Jesteś 12054 osobą odwiedzającą księgę.

Powrót do stronyNowy wpis


{ czarownica w kulturze polskiej i nie tylko }


311.Bład się wkradł więc poprawiam:
http://www.ezokiermasz.mojeforum.net/

310.Nowa stronka może mwas zainteresuje dla poszukujących wiedzy magicznej, dla szukających mistzra lub ucznia.

309.Dla magii nie ma znaczenia, jaka jest odległość.
Są trzy sposoby nauczania:
1. Przez słowo pisane - najgorszy z uwagi na to że teksty pisane poddawane sa nieustannym redakcjom.
2. Przez słowo ustne - ulega zniekształceniom, efekt tzw "głuchego telefonu".
3. Przez przekaz bezpośredni pozazmysłowy, TELEPATYCZNY, ale ucznia trzeba do tego przygotować.

Pierwsze dwa służą do przygotowania tylko i wyłącznie, czytanie w internecie, aby coś osiągnąc w magii to strata czasu.

Jeszcze nie zaczęłąś a juz sama stawiasz sobie przeszkody w rozwoju i nauce magii, w ten sposób do niczego nie dojdziesz.

Napisz do mnie na maila porozmawiamy szczegółowo. magnamagnus@onet.pl

308.Magnus, czy można być nauczycielem "na odległość" od jakiegoś czasu zaczęłam się zagłębiać w temat, próbuję najprostrzych ćwiczeń, ale często jeszcze mi nie wychodzi. Mam problem z umiejscowieniem się w konkretnej..koncepcji?
Czy jest tu może ktoś (nauczyciel) z Krakowa, może łatwiej byłoby mi trenowac pod czyimś okiem..

307.Jest tutaj może ktoś z Krakowa? :>

306.Witam szukam pomocy na juz.. interesuja mnie uroki milosne zaklecis osoba co sie tym zajmuje. konkretna nie taka ktora dorabia w ten sposob.

305.Czas dzielić się wiedzą po 30 letnim okresie nauki i praktyki w samotności. Nie biorę pieniędzy za to gdyż za to nie bierze sie pieniędzy, robię diagnozę aury i określam dyspozycje oraz zdolności magiczne.

Na początek garść informacji o systemie Wysokiej Magii.

1. Bez nauczyciela sie nie da.
2. Konieczne maksymalne zaangażowanie sie w proces (magia nie znosi połowicznych rozwiązań).
3. Wstępny proces nauki trwa 3 lata i jest oparty o konkretne ćwiczenia praktyczne:
- praca z ciałem fizycznym jego przygotowanie do rytuałów (często jest to lekceważone przez amatorów),
- praca z ciałem astralnym,
-praca z ciałem duchowym.
4. I etap to dokłądne oczyszczenie tych 3 poziomów w człowieku.
5. II etap to praca ze świadomością - rozszerzanie pola świadomości - dopiero potem jest zgoda na pracę z podświadomością - nastepnie praca z nadświadomością.
6. III etap to tzw. podróż magiczna w inne wymiary przez kilka poziomów:
- atrakcja,
- inklinacja,
- medytacja,
- kontemplacja,
- iluminacja.
7. Rozwijanie zdolności towarzyszących magii w zalezności od predyspozycji, jasnowidzenie, jasnosłyszenie, jasnoczucie, uzdrawianie.
8. Dla najzdolniejszych Magia Bojowa.
9. Cel - pomoc sobie samemu, pomaganie innym, poznanie samego siebie włąsnych mozliwości ich konkretne wykorzystanie nawet w sytuacjach ekstremalnych.

304.No no no , ładnie ;D

303.Mam taki problem, bardzo podoba mi sie chlopak, ktory jest zajety i ma dziewczyne i jest z nia kawal czasu.. a i nie moge go miec, bo on nie jest wstanie mi powiedziec z kim chce byc :/

302.Odpisałem Ci na maila odnośnie Twojego problemu.
Magnus

301.Potrzebuje pomocy w pozbyciu się faceta z mojego życia. Jest wampirem energetycznym, nie umiem go wyrzucic z domu, bo on nie na nikogo, nie ma gdzie mieszkac i nue ma pieniedzy a ja czuje sie za niego odpowiedzialna. Chcialabym aby on sam ze mnie zrezygnowal, zeby spotkal fajniejsza kobiete, wygral pueniadze, dostal spadek, przestal mnie lubic. Prosze o pomoc z wyzwolenia sie abym zniw mogla zaczac zyc bez strachu i awantur.

Marta

300.Podzielę się doświadczeniem w zakresie magii praktycznej. Prowadzę bezpłatne kursy Wysokiej Magii.
Magnus

299.Witam wszystkich, chcę wykorzystać tę okazję do reklamowania wielki człowiek, duchowego uzdrowiciela.
Pomógł mi, kiedy byłem w moim najniższy punkt w moim życiu, to kiedy mój mąż zostawił mnie bez powodu i ostrzeżenia, nie chciał odebrać swoje połączenia i wiadomości i go w lewo. On całkowicie zrezygnować mnie i moją córkę. Byłem tak zagubiony i sfrustrowany, a nie, co robić, to było, kiedy przyjaciel przedstawił mnie dr DAKO poprzez e-mail i napisał do niego i wyjaśnił, co ja przechodzę. Powiedział mi, że może mi pomóc, że mój mąż będzie z powrotem do mnie, gdy już jest zrobione, do mojego zaskoczeniu mój mąż wrócił do mnie płakać i błagać, żebym mu wybaczyć. Byłem zbyt szczęśliwy z pobytu na niego zła bo kocham go tak bardzo, Connor i moja córka Lily są cały mój świat.
Czy jest ktoś przechodzi taki lub innego rodzaju rzeczy? Szczerze wierzę, że może pomóc. Dlaczego nie z nim skontaktować i rozwiązać problem. Można się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej.
nakodako@gmail.com

298.czy to Ty LIV z mforum.pl ?
czekamy na Ciebie :)

297.Moja koleżanka (była, bo nie utrzymuję już z nią kontaktu) prowadzi opowiadanie o wiedźmach. Co prawda aktywności na tym blogu narazie brak, ale jak ją znam zaraz niespodziewanie wyskoczy z kupką rozdziałów. :D http://osrodek-dla-wiedzm.blogspot.com/

296.Przeczytałam ;-]

295.Izabela!

Wypowiadasz pewną sprzeczność - "...-]zdarza się że wypowiem spontaniczne życzenie z duszy i się spełnia ;-] ,gorzej jak w silnych emocjach życzę komuś źle ..."
Dusza nie może nikomu źle życzyć, więc jak są już złę emocje, to już nie jest to dusza człowieka, chyba, że masz na myśli dusze zwierzęcą, bo takowa istnieje i to własnie z niej wyrastają takie trucizny jak egoizm, ambicja, pycha i włąsnie owe negatywne nienawistne emocje.

294.Izabela! Masz jak widać duży potencjał, lecz jeszcze nieopanowany. Jest to problem przewagi podświadomości nad świadomością, podświadomość istnieje zawsze niezależnie od tego pracujemy nad nia czy też nie, ponieważ ona ściaga w siebie wszystko co robimy. Świadomośc należy zbudowac inaczej ona nie istnieje i wtedy gdy mamy mocną trwałą świadomośc zbudowaną na trwałym fundamencie, wówczas buduje sie świadomie nasza podświadomość, bez takiej świadomości podświadomośc staje sie tylko i wyłącznie koszem na śmieci, w którym gnija odpadki. Jeżeli nie oczyszczamy podświadomości to płąta nam różne figle, które nas dyskwalifikuja i degradują potem jako człowieka. Kluczem do czystej świadomości jest czysta świadomość, a mie odwrotnie. Logoka podpowiada nie może coś co jest "pod" zarządzać czymś co jest wyżej. Również sama podświadomośc , ani sama świadomośc nie może wejśc na poziom nadświadomości, tylko zespolone obie świadomośc i podświadomośc mogą doprowadzić do poziomu nadświadomości. Budda gdy uczniowie zapytali go jak osiągniemy nadzmysły, odpowiedział, najpierw opanujecie świadomie swoje zmysły, a potem porozmawiamy o tym jak będziecie mogli opanowac wasze nadzmysły.

293.od dziecka mam sny ,widzę w nich okruchy przyszłości , czasem są tak dalece nie prawdopodobne że się uśmiecham i ignoruję je po przebudzeniu a jednak ku memu zaskoczeniu nie powinnam ;-]zdarza się że wypowiem spontaniczne życzenie z duszy i się spełnia ;-] ,gorzej jak w silnych emocjach życzę komuś źle - ku memu zaskoczeniu z fatalnym skutkiem ;-[
Teraz czyli od czasu kiedy wiem , uważam na to co robie i mówie ;-] aby się nie wyrwało i aby nie krzywdzić nikogo . niewykształcona.

292.Magia to rzeczywistość. Do momentu rewolucji naukowo technicznej, magia była czymś codziennym, normalnym REewolucja naukowo techniczna, a nastepnie cyberrewolucja, zastąpiła magię cżłowieka, magią elektroniki i robotów. Ekran telewizora to jest magia. Dawniej człowiek, bez wpływu kultury medialnej, koncentrował się mocno na swoim wnetrzu i kto był konsekwentny, miał metody otrzymane w procesie inicjacji magicznej, wchodził w obszary magiczne swojej ludzkiej istoty. Dziś magia leje się z urxzadzen technicznych na nas, co nas rozleniwia maksymalnie, wolimy naciskać na ekranie smartfona i obserwowac pasywnie magiczne efekty tego urzadzenia. Coraz słabiej naciskamy na swoje wnętrze magiczne, które jest. Urządzenia zabuieraja nam aktywność, stają się naszymi BOGAMI. Ludzie modlą sie do telewizora, komputera itd, to sa ich idole. To dociaga ich od ich wnętrza, które jest magiczne i ma o wiele wieksze możliwości niz jakikolwiek komputer, ale ludziom sie nie chce sa rozleniwieni dostepem do urządzeń ułatwiających im zycie. Dawniej magia była koniecznością, dziś jest ekstrawagancją.
Magia zaczyna się na poziomie słów, mamy takie zubożenie słów i poplatanie ich znaczeń, że słowa straciły swoja dawna moc magiczną, jeżeli ktoś chce zajmować sie magią to musi wrócić do ich pierwotnego znaczenia.

291.Przeczytaem Twój wpis i chętnie podziele się swoja wiedza na temat magii. azotus@onet.pl
Twój wpis:
292. Zależy mi na tym, aby poznać mądrą i doświadczona osobę, z którą mogłabym się zaprzyjaźnić i dalej się kształcić ,oraz rozwijać swoje zainteresowania.
Monika

290.Zauważyłam ostatnio że niektórzy uczą się magii tylko po to aby zaszkodzić innej osobie. Nie mając pojęcia , że wszelkie zło wraca z podwójna siłą niczym bumerang do właściciela. Magia to potężna siła i nie można jej używać na widzi mi się, to odpowiedzialność.

289.Super strona , dla autorki strony wielkie oklaski , duzo pracy w to wsadziła Pani . Jestem poczatkujaca :) Jeszcze raz dziekuje przyjemnie sie czytalo :) Pozdrawiam serdecznie

288.Zależy mi na tym, aby poznać mądrą i doświadczona osobę, z którą mogłabym się zaprzyjaźnić i dalej się kształcić ,oraz rozwijać swoje zainteresowania.

287.Super że ta strona powstała.

286.Witam wszystkie wiedźmy i magów

Zdaję sobie sprawę, że pytanie z którym przychodzę jest banalne, ale czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc w magii miłosnej ?! Nie jestem postrzeloną nastolatką i przemyślałam sprawę naprawdę dobrze zanim zdecydowałam się na zwrócenie prośby do sił wyższych. Problem mój też nie jest tuzinkowy dlatego bardzo proszę o kontakt z kimś kto mógłby mi pomóc.

Pozdrawiam
M

kontakt: wampirzyca21@wp.pl

285.Witam wszystkie czarownice i czarowników, czarodziejki, wróżki i czarodziejów. Zbliża się jedno z naszych 8 świąt czyli przesilenie wiosenne OSTARA 21 marca. Potem przyjdzie czas na Beltane :-))). Miłego świętowania. Jeśli cos ciekawego was spotka podzielcie się tym, czarownice od wieków trzymaja się razem, razem celebrują ważne wydarzenia, wspierają się i dzielą wiedzą. Podczas naszych tradycyjnych świąt nie powinno się to zmieniać :-). Pozdrawiam.

284.Jest stworzona nowa strona o magii, dla początkujących jak i zaawansowanych - MAGIA - FORUM POCIESZENIA DLA ZBANOWANYCH
magia, parapsychologia, wiedza tajemna, alchemia, teurgia, rozwój duchowy. Dla tych wszystkich, którzy byli zbanowani bo mieli czelnośc nie zgodzić się z moderatorami jakiegos forum o magii.
Semsu

283.Nauczam magii, przyjme uczniów. Okreslam na podstawie aury ze zdjęcia zdolności magiczne oraz ukierunkowuje w nauce magii.

282.Od 40 lat zajmuję się magią. od 20 lat jestem uzdrowicielką. Wiadomości na ten temat i wiele innych są na moim blogu ; czwartywymiar.crazyife.pl kontakt ze mną to anandamarga@tlen.pl Pozdrawiam Agata.

281.fajna stronka, pozdrawiam

280.supcio strona! ;)

279.Wiecie coś o konwenie Belladonny gdzie można uzyskać o nich informacje? Czy każdy zainteresowany może się tam dostać?

