT CO !
DRZECIE MORDY "J3BAC POLSKE" K.URWA !!!
J3BAC TO CO NAJWYZEJ WASZE MATKI. PREDZEJ BYM ZRUCHAL W D.UPE MATKI I SIOSTRY PUNKOW NIZ POLSKE
POLSKA TO POTEGA I J3BAC ZAWSZONYCH ZDRAJCOW NARODU - J3BAC PUNKOW !!!!
J3BAC PUNKOWA TARGOWICE !!!
ZASTRZELIC PUNKOW !!!!!!

51.WY [*kurka*] [****] PUNKI DRZECIE MORDY "[****] SYSTEM" A NA POLICJE TO LATACIE OT CO !
DRZECIE MORDY "[****] POLSKE" [*kurka*] !!!
[****] TO CO NAJWYZEJ WASZE MATKI. PREDZEJ BYM ZRUCHAL W [****] MATKI I SIOSTRY PUNKOW NIZ POLSKE
POLSKA TO POTEGA I [****] ZAWSZONYCH ZDRAJCOW NARODU - [****] PUNKOW !!!!
[****] PUNKOWA TARGOWICE !!!

50.do bani

49.[*idź sobie*] stąd faszystowski smieciu

48.sorka to ksiega gości a nie forum "pomyłka" zdarza sie wiecie jak to bo oprucz ćpania i walenia sie w [****] to nic wam nie wychodzi prawda ?? i tak tu jebie od was więc [****]ć !!!! 88 !!!

47.O_o WOW na tej stronie jeszcze nie wyzywałem lewaczków !!! HEJ KOMUNISTYCZNO-ANARCHSTYCZNO-GEJOWSKO-PEDALSKO-NIEMYTE-ŻYDOWSKIE-ŚCIERWA CO WY ODPIERDALACIE ZNóW ^^ ?? ZANIM ZACZNIECIE PISAć NA WASZYM SPEDALONYM FORUM UMYJCIE SWE BRóDNE-LEWACKIE RęCE W [****] [****] PSY !!!! [****]CIE SIE NA RYJ !!!!!!!!! SIEG HEIL !!! SIEG HEIL SLAVIC UNION!!!!! CHWAłA ARYJSKIEJ SłOWIAńSZCZYźNIE !!!!!! SIEG HEIL POLAND !!!!!!!!!!

46.Spoko stronka...

45.strona dziwna...download odnoszący sie do portalu WP...czy mając stronę a tym samym serwe nie byłoby lepiej aby download znajdował się właśnie tu? forum...trochę też takie...jakby no sam nie wiem...no ale starajcie się starajcie i ważne że coś robicie..ale raczej już tu nie wpadnę ;>

44.Makaron mówił, żeby sie wpisywać to się wpisuję

43.zajebista stronka 100% punk to jest to pozdawiam

42.Bry! Ciekawa stronka... pda

41.Fajna stronka. Bardzo dobrze się tutaj poczułam:-)

40.Na zawsze PUNK, takim chce być 100%PUNK
Fajna stronka .Punk-rock
Punk to brudas punk to śmieć punk nie zgionie punks not dead
RAMONES MANIA

39.Extra stronka, dobrze zrobiona itp.. oby tak dalej...

38.Hej ciesze sie ze sa jeszcze tacy ludzie i takie stronki jak ta ze w ogole sa jeszcze tacy ludzie jak wy a stronka bardzo fajna pochwalan

37.Wszystko ekstra gicior, ale szkoda, że wasze radyjko u mnie niestety nie działa.

36.Miło mi, że podoba się Wam moja praca i oczywiście moich kolegów ! Peace !

35.Stronka wręcz świetna, od dawna szukałam czegoś takiego. No cóż.. czas zacząć działać na forum. PEACE! PND!:D

34.Witam wszystkich! Stronka jest bardzo fajna i ciekawa. W rewelacyjny sposób wykonana. Oby tak dalej. Good luck!!! PND!!! one też muszą żyć!

33.Makaron kiedy wpadamy na bunkry ostanio mnie imprezka ominela.mnie stronka nie powalila na kolana ale dobrze ze jeszcze takie strony wogole powstaja

32.Każdy ma prawo do swojego zdania, ale ten serwis jak sama nazwa mówi to 100% Punxi taka była idea od samego początku, ale postanowiłem zagłębić się także w inne gatunki, a teraz powoli będę zawężał tematyke serwisu do Punk, Ska, Rock i może trochę Reggae...

31.FAJNA STRONKA. Dobrze ze takie powstaja. jak najwiecej stron o temetyce punk ska...