278.Na stronie, o ktorej wczesniej pisalem znajduje się Pogotowie Magiczne i punkt konsultacyjny, ktory może udzielic informacji w sytuacji gdy ktoś zaszkodził sobie magicznie lub zostal zaatakowany magicznie.

http://szkwysmagii.phorum.pl/viewforum.php?f=5&sid=f15a4d9e91 d03d3d506cb0863aff9095

277.Zapraszamy na nowe forum Szkoła Wysokiej Magii, tu poznasz wiedzę, ktorej nie znajdziesz w książkach. To miejsce, gdzie forum jest poświęcone wyłącznie dyskusji na prezentowane tematy, nie ma miejsca na walki i uzasadnianie kto jest lepszy. Tu panuje dyscyplina i porzadek jak w prawdziwej magii. Nie zapraszamy szukających czarnej magii, zadnego chaosu, zadnych satanistycznych pobudek. Tutaj jest miejsce dla tych, ktorzy chcą sobie pomóc oraz innym, ktorzy sa nastawieni zyczliwie do świata i ludzi. Dla tych, ktorzy zaczynając sami pogubili sie w tym wszystkim i stanęli w miejscu i nie wiedza co maja ze sobą zrobić dalej!

276.Aurę powinien czuc każdy normalny czlowiek, ale w natłoku dzisiejszej cywilizacji, zabrano nam zdolność do odróżniania subtelnych bodźców aury czy to naszej, czy cudzej, od impulsów płynących ze wsółczesnej cywilizacji, która zabija wrażliwość, czyniąc z nas sprawne ROBOTY - ZOMBI, podatne na wpływy tej cywilizacji. ZOMBI można łatwiutko manipulować. Nie widzimy rzeczywistych zagrożeń, ani szans, tępi sie w nas tę naturalna wrażliwość, która pozwala odczytywać sygnały z aury, bo ona nas ostrzega przed błedami. Np. jeżeli ktoś ogląda non stop TV to niech nie marzy o czuciu aury, a tym bardziej jej odczytywaniu, a jeszcze gorzej z jej widzeniem, bowiem współczesna cywilizacja jest oparta na obrazach i niszczy nam receptory wzroku,a dojście do widzenia aury polega na wysubtelnieniu najpierw wszystkich zmysłów, a nie na ich zniszczeniu, jak to sie twierdzi w niektórych pseudoszkołach magii. Zreszta wiele fałszywych szkół magii powstało z inspiracji tych, którzy chieli wprowadzić chaos w tę dziedzinę wiedzy, aby zmniejszyć ilośc konkurentów na rynku, tak jak to sie robi w biznesie przez czarny PR. Jest pierwsza naturalna przyczyna, że ludzie nie mają dostępu do aury, to sama NATURA broni sie przed intruzami, żeby nie zaglądali w jej tajemnice bez jej zgody, a druga jest taka, że istnieje wiele fałszywej wiedzy na ten temat oraz wiele fałszywych ścieżek prowadzxących do nikąd. Dlatego rzeczywista droga to wyzwalanie się z iluzji cywilizacyjnej, oczyszczanie z tych brudów, a potem doskonalenie naturalnych umiejętności, niestety w książkach tego sie nie wyczyta, potzrebna jest pomoc praktyczna od kogoś ko jest praktykiem. Nie da się uzyskać zdolności czucia, czy widzenia aury na podstawie samej teorii, bo na tej drodze jak i na każdej inneuj jest wiele pulapek.

275.dziekuje administratorowi za ta strone

274.na serio mozna byc wiedzmma?

273.Cześć!Super strona ja też się interesuje magią i chciałabym zostać czarownicą ale to jest nie możliwe.Znacie jakieś strony internetowe gdzie można kupić książki na temat czarownic i magii?Pozdrawiam

272.A czy jest to od czegoś zależne, czy się ją widzi, czy czuje?

271.Super strona, polecam

270.Lani: TAK, AURE MOŻNA CZUC.

269.Czy aurę można czuć, nie widzieć ?

268.Madaliene: To tak jak ja, w końcu poznałam kogos kto jest wiedźmą z urodzenia. Pozdrawiam.

267.Witajcie!
Jestem czarownicą od urodzenia.. jako mała dziewczynka nie wiedziałam tego... gdy byłam zła ,smutna...rozdrażniona czy wesoła wokół mnie robiły się różne dziwne rzeczy..otóz gdy ukonczyłam 15 lat wysłano mnie do szkoły magii i czarodziejstwa,abym umiejetnie potrafiła posługiwac się swoim darem. Nauka Trwała 4 lata...
Teraz gdy już umiejętnie opanowałam swoją magię... używam jej tylko w razie konieczności...

266.Trololo

265.Hera! Nikt rozsądny nie będzie sie narzucał ze swoimi tematami. Gdy zadalaś konkretne pytanie to ludzie sie wypowiedzieli na ten temat. Lub podaj temat jaki Ciebie interesuje, a wtedy ktos odpowie Ci.

264.Troszkę mnie tutaj nie było i ... nie dowierzam co czytam .... nikt nic nie ma sensownego do powiedzenia? były święta, była pełnia, miał być koniec świata :) było czerwone niebo, były mistyczne dni a tutaj .... cisza ..... nic się nie dzieje , nikt nie ma pomysłu na rozmowę ?

263.CB radio - poradnik

Sympatycy łączności przez CB radio i krótkofalówki PMR 446 z Sulejówka i okolic publikują informacje o sprzęcie, akcesoriach, porady.

http://radioamator.elektroda.eu

262.Fae: To energia nieczysta wywołujaca blokady energetyczne w Twoim wnetrzu lub przerwanie czegos dla Ciebie pozytywnego...zwizualizuj ten pył świetlistym światłem pozytywną energią a nastepnie obejmij ją fioletem Nastepnie zwizualizuj to wszystko kolorem fioletowym otocz się fioletem miej ze sobą ametyst co będzie blokowało przeplyw negatywnej energii stworz dla siebie tzw tarczę ochronną... jezeli widzisz cos w rodzaju pyłu moze byc to takze skutkiem w zle przeprowadzony sposob przez Ciebie jakiegos seansu lub rytuału...

261.Można widzieć wiele rzeczy, ale tzreba się zastanowić jakie to ma znaczenie dla osiagania naszych celów, czy jest to nam przydatne czy nie, bo jeżeli nie, to nawet jezeli cos widzimy, to po co na to tracic czas, jeżeli to nie ma znaczenia dla osiągania naszego celu. Wiele jest rzeczy, ktore chca przyciągnąc nasza uwagę i zając nasz czas oraz energię, ale wtedy oddalamy sioę od naszego obranego celu.

260.W sumie nie wiem co o tym myśleć. Może to dziwnie zabrzmi, ale kiedy za dnia spojrzę w niebo, zawsze, ale to zawsze widzę coś w rodzaju małych punkcikow, przypomina mi to pył. Czy to może coś znaczyć?. Czy może mam coś z oczami?

259.Dziękuję wam za dzielenie się swoimi doświadczeniami i przeżyciami oraz zaufaniem. W razie pytań służę pomocą, także podzielę się z wami wiedzą, doświadczeniami i radą jeśli będziecie tego potrzebowali.

258.Mądre słowa .... czytając Wasze wersy człowiek nabiera mądrości i spokoju. Tak masz rację Magnus. Dziękuję. Prześpię się z twoimi słowami i myślę ze ranek przyniesie za sobą nowy piękny dzień :) he he he Fajnie ze jesteście tutaj na tej stronie :)

257.Wszystko co ma poczatek ma i koniec, tak samo i z problemami. Jeżeli znasz tarot to przyjrzyj sie karcie z małych arkanów 10 buław, która przedstawia człowieka z naręczem 10 buław, to jest symbol kogos kto próbuje rozwiązywać wszystkie swoje problemy na raz, wziął na siebie zbyt dużo, nie widzi drogi, którą zmierza. tzreba więć spojzreć teraz na karte sąsiednią czyli 9 buław, która pokazuje człowieka z obwiązaną głową, nabił sobie guza w 10 buław, bo sam siebie zaślepił. Po porażce zmądrzał, nabrał rozsądku i rozumu, odstawił wszystkie bułąwy, trzyma tylko jedną w ręce, czyli orzwiązuje jeden problem, reszta czeka, pzrecież nie uciekną, bo jest zasada, jeżeli ja rozwiązuje jeden problem to i pozostałe tez się rozwiązują przez to. Przyjdzie na nie kolej.

256.Rozwiązanie tego problemy leży w Tobie, a nie w zewnętrznej rzeczywistości. Przeszkody zewnętrzne sa obiektywne, czyli, nie da się ich uniknąć, tzreba siebie doskonalić w tym zakresie ich pokonywania. PPrzeszkody wewnętrzne dzielą się na naturalne i wyimaginowane. Każda przeszkoda czemuś służy żebyśmy coś zrozumieli, po zrozumieniu okazuje się że pokonanie jej wcale nie jest takie trudne, ani niemożliwe.
Ludzie dzielą się na dwa typy, ci co rozkładają bezradnie ręce na widok przeszkody, dugi rodzaj, ci co traktuja każdą przeszkodę jak trenażer i to ich doskonali. Moga podchodzić do pzreszkody nawet kilkadziesiąt razy, ale nigdy nie rezygnują z walki o siebie lepszego.

255.mam pytanko, jeżeli chcemy zakończyć jakąś niedokończoną sprawę i jeżeli nie potrafimy znaleść rozwiązania a "coś" nas ciągle zaskakuje i robi pod górkę, to czy możemy mieć wpływ na otaczający nas świat? Czy może uważacie że możemy tworzyć swój świat? czy raczej każdy ma zapisane gdzieś tam ... jak przeżyje swoje zycie ?

254.Widzę że jest dyskryminacja tutaj, bo usunięto moje wpisy bez uzasadnienia!

253.Nie musisz się ze mną zgadzać to fakt ale ja z tobą też nie. Jednak mimo to ja szanuje jako tako... twoje zdanie ale ty mojego niezbyt bo negujesz wszystko co pisze. Nie ponoszą mnie emocje jestem nad wyraz spokojna od zawsze i nie czuje się winna w żaden sposób. Nie tłumacze się ani tobie ani innym bo nie widzę powodu, Dyskutuje z tobą i nie podoba ci się, że to robię. Przynajmniej takie sprawia to wrażenie. Wiele razy tu pisałam, że możesz mieć swoje zdanie ale inni też mogą. Nie muszę się bać o swoją opinie, ty o swoją też nie bo ja na nią nie wpływam w żaden sposób bo niby po co. Generalnie mi nie zależy na tym.

252.Częściowo zgadzam się z twoim ostatnim stwierdzeniem ale z pierwszym absolutnie nie. Ja tu nie mówię o debilnym uśmiechaniu i poklepywaniu po ramieniu jak to stwierdziłeś, ja mówię o umiejętności słuchania i wyciągania z tego czegoś dla siebie, jakiś wniosków, dodatkowej wiedzy itd. Nie ma bowiem osoby, która wie w każdej dziedzinie wszystko i to jest fakt. Od każdego można się czegoś nowego dowiedzieć. Sam ostatecznie właśnie to potwierdziłeś w tym ostatnim stwierdzeniu.

251.Sama magia jako stsem jest spójna i zgodna, ale środowisko ludzi zajmujących się magią jest różnorodne, gdxie wystepują różnorodne interesy i to środowisko wcale nie jest spójne i idyllicznie harmonijne, to środowisko jest bardzo nierówne i wielokrotnie, wewnętrznie sprzeczne.

250.Mnie interesuje rzeczowa dyskusja, która nie musi byc poklepywaniem się po rfamionach i wzajemnym kadzeniu sobie, jak to magia jest jedną wielką zgodna rodziną, co jest absolutna nieprawdą.

249.Po co się unosisz i tłumaczysz się, winni sie tłumaczą. Ja wyrażam swoje zdanie, każdy ma prawo do swojego i nie muszę się ze wszystkimi zgadzać, niezgadzam sie z Toba w wielu kwestiach. Ponosi Ciebie emocjonalnie, nie zachowujesz spokoju, to jest szkodliwe w magii. Magia wymaga spokoju wewnętrznego, jak widac zakłóciłem Ci ten spokój, powinnas zastanowić się nad tym, dlaczego tak nerwowo reagujesz, boisz się o swoją opinię? Przecież dyskutujemy, zderzają sie opinie i to jest normalmne w naszym zyciu. Kto boi się zderzeń nie jest odporny na życie.

248.A tak wogóle skoro żyjesz zgodnie z faktycznymi ustalonymi przed wiekami zasadami magii jak twierdzisz - i ja również żyję - to czemu od dawna negujesz co piszę? Przecież patrząc na to co właśnie napisałeś powinniśmy się w tym temacie zgadzać a nie napadać się nawzajem. Tymczasem cokolwiek napiszę - a wiem że mam rację - odrazu spotyka się z twoją ripostą??? Dość dziwna reakcja jak dla mnie tymbardziej że ludzie żyjący w świecie magii na ogół stanowią jedność, wsparcie i wiedzą, że mogą się uczyć od siebie nawzajem, tak poprostu jest w tym świecie. Ja zawsze chętnie słucham co i kto ma mi do powiedzenia i chętnie dzielę się swoją wiedzą. Tak robiły dawniej czarownice i tak robi się to teraz. I to jest piękne a nie odrazu atak. Ja się z czymś takim pierwszy raz spotykam na tyle "magicznych" ludzi ilu znam. Mam prawo mieć swoje zdanie i je wygłaszać a ty nie masz prawa nazywać tego mrzonkami czy mniemaniami bo to brak szacunku. Ja tak nigdy nie robiłam w twoim przypadku i nie chce tego samego. Mam wystarczająco dużo doświadczenia żeby wiedzieć co powinnam. Może, o ile to potrafisz, lekceważmy się nawzajem. Tak jest lepiej dla każdego tutaj. Nigdy nie pisałam, że masz być pokorny wobec kogoś. Zawsze pisałam WOBEC MAGII a jej "gałęzi" jest trochę. Poza tym każda moja wypowiedź zawsze była odpowiedzą na pytania ludzi którzy do mnie pisali. Nie moja wina, że ktoś zadaje nam te same pytania i oboje mamy inne odpowiedzi. I nie będę się nad tym zastanawiać.

247.Hera to Bogini, poczytaj o tym.

246.Magusku, no to daje ci do zrozumienia, że nie szanujesz cudzych przekonań i wierzeń. Jesteś pokorny ale tylko wobec swoich przekonań, nie wobec magii :-)

245.Iwanka! No to potwierdzasz moje słowa tylko, bo ja napisałem, że jestem pokorny wobec rzeczywistej siły m,agii, a nie czyichś mniemań.

244.Hera(czy to pseudo pochodzi od heroiny?) nie ma sie co bać niepokoju, jest nieodzowną częścia naszego życia, ważne jest tylko jak do niego się odnosimy, jeżeli niepokój przechodzi w panikę, lub histerię, albo agresję to to jest niedobrze, ale jeżeli pobudza do tworzenia to doskonale, staje się dobra motywacją naszych działań.
Co do intuicji - intuicja może być traktowana bardzo powierzchownie, błednie intepretowana do złych skutków prowadzi. Intuicja głeboka to ciężka praca nad sobą wieloletnia, bo nikt nie ma doskonałej odrazu intuicji.Intuicja jest chwilowa lub stała i to sa dwie zupełnie różne rzeczy. Wielu ludziom wydaje się że mają dostęp do intuicji, a to są wymysły wyobraźni. Intuicja jest darem, ale dar jak w przypowieści z tzrema talentami, można zakopać, roztrwonić, lub pomnozyć. Wybacz, ale troche sobie zaprzeczasz sama, mówisz, że poruszasz się intuicyjnie, korzystasz, to czemu nie wiesz co czytać? Zadaje to pytanie tak pzrekornie, abyś zastanowiła się nad tym. Z jednej strony podejmujesz śmiało decyzje opierasz sie na swojej intuicji, a z drugiej boisz sie emocji. Często zapominamy o czystości naszej percepcji, która służy do zwykłego fizycznego patzrenia jak i zobaczenia własciwego sygnałów płynących z intuicji. Pomylić się łatwo, bo napiera na nas schemat społeczny, aby wprogramowac nam swoje projekcje, czyli tzw okulary, które nam się zakłada, pzrez pryzmat, których potem widzimy. Skrzywia sie po to żebyśmy byli lepszymi klientami na rynku.
Aby zrozumieć to co dzieje sie wokół nas, tzreba zrzucić te różowe okulary, które nam zakłada socjum,ąle jakm to zrobić to już jest inny temat i na inna rozmowę.

243.:-)............. Uważam "swoją" magię za równie rzeczywistą i jej zasady także gdyż żyję zgodnie tradycjami i wierzeniami powstałymi w tym temacie wiele wieków temu i to jest dla mnie wyznacznik. Pokornym trzeba być wobec magii, nie wobec kogoś.

242.Ja jestem pokorny wobec rzeczywistej siły magii, wobec czyichś złudzeń nie mam obowiązku być pokornym.

241.Witajcie ... dopiero dziś weszłam na stronkę i prawdę powiedziawszy zmartwiłam się troszkę. Napisałam parę zdań i widzę że jakiś niepokój wkradł się w waszą rozmowę. Jestem zupełnym laikiem w dziedzinie o której piszecie. Po moim życiu poruszam się intuicyjnie i wszystko co robię i jakie podejmuję decyzje opierają się tylko i wyłącznie na "magii chwili" jak to nazywam :) Chciała bym zgłębić swoją wiedzę na temat magicznego świata jaki mnie otacza ale prawdę powiedziawszy nie wiem po jaką lekturę sięgnąć. Czasem boję się swoich emocji, myśli i przeczuć. Chciała bym nauczyć się rozumieć to co dzieje sie wokół mnie ........

240.:-)....... Kogo zabolało tego zabolało.... Raczej ty pierwszy zacząłeś pisać personalnie. Widać to po twoich dużo niżej zamieszczonych wypowiedziach z różnego czasookresu. Nie musisz się ze mną zgadzać, nie zależy mi na tym ale nie neguj tego co pisze, to i ja nie będę ci się odwdzięczać. Może poprostu lekceważmy się nawzajem o ile potrafisz. Każda osoba zajmująca się magia wie, że w magii pokora jest bardzo istotna. Dla mnie koniec tematu.

239.To Ty zaczęłaś pierwsza pisać personalnie, a nie ja. Nie sądziłem, że tak mogą kogoś zaboleć moje słowa dotyczące tematu wypowiedzi. No ale prawda jest bolesna.

238.Nie słyszałem, żeby krew była nie zwierzęca.

237.Nie pisz więcej personalnie do mnie bo nie mam chęci kontynuować tej dyskusji. I nie pokrzykuje, wyrażam swoje zdanie i będę to robiła kiedy będę chciała. Ty też możesz ale naucz się szacunku do cudzego zdania i przekonań. Ja również opieram sie na doświadczeniach i wiedzy. Pozdrawiam.

236.Nie mam uczniów gdyż wszyscy jesteśmy równi i wymieniamy się doświadczeniami. Poza tym ty pierwszy mnie "zaatakowałeś" swoimi wypowiedziami na temat dziedziczenia krwi, nazwałeś to zwierzęcym a ja do dziś nie reagowałam. Zajmij się sobą. To nie jest pierwszy raz z twojej strony.

235.Masz prawo mieć własne zdanie ale nie neguj mojego bo ja też mam prawo. Na tym polega szacunek. Możesz rozumieć to jak chcesz ale ja nigdy nie powiedziałam, że materia jest wyżej nad duchem mówię tylko, że to kim jesteś zawdzięczasz KOMUŚ, swoją duchowość też po kimś masz. Ja nie wtrącam się do twoich wypowiedzi i doświadczeń i ty nie wtrącaj się do moich. Oboje wiemy co mówimy więc zajmijmy się swoimi odłamami magii.

234.Po tzrecie ja używam tylko argumentów ze swoich doświadczeń i w odróznieniu od innych nie atakuję personalnie oraz nie pokrzykuję.
Ja nie musze być pokorny, jak masz pokornych uczniów którzy Tobie potakuja to się ciesz, ja też nie muszę niczego tolerować jak i TY.

233.Może Ty miałaś krew przed urodzeniem i zabierzesz ją po odejściu z tego fizycznego ciała, bo ja napewno nie.

232.Z Twojej wypowiedzi wynika, że materia to to samo co duch. Wg magii wysokiej duch istnieje niezależnie od materii i jest pierwotny do niej, a wg Ciebie krew jest wazniejsza.

231.Pamiętajmy szanujmy się nawzajem, szanujmy innych a sami będziemy szanowani. W razie pytań, wątpliwości i rady w jakiejś materii proszę pisać.

230.Razem z dziedzictwem krwi dziedziczy się duchowość w danej materii po tych samych ludziach/przodkach czy jak tam wolicie ich nazywać, od których dziedziczymy tą DUCHOWOŚĆ, o której tak się tu gorąco wypowiadają a powinni wiedzieć że wszystko jest tak naprawdę ze sobą powiązane. Aby dziedziczyć cokolwiek trzeba mieć po kim, nic nie odziedziczysz tak sobie, nie rodzisz się z niczym od tak, inaczej nie ma mowy o jakimkolwiek dziedziczeniu tak w sferze krwi jak i w sferze duchowej. Dziedzictwo krwi to nie zwierzyniec bo wraz z krwią jest nam przekazana cała reszta, wiedza i spuścizna, mądrość i wiara. Tego jacy jesteśmy nie zawdzięczamy powietrzu tylko komuś. O tym mówię a nie o spuściźnie kulturowej. Właśnie wypowiadam się na poziomie duchowym w tym momencie. Jak ktoś nie rozumie mogę to szerzej wytłumaczyć, jeśli rozumie niech zamilknie. Nie zamierzam się tu bezsensownie z nikim przepychać, do niczego przekonywać czy wmawiać bo mi na tym nie zależy, odpowiadam na zadawane pytania zgodnie z moją zdobytą przez długie lata wiedzą i doświadczeniem. W swojej dziedzinie mam rację. Nie należy więc podważać i krytykować patrzenia na sferę magii innych bo każdy ma swoją objętą ścieżkę, która kroczy i gdyby się nie sprawdzała nie była by uprawiana. Należy się nawzajem szanować i jak uczyła Bogini wymieniać doświadczeniami i wiedzą. Magia to szeroka dziedzina mająca różne płaszczyzny. Znam osoby, które uprawiają magię GÓRY czyli duchową.... i osoby , które preferują magię DOŁU czyli magię żywiołów a każda z nich jest powiązana ze sobą. Każda szanująca się czarownica, czarodziej czy wróżka wie jak niegdyś żyły istoty im podobne, celebrują ten styl życia i kontynuują tradycję rozpoczętą wieki temu. Jeśli ktoś śmie podważać cudze wierzenia, styl życia czy formę uprawiania magii to świadczy to tylko o nim i jego braku pokory, na co w tej dziedzinie nie ma miejsca. Na pytanie czy wróżki, czarownice istnieją mogę odpowiedzeć, że tak ale dziś już tego nazewnictwa się nie stosuje. Nie podważam cudzego patrzenia na te sprawy i nie uważam bym musiała tolerować to samo.

229.Czy jeśli czarownice, wróżki, czarodziejki istnieją normalnie w rzeczywistości to czy inne magiczne istoty typu nosferatu czy likantropy również istnieją?

228.Spóścizna oznacza nagromadzone wiekami doświadczzenia ludzkości, a ja móie o indywidulaności duchowej, która przychodzi na ta ziemię z innego wymiaru i są różne jej poziomy i o to chodzi z tym dziedziczeniem poza materialnym krwi. Krew to tylko pierwiastki i chemia, i struktura. To najniższy poziom magii. należy zadac sobie pytanie co jest pierwsze w relacji do drugiego, krew do czakr, czy czakry do krwi, co jest nadrzędne. dziedziczymy krew i dziedziczymy czakry.

227.Poziom krwi jest jeden, poziomów duchowych jest bez liku. Krew to tylko aspekt zwierzęcy magii, duchowy to nie tylko spóścizna, czy tzw kultura, to wielka niewidoczna strona natury, która wykracza poza świat, materialny, fizyczny, astralny i nawet mentalny. generalnie rozumienie rzeczywistości to trzy światy:
1.Fizyczny - tylko materialny.
2.Astralny - to niewidzialna strona fizyczności.
3.Duchowy - ponad fizycznym i astralnym.
Ja mówie o tym, że jesteśmy istotami duchowymi i wcielamy się w ciało fizyczne, mamy korzenie duchowe, mamy rodziców duchowych pozamaterialnych i o takim dziedziczweniu ja mówię a nie o spóściznie kulturowej.

226.Dziedzicznie krwi to taki rodzaj dziedziczenia gdzie prosto mówiąc, magia płynie w waszych żyłach. Mało kto wie bowiem, że zdolności, moc i inne tego typu przywileje mówiąc językiem współczesnym, dziedziczy się bezpośrednio właśnie we krwi. Dziedziczenie na poziomie duchowym to tzw. spuścizna, którą kontynuują następne pokolenia ale nie czyni to z nich czarowników i czarownic. Jeśli macie pytania i wątpliwości zapraszam jak zawsze.

225.Proszę Państwa widzę że nasuwa się wiele pytań w związku z dziedziczeniem pochodzenia, zasypujecie mnie wiadomościami e-mail. Odpowiadam więc masowo na zadane pytanie. Zarówno krwi czarownej jak i dziedzictwa na poziomie umysłu nie można w sposób bezpośredni i pewny udowodnić, nie w dzisiejszych czasach. Ci, którzy do mnie piszą od jakiegoś czasu są w tym temacie uświadomieni, zawsze należy podchodzić z dozą rezerwy. W moim, że tak to ujmę, magicznym otoczeniu są istoty, które wiele lat badały drzewa genealogiczne oraz zasięgały rad innych czarownic i czarowników (kręgi, koweny). Doświadczeniem duchowym i metafizycznym sami sobie udowadniali swoje pochodzenie. Wielu z nas zwyczajnie nie stać na taki wydatek jak badanie drzewa. Na szczęście mi było to dane. Nie negujmy swoich doświadczeń i wiedzy gdyż w oczach Bogini powinniśmy się nimi dzielić nawzajem a nie krytykować i poddawać osądom. Czarownice, czarownicy, wróżki i inne istoty światła i nocy, prawdziwe istoty.... rozumieją przesłanie..... Istoty urodzone i wychowane w magii wiedzą i czują jakie są zasady i różnice i nie trzeba im tego tłumaczyć nie ma tu bowiem miejsca na naukowe podejście i nie ma miejsca na wątpliwości. Nie trzeba tłumaczyć tego wszystkiego ludziom, którzy mają magiczną duszę i umysł, najczęściej porozumiewają się bowiem i "rozpoznają" bez zbędnych słów. Mam kilka przykładów w swoim otoczeniu, wśród których są wróżki, telepaci, i inne osoby z pewnymi zdolnościami. Zrozumcie, pochodzenie krwi to nie to samo co dziedzictwo umysłu. To zupełnie dwie różne rzeczy tak jak wiedźma, czarownica i czarodziejka to też 3 różne istoty.