30.heh :D czytam te ostatnie wpisy i się śmiać chce - ta strona to 100%punx!! więc jakie chcecie jeszcze rodzaje muzyki? (poza podanymi w bannerze- reagge, ska, rock) wolność jest - internet jest dla wszystkich, jest wiele serwisów do odwiedzenia ;]
jak dla mnie stronka jest gitara, a w ogóle co mnie zdziwiło troszkę - info o niej dostalem z listy mailingowej Włochatego :)
także działajcie i rozwijajcie serwis, bo jest ok (jak na razie ;p )
pzdr punkom

29.Niewiem co sobe myśli w tym momęcie administrator ale to co robi jest chore! Przepraszam skupi się tylko na punk ska reggae i rock ? A GDZIE RESZTA? REJESTRUJĄC SIE TU MYŚLAŁAM ŻE TO PORZĄDNA STRONA I ŻE MA PORZĄDNEGO ADMINISTRATORA KTÓRY JEST OTWARTY NA ŚWIATI KULTURALNY WOBEC INNYCH GATUNKÓW MUZYCZNYCH! NIESTETY MOJE ZDANIE BYŁO BŁĘDNE. NO SORY ALE CHYBA JUŻ TERAZ WIADOMO JE JAK SKUPIA SIĘ NA POŁOWIE TO BĘDZIE O POŁOWE MNIEJ ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ W KONSEKWENCJI O POŁOWE MNIEJ ZAREJESTROWANYCH NA FORUM. A GDZIE POMYŚLEĆ I GZDIE W TYM WSZYSTKIM NASZA WOLNOŚĆ I SWOBODA. Zawoidłam się.

28.Ehh... miałem nadzieję, że ta stronka pójdzie w lepszą stronę, ale widzę, że banda zbuntowanej, niejedzącej mięsa i wierzącej w tylko jedyną słuszną ideologię anarchistyczną, młodzieży popisuje się swoją wiedzą na temat muzyki, polityki... coś strasznego. Jeśli tak ma to wyglądać to mam nadzieję, że niedługo pociągniecie. Poza tym punka to tu raczej nie uświadczysz za bardzo... [****] this [****]....

27.Jeśli ma być to strona 100% Punx, to co tu rob Emo, Gothic, Blink 182, Red Hot Chilli Peppers itd. ? Może wszystko zostać, tylko prosze oprócz jednego... emo :/

If The Kids are united, they will never be divided!

26.heh...wcale nie jest az tak "perfect" ale bardzo niezla :P te popowe kapelki brrrrrrrrr.....:/

25. zółwik dla wszystkich pancurów PUNX NOT DEAD!!!!

24.WITAM!POSZUKUJE OSÓB,KTÓRE FILMOWAŁY KONCERTY Z JAROCINA/TEN ROK,JAK I LATA MINIONE/.NA WYMIANĘ POSIADAM FULL NAGRAŃ AUDIO POLSKICH KAPEL PUNK.ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY.

23.witam wszystkich:) pozdrawiam. Fajna stronka, rozwijajcie ja nadal:) :)

22.zeby zycie bylo prostsze, wszystko ulozylo by sie inaczej, a nasze stosunki byly by o niebo lepsze. czy jakos tak, calkiem ciekawa stronka, polecam :)

21.Ja nie kocham panków niestety, z prostej przyczyny- nie jestem pedałem :D
Stronka może być, tylko, że jak ma ona być o punku to trochę mało tutaj na razie czegoś co by mogło zwrócić uwagę. Trochę rzeczy powiela się z innych stron, więc nie wiem czy jest sens tworzyć po raz piąty to samo...
Mimo wszystko życzę powodzenia.

20.Makaron jak będziesz na gg to odezwij się do mnie nawet jak będę niedostępny...

19.Heej! :) Gratuluję stronki, kocham punk-rocka, kocham punków, kocham KSU! Punk not dead i tak trzymać! :D peace! ;)

18.aha, no i oczywiście KSU - MISTRZOWIE!!

17.byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły ;] pozdrawiam wszystkich słuchaczy niezależnej muzy i prawdziwego punkrocka;p

16.To bardzo dobrze, że powstają nowe strony, nowe inicjatywy związane ze "sceną", znaczy że się coś dzieje. Tak 3mać!

15.Red Hot CZILI hehehehe ....
Jak już cos to Chili ...
Strona nie jest tylko o punku jak widać też są inne gatunki i bardzo dobrze !!!

14.taaa.... 100% punk .... the doors , red hot czili pepers ...mtv .... jasne ....

13.Wiecie, że PUNKS NOT DEAD? Bo ja wiem :)
A stronka bardzo dobra. Tylko trochę więcej o kultowych kapelkach, bym poprosił.
3majcie sie wszystkie punki :*

12.witam i pozdrawiam...

11.Kolejna ciekawa strona o tym co najlepsze ... punk"s! Pozdrawiam serdecznie. Kondziu z Dezynfekcji.

10.NA ZAWSZE PUNK

9.Strona dość dobra choć widać ze młoda.ciągnijcie dalej !!!!!!!!!
punks not dead

8.witam strona super porzadnie zrobiona gratuluje pomyslu tymczasem zapraszam do siebie pozdrawiam

7.super sie zaczyna zobaczymy co dalej. pozdrawiam! trwajmy dalej. PAX!

6.POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH PUNKÓW STRONA SUPER OBY TAK DALEJ

5.Stronka super. Mam nadzieję na to, że będzie coraz lepsza.

4.stronka jak najbardzie do pozazdroszczenia wykonana perfekcynie, poprostu rewelacja . Pozdrawiam

3.HeY Takiego serwisu jeszcze nie było. Byle tak dalej. Swoboda wypowiedzi i najświerzsze wiadomości są po prostu cool. Byle tak dalej.

2.Zostawiać ślady po sobie, nie sądziłam że tak sprawnie to pójdzie, ale Makaron dokonał cudu!

1.Hejo! Zapraszamy wszystkich do wpisywania się! Zapraszajcie wszystkich swoich znajomych do nas! Peace!

Nowy wpis


Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by