224.Mało kto wie, że istnieje dziedziczenie w linii materialnej i w linii duchowej i to sa dwa zupoełnie różne poziomy dziedziczenia.
1 sposób dotyczy jedynie dziedziczenia zdolności krwi i nie wychodzi poza poziom astralny. jest pzrekazywalny przez geny, a więc odczuwamy go jedynie nasza zweirzęcościa widzialną i niewidzialną, dotyczy jedynie magii zwierzęcej.

2 sposób dotyczy dzidziczenia duchowego i wcale nie musi miec nic wspólnego z dziedziczeniem poprzez krew. Z nim sie rodzimy i jest on zawarty w ziarnie duchwym ktore przynosimy z innego wymiaru, które było nam przekazane przed urodzeniem w ciele fizycznym, w tym przypadku często zdarza się tak, że pzred urodzeniem w innym wymiarze, jsteśmy uczniem mistzra magii i on wyznacza nam miejsce na ziemi i spotkanie ze sobą wcielonym w dane ciało, lub ze swoim wysłannikiem, który stoi na wyższym poziomie, który ma za zadanie pzrekazac nam klucz do otworzenia naszych zdolnoiści magicznych.
Ja bym sie tak nie spieszył, z okreslaniem czy ja odziedziczyłem zdolności po przodkach, np. po dziadku,bo to może doprowadzić potem to wielu błedów, jeżeli uwierzymy w dziedzictwo, a rzeczywistośc jest inna , skąd wiadomo,z jakiego źródła korzystał dziadek?!

223.Do Hery: Pamiętaj, że jeśli twój pradziad był czarodziejem a nie czarownikiem to nie możemy mówić tu o dziedziczeniu ale po prostu zdolnościach. Mój mail: czarownicaiwana@interia.pl. Pozdrawiam.

222.Do Hery: Owszem, zdolności tego typu dziedziczy się z pokolenia na pokolenie. Nazywa się to KRWIĄ CZAROWNĄ, zwłaszcza jeśli dziedziczenie odbywa się po linii względnie prostej. Nie ma tu znaczenia ilość pokoleń. Jeśli twój przodek czy członek rodziny był/jest czarownikiem/czarownicą czystej krwi lub półkrwi to w twoich żyłach również płynie część krwi czarownej (mówię część gdyż zapewne została zmieszana z krwią "ludzi" przez lata, jeśli wiesz co mam na myśli). Jeśli dotąd nie zauważyłaś u siebie potencjalnych zdolności czy innych energii wokół siebie jest to tylko wynik niewiedzy i nie zdawania sobie sprawy z pochodzenia. Wiele czarownic i czarowników dawniej nazywanych dziećmi Hekate, w dzisiejszych czasach umiera w niewiedzy i nigdy nie było im dane poznać swojego pochodzenia. Duży wpływ na odczuwanie mają zmysły, centra energetyczne i później nabyte umiejętności. Magii bowiem trzeba się uczyć latami, cierpliwie, stopniowo i przede wszystkim z pokorą aby zyskać łaskę Bogów. Proces jest długi i skomplikowany ale dużo zależy także od wiary. Bez niej niczego nie dostrzeżesz i nie doświadczysz gdyż zablokowanie umysłu uniemożliwia otworzenie się. Pamiętaj, czytając i opierając się na tym co mówisz, jesteś pół czarownicą, pół człowiekiem. Nie czyni to z ciebie nikogo gorszego od czarownic czystej krwi. To że nie umiesz czarować nic nie znaczy, umiejętności i pochodzenie to dwie różne rzeczy. Nie każda czarownica umie czarować i nie każdy człowiek tego nie umie....

221.Mam wrażenie, że dzieje się ze mną coś dziwnego, jest to jednak dość szczegółowy temat. Jeśli znajdzie się ktoś kto pomoże mi choć trochę zrozumieć te zjawiska, to bardzo proszę niech zaoferuje się w komentarzu i poda email.

220.DZIŚ DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE MÓJ PRADZIAD MACIEJ BYŁ MAGIEM CZY COŚ W TYM STYLU ...., SPOTYKAŁ SIĘ W ROKU 1950 Z (JAK ICH NAZWAŁA CIOCIA) "DZIWNYMI" LUDŹMI NA TERENIE SOSNOWCA, MIAŁ MAGICZNE KSIĘGI Z CZARNYM KOŁEM, NIGDY NIE PRACOWAŁ, MIAŁ ZŁOTE MONETY, NIE WIEM JAK UMARŁ.... KIM BYŁ ? MYŚLI KOTŁUJĄ MI SIĘ W GŁOWIE. CZY DZIEDZICZY SIĘ UMIEJĘTNOŚCI? CZY ... JEST MOŻLIWE ŻE KOLEJNE POKOLENIA POSIADAJĄ UMIEJĘTNOŚCI PRADZIADÓW? PROSZĘ NAPISZCIE CO O TYM MYŚLICIE ...

219.Witam. Znalazłam te stronę i pomyslalam, że może uda mi się zaciągnąć rady. 31.10, dziwne, że akurat wtedy się to zdarzyło. To czym się podzielę, może ktoś wziął by za nonsens ale, mnie osobiście trochę to przeraża. No więc, z uwagi, że w tygodniu niemal całymi dniami nie ma mnie w domu, często chodzę do McDonalda, wiele razy widywałam tam taką starszą siwą kobietę, zawsze samą i zawsze w tym samym miejscu. Ma taki przeszywający wzrok, za każdym razem kiedy ja widziałam patrala się na mnie wyraźnie tak abym widziała, że się patrzy, spojrzeniem pełnym nienawiści. Ranawet z braku miejsc usiadlam nieopodal niej, a ona zaczęła szybko poruszać ustami, mamrotac cos pod nosem. Akurat 31.11 udałam się tam znów, i usiadlam tuż przy oknie, wchodząc zauważyła mnie oczywiście i ciągle się patrzyła. Kiedy siedziałam przy oknie zauważyłam, że wychodzi, idąc ciągle się na mnie patrzyła rym śmiertelnym spojrzeniem, kiedy już prawie zaszła za ścianę i zniknęła mi z oczu zebrałam się na ostatnią chwilę odwagi i odwzajemnilam spojrzenie, ona nagle cofnela się, przystanela i mocniej zaczęła swidrowac mnie wzrokiem i jakby znów mamrotac pod nosem, bardzo szybko, odwróciłam wzrok, a za sekundę spojrzałam znowu lecz jej już nie było. Myślałam, że to czarownica i rzuciła na mnie klatwe wiec zaopatrzylam się w medalion chroniący przed klatwami i żadnych efektów jakiejś klątwy nie widać, jednak dalej martwię się i mam właśnie to pytanie, czy to. Mogła być czarownica?

218.Uwaga! Wiele osób zwraca sie do mnie o pomoc, szczególnie dotyczy to partnerów, którzy odeszli. Często oczekuje sie ode mnie szybkich rezultatów. Chcę upzredzić, że to sa bardzo skomplikowane sprawy, proces może trwac długo. Mogę zagwarantować sukces w takich przypadkach gdy partner był zabrany danej osobie przy pomocy czarnej magii, lub odszedł z powodu własnej głupoty, lub gdy przyczyną odejścia była osoba zainteresowana. To wszystko można naprawić i odwrócić.
Jeżeli powodem odejścia jest świadomy wybór i ma to związek z autentyczna miłościa do drugiej osoby, to nie zamierzam brać na siebie grzech rozbijania czyjegoś szczęscia, bo ktoś nieporadził sobie z uczuciami swoimi i partnera, a teraz próbuje poprzez magię zmusić byłego partnera do tzw. miłości. To może się skończyć tylko fatalnie.

217.Uwaga czarownice noc z 31.10 na 01.11 to nasze najważniejsze święto :-)..... Życzę owocnego czarowania :-)

216.Oczywiście, to duża różnica. Nie chciałam wielokrotnie używać słowa "czarownica", więc użyłam synonimu. ;)

215.Chciałabym zaznaczyć że czarownica a wiedźma to także troszkę co innego proszę nie mylić pojęć.

214.Zastanawiam się skąd wziął się temat magii na stronie przedstawiającej historyczne podejście do tematu wiedźm. Pomijam komentarze dotyczące szukania czarownic w celu uczenia się magii (sic!). Rozumiem, że tematy są do siebie bardzo zbliżone, jednak ta strona jest rzetelnym, subiektywnym przedstawieniem motywu czarownic (za co chylę czoła autorce).

213.Owszem, zgadzam się z Tobą, "magia to głównie praktyka i przekaz ustny". Ja natomiast poszukuję informacji dotyczących czarownic na tle historycznym. I tutaj mile widziana jest bibliografia, albo odnośniki do zagadnień.

212.Co da bibliografia? Jeżeli magia to głównie praktyka i przekaz ustny, albo bezpośredni od nauczyciela do ucznia. Literatura może jedynie odpowiedzieć na pytanie co i jak robić, nigdy nie odpowie na pytanie kiedy zacząć, a kiedy zakończyć, na to pytanie może jedynie odpowiedzieć tylko i wyłącznie żywy i obecny nauczyciel. Literatura może podpowiedzieć schemat procesu, nigdy nie powie jakie tkwia niuanse w samym procesie. Nigdy nie powie jak reagowac w sytuacjach nieprzewidywalnych, tutaj jest juz potzrebne doświadczenie nauczyciela i jego twórcze podejście do problemu. W magii jest powiedziane, że do traktatów magicznych są konieczne klucze, bo sa one zaszyfrowane i profsanom się nie odsłaniają, a kluczem jest nauczyciel.

211.Bardzo podoba mi się nukowe podejście do tematu. Szkoda jedynie, że nie ma szczegółowej bibliografii, odnośników do podnaych informacji. Pozdrawiam gorąco!

210.chciałabym zastać czarodziejką. Potrzebuje tylko nauczyciela. bardzo proszę o kontakt na e-maila lub gg.
e-mail: kasiakobi1@poczta.onet.pl
gg:39025187.

209.W koncu ktos napisal to co tlumaczylam wielu osobom na tej stronie i nie tylko. Mam na mysli trafna wypowiedz Stephanie999. Czarownica jest sie z pochodzenia, trzeba sie nia urodzic. Osoba ktora chce wejsc w swiat magii moze zostac co najwyzej czarodziejka ale napewno nie czarownica. Owszem czarownica tez musi sie nauczyc uprawiania magii ale jej to przychodzi latwiej poniewaz w jej zylach plynie tzw krew czarowna. U czarownicy to tylko kwestia praktyki a u czlowieka-czarodziejki to juz wyzsza szkola jazdy. Czarostwo sie czuje i identyfikuje sie z nim. Czesto czuje sie od dziecka i od dziecka towazysza pewne zjawiska ktore swiadcza o obecnosci magii w zyciu.

208.Ludzie poszukujący magii są profanami, dlatego nie ma się co dziwić, że bazują na smieciowej literaturze, której jest 90% na rynku i mają mętne wyobrażenie o magii oraz jak powinna wyglądać ich nauka. Dopiero Ci co są wtajemniczani zaczynają cokowliek rozumieć z magii. Ja sie nie dziwię tym 13 latkom, oni zostali zmodelowani i tak myślą. Najwazniejsze jest po co im ta magia. Dlatego każdy kto twierdzi, że ma prawo do pzrekazywania wiedzy bierze odpowiedzialność za formowanie adeptów.
To jak w przypowieści o królu i magu. Król dowiedział się, że w jego państwie żyje potężny mag i ma czarodziejską krowę. Zapragnął mieć tę krowę, wysłał ministra po nią, oczywiście nic nie uzyskał. Wysłał oddział wojska i też nic. Wysłał armię, też nic. Postanowił udać ucznia i udał sie po krowę. Mag odrazu rozpoznał z kim ma do czynienia. Król zaczął praktykować u maga i zapomniał zupełnie o krowie która tak pragnął. Terminowął 20 lat i gdy powrócił na tron, był zupełnie innym człowiekiem, teraz dbał o poddanych, a nie o swoje kaprysy.

207.Witam Was!
Czytajjąc niektórych wpisy mysle sobie skąd sie co niektórzy wzięli... jak mozna chciec zostac czarownica tylko dlatego, ze inspiruje kogos rzucanie czarów i zaklęć tak jak z bajki Sally czarodziejka ??
CZAROWNICĄ TRZEBA SIĘ URODZIĆ. Nastepnie wraz z dorastaniem odkrywa sie to u siebie. Na bycie czarownica wplywa tez; zbiegi okolicznosci, sny, umiejetnosc przewidywania, odczytywania ludzkich uczuć, emocji; zainteresowanie przyrodą nas otaczającą i to co ona nam daje tzn. zioła, rosliny itd.
~ Wiec jesli czyatm takie cos; hej mam 13lat i chce zostac zcarownica i prosze o pomoc - to normalnie niech ta osoba odrazu sobie zakupi jakis magazyn Sailor Moon.
~
tak do sedna. jesli ktos "KOnkreTny" chce porozmawiac/popisac ze mna nt magii- zapraszam. 9484452/ cytrynka90@onet.pl

BLESSED BE~~

206.Witam moi drodzy. Do wszystkich ktorzy mnie pytaja. Czarownica a czarodziejka to co innego, tak samo jak czarownik i czarodziej to rowzniez co innego. Jest roznica, przedewszystkim w pochodzeniu. Choc obie strony potrafia uprawiac magie to jednak predyspozycje sie roznia oraz szybkosc osiagania celow.

205.Aby zostać czarownicą, czy magiem, należy poznać zasady, prawa i reguły które rządzą światem magii, ale to nadal nie wszystko. Należyopanować określone umiejętności i nawyki. O ile zasady można powierzchownie poznać w miarę szybko, to ich włąściwe zastosowanie dogłębne w życiu, to długa droga.To nie jest odwalenie jak ludziom się wydaje jednego rytuału czy obrzędu i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszytsko sie spełnia.Owszem spełnia się, ale tzrebamieć umusł magiczny, czy przeprogramowany mózg, bo społeczeństwo, od dziecka programuje nam mózg, który ma służyć tylko do obsługi maszyn, komputerów, co go degraduje, zabija w nim właściwości magiczne które sa w nim ukryte.
Jak w każdym procesie, tak i w procesie stawania się magicznym mężczyzną (magiem), czy kobietą (czarownicą), trzeba cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji.Znam z doświadczenia wiele przypadków osób, które wchodziły na tę ścieżkę i jak łódeczki miotane żywiołami rozbjały się na przybrzeznych skałach, lub lądowali na mieliznach, skuszeni mirażami szybkich sukcesów. Trzeba nabyć okreslone cechy magiczne, aby w naszych rękach rzeczywistośc stawała się jak glina na garncarskim kole i wychodziły z niego piękne dzbany, zgodne z naszym zamierzeniem,a nie jakieś dziwolągi i gnioty.

204.chce zostać czarownicą. tylko nie wiem od czego się zabrać. piszcie na kasiakobi1@poczta.onet.pl

203.Dziekuje wam wszystkim za maile, ktore piszecie. Za zaufanie. Jesli ktos ma potrzebe moze smialo pisac. Pozdrawiam.

202.Jeżeli macie wątpliwości w dziedzinie magii i ezoteryki, służe pomocą, chętnie wyjasnię każdą wątpliwość jeżeli bede posiadał na dany temat wiedzę. azotus@onet.pl

201.Adda napisąłem do Ciebie maila!

200.Adda masz wiadomosc ode mnie na mailu.

199.Iwana, a może Ty mi pomozesz ?

198.A to mój adres dejzi84@wp.pl naprawdę proszę o katakt

197.Agus Azotus odezwij się do mnie Ty chyba coś potrafisz, albo może znasz kogoś , potrzebuje pomocy, pilnie

196.Witam, może ktoś pomyśli ze jestem nienormalna, ale ja szukam prawdziwej czarownicy, takiej która ma prawdziwy dar i jest " prawdziwa" proszę Odezwij się do mnie

195.Kto twierdzi bezpodstawnie że magia nie istnieje lub jest całkowiecie zła uległ społęcznej histerii, która jest nakręcana pzrez mas media, żeby czlowiek stał się typowym przeciętniakiem, zaleznym od techniki, którą tzreba kupić i wydac duzo kasy. magia jest w nas i można do niej dotzreć bez łachy wszelkich korporacji i inzynieów wynalazców na ich usługach. Nie dajcie się zwariować technicyzacji świata, która powoduje rozleniwienie mózgów i utratę zdolności magicznych.

194.chce dowiedzieć sie jak zostać czarodziejem szukam osoby która potrafi czarować i mnie nauczy to mój numer tel 721496667 z góry wielkie dzięki

193.Witajcie wszyscy.
Nazywam sie sofi fajnie,ze tak dużo ludzi jest w Ksiedze Gości.
Jeżeli chcecie pogadać dzwoncie pod numer telefonu 515 771 951

192.to wogle nie istnieje przestan sie wyglupiać i bawić w te pierdoly i mysl logicznie fakt moze kiedyś byla jakaś księga czarownic,ale zostaw to w spokoju bo sie w cos wpakujesz.Papa

191.Zachęcam do celebrowania pełni księżyca, magiczny i piękny czas...szczególnie nocą.... :-)

190.He-he super jest tam naprawdę polecam

189.Jeśli już tu jestem to i się przywitam.

A więc Witam Wszystkich Serdecznie.

Rozglądam się i pozwolicie,że jeszcze się porozglądam głębiej. Jednak pozwolę sobie zauważyć mądrość i posiadanie wiedzy w niektórych wypowiedziach...
Pogratulować autorce, uważam, że strona bardzo przydatna :)

Pozdrawiam :)

188.Kilka słów do Evity!
Dlaczego uroki sa skuteczne? Dlatego, że ludzie sa slabi, nien rowzwijają sie lekceważą pewne podtsawowe zasady, ktore nasze babki i dziadkowie znali i stosowali. Rzucanie uroków ma jedna genezę rzuca sie je na osoby, które maja szczeliny, dziury oraz wyrwy w AURZE. PODSTAWA RZUCANIA UROKÓW JEST ŚWIADOMY LUB TEZ NIEŚWIADOMY WAMPIRYZM. Uroki tez bywają świadome i nieświadome. Wiadomo, że uroki tez bywają świadome i nieswiadomie rzucane. Jeżeli robi je - rtzuca profesjonalista to sa o wiele groxniejsze, bo profesjonalista w momencie gdy rzuca urok może zastawic również pulapkę na tego kto będzie probowal zdejmować taki urok, dlategop zdejmowanie uroków nie wolno traktować lekko i powierzchownie. Najlepszym sposobem na okreslenie uroku jest zbadanie aury, urok w aurze może być widoczny w kilku postaciach, jako sznur astralny podlaczony pzrez istote z astralu, podlaczenie jest zawsze najgroxniejszym rodzajem rzuconego uroku. Może być w postaci wyrwy w aurze i wtedy przez czlowieka hula każda cudza energia, wyrwy astralne sa robione po to, żeby każda istota atsralna mogla zagnieżdżać się w dowolnym momencie w aurze czlowieka i korzystac dowoli, bezkarnie z jego energii. Typowe objawy rozxwijającego sie uiroku, to oslabienie enrgetyczne, brtak uwagi i koncentracji, rozwijające si9e różnego rodzaju choroby fizyczne i psychiczne oraz niepowodzenia zyciowe. dam przyklad np karma okreslone czlowieka X zawiera w sobie dużą dozę powodzenia do wykorzystania na Ziemi w trakcie pobytu w ciele fizyczny. Sa jednak zlodzieje i wampitry, które z różnych powodów w procesie inkarnacyjnym nie zasluguja na to powdzenie i widząć pwodzenie innych, kradną świadomie owo powdzenie u innych poprzez różnego rodzaju zabiegi czarnio magiczne, tacy ludzie wchodzą w kontakt z istotatmi astralnymi (w katolicyzmie tzw pakt z diablem), dochidzi do umowy istota astralna u8latwia rzucenie uroku,. ale w zamian podlacza si9e pod energię sprawcy, aby korzystać z energii ofiary. 1 etap uroku to konkretne podlaczenie pzrez tzw sznur astralny i wysysanie z ofiary energii. Drugi etap to porzucenie ofiary z wyrwą energetyczną, wtedy taka ofiare dobijają gorszego rodzaju wampiry i wyjadają z niej resztki energii. najlepsza obrona jest bcyie czujnym, rozsądnym, nie ładowanie sie w żadne medytacje niewiadomego popchodzenia, w szkółki magiczne itd. bo włąsnie takie praktyki otwieraja czlowieka na swiat astralny i czynia go bezbronnym, dlatego , albo nie robcie tego, albo szukajcie nauczcyieli surowych, twardych, ktorzy wam nie schlebiają i nie podlizuja się.

187.Chciałabym pozdrowić wszystkich moich pobratymców i nie tylko a także podziękować za zaufanie :-). Niech moc będzie w wami.

186.Na moim Blogu możesz mieć stały kontakt ze mną i otrzymać darmową pomoc :) Pozdrawiam
www.magicia.blog.interia.pl

185.Do Evity: Przede wszystkim jaka masz pewnosc ze rzucono na ciebie klatwe i czym to sie objawia? A jesli nie na ciebie, to na kogos? Mozna odczynic urok owszem ale aby to zrobic trzeba przede wszystkim rezejrzec sie, ze tak to ujme, za jego zrodlem tj w miare mozliwosci sprawdzic to i tego kogo podejrzewasz np. dopasowac czas powstania pecha do np klotni z kims lub innych wydazen itd. Nie wiadomo tez - co jest tu najwazniejsze - przy pomocy jakich mocy zostal rzucony. Duchów, bytów, demonow a moze energii niematerialnych? Im wieksza ingerencja zlych mocy tym trudniej bedzie go zdjac a moze sie okazac to nawet niemozliwe bez profesonalnego wspracia. Najlatwiej djac urok jesli sie wie skad i od kogo pochodzi ale to jest dosc trudne do ustalenia. Pisalam wielu osobom o zapewnieniu sobie ochrony, ktora by odbijala zle moce. Musisz wiedziec ze przed toba trudne zadanie. Pomysl za wczasu o ochronie mentalnej zanim cokolwiek zaczniesz robic......to dobra rada....

184.Witam, szukam kogos kto pomoze mi zdjac zly urok , przeklenstwo sama nie potrafie tego zrobic .Nie zajmuje sie magia , ale mam do tego predyzpozycje . Prosze kogos odpowiedzialnego i odpowiedniego o pomoc . Moje gg 4860612.

183.Czyz nie wiesz ze sabaty sa podstawa wiary czarownic? W ten sposob czcza Boga i Boginie i celebruja swoj wewnetrzy rozwoj dziekujac za łaske i dary,ktore otrzymaly i z ktorych ty sam korzystasz uprawiajac magie. Skladaja rowniez swoje dary, wymianiaja sie doswiadczeniami. Kazdy czarownik i czarownica - nie mowie tu o zagubionych czarownikach - wie ze jest to jeden z wazniejszych elementow ich funkcjonowania w TYM... swiecie. Np IMBOLIC jest zwizany z magia zaklinania pogody a Samhain zwany wielkim sabatem, z powrotem dusz na ziemie (notabene wypada w nocy z 31.10 / 01.11. Czarownice maja takze swoje obowiazki nie tylko nazwijmy to, przyjemnosci. Jestes wiccaninem czarownikiem czy tylko czarownikiem? Owszem rozwoj duchowy jest wazny i nalezy go cenic, dbac o niego i celebrowac ale w zamian za to ze Bogowie ci w nim pomagaja, powinienes z nimi rozmawiac. Czarownicy to tzw. dzieci Bogini. Znana jest ci postac Izydy....? Coz zalezy jaki typ magii uprawiasz ale swieta w tej wierze, tak jak u chrzescijan i innych mas, sa bardzo wazna kwestia. Dla innych widac takze, gdyz dostaje mnostwo zapytan na ich temat. Moze jestesmy innymi typami ale wciaz jak to zwyklo sie przed wiekami mowic, JEDNOSCIA. Pozdrawiam.

182.W magii tak naprawde święta mają mniejsze znaczenie niz wewnętrzna postawa adepta. Święto zewnętrzne to umowna kwestia, najwazniejsze sa świeta jakich doznaje dusza człowieka w trakcie rozwoju!

181.Uwaga ! JAK NA PRAWDZIWA CZAROWNICE PRZYSTALO INFORMUJE MOICH POBRATYMCOW....LACZNIE SIE KIEDY PRZYJDZIE CZAS.....Zbliza sie bowiem swieto LITHA zwane przesileniem wiosennym Wypada w nocy z 21 na 22 czerwca. Kawalek czasu mamy ale nalezy oamietac.... Pozdrawiam.

180.Ostatnio zdazylo mi sie cos iscie magicznego. Mieszkam w miscie. Wprawdzie mam blisko las ale nie na tyle zeby goscily u mnie lesne ptaki....i nie mowie tu o dzieciolach czy kosach ale o ...sowie. Tak dobrze czytacie. Sowa to ptak, jak kazdy wie, nocny. W dzien spi a noca poluje. Tu zaszla anomalia gdyz sowa przyleciala do mnie w miare sloneczny dzien, w tym miesiacu czyli maju ! i ...usialda na balkonie. To dosc nietypowe zjawisko jak na tego typu zwierze. Sowy raczej nie lataja dniami a juz napewno nie po miescie. Ten, kto wie jakim symbolem jest sowa w magii bedzie wiedzial co to oznacza.... a znaczen ma wiele.... Podpowiem tylko ze sowa jest zwiazana z pierwiastkiem zenskim i ksiezycem. Reszte doczytajcie. Pozdrawiam.

179.Zapraszam do pisania na mój mail czarownicaiwana@interia.pl.

178.Ostatnio rozmawiałam z wieloma osobami na temat okultyzmu i historii magii. Musze przyznać że wiele osób nadal żyje stereotypami społecznymi. Zupełnie tak samo jak za dawnych czasów. Ignorancja, strach i brak wiary. Od dawna badam swoje drzewo genaologiczne. Odkryłam kilka ciekawych rzeczy.....wiem skąd mam swoje cechy czarownicy.....;-) zachęcam każdego, choćby z ciekawości....

177.Zbliża się święto Beltaine a więc czarownice i czarownicy, łączcie się i świętujcie :-). Zachęcam także czarodziejki i czarodziejów. Miłego dnia.

176.Jeżeli ktoś szuka ze mna kontaktu to prosze pisac na adres azotus@onet.pl

175.Wielu może poznac magie teoretycznie, stosować niewielu, gdyz wiąże sie to z uzyskaniem tzw. umysłu magicznego, oczyszczonego z nalecialości stereotypów społecznych, które oparte są o ignorancję, utarte schematy, strach. Tak poprostu nie da sie tego wyzbyć, niepozwoli na to rodzina i znajomi, bo oni sie boja wszystkiego co jest inne i nie z tego swiata. Do magii tzreba wielkiej odwagi, kto decyduje sie na magie musi miec równiez świadomośc tego, że ruszy na niego astral, bo taka funkcja astralu, żeby sprawdzic smiałka i albo go zmiażdży albo podporzadkuje sie woli adepta. Trzeba wielu wyrzeczeń, aby wladac magia, większość ludzi wchodzących w magie popada w iluzję tego ze coś umie i potrafi w tej dzedzinie!

174.Hm mam wrażenie, że co poniektórzy nie traktują magii poważnie. Zgadzam się z poniższym wpisem że magia to nie zabawa a czarownicą się jest lub nie. Można się nią stać ale trzeba to wypracować ciężką pracą i co ważne mieć do tego predyspozycje. Wiele osób nie wierzy tak naprawdę w istnienie czarownic, pochopnie i lekko używa tego słowa a nawet śmieje się z kobiet, które tak o sobie mówią. To ignorancja a ignorancja wiąże się z lękiem i niewiedzą. Mój narzeczony długo nie wierzył w to, że jestem czarownicą ale kiedy mu udowodniłam działaniami i pokazałam czym jest magia sam zaczął się jej uczyć i zaczął także wierzyć. On nie jest czarownikiem ale ma predyspozycje do uprawiania magii i to jest ta różnica, którą mało kto rozumie. Jestem naturalną czarownicą z własnego wyboru, czerpię energię z żywiołów, celebruje kontakt z Boginią, odprawiam czary głównie podczas pełni gdyż księżyc jest pierwiastkiem żeńskim i nasyconym mocami Bogini. Słońce to przedstawiciel pierwiastka męskiego Boga. Stosuje zioła, minerały i inne pochodne żywiołu ziemi. Nie odprawiam czarnej magii. Czytam z kamieni, interesuje się runami. Każda czarownica i czarownik obiera własną drogę, kroczy nią i z niej nie zbacza. Należy jednak zrozumieć, że to że ktoś umie czarować nie znaczy że jest czarownikiem a to że ktoś jest czarownikiem nie znaczy że będzie umiał czarować. Magia to sztuka i kunszt i jak wszystkiego trzeba się jej nauczyć. Więc? Kto z was uważa się za czarownika lub czarownicę?

173.Hej wiedźmy i czarownice. Widzę że jestem tam gdzie powinnam :-)

172.Dziękuję, że istnieją takie strony można czegoś się dowiedzieć.

171.do Mag azotus proszę o kontakt. nie chciałabym umieszczać w księdze nr tel gg i mail , w jaki sposób możemy sie skontaktować

170.Byłam i przeczytałam....

169.hej jestem czarodziejem mieszkam w lubsku woj lubuskie szukam kogoś kto by mnie przygarnoł swej grupy to mój numer tel 533606314 pilnie proszę odpisać

168.Pozdrawiam założyciela tej fajnej stronki

167.WM (Wysoka Magia) rozróżnia np kilka etapów rozwoju w magii ich podziałów jest dużo więcej, ale przedstawię ten najprostszy który będzie zrozumiały dla początkujących.

I. Szukający (kandydat).
II. Idący (adept).
III. Uczący (czeladnik).
IV. Wiodący (mistrz).

Same nazwy mówią nam o co chodzi, najpierw ktoś szuka, potem wchodzi na ścieżkę, potem staje się zdolny do przekazywania wiedzy ale jeszcze pasywnie i w końcu staje się zdolnym do bezpośredniego prowadzenia ucznia.

Ad I. To człowiek zależny jeszcze od społecznych mitów, ale odczuwający istnienie innego swiata i potrzebę wejścia w niego. Ignorant, który szuka na poczatku na oslep, miota się. Lecz jest w nim silne naturalne dażenie do znalezienia, to informuje wyższe siły, żeby zwrócic na niego uwagę, jest jeszcze nie przebudzony, wygląda jak spiacy, ktory rzuca sie we śnie. Ponieważ wg magii wysokiej, wszyscy dookoła ktorzy nie są na ścieżce spią! Niestety, sam z siebie człowiek nie jest w stanie nigdy się obudzić z tego zniewalającego snu

Ad II. To człowiek, który otrzymał podstawową wiedzę jak szukać, nie szuka już na oślep, nie miota się, szuka celowo i juz wie gdzie ma szukac i czego ma szukac, dlatego idzie wyznaczona droga przez tradycje. jest wstepnie przebudzony, ale nie osiągnął jeszcze stanu Buddy (przebudzony), poznaje pod kierunkiem tego, który go obudził zasady "drogi".

Ad III. Uczy, a więc pomaga niewtajemniczonym pozbyć się ignorancji (niewiedzy), przekazuje to co zdobył własnym doświadczeniem.

Ad IV. Przewodnik, który uczy już tylko własnym przykladem (poziom Acharia w Jodze), pzreprowadza osobiście przez próby 4 żywiołów, woda, ogień, ziemia, powietrze. Pomaga osiągnąć wewnetrzna stabiloność duchową, przy ciągłej dynamicznej zmianie w kierunku doskonalenia.

WM rozróżnia również typy ludzkie, mowa o zwykłych "ŚPIĄCYCH" ludziach w zestawieniu z ludźmi magii - "PRZEBUDZONYMI".

166.Chej wiedźmy

165.Chętnych zapraszam do korespondencyjnego zgłebiania tajników Magii Wyższej. Na forum nie udzielam żadnych informacji w tej sprawie. Proszę pisać na maila azotus@onet.pl otrzymacie dalsze instrukcje. Kurs jest absolutnie bezpłatny. Proszę zainteresowanych o zapoznanie się z moimi postami, jest to szansa na zrozumienie mojej postawy i zapoznanie sie z moja wiedza oczywiście w namiastce, co ułatwi Wam dokonanie własciwego wyboru, nie musze wszystkim odpowiadać jako nauczyciel.

164.Magia to jeden z najlepszych instrumentów jakie dał nam Bóg w prezencie, ale popzrez swoja ignorancję i pcyhe zagubilismy klucze do magii, czyli do własnego magicznego wnetrza. Wiedzy o magii na rynku jest pełno, półki zawalone ksiązkami, traktatami, ale kto ma klucze. Klucze ma ten kto je dostał od tego kto tez dostał i na to tzreba zasłuzyć, własna praca i postawa pokory.

163.Wiedźmy są dobre a czarownice są złe ;-)

162.Bardzo dziękuję za te informacje o polskich czarownicach, akurat szukałem tego dnia jakichś informacji i podań.

161.Czytajcie od wpisu 154!

160.Róznica w działaniu zwykłego człowieka a maga jest taka, że mag wchodzi w interakcje ze świętymi zywiołami, moze je pobudzic do tego stopnia, że jeżeli sie pomyli to sie to skonczy tsunami gdzies tam w ameryce itd.

159.Mówi sie pzrecież rzucił czar, oczarował, on jest jak zaczarowany - niep[rzytomny, niw wie co robi. Mag nie może byc nieprzytomny, niesie ogromną odpowiedzialnośc za zmianę której dokonuje w swiecie, a właściwie w całym wszechswiecie. każde działanie człowieka nazywane magicznym czy też nie niesie skutki w całym wszechswiecie, jego ranga i znaczenie może byc różne ale tak jest!

158.Dlatego zadajcie sobie pytanie czy chcecie czarować czyli rozsiewać iluzje, czy stosować magię czyli dokonywać cudownych zmian, ale realnych rzeczywistych, nie mających nic wspólnego z iluzją.
Poprostu byc może przyjęła się nieodpopwiednia nazwa czarownice, czarownicy, bo znam osoby tego typu, któree sa nazywane czarownicami, ale one nic wspólnego z rozsiewaniem czarów nie mają. tworzą konkretne rzeczywiste zmiany w tym swiecie.

157.Te trzy prawa skupiaja nas na byciu w stanie tu i teraz, bo magia działa tylko tu i teraz, ona nie działa wczoraj, ani jutro! Ona nie działa przez marzenia i wizje, ona działa konkretnie praktycznie.
MAGIA TO NIE CZARY! Czary służą do oczarowywania, czyli do rozsiewania iluzji, a magia jest realna i konkretna!

156.Istnieją trzy świete prawa w magii:
1. Wszystko, albo nic.
2. Teraz, albo nigdy.
3. Tutaj, albo nigdzie.
bez tych praw magia nie działa, to sa prawa kosmiczne. Magia to nie samowola naszego umysłu, czyli tak jak nam sie chce, to ukierunkowana wola zgodna z prawami kosmicznymi.

155.Dodam, że w magii pierwsze skrzypce gra prawa półkula, bo ona jest twórcza i intuicyjna, ona daje dostęp do niewidzialnych sfer. Chociaż lewa jest tez konieczna bo bel lewej bysm,y byli tylko idealnymi odbiorcami, bysmy tylko pz5ryjmowali obrazy magiczne nic bysmy nie realizowali, lewa jest wolicjonalna. Do magii konieczna jest wielka wiara i magia w człowieku rozkwita w pełnej krasie gdy potrafi on rozwinąć równomiernie 2 półkule mózgu i właściwie ich uzywać w sposób harmonijny, żadne zaklecie nie zadziała jeżeli wasz mózg jest nieprzygotowany, mózg musi stac sie magicznym instrumentem w rekach maga Tylko wtedy zadziała kazde wypowiedziane słowo i da efekt. Kto bez przygotowania zabiera sie do magii, baraza się albo na zaszkodzenie sobie, albo na osmieszenie.

154.Poczytałem sobie te wszystkie wpisy i dochodze do jednego wniosku, a wniosek mój oparty jest na wieloletnim doświadczeniu magii praktycznej. Dlaczego coraz więcej osób sięga do magii i to osób coraz młodszych? Programy socjalne - edukacyjne, które proponuje sie w szkołach coraz bardziej się kompromitują i ich poziom jest coraz gorszy, chodzi mi o rozwój prawej półkuli mózgu. Szkoła rozwija idealnie lewą półkulę, która daje ludzi analitycznych, doskonałych robotycznych wykonawców i takicg szuka rynek pracy, ci ludzie staja się doskonałymi specjalistami w wązkich dziedzinach, ale ich horyzonty wyobrazeniowe jak i myslowe pozostaja bardzo waskie i ubogie, mało co riozumieją z tego świata, że sa w nim strefy niewidzialne, ktopre maja o wiele wieksze znaczenie dla naszego zycia niz te widzialne, które mozna badać przy pomocy urządzeń elektronicznych. Mózg ludzki staje sie leniwy jak i ciało. My mamy w naturze magię, ale pod wpływem wychowania i szkoły wybija nam sie z głowy wszelka magię, straszy nas sie magią, a także osmiesza. Jednak w ludzkich duszach czai się chęć bycia magicznym i pomimo tych wszystkich zabiegów zrobienia z nas robotów, dużo osób przebija się do tej niezwykłej wiedzy. Ponieważ brak jest jednoznacznych kryteriów społecznych do oceny czym jest magia,l powstało wiele mitów na temat magii i oszustw. Żeruje na tym wielu ludzi, szczególnie na naiwności młodych. Jeżeli ktos jest zainteresowany chętnie podziele sie wiedzą magiczną, pioszcie na maila.
Azotus

153.całkiem całkiem ta stronka

152.Ta stronka jest zaczepista ... yea !

151.PS. Im dłużej przeglądam tą księgę, tym bardziej mnie przeraża. Ludzie! Czy wy naprawdę sądzicie, że jakiekolwiek najprawdziwsze wiedźmy obwieszały się gadżetami, hasały na sabaty (ciekawe, jak? macie pojęcie o komunikacji w średniowieczu? o ich pojęciu geografii?) Haloween jest świętem duchów, amerykanskim, kultura amerykanska jest zbyt młoda, by mieć cokolwiek wspólnego z czarownicami. w średniowieczu byli tam Indianie. Brak związku logicznego.

150.Witaj, piszę pracę licencjacką o tematyce zbliżonej do Twojej strony. Chciałabym zaproponować Ci współpracę w jej rozwoju, ewentualną wymianę wiadomości itd :) Bardzo brakuje bibliografii i przypisów, ale widzę (w końcu!) naukowe podejście do tematu. Koleżankom z postów poniżej pozostaje Hogwart- wg większości zapisów ze zdolnościami do tzw Czarostwa trzeba się urodzić i nie potrzeba wówczas nauczyciela...nie sądzicie chyba, że czarownictwo polega na lataniu na miotle. To się albo ma, albo nie ma.

149.Dziękuję za w przyjazny i przystępny sposób podane informacje. Podziwiam za ogrom pracy włożonej w tę stronę. Jedyne czego mi brakuje to bibliografia - jestem przekonana, że byłaby imponująca!!!
Z bibliografią czy bez niej - zasługujesz na solidne oklaski!

148.siema od wielu lat interesuje się magią i chciała bym się troche więcej o tym dowiedzieć,jakaś nauka itp jeśli ktoś coś wie pisać na moje gg 38248315

147.Witam. Szukam nauczyciela bądź nauczycielki czarostwa. Proszę o poważne zgłoszenia, jestem z okolic Warszawy. gg:13848872

146.chętnie zagłębie się w tajniki czarownic.. proszę o konkretną pomoc..
bardzo mi na tym zależy
10014086 - gg

145.jestem czarownicą praktykującą czary od wielu lat.odprawiam sabaty i obchodze halloween.mam wielu zwolenników ale i przeciwników.mam wiele gadżetów związanych z magią, oraz prowadze swój dziennik z magią i opowiesciami.

144.Chciałabym się więcej dowiedzieć o kulcie czarownic na terenach polskich, wiec prosze w miare możliwości o kontakt z prawdziwą współczesna czarownicą, która pomoże mi zgłebić tajniki tego pięknego kultu..moje GG 33812660..

143.Witam i pozdrawiam wszystkie damy...

142.praktykująca neopoganka z Nowego Sącza pytania, wątpliwości ?! zadzwon chętnie odpowiem na kilka Twoich pytań..512678488 Pozdrawiam i czekam na kontakt Blessed be!!!Slava!

141.Jesteśmy właścicielem hotelu w górach Herc miejscowośc Sieber. W pobliżu hotelu jest góra czarownic. Nawiążemy kontakty z zainteresowanymi osobami organizacjami czarownic i czarowników. Zapraszamy na co roczny festiwal i zjazd czarownic i czarowników organizowany przez nas wraz z miejscowa władzą rejony gór Herc. Chcemy stworzyć światowy festiwal czarownic i czarowników. Zapraszamy do wspołpracy osoby indywidualne, zespoły. Dla kazdego chetnego znajdzie sie zajęcie.

140.Witam siostry... co dzis czarujemy?!

139.czy sa jeszcze prawdziwe czarownice jeśli tak to dajcie znac moje gg 10235927

138.Cześć potrzebuje pomocy..w sprawie wiadomości o magii moje gg: 19850922

137.Bardzo prosze o pomoc chciała bym sie czegos dowiedziec o amgi i poznac nowe zaklecia nr gg 9639903

136.Bardzo potrzebuję tej wiedzy, gdyż wszelkie dowody na to spłonęły dosyć dawno...

135.Czy wie ktoś, coś o czarownicach na podkarpaciu bądź ich potomkach?

134.przepraszam za literowke i blad w imieniu

133.pytanie do annalii-hexe. jak z tym zyc jesli sie tego nie chce a to jest i byc wzglednie szczesliwym

132.zapraszam do nowo powstałego forum http://www.tajemnice-magii.pun.pl/forums.php

131.http://www.my-czarownice.pun.pl/ zapraszamy!

130.Dzięki za pomoc ;)
Tekst mi się przydał w zadaniu i dowiedziałam się wielu ciekach rzeczy.:*

129.Marka, nie ma to znaczenia ;) Najważniejsze że autorka strony (do usług!) uwielbia czytać tę Księgę Gości, a więc piszcie, piszcie...! ;)

128.mam pytanie - czy tu wszyscy maja po 10 lat?

127.Witaj! Bardzo podoba mi się Twój blog i widzę, że interesujemy się tym samym, może byśmy się wymienili linkami? Pozdrawiam serdecznie!

126.Nawet nie macie pojęcia z czym chcecie sie bawić,magia to coś jak spirytyzm,wiem,bo moi znajomi sie w to bawili,ale trza umieć szukać i to jest klucz do skucesu....
Przeczytałem mase książek o czarownicach włącznie z ich prześladowaniami itp bardzo interesujące jednym słowem a zarazem przerażające tak realne jak prawdziwe EGZORCYZMY EMILY ROSE i ANNELIESE MICHEL które wydarzyły sie na prawde...

125.Poszukuje wiccanek do konwersacji mam 20 lat i od niedawna poczułam że to jest moje powołanie od urodzenia

124.ja też chce zostać wiccanką i wybrałam już imie JLIA.moje gg 10531248 piszcie

123.czaruje od pewnego czasu i nie wiem co począć ! koleżanka zauwazyła jak czrowałam i rzuciałam na nią zaklęcie zeby nic nie powiedziała i podziałowało kocham magie ! piszcie do mnie na gg 11239225 jesteś niewidoczna na gg wieć piszcie !

122.Hey, jestem naturalną czarownicą. Chętnie pogadam z kimś, kto interesuje się ezoteryką i okultystką. Jeśli jesteś chętnym dawcom (krwi, oczywiście) i pochodzisz z okolic Mogilna, napisz na moje gg: 23407124 albo na mojego maila: sikorka28@onet.eu lub na mój telefon: 7843023. Na pewno opowiem, tylko od razu mówcie, w jakiej sprawie chcecie się ze mną skontaktować.!
Czekam na Ciebie! POzdrówka.

121.ja też tak jak wy chciala bym zostać czarownicą poznać tajniki magii dlatego chciala bym aby ktos kto zan sie na tych rzeczach napisał do mnie a to mój nr gg 25843441 :)
piszcie:)

120.Do Oriona. Jeśli odpisze Wampir bardzo chętnie go poznam.Możesz pokierować go do mnie jeśli jakiegoś znasz. Nie boje się.

119.A co jesli odpisze np wampir a nie czarownica??

118.witam wszystkich. strona jest niesamowita poszukuje osoby ktora mogła bym mi podpowiedziec od czego by zczac aby byc czarownica :) moje gg to 10291580 pozdrawiam :*

117.kocham magie :**

116.Czary to nie zabawa, nie gra. Trzeba mieć świadomość konsekwęcji i ryzyka każdego czaru i uroku. Dziś nie ma prawie prawdziwych czarownic za to wiele znudzonych dziewczynek z głowami pełnymi bajek z dzieciństwa co czasem bywa niespieczene. Nigdy nienazwę się czarownicą ja tylko czasami wiem coś czego wolała bym nie wiedzieć i widzę to czego nie chciała bym widzieć. Miłej zabawy drogie panie i panowie

115.Witam ponownie,
zapomniałam napisać, że jestem z Warszawy. Proszę:) Pomóżcie:)
Anna

114.Witam,
bardzo pilnie potrzebuję pomocy doświadczonej czarownicy!!! Proszę o kontakt nr tel: 793 505 552,
Anna

113.Witam,interesuje sie magia od dosc dawna ,chetnie poznam osoby ktore tak jak ja interesuja sie magia,okultyzmem ,czarami.Moje gg 2929181.

112.Annalili, cóż za konstruktywna krytyka ;) Pewnie, zawsze można coś dodać. Jeśli masz ochotę, to zapraszam do współpracy ;)

111.przeczytałam wpisy do księgi ... ratunku!!! są bardzo dziecinne ! Bycie czarownicą to nie zabawa w chowanego i nie wystarczy do tego wyrecytowanie zaklęcia , aby natychmiast zadziałało . "Dobra"czarownica , nie pragnie sukcesów dla siebie pomaga innym. osoby , które chciałyby zjąć się magia powinny na poczatku zapoznać się z 13 regułami czarownic i spróbowac według tych reguł żyć. Jeżeli sa w stanie życ zgodnie w regułam czarownic byc może po wielu latach uda się im zostac czarownicą, a prawdziwą.
pozdr.
Annalili-Hexe.

110.Dzien dobry , trochę skąpo opracowane informacje . Możnaby wiele dodać.
Pozdr.
Annalili-Hexe

109.http://www.magiawicca.fora.pl

108.hej od niedawna interesuje się magią 23633582 to moj numer gg .. piszce proszę!!!;];]

107.Oczywiście - monika.wanat@gmail.com :)

106.Witajcie, jestem dziennikarką. Poszukuję bohaterek do reportażu o współczesnych czarownicach. Okazja się zbiża :) Zapewniam dyskrecję i zachowanie anonimowości (w razie potrzeby). Czekam na maile: monika.wanat@gail.com, GG 6414990

Serdecznie pozdrawiam. Monika

105.potrzebuje przewodnika

104.zapomniałam o mailu kika2703@wp.pl może ktoś mi pomoże

103.chyba mam problem. jak przykładam ręce matce i ojcu to usypiają albo odlatują potocznie mówiąc, natomiast brat jak tylko dotkne jego karku to krzyczy ze boli go. brat jest 2 takim przypadkiem. inni mówią ze ich nie boli lub im dobrze

102.Chciałabym rozpocząć swoją podróż z magia, ale potrzebuję przewodniczki. Proszę o kontakt na mail: epatsis@gmail.com

101.Pomogę osobom, które interesują się magią, a także chętnie porozmawiam z kimś zainteresowanym tymi tematami.
Moje gg: 22306175

100.szukam czarownic do konwersacji. GG - 169252 . z góry dzieki

99.szukam czarownic wicca do konwersacji i podzielenia się widzę, prosze piszcie na mój e-mail foutu@vp.pl
mogę także udzielić wskazówek, porad dotyczących wicca i magii.
blessed be

98.Zapraszam na niedawno utworzone forum poświęcone czarostwie, zjawiskom paranormalnym i wampiryźmie. Jeśli interesujecie się magią to na pewno miejsce dla was. :) Zapraszam. :)
www.my-czarownice.pun.pl

97.Kobieta w tych czasach to wiedźmy...

96.Osobom* Przepraszam za błąd.
Pozdrawiam. :)

95.Chętnie pomogę osobą, które myślą o czarostwie poważnie, jak i tym, które po prostu chcą z kimś porozmawiać na dany temat. Jeśli ktoś zainteresowany jest rozmową z osobą zajmującą się magią niech skontaktuje się ze mną. :)
Jeśli napiszecie na pewno odpiszę.
Moje gg: 22306175

94.potrzebuje czarownicy pilnie 5872209 tamten numer był błędny ..

93.potrzebuje czarownicy pilnie !! 5782209

92.hej potrzebuje pomocy prawdziwej doswiadczonej czarownicy to moje gg 5127846 prosze o pomoc

91.Cześć . ;)
Ja z przyjaciółką poszukujemy osoby, która wyjaśniłaby nam wszystko o magii . Gdańsk . gg : 6619666

90.Dla początkujących polecam www.kirke.pl każdą nową książkę tego wydawnictwa mogę sprzedać doradzając najodpowiedniejszą.
Po za tym poszukuję czarownicy z okolic Łodzi do wspólnej magii. Pozdr, pisz proszę - new73@o2.pl

89.szukam jakiejś czarownicy która by mi pomogła chcę być czarownicom proszę pomóżcie to bardzo dla mnie ważne to moje gg: 18821130 biorę internetowy kurs magii ale nie wiem czy mi to wyjdzie to już moja 6 lekcja proszę o pomoc

88.Nie wiecie może gdzie można znaleźć jakieś sklępy dla czarownic albo jakieś księgi z zaklęciami...? Będę wdzieczna za odpowiedź.

87.czy może mi ktoś pomoc zostać czarownicą lub wiedzmą ?? ;) bardzo proszę o konakt moj nr gadu gadu 7054649 ;DD

POMOCY !!!!!!!!!! BŁAGAM :(

86.Ja jestem czarownica. Moge pomodz komus (jak mnie poprosi) z zakleciami,eliksirami itp. Jak bede potrzebna to piszcie do mnie sms na numer 692421084 a ja wam odpisze ale na innym numerze ! XD

85.Witajcie. Zajmuje się magią wysoką. Chciałbym poznać doświadczoną czarownice do wspólnych podróży magicznych. Pozdrawiam(new73@o2.pl)

84.Hey ;) interesuje się magią ...ale nie bardzo wiem gdzie mam znaleść prawdziwe informacje i zaklęcia. Szukam czrownicy króra mogłaby mi pomuc dokształcić się w tej dziedzinie ;) mój nr GG 20628415

83.We would like to get your website on first page of Google.

All of our processes use the most ethical "white hat" Search Engine Optimization techniques that will not get your website banned or penalized.
Please reply and I would be happy to send you a proposal.

82.Klątwy, Uroki- rzucanie i zdejmowanie. Oczyszczanie osob i mieszkan ze zlych energii.

81.Szukam kogoś kto mi pomoże rzucic urok, zaklęcie. Poszukuję kogoś kto zna się na czarnej magii.

80.Czarownice są wszędzie ;D

79.niezłe Goldilox :D

78.Zaczełam prowadzić blog o magii, szukam współ-autorów! Zapraszam wszystkie czarownice!

77.Goldilox :) :) :) zabawny post :) :) :)

76.Ja też bardzo bym chciała zostać czarownicą! Jak czytałam Harrego Pottera to wynotowałam sobie wszystkie zaklęcia tylko nie wiem z czego sobie zrobić różdżkę, zebrałam kilka różnych gałęzi i będę próbować. Jak tylko naostrzę scyzoryk. Myślę, że mam predyspozycje do zostania czarownicą, ponieważ mam bardzo długie włosy i często są splątane i zmierzwione. Jedyne co mnie martwi to że mam alergię na kocią sierść, więc nie mogłabym sobie sprawić czarnego kota. Ale może da się to jakoś odczarować? Zna ktoś stosowne zaklęcie?

75.No i zrobiła nam się tu skrzynka kontaktowa, hehehe... Oczywiście nie mam nic przeciwko :)
Pozdrawiam Czarownych Gości :)

74.umiem czasem jak się uda to uzdrawiać ludzi ale chciałabym znać inne zaklęcia
kto je zna niech pisze na moje gg
oto ono:3897199

73.Hej, też interesuję się magią, ale jak na razie niewiele umiem.
Mam pytanie: Słyszałam, że najsilniejsze zaklęcia to te po łacinie. To prawda? Istnieją jeszcze księgi z takimi zaklęciami?
Moje GG:15699483

72.prawie nic nie wiem o magi ale chciałabym znaleść kogoś kto podpowie co do tego lub powie coś ciekawego mój nr 10267686.

71.Witam serdecznie. poszukuję wiedźm z okolic gdańska na spotkania :) proszę pisać na maila lub nr gg. 6288670

70.jak macie jakieś wskazówki to piszcie na moje gg mój numer to10267686

69.ja też bym chciała czarować lub poznać dobrą czarownice. jak chcecie to piszcie na mój email.

68.witam serdecznie zapraszam wszystkich ktorzy maja jakies pojecie o magii stranoa po prostu cudowna jak wiele innych osób szukam przewodnika z wicca aby moc kształcic sie moje gg 2593851

67.hej jestem mała a spotkało mnie dużo przygód szukam czarownicy która ma jakieś doświadczenie bo mam 10 lat a umiem czarować i sama sobie z tym nieporadze pomocy

66.Jakbym była czarownicą to bym chciała mieć powodzenie i sukcesy.szkoda Że nie jestem. Znacie jakieś czary

65.Sława Czrownice!!!zapraszamy na naszą strone Wspólnoty Rodzimowierców Watra, duzo materiałów o religii i fiozofii słowiańskiej

64.fantastyczna stronka;p jeżeli ktoś intereuje się magią to niech pisze go mnie na gg 11580781;) chętnie poggadam na takie tematy;)

63.cześć czarownice miłych czarów

62.super stronka dzieki niej sie duzo dowiedzialam i to straszne jak tepiono czarownice..fascynuje mnie ich historia i umiejetnosci ktore takze chcialabym posiadac ale chyba nie mozna ich nabyc?chcialabym poznac prawdziwa czarownice i zapytac ja o pare rzeczy prosze o kontakt :gg 6780539 albo sms 513316965
pozdrawiam wszystkich oraz autora stronki ;)

61.Ekstra strona, super masz galerię gif!
a tu podaję adres ciekawej stronki dla czarownic ;)

www.trzyczarownice.w.interia.pl

60.Spotkanie z czarownicą online :)

www.czarownica.mala.w.interia.pl

59.Super Gify, dzięki podebrałam na swoją stronę kilka.
Czemu szukacie czarownic???
Ja jedną znalazłam przez przypadek! To bardzo zmieniło moje życie... BARDZO!!! Pozdrawiam ;)))

58.Od jakiegoś czasu, interesuje się magią. Jednak nie wiem jak do niej dojść, na stronach internetowych nic nie pisze. Chciałabym żeby ktoś nauczył mnie, jak poznać tajniki magii i jak ją uzyskać. Czyli szukam nauczyciela. Piszcie do mnnie na gadu 6153693.

57.super stronka,interesujace informacje dzieki

56.to do kasiulki poiala wszystkie zaklecia dotyczace czego tylko chcesz znajdziesz w google tylko wpisz czary i wyskocza ci zaklecia na wszysyko

55.hej wszystkim jest tu ktos kto interesuje sie magia i móglby przyjechac do turku zeby ze mna poczarowac bo moja kumpela wlasnie wymiekla i zostalam sama

54.szukam"czarownicy". moja siostra została wykradziona z domu przez naszego kuzyna. chcą wziąć ślub. muszę to odkręcić!!! pomocy!

53.szukam "czarownicy" kogoś kto mi pomoże. moja siostra została wykradziona podstępem przez naszego kuzyna, który chce się z nią ożenić. Podejrzewam, że dosypywał jej coś do jedzenia albo picia.jejo matka już załatwia ślub i wesele. muszę to odkręcić!!!!

52.Witam! Mam 23 lata.Od dziecka wychowywano mnie w przekonaniu że jestem czarownicą, że mogę osiągnąc wszystko czego zapragnę, że mogę wszystko...Zabraniano mi jednak życzyć innym ,,co mi nie miłe", bo miałoby to do mnie wrócić z potrójną siłą:/ hm... Faktycznie idę przez życie jak burza, nigdy się nie poddaję choć czasem jest ciężko.Nie mogę nosić żadnych wisiorów na szyji-wszystko nagrzewa się mocno i w końcu łamie.Moje słowa uwielbiają się spełniać, dlatego muszę uważać na to co mówię.Mam szczęście choć urodziłam się 13 w piątek :):) Może i jestem CZAROWNICĄ ale co może wydawać się dziwne jestem chrześcijanką. Tak mnie wychowywano: ,,MATKA BOSKA zawsze Cię wysłucha".Żyje z nadzieją że mój Pan Bóg wszystko mi wybaczy... Wydaje mi się że jestem szczęśliwa...ale wszystko jest dla mnie takie przyziemne, wciąż szukam uniesień, pragnę czegoś magicznego...jestem trochę samotna... i zagubiona. Szukam miejsca dla siebie i sposobu jak ułatwić sobie bycie czarownicą-bo to niełatwe. pozdrawiam

51.Poszukuję siostry..nauczycielki..przewodniczki....

50.Musze wiedziec czy tez jestem czarownica,mam napady jasnowidzenia oczywiscie sny proroczeczesto takze sie myle a moja data ur.to 30.04.sobota

49.fajna strona... magia jest ok...

48.ja tez szukam akies bardziej doświadczonej czarownicy dzieja sie ze mna rzeczy ktore chwilami mnie przerazaja, snia mi sie duchy dobre na szczescie mam sny prorocze ktore mowia mi o problemach bliskich ludzi zawsze je rozpoznaje bo w nich wiem że snie.. i sa takie... napełnione energia bawrami dziwkekami i sczegolami ktore aż biją w oczy by je zauważyc, mam przeczucia, zdarza mi sie pomnyslec i oczyms i to sie dzieje i mam takie dziwne uczucia energi czuje ja czy ludzie sa dobrzy czy zli zdarza mi sie widziec ciemne czy szare nad głowami tych ktorzy maja niedlogo umrzec, niektore rzeczy poprostu WIEM nie wiem jak skad, i mam poczucie że powinnam sie rozwijac że umiem wiecej mowi mi to cos w srodku uparcie i natarczywie ze powinnam bo moge tym pomoc sobie i bliskim, ale nie wiem jak... jestem mloda mam 21..i czasem mnie to przeraza

47.Czesc:) Pododobnie jak Wy interesuje sie roznymi niewyjasnionymi zjawiskami lecz opartymi na autentycznych wydarzeniach! Nie interesuja mnie mity legendy pomowienia itp. Gdybyscie mieli jakas fajna historie na temat czarow, czarownic lub duchow itp. to prosze przeslijcie mi to na e- maila. Bede wdzieczna. Pozdrawiam i zycze pelnej wrazen nocy! ;)

46.Jesli ktos interesuje sie wicca lub inna magia zapraszam jesli jest zokilic podkarpacia.
5669522

45.Tego mi właśnie było trzeba!!!!!!!!!

44.Ożóg - daw. «kij do poprawiania ognia w piecu piekarskim lub do wygarniania żużlu i popiołu z pieca kowalskiego»

Polecam Słownik Jęz. Polskiego PWN ;)
Pozdrawiam.

43.Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest ożóg?

42.poszukuje czarownicy-prawdziwej.... w celu przeszkolenia-nie dwno odkrylam ze mam duze predyspozycje(nie chce pisac ze jestemale...)tyle wiem...prosze o kontakt baaardzo powaznie!!NIE WIEM GDZIE WAS SZUKAĆ

41.Bardzo ciekawa strona! Podobają mi się legendy o czarownicach. Mogłoby być ich więcej:))

40.szukam kogoś kto potrafi skutecznie rzucac uroki miłosne....

39.Dlaczego słowo wiedźma i czarownica przeplatają się wymiennie? Przecież są różnice między nimi i to dość konkretne...

Pozdrawiam.

38.EWitam ! czy Ktos slyszal o czarownicy imieniem .....Danjjlab , ( to nie jest lit. l tylko l- jak leb konia np. )Zyla prawdopodobnie 17 , 18 wiek w okolicach pomorza polskiego . Pozdrawiam.

37.Witam ! Również bardzo interesuję się magią i byłabym nawet gotowa oddać swoją krew dla dobra rytuałów. Szukam tu czarownicy która pomogłaby mi się dokształcać w tej dziedzinie i stać się pełnoprawną czarownicą. Proszę o pomoc, jestem pod numerem gg:13147042 ;))

36.Mnie i mojej rodzinie na waszej stronie najbardziej podobały się animowane gify [szczególnie te gdzie czarownicy towarzyszył kotek]
Wędlina Fifi Rycho i Mania

35.tymtyrymtym

34."Rodzina Czarownicy"
Przyrzekam Wam miłość dozgonną, siwe dzwonki szaleju, błędna belladonno, tytoniu bladolicy i bzów czarnych posępna zżółkła walansjeno. Ja wiedźma bez ożoga, z sercem opalonem tęskniąca za dalekim, ubogim Demonem, wpatrzona w świat jak w szklaną kulę, kocham Cię i do serca tulę, rodzino czarownicy, podejrzana, kochana...
(Pawlikowska-Jasnorzewska Maria)
POZDROWIENIA :)

33.Witam ! Ja także praktykuję magię, lecz nie jestem wicce... Zajmuję się także inkarnacją i reinkarnacją - bardzo ciekawe i fantastycznie zabójcze tematy(!) Pozdrawiam wszystkie prawdziwe czarownice.

32.Nazwa Sobótka pochodzi od cotygodnowych targów odbywających się w soboty, a nie od sabatów czarownic.

31.witajcie kochani cieszę się że znalazłem tak wspaniałą stronę pozdrawiam wszystkie czarownice i wiedźmy i proszę o kontakt wiedźmy i czarownice mój numer gadu gadu:
13860840
ja też zajmuje się magią od czadu do czasu
i to jest fajna sprawa lubię magię poszukuje mistzryni przewodniczki do moich praktyk magicznych chcem byc waszym uczniem wzamian wtajemnicze was w wiedze komputerową o jakiej nieśniłyś cię i widziałys cię ją tylko w telewizji w wiadomościach albo w filmach.

30.uwielbiam tę strone jestem czarownicą i szukam danych

29.uwielbiam tę strone jestem czarownicą i szukam danych

28.hej!interesuje się magią. chce zostać czarownicą. czy istnieją jakieś szkoły magi w polsce?

27.wiedzmy bez diabla?:)))fajna stronka

26.jestem zafascynowana czarownicami!

25.spoko to było bardzo wiarygodne

24.Bardzo mądre czytadło gratulacje właścicielowi bardzo obszerna wiedza nie wiedziałem, że aż do 1994 roku polowano na czarownice w Polsce, a boli mnie średniowieczna historia czarowic ponieważ sam jestem Wiccaninem....

Pozdrowienia dla właścicielki :):)

23.czarownice są superrrr,też bym chciała być ;)

22.Hejka!

21.hejka wszystkim...ostatnio duzo zaczolam sie interesowac magia,czarami.ogolnie jestem agnostykiem ale jeszcze paru rzeczy nie wiem;/jezeli ktoś by chcial mnie nayczyc oparu zeczy prosze o kontakt...licze ze moze tu znajde pomoc.pozdrawiam wszystkich

20.Siemanko! Nazywam się NiKi i bardzo interesuje mnie kult czarownic. Moim ulubionym filmem o czarownicach jest horror "Szkoła czarownic"

19.hi what are you doing

18.hehe witam

17.gify są strasznie fajne wogóle strona cała jest świetna ;)

16.Witam wszystkich zapraszam do odwiedzania mojej strony www.LysaGora.go.pl :)

15.witam
sa sliczne a ja nareszcze moge sie pochwalic swoja podobizną pozdrawiam jo-anna
a to dla was //...http://www.orchidarium.pl/AdoZ/index.html

14.Hej jestem z Łysej Góry na podkarpaciu : ) brakuje naszego szczytu : (ja znalazłam 6 Łysych Gór -miejscowości w Polsce, moja jest 2 pod względem wielkości :P Pozdrówkaaa

13.bardzo fajna stronka

12.Bardzo dużo ciekawych informacji, przydatnych linków i fajnych gifów:))
Z"wiedźmowatym" pozdrowieniem - rebeka:))

11.Witaj Liv-Czarownico ;-))
bardzo ciekawa tematyka, będę czytać po kawałeczku;
ciekawe grafiki, skopiowałam sobie Rovenę Morril, pewnie przekręciłam nazwisko.

Pozdrowienia!

10.Edward, jak mogę pomóc? Gify na mojej stronie są ogólnodostępne - bierz ile chcesz. I udanej biesiady... Chętnie poznałabym jakieś szczegóły :>

9.W styczniu robimy biesiadę o temacie ,,Sabat Czarownic"
Nie posiadam o tej temacy klipartów.
Mam prośbę, dosłowni parę potrzebuję. Bardzo mi się podobają na twojej stronie.
Edward

8.Fajna stronka!!!ciekawa i pomysłowa:]

7.Witam.Całkiem przyjemna stronka.piękne grafiki szczególnie Arweny.pozdrawiam

6.Jaymz...! Jakże miło zobaczyć ślad Znajomego z dawnych lat :)
Pozdrawiam Odwiedzająych :)

5.tu byłem... pozdrawiam

4.Przez przypadek tu trafiłam,bardzo fajna stronka,dziękuję,że mogłam skorzystać z Twoich gifów:>)))
Pozdrawiam

3.:)
no i oto jestem zwabiony Livkowym wpisem na mojej stronce .... :)
ja za to przeczytałem legendy o czarownicach ... najbardziej mi sie podoba ta z Krotoszyna ... :)
... a grzybki ? stoja sobie na półeczce ...
.. serdecznie pozdrawiam ... ;)

2.nonono.. widze Liv, ze nie proznujesz.. :-> chwilowo na czytanie czasu nie mam wiec tylko okiem swym tu i tam lypne a w wolnej chwili doglebnej lekturze sie poswiece.. pozdr. cieplutko

1.Witam i zapraszam do pozostawiania śladów obecności... w Księdze Gości :)

Powrót do stronyNowy wpis


Księgi gości za darmo
(c) 2000-2007 